Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nema razloga da Kalinića nazivaš autošovinistom.
    Ako si Uroše pročitao tekst on nigde nije pljuvao ni Srbe ni Srbiju.
    Naprosto on je dečko rođen kada sam ja već imao 19 godina.
    Devedesetih godina se on i ne seća.
    Ja i na stotine hiljada se toga sećamo. Nažalost.
    Sada bih ja morao da patetišem i da dokazujem svoje hard core srpstvo,
    jer sam se nevoljno od septembra 1991 do septembra 1992 našao u vojsci,
    gde je iz moje čete poginulo 19 mladića od nas 52. Među poginulim i dvojica Šiptara.
    Ja nisam želeo da budem u ratu, boleo me qrc da branim svete srpske zemlje.
    Imao sam 19 godina i bio sam klinac. Kao i mnogim mojim ratnim drugovima druge su stvari bile u mislima.
    Nipošto davanje života za nečiji vojni i politički cilj.
    Konkretno ja sam imao veliku želju da na snošaj privolim jednu slatku Dubravku koju sam viđao i koja je živela nedaleko od kasarne. Nipošto nisam imao nameru da ostavljam kosti u nekoj vukojebini u Posavini.
    Nije Kalinić nikoga uvredio. Pročitajte to još jednom.
    Pozvan je o tome da priča isto koliko i mi odavde sa nekakvog foruma.
    Isto koliko i mi koji smo bili aktivni protagonisti tog vremena tako i oni koji tada nisu bili ni rođeni.
    Nema razloga niko da se ljuti ako je čovek rekao ono što je opšte poznato.
    Mi smo zaista malobrojan narod, zaista potpuno nebitan za svetske tokove.
    Kako trenutno, tako i kroz istoriju.
    Naš impakt u svetskoj nauci, umetnosti, privredi je zanemarljiv u odnosu na neke druge narode.
    To nije autošovinizam. To je naprosto stanje stvari i realno sagledavanje sopstvenog značaja.
    Last edited by Jaqen Hghar; 28-01-19, 11:47.

    Comment


    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
      Narod zasluzuje one koji vladaju. Da je narod drugaciji bila bi i vlkast drugacija. E sad dolazimo do specificne situacije u cg gdje je zbilja mafiokratija ali i to ce jednog dana biti juce. Ali ja to volim da pricam u cg, van cg ne volim da "ogovaram" jer u stvari "ogovaram" sebe.
      Ovo sam mu i ja napisao u pp, ali ne vredi objašnjavati kad neko ne želi da ukapiraju. I uvek ono isto " mlad je, naučiće". Ma nije, kako te kolevka zaljulja tako te motika zakopa.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Sad vidim hvali se da je procitao par knjiga,naravno obavezno Ivo Andric,ali izgleda ne razume sta procita.Evo ti Kalinicu ako ikada banes na ovaj sajt jedno ime,profesor filozofskog fakulteta koji se bavi kosovskim pitanjem,Milos Jagodic,pa procitaj na osnovu izvora sta Kosovo predstavlja za srpski narod,preci su nam krvarili 1912.da povratimo Kosovo i ti bi sad da ga se odreknes,nastavis dalje,gde dalje,sta ima dalje,vratice nas iz Vojvodine u 18.,19.vek,postacemo deo neke nove austrougaske drzave.Da su se pitali ti tvoji kulturni Nemci,Britanci mi bi i dan danas bili u Austrougarskom i Osmanskom carstvu.

        Comment


        • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
          Nema razloga da Kalinića nazivaš autošovinistom.
          Ako si Uroše pročitao tekst on nigde nije pljuvao ni Srbe ni Srbiju.
          Naprosto on je dečko rođen kada sam ja već imao 19 godina.
          Devedesetih godina se on i ne seća.
          Ja i na stotine hiljada se toga sećamo. Nažalost.
          Sada bih ja morao da patetišem i da dokazujem svoje hard core srpstvo,
          jer sam se nevoljno od septembra 1991 do septembra 1992 našao u vojsci,
          gde je iz moje čete poginulo 19 mladića od nas 52. Među poginulim i dvojica Šiptara.
          Ja nisam želeo da budem u ratu, boleo me qrc da branim svete srpske zemlje.
          Imao sam 19 godina i bio sam klinac. Kao i mnogim mojim ratnim drugovima druge su stvri bile u mislima.
          Nipošto davanje života za nečiji vojni i politički cilje.
          Konkretno ja sam imao veliku želju da na snošaj privolim jednu slatku Dubravku koju sam viđao i koja je živela nedaleko od kasarne. Nipošto nisam imao nameru da ostavljam kosti u nekoj vukojebini u Posavini.
          Nije Kalinić nikoga uvredio. Pročitajte to još jednom.
          Pozvan je o tome da priča isto koliko i mi odavde sa nekakvog foruma.
          Isto koliko i mi koji smo bili aktivni protagonisti tog vremena tako i oni koji tada nisu bili ni rođeni.
          Nema razloga niko da se ljuti ako je čovek rekao ono što je opšte poznato.
          Mi smo zaista malobrijan narod, zaista potpuno nebitan za svetske tokove.
          Kako trenutno, tako i kroz istoriju.
          Naš impakt u svetskoj nauci, umetnosti, privredi je zanemarljiv u odnosu na neke druge narode.
          To nije autošovinizam. To je naprosto stanje stvari i realno sagledavanje sopstvenog značaja.
          Urose, zivotinjo nezrela , dobro procitaj ovo sto je moj ispisnik napisao.
          Ispisnice, svaka cast na postu.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by Mihajlo10 View Post
            Sad vidim hvali se da je procitao par knjiga,naravno obavezno Ivo Andric,ali izgleda ne razume sta procita.Evo ti Kalinicu ako ikada banes na ovaj sajt jedno ime,profesor filozofskog fakulteta koji se bavi kosovskim pitanjem,Milos Jagodic,pa procitaj na osnovu izvora sta Kosovo predstavlja za srpski narod,preci su nam krvarili 1912.da povratimo Kosovo i ti bi sad da ga se odreknes,nastavis dalje,gde dalje,sta ima dalje,vratice nas iz Vojvodine u 18.,19.vek,postacemo deo neke nove austrougaske drzave.Da su se pitali ti tvoji kulturni Nemci,Britanci mi bi i dan danas bili u Austrougarskom i Osmanskom carstvu.
            Ovi narodi i nisu makli dalje od 19 veka - jos uvek jedni drugima prebrojavaju krvna zrnca i broje grobove, umesto da gledaju da sto vise napreduju.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Ovi narodi i nisu makli dalje od 19 veka - jos uvek jedni drugima prebrojavaju krvna zrnca i broje grobove, umesto da gledaju da sto vise napreduju.
              E to je rad tih velikih sila na ovim prostorima,nekad Turci,Austrougari,Nemci,danas Amerikanci,Britanci,Nemci.Njima nije odgovarala jaka Jugoslavija i zato su je srusili,postavili soviniste na vlast,naoruzali njihove bande i udri po narodu,nadam se da je narod postao pametniji jer sudeci po tome ko je na vlasti u svim nasim drzavama nesto slicno nam opet spremaju.

              Comment


              • na kraju krajeva sve zavisi od ljudskosti, casti, postenja, dostojanstva politickih i svih drugih elita.

                Comment


                • Daj, bre, Mihajlo, ne zajebavaj - ovo je prostor gde narod jos uvek zivi u nekakvim mitovima: jedni su "nebeski", drugi su "tisucljetni", treci su tu jos pre ameba stigli... a u sustini smesna saka jada koja se kolje medjusobno oko gluposti. Srbi danasnji sa Srbima Nemanjica imaju veze k`o i bosanske "piramide" sa Ramzesom trecim.
                  Pojam nacionalnosti je mnogo mladji nego sto se misli - datira od Francuske revolucije na ovamo, a ne od praistorije.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Komšije, slobodan vam je Lazme, a i mali Jaramaz igra malo u Španiji.

                    To su dva igrača za relativno malo para a tim bi izgledao dosta bolje.

                    Neka neko prenese moje preporuke Tomiću, a pivo može i u aprilu kada budemo slavili povratak u EL.

                    Poz.

                    Comment


                    • Preko pecke patrijarsije u srpskom narodu ocuvan je kult Nemanjica i kneza Lazara,u epskim pesmama,usmenoj tradiciji,tako da koliko god taj period bio daleko od danasnjeg vremena on je temelj srpskog indentiteta,taj period predstavlja za Srbe ono sto za Engleze i Francuze predstavlja stogodisnji rat.A ti epiteti nebeski narod,velikosrpske ambicije su smisljeni od strane Austrougarske.

                      Comment


                      • Mihajlo, ja sam ubeđen da nama niko neće oduzeti sećanje na Nemanjiće.
                        Da li je ono u romansiranom obliku neke fikcije ili nekih istorijski relevantnih činjenica.
                        Oni najzad i nisu bili neki vladari na koje bi nešto posebno morali da budemo ponosni.
                        Kao i svi vladari iz tog a i sadašnjeg vremena, bili su vlastohlepni, satrapi, oceubice i uglavnom sve ono najgore što je ljudskom rodu svojstveno.
                        Sa druge strane da se oslobodimo uticaja moćnih sila koje su u datom trenutku, baš i ne možemo.
                        U potpunosti. Malim narodima poput našeg je najbitnije da ne budemo u njihovom vidokrugu stalno.
                        Ukoliko neko ima bilo kakvu sumnju da kada bi hipotetički sadašnji zli vladari (SAD i ini) sveta pali u jednom danu, na njihovo mesto bi mogla da dođe samo sila koja je sposobna da ih porazi ekonomski, vojno i na svaki drugi način. Nema sumnje da bi ta sila naslednica jednako bila surova i delila šamare i levo i desno neposlušnicima koji su se drznuli da deluju mimo njihovog narativa.
                        Last edited by Jaqen Hghar; 28-01-19, 13:08.

                        Comment


                        • Vise je srpske srednjevekovne istorije ostalo sacuvano zahvaljujuci dokumentaciji okolnih zemalja, koje su imale razvijenu birokratiju, nego zahvaljujuci SPC. Mitovi i legende su jedno, a istorijski dokumenti u arhivima su sasvim drugo. U srednjem veku se pod pojmom Srbi vodilo sve ono sto je zivelo na teritoriji Srbije, koja se menjala kako su se osvajale i otcepljivale knezevine okolnih drzava i vera je bila osnov identiteta. Pojam Srba kao naroda se javlja tek nakon Pozarevackog mira 1718. godine i prvog austrijskog popisa stanovnistva, gde su prvi put razdvojeni Srbi, Cincari, Arbanasi, Grci, Jermeni... i ustrojena SPC u danasnjem obliku.
                          Last edited by kronostime; 28-01-19, 13:38.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Kalinic je mudonja, izneo je svoj stav i ja ga postujem. Moj je drugaciji dosta, ali ne mnogo...Kosovo nam je rak rana, kao coveku sa bolesnom rukom neupotrebljivom da kazu da ce ziveti bolje da je odsece a ne mora...Moze je imati ali nicemu ne sluzi pozitivno samo smeta i osecas se lose zbog toga...Jako tesko biti tu pametan ali tako je kako je kako je....Neko hoce da zivi sa rukom, neko ce je odseci...ali u principu ne sluzi nicemu...Ja bih licno ih razgranicio, ekonomski ojacao zemlju pa mozda onda mozemo nesto uraditi u nekoj dalekoj buducnosti...trenutno smo kilavi da moramo brinuti i o drugim delovima itd...Moramo obrazovno ojacati, nama sve pametno bezi iz zemlje uglavnom a hoces jaku zemlju sa 400-500e platom..smesna prica....Opet, kazem Kalinic je izneo svoj stav, ima muda, dok neki cute i ne smeju nista da kazu...Ko misli da je lako reci istinu u oci pa nek proba ... prvo komsiji, zeni, majci reci..nije to bas tako lako..Neki ne mogu reci da je FC los igrac pod nikom na forumu, kamoli uzivo da se proderu u Pioniru
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Ne mozes ti neke ideale iz ovog vremena prebacivati u srednji vek,ti Nemanjici su stvorili srpsku drzavu,crkvu,od nje napravili kraljevinu,carstvo,ne bi oni posle toliko vekova opstali u secanju srpskog naroda da su bili nesto sto je najgore ljudskom rodu svojstveno,na kultu svetog Simeona,svetog Save i kneza Lazara je odraslo stotine generacija Srba.Karadjordje kad podize ustanak protiv Turaka on se poziva bas na ovu srednjevekovnu tradiciju.Sto se tice savremene istorije kao sto vidis uvek smo trn u oku velikim silama koliko god bili mali,Nemci su tri puta u dvadesetom veku pokusavali da nas porobe,nikad nisu prezalili rusenje austrougarskog carstva.Nekada su se u ime nacizma i Hitlera porobljavali narodi a danas u ime nekakve verzije njihove demokratije,sto je nista drugo nego cisti imperijalizam.Sta mali narodi mogu da urade,ne znam,ali svakako ne smes da dopustis da ti otimaju teritorije,osloni se na one sile koje te podrzavaju,a to sada nisu ni Amerika,ni Nato a posebno ne Nemacka.

                              Comment


                              • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                                Ne mozes ti neke ideale iz ovog vremena prebacivati u srednji vek,ti Nemanjici su stvorili srpsku drzavu,crkvu,od nje napravili kraljevinu,carstvo,ne bi oni posle toliko vekova opstali u secanju srpskog naroda da su bili nesto sto je najgore ljudskom rodu svojstveno,na kultu svetog Simeona,svetog Save i kneza Lazara je odraslo stotine generacija Srba.Karadjordje kad podize ustanak protiv Turaka on se poziva bas na ovu srednjevekovnu tradiciju.Sto se tice savremene istorije kao sto vidis uvek smo trn u oku velikim silama koliko god bili mali,Nemci su tri puta u dvadesetom veku pokusavali da nas porobe,nikad nisu prezalili rusenje austrougarskog carstva.Nekada su se u ime nacizma i Hitlera porobljavali narodi a danas u ime nekakve verzije njihove demokratije,sto je nista drugo nego cisti imperijalizam.Sta mali narodi mogu da urade,ne znam,ali svakako ne smes da dopustis da ti otimaju teritorije,osloni se na one sile koje te podrzavaju,a to sada nisu ni Amerika,ni Nato a posebno ne Nemacka.
                                Crkva je postojala i pre Nemanjica na ovim prostorima, a drzava se uvecavala pripajanjem osvojenih teritorija i naroda koji na njoj zive. Srbija Stefana Nemanje i Srbija Stefana Dusana se razlikuju k`o nebo i zemlja.
                                Srbi su se digli na ustanak protiv dahija ne zato sto su od jednom postali nacionalno svesni, nego sto su se dahije ponasale u odnosu na vlast u Istambulu kao odmetnici, a prema narodu kao prema robovima. Da nije bilo sece knezova - Karadjordje bi mirno cuvao svinje po Topoli i vladao kao knez u svom reonu.
                                Last edited by kronostime; 28-01-19, 13:54.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X