Announcement

Collapse
No announcement yet.

Juventus FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • Десет најбољих голова Јувеа у 2012.

    Comment


    • Jadan Napoli, bili su najbolja musterija Juventusu u ovoj godini.

      Comment


      • Originally posted by Maric91 View Post
        Jadan Napoli, bili su najbolja musterija Juventusu u ovoj godini.
        Па има два гола против Наполија (Видал и Погба), два против Лација (Дел Пиеро Пепе) и два против Милана (Касерес и Вучинић).

        Мада кад мало боље погледаш ко нам па није био муштерија? За сезону и по изгубили смо само три утакмице у свим такмичењима у којима смо наступали (лига, куп и ове године ЛШ) и то од Наполија у финалу Купа 0:2, од Интера 1:3 и Милана 0:1 у лиги ове године.

        ЕДИТ: Ђорђо брат на штакама са његовим неким главама. Иначе пожалио се овом приликом на фејсу како је после дужег времена пропустио фуцу са ортацима

        Last edited by Brajkula; 24-12-12, 11:46.

        Comment


        • Tuttosport claim that the player and his representatives will meet with officials from Juventus and Athletic in Bilbao on Monday in a bid to secure a move.
          But they also believe that Juventus are refusing to offer over £3.3m to sign Llorente in January, arguing that they would be able to sign him for nothing in the summer.
          And if Athletic accept it will be up to the English sides to decide whether they want to match the bid.
          Conte odbija da da 3,3m sada za Llorentea ??? Da li ste toliko dekintirani Brajki ??

          Ipak, eno ajnstajn napisa u temi Arsenala da je potpisao predugovor sa vama, ko ce ga znati...
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Новинари су лудаци, ево данас сам прочитао интервју са Контеом у којем он изговара да није тражио од управе Дрогбу, и да немамо 50м у овом тренутку да издовјимо за ВЦ играча, али да уколико би нам био потребан 35-40м би имали.

            We are aware that we don’t have €50m to spend. But, if we plan ahead, we can buy champions for €35m-€40m.
            у осталом ево ти и цео интервју


            А и има логике да смо одбили јер не може да игра ЛШ, а за лигу нам не треба...плус ако имамо предуговор то је супер, то значи да ће на лето сигурно код нас и то за 0 !
            Last edited by Brajkula; 24-12-12, 11:59.

            Comment


            • Ma Conte je lud...

              Ima logike, ali bi za dzabe mogao da ode u bilo koji drugi klub a ne samo u Juve, a i ne verujem ja da je to tacno sa predugovorom.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Originally posted by Freshman91 View Post
                Ma Conte je lud...

                Ima logike, ali bi za dzabe mogao da ode u bilo koji drugi klub a ne samo u Juve, a i ne verujem ja da je to tacno sa predugovorom.
                Може он и за 3.3м да оде у било који други клуб, ако ћемо тако

                Comment


                • Suska se da je mladi brazilac Doria, doveden za 10 milioncica!

                  sigpic

                  Comment


                  • Он би био сјајно дугорочно решење јер дечко има свега 18 година и прича се да је одличан.
                    Пелусо готово извесно потписује првог дана прелазног рокда, сад прича се и за Дорију, волео бих лично, тако би имали једног од перспективнијих везних играча на свету Погбу, и једног од перспективнијих штопера на свету Дорију. Иначе, Дорија ако потише прикључио би нам се тек након првенства за младе репрезентације Јужне Америке јер наступа за Бразил У21.

                    Comment


                    • Ma prije da ce Bocchetija dovest nego ovog brazilca.
                      Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                      Comment


                      • Бокети не може да игра ЛШ па тако он није предмет размишљања до јуна.
                        Дорија има 18 година и доста му је да направи 15 наступа сваке сезоне до 21. један од најталентованијих штопера на свету сигурно. Не бих ни да мислим за колико ћемо га уваљати после нафташима као што је то урадио Милан са Силвом.

                        Comment


                        • Занимљив интервју нашег мистера за Скај Италија поводом године која полако остаје за нама, године коју је Јувентус сигурно обележио:



                          Conte za Sky: Sjećanje iz 2012? Scudetto

                          Spoiler
                          “Natale Con…te” (Božić sa vama) je bio poklon Sky Italie navijačima Bianconera ovog Božića. Dugi intervju je snimljen u svlačionici na Juventus Stadionu.

                          Trideset minuta tijekom kojih se Juventusov trener osvrnuo na nevjerovatnu 2012. godinu za Bianconere na terenu. Iskreni Conte je govorio o Scudetto i Super Kupu, rekordima, napredku tima, kao i o njegovoj suspenziji.

                          Ovdje je njegov intervju u cijelosti:

                          Scudetto: simbol 2012.

                          "Prva memorija na 2012. godinu je konačni zvižduk u Trstu koji je signalizirao osvajanje Scudetta, i druženje igrača i uprave jer smo slavili nevjerovatan uspjeh koji smo postigli ove godine. Juventus se vratio pobjeđivanju jer smo mi započeli projekat. Planirali smo na pravi način. Nastavili smo prošlosezonski rad i na početku nove sezone i ja mislim da smo položili odlične temelje. Mi želimo zabavljati. Ja sam dovoljno sretan da imam posebnu skupinu igrača. Sa njima se ne bojim ničega i tako s pravom sanjamo da možemo postizati najbolje što je moguće. Ako smo dovoljno dobri da to i ostvarimo, učinit ćemo nešto apsolutno izvanredno."
                          Suspenzija

                          "U toj poznatoj konferenciji za novinare neko je viknuo nešto. To sam mogao biti ja, baš kao što bi to mogao biti bilo ko drugi. Stvari se nikada ne mogu vratiti na onakve kakve su bile jer za sada će određene stvari ostati kakve jesu. Nadam se da će se u budućnosti poboljšati kako bi podržali ljude u ovakvim situacijama, i one koji se ponašaju na određeni način. Mislim na aferu koja uključuje Cannavara i Gravu. Uz te sam momke baš kao što sam i uz Napoli. Moramo kazniti one koji pokušaju i namještaju utakmice, a ne one koji to odbiju. Pogledao sam sebe kao osobu. Pokušao sam naći pozitivno u negativnoj situaciji. Pogledao sam sebe i pokušao sam postati jača osoba i mislim da sam uspio. Udario sam klupu protiv Parme i napravio sam to nekoliko puta od tada. Bilo je veoma bolno što nisam bio u mogućnosti biti na terenu tijekom posljednjih nekoliko mjeseci, da moji igrači ne osjećaju moju prisutnost. Nikada nisam razmišljao o odlasku jer sam uvijek imao bezuvjetnu podršku predsjednika, moje porodice, Johna Elkanna, Beppea Marotte i mojih momaka. Predsjednik je napravio da se osjećam još odgovorniji za - i uključeniji u - brojne situacije. Bila bi noćna mora da se to desilo prošle sezone i za mene i za Juve jer bih se nenamjerno udaljio, jer je prošle sezone bilo dosta posla da se obavi. Ove godine radimo više od godine i ovo je tim koji zna moju fudbalsku filozofiju i pristup koji uzimamo. Ovo znači da smo mogli napraviti nešto da se pojavi normalno u proteklih nekoliko mjeseci, što nije uopće normalno u stvarnostim, to je zapravo vrlo nenormalno."
                          Povratak u normalu

                          "Ja sam ponosan na činjenicu da je moja momčad odgovorila unatoč činjenici da nisam bio tu. Ja sam izgradio ovu ekipu i puna je igrača koji znaju svoje uloge i koji su sazreli dosta. I ovo se sve desilo u prostoru od godinu dana. Oni su bili izvrsni ali sada sam sretan što se sve vratilo u normalu, a i oni su, ja mislim."
                          Napadači

                          "Ja sam jako zadovoljan sa radom koji naši napadači rade jer oni su centralni s obzirom na način na koji mi igramo. Kada smo organizirani jako smo nepredvidljivi jer možemo napadati sa sedam igrača i teško je našim protivnicima da nam se suprotstave. Ja garantujem da će svi naši napadači dostići dvoznamenkaste cifre ove sezone. Nećete naći igrača kao što je Giovinco sa svim sposobnostima koji on ima za sedam miliona. On ima samo 24 godine i može još dosta napredovati. Ja ga ne favoriziram ispred ostalih, ja samo biram najbolji tim. Pogba je predodređen za velike stvari, bez sumnje, on ima takve sposobnosti. Kada ljudi kažu da mi ne koristimo mlade igrače u Italiji, ja ih odmah podsjetim da samo prije šest mjeseci Pogba nije mogao ući u momčad Manchester Uniteda. Ako je neko dovoljno dobar i radi prave stvari, godine nisu bitne. On ima sve što treba da postane jedan od najboljih na svijetu. To je do mene i njega da se uvjerimo da napreduje na najbolji mogući način."
                          Veza onda i sada

                          "Ja ne znam da li bih uspio ući u vezni red sa Marchisiom, Pirlom i Vidalom ali bih to napravio jako teškim. Ja bih volio da sam se imao kao trenera."
                          Kompletan trener

                          "Trener mora biti trener u svakom području. Vi jednostavno ne možete biti dobar taktičar ili motivator, ili psihički, ili na način na koji vodite stvari, ili na način na koji se ponašate sa klubovim i sa medijima. Morate nadmašiti očekivanja u svemu tako da morate učiti stvari. Nikada nisam prestao učiti od kako sam postao trener. Kada sam došao u Juve ja sam htio igrati u 4-2-4 formaciji. Problem je bio taj što nismo imali igrače koji se uklapaju u taj sistem igre. Također sam imao nezamljenjive igrače u mojoj ekipi kao što su Vidal, Pirlo i Marchisio koji može igrati i mezzalu tako da je veza naš najjači dio ekipe. S vremenom sam shvatio da imam tri igrača Chiellinia, Barzaglia i Bonuccia koji su nadmašiti u određenim trenucima. Tada sam se prebacio na 3-5-2 ili 3-3-4."
                          Mediji

                          "Mediji su opasno oružje, važno ako ih možete koristiti na svoju prednost. Ponekad razgovaramo i i ne shvatamo kakvu štetu mi radimo. Možda bih mogao biti i malo ljubazniji, malo više susretljiviji, mogao sam imati medije i moje kolege poput mene. Ali kada napravim to shvatim da izgubim malo moje konkurentnosti, moju volju za pobjedom i moju želju. To je razlog zašto preferiram pobjedu i ponekad da im se ne sviđam. Žao mi je ali ovo je bolje nego biti ljubazan i voljen od ljudi. Nadam se da ću doći do najviše razine najboljih trenera. To bi mi napravilo najviše zadovoljstvo. Najbolji osjećaj je kada se uvučete u srce ljudi kao igrač. Rekavši to, da nisam dobio rezultate za sve ovo, ja bih sada bio kod kuće."
                          Juve sutrašnjice


                          "Juventus neće praviti velike promjene u januaru, mi ćemo napraviti pametne poteze, baš kao što smo napravili i u junu. Pokušat ćemo i poboljšati se na mjestima gdje mislimo da nam nešto treba. Ako se dobar posao pojavi, mi ćemo se potruditi da to ne propustimo. Odlični igrači uvijek dodaju kvalitet, poboljšavaju ekipu i čine teške stvari manje takvim. Kada mognemo dovesti velike igrače, mi ćemo dovesti, jer Juve treba ponovo da kupi igrača od 40-45 miliona eura. Kada mognemo, mi ćemo to napraviti. Balotelli ima sve atribute velikog igrača ali on košta kao i Mona Lisa, a mi ne možemo dovoditi određene 'karaktere'. Del Piero je jedinstven i teško će biti naći nekoga ko bi se mogao natjecati za ono što je on napravio ovdje. Nadam se za predsjednika da možemo pronaći takvog igrača. To bi bilo kao dobitak na lutriji."
                          Pogled na Ligu Prvaka

                          "Liga Prvaka u 1996. godini kada smo je osvojili, je bila nevjerovatna. Osvojili smo je u našem prvom pokušaju. U to vrijeme ipak nije bilo timova koji su izgrađeni za pobjedu, timovi kao što su Barcelona, Real Madrid i Bayern Munchen koji su se okupljali tijekom godina za osvajanje trofeja. Ne želim čekati godine. Ne bih bio ono što jesam, ako ne pokušam osvojiti nešto. Neće biti lako ali mi gradimo nešto posebno. Mi ćemo biti dokazani tijekom vremena i molim samo naše navijače da ne budu nestrpljivi."
                          Conteov Božić

                          "Bio sam dovoljno sretan da odrastem u religioznoj porodici. Imam vrlo jaku vjeru. Ja govorim Bogu puno. Uvijek se molim prije spavanja. Govorim molitvu prije jela. Uvijek napravim znak krsta, stavio sam svoju vjeru u Boga - moju i mojih igrača. Dokle god je Bog na mojoj strani, ne bojim se ničega. Božić je bio velika zabava za mene kao dijetetu. Uvijek sam bio sa svojom porodicom. Nema VIP Božića. Uvijek igram karte sa porodicom. Probudim se na Badnjak sa poklonom na mom krevetu. Provesti ga sa Vittoriom i mojom porodicom je najbolja stvar koju sam mogao poželjeti. Biti otac je najbolje iskustvo koje osoba može imati. Moj san za sljedeću godinu je da nastavimo da radimo kao što smo i radili, sa igračima i klubom. Siguran sam da je ovo pravi put i da nam može donijeti uspjeh."

                          Comment


                          • Обавезно одгледати, ја сам се најежио, посебно код дела са Скудетом!



                            А обрадовала ме је изјава Артура Видала

                            U Juventusu želim ostati do kraja karijere
                            Љуби те брат, још један у низу који овако изјављује, тако се воли клуб, свака част!
                            Last edited by Brajkula; 27-12-12, 12:55.

                            Comment


                            • Samo ostaje velika mrlja tjeranje kapitena i ikone kluba .
                              Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                              Comment


                              • Слажем се, велики је то лик, али јбг можда и боље јер би вероватно добар део (као и претходне) сезоне преседао на купи, овако тамо игра, ево опет је дао гол победио Сиднеј 1:0 неке лудаке.
                                Данас Анћелоти (тренер ПСЖ-а) изјавио да је "Једино Јуве једнако добар као Барса" зна лисац матори шта ваља

                                Comment

                                Working...
                                X