Announcement

Collapse
No announcement yet.

POMRAĆENJE UMA - IZVAN REALNOG...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • On se poziva na Amere za civilizaciju Tamo se krade i razbija ko od sale, cini mi se da u nekim zemljama jos ne mozes kupiti ni pivo u nedelju, do toliko je kultura na nivou. Nemce i Engleze necu ni da pominjem.

    Comment


    • A kljucni dokaz za tvrdnje mu je to sto nas niko ne voli. Vidi se da je ozbiljno proucio problematiku.

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Jbg, teško je prihvatiti istinu.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Comment


          • Malo šira slika treba da se posmatra: uvek smo imali autodestruktivni i primitivni mentalitet, i sve što nam se događa nije slučajno, Vučić,Šešelj,Milošević,Тito takve pojave u civilizovanim društvima imaju minoran uticaj a kod nas vedre i oblače.Pa ko ih bira, i šta to govori o nama?
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Došao sam da kažem da više volim Bogdana i Peru Božića i Kecmana od Kalinića. Više volim ne znam, Drobnjaka, Pekovića, Novicu Veličkovića, Mačvana. Sve što sam pričao o Kaliniću pokazuje se.

                Da moram sada da biram kome bih spasio život Saši Iliću ili Kaliniću izabrao bih Sašu Ilića.

                Najantipatičniji igrač bilo kog člana SDCZ u istoriji. Vladimir Stojković je mala beba za njega. On je samo prešao iz Zvezde u Partizan.

                Ovaj treba da se penzioniše u KK Priština i da dobije orden Haradinaja.

                Nemci u Beču petkom uveče pišaju i seru po ulici, video svojim očima.

                Jedno je biti grobar i delija, jedno je igrati za Partizan ili Zvezdu, drugo je biti čovek i baraba.

                Zato ne treba da razdvajamo u široj slici i nijedan zvezdaš ako je pravi ne bi smeo voleti Kalinića više od bilo kog Partizanovca.

                Nikolani Kalinići
                Last edited by Cassius Clay; 27-01-19, 23:06.

                Comment


                • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                  Nahvatao se malo kinte...izmakao iz Srbije i sada je on in, on ce da nam deli lekcije...tako stereotipno ... tako skorojevicki, skoro da iz ovoga mogu da zakljucim da slicno razmislja kao onaj fudb trener koji se stidi porekla i koji je promenio ime.
                  Ko ne zna a ne zna da ne zna - opasan je.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • U nečemu je sasvim u pravu.
                    Ja već imam 46 godina i susretao sam se u životu sa svakojakim svetom.
                    11 godina sam radio najjednostavnije poslove gde su mi kolege bili ljudi niskog obrazovanja,
                    koji su bili i ovakvi i onakvi, uglavnom dobri ljudi. Međutim istina je da je među najneobrazovanijim slojem
                    svagde , pa i ovde najrasprostranjenija ksenofobija i uvreženo mišljenje o posebnosti nacije kojoj pripadaš.
                    Onda te posao nakon nekoliko godina odvede na neku sasvim drugu stranu, i počinješ da srećeš drugi profil
                    ljudi, prvenstveno po obrazovanju. Među njima ima takođe ksenofoba, ali dosta manje.
                    Međutim kada čovek počne da dolazi redovno u kontakt sa ljudima iz drugih zemalja, kada počne da putuje iz zadovoljstva ili poslovno,ili se zaposli recimo Danskoj, onda shvati koliko smo mi zaista nebitni, ali ne samo to. Nego shvati koliko je život zaista lep.
                    Pre 8 godina sam u razgovoru sa jednom devojkom iz Danske ustanovio da ona nema pojma šta je Srbija, a ne gde je to. Njima je to Siberia (razgovarali smo na engleskom jer nijedno od nas nije govorilo maternji jezik sagovornika) ili nešto slično tome. Boravio sam nekoliko sedmica pre 3 godine u Švedskoj kod nekih daljih rođaka. Oni su stariji ljudi preko 70 godina imaju. Interesovao sam se kakvog su zdravlja, kao se tamo leče i sve ono što je bitno za senior life. Ma kakvi, njima je najveći problem tih dana bio što im se razbila neka šoljica za čaj ili kafu nisam skontao. I sad ono kao da sam upao u neku drugu dimenziju. Ovde i staro i mlado večito nadrkano, nemaju para trećeg dana posle primanja (plate, penzije, honorara....). Ovde svet vodi grčevitu borbu za opstanak. Kako platiti struju, mesečne obaveze, sa soma dinara u samoposluzi ne možeš da obezbediš klopu za jedan dan za nas troje.
                    Međutim sa druge strane svako ko je video Engleze na letovanju u Grčkoj, ovde u Novom Sadu u vreme EXIT festivala, kako bauljaju po ulicama poput zombija... Smuči mu se život.
                    Hoću da kažem ne može se niko generalizovati.
                    Mentalitet je nešto što zapravo ne postoji.
                    Postojimo samo mi kao pojedinci u društvu. Mi kao pojedinci činimo i društvo i državu.
                    Tako je ovde u Srbiji, ex-YU, takko je svuda. U Finskoj ili Papua Novoj Gvineji.

                    Comment


                    • Ne znam sto se Uros obrusio na Kalinu. Posmatracu stvari da sve sto je rekao u tom intervjuu vazi i za nas, ne bih nas odvajao u svemu. Ne vezano za to da li je istina ili nije ono sto je naveo u tekstu , moramo da shvatimo da svako ima pravo na svoje misljenje. Kalina je veoma pametan momak i hrabar tako da ne ide odmah etiketiranje njega kao nekog izdajnika.

                      Comment


                      • Drugačija kultura. Ne bira narod ovde predsednike, videli smo kako EU čestita pobedu pre kraja izbora. Narod nije savršen, evo vidimo ovog Kalinićija, mnogo je takvih.

                        Svuda na svetu ima stoke, i on, autošovinista najgore priča. I još će igrati za reprezentaciju. To je sramota za jedan narod.

                        Zato smo poslednji u svemu.

                        Tražimo neko poštovanje a ne poštujemo sami sebe.

                        Aj sa vidim nekog Jevrejina u Izraelu da govori da su Izrealeci zločinci, a da su Palestinci istrebljeni. Ajde što će ga društvo osuditi nego što ne bi mogao da se pojavi na lokalnoj tv u pozadini dok neko priča stanje sa ulice, izbrisali bi sa emitovanja.

                        A verovatno bi mu oduzeli državljanstvo. Ovo je jedina država gde se ne sudi za nacionalnu izdaju i gde se naord takmiči ko će gore za sebe da kaže.

                        Savršeni nismo ali nije niko.

                        Sada da tu ovaj priča šta bi Srbin radio, sram ga bilo.

                        Sram ga bilo i njega i njegove roditelje kako su ga vaspitali. Vaška je najlakše biti.

                        Ako mi je nekada preko usta prešlo nešto za Kosovo otpao mi jezik. Naši preci bili pod Turicima vekovima, ginuli i borili se, a mi sad treba posle 10 godina da se odreknemo nečega.

                        Hoćemo bolje živeti? Ko Severna Makedonija sad posle imena? Ko Hrvati posle EU? Nego ono našlo, tritralo loptu ceo život, on će da priča.

                        Comment


                        • Zato što ne zavisi ništa od običnog naroda. Hajde reci nešto ti u CG protiv Mila i ne daj Bože Brana znaš i sam šta može da ti se desi kada bi javno govorio. I onda neko krivi narod jer ne može da bira vlast i jer loše živi.

                          Stoke ima u svakoj državi a Kalinići se obrišio na svoj narod kao da ne zna koliko je napaćen.

                          Ne može narod da na lokalne izbore ode da ga manijaci onog s Kosova ne slome, ne sme niko da preda izbornu listu.

                          Narod se ništa ne pita.

                          A taj će da nam govori šta da priznamo. Sram ga bilo.

                          Balkanci takvzvani su poslednji jer ne cene sebe. I Bošnjak i Hrvat i Srbin svako odavde veći je gospodin od nekog Nemca, Engleza što povraća ceo vikend.

                          Čast izuzecima ali mnogo normalniji ljudi ovde. Mnogo. Ostala je neka trunka čovečnosti za razliku od individualizovanog zapada gde svako samo sebe gleda.

                          Ovde ćeš naći nekoga da ti se nadje, ima loših ljudi ali ima i dobrih, tamo bi umro na ulici kao pas.

                          što ne kaže nešto dobro? E protiv ovakvih treba da se borimo. Svi Ex-yu narodi nisu loši nego napaćeni i rascepkani. Upravljaju nama kako hoće, narod ispašta, a treba lekcije da nam daje ovaj Kalinići.
                          Last edited by Cassius Clay; 28-01-19, 10:48.

                          Comment


                          • Pa vidis , to su dva pogleda na sadasnjost i buducnost. On i njegovi istomisljenici nijednom tebe i tebe istomisljenike ne nazivaju izdajnicima, siptarima itd (kad kazem tebe, ne mislim bas licno na tebe , nego opisujem dva razlicita misljenja). Prvo sto ljudi na ovim prostorima moraju nauciti je da ponekad i saslusaju druge. Ukoliko uvazavas neciji stav mozda se i dodje do nekog resenja. Onako, jedni u klin drugi u plocu i tako godine prolaze....

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Zato što ne zavisi ništa od običnog naroda. Hajde reci nešto ti u CG protiv Mila i ne daj Bože Brana znaš i sam šta može da ti se desi kada bi javno govorio. I onda neko krivi narod jer ne može da bira vlast i jer loše živi.

                              Stoke ima u svakoj državi a Kalinići se obrišio na svoj narod kao da ne zna koliko je napaćen.

                              Ne može narod da na lokalne izbore ode da ga manijaci onog s Kosova ne slome, ne sme niko da preda izbornu listu.

                              Narod se ništa ne pita.

                              A taj će da nam govori šta da priznamo. Sram ga bilo.
                              Narod zasluzuje one koji vladaju. Da je narod drugaciji bila bi i vlkast drugacija. E sad dolazimo do specificne situacije u cg gdje je zbilja mafiokratija ali i to ce jednog dana biti juce. Ali ja to volim da pricam u cg, van cg ne volim da "ogovaram" jer u stvari "ogovaram" sebe.

                              Comment


                              • Nije Kalinic kriv sto je neobrazovan,sto nije procitao dve knjige u zivotu,daj boze da je prelistao crvenkapu,od njega ni ne ocekujem da nesto pametno kaze nego da pika tu loptu i uzima medalje za Srbiju,ali je ova izdajnicka vlast kriva sto koriste naivnost tih sportista,njihovu popularnost,da narodu nametnu svoju izdajnicku politiku.

                                Comment

                                Working...
                                X