Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Gangrena View Post
    Venger će pojačati tim na leto



    ''Sve se svodi na dostupnost igrača i njegov kvalitet. Ne želim da isključim ni jednu poziciju, ali pre prelaznog roka nećemo da ciljamo na određene pozicije'', rekao je Venger i nastavio:
    ''Svake godine gledamo da ojačamo tim. Ipak, prvo ćemo gledati da ga ne oslabimo, jer želimo da sačuvamo sve igrače, a onda ćemo gledati i da se pojačamo. Nije samo broj igrača u pitanju, već i kvalitet. Neću da govorim koliko igrača planiramo da dovedemo''.


    Pažljivo čitam Vengerove izjave, i redove i između redova, i ispada da je ili manipulator ili ga baš briga šta će o njemu ljudi misliti (Znači, gleda samo svoja posla!). Prazne su mu fraze, nedorečen, nije ni diplomatski 'uvijeno', rečju: tanko! Ne treba mu pridavati toliko pažnje, jer osim što markantno izgleda, nema neophodno za veća postignuća!

    Nemam ništa protiv čoveka (Arsen Venger), jedno vreme sam ga gotivio... Onda sam došao do zaključka da upravo Trener guši igru Arsenala...
    S jedne strane, pokazao se kao uspešan menadžer:izbor mladih igrača, dovođenje u ekipu, njihov razvoj i igra ili prodaja... O.K.
    S druge strane, nedovoljno dobra fudbalska filosofija, nedovoljno dobro poznavanje suštine današnje fudbalske igre (ili ne ume da se iskaže), nedovoljno ubedljiva harizma na terenu i klupi...
    Rešenje za Klub: Venger u ložu kao menadžer ili tehnički direktor s velikim ovlašćenjima po pitanju transfera, a na klupu da dođe mlađi, temperamentniji trener, savremenijih fudbalskih shvatanja...
    Inače, igrački kadar je solidan... Ako odu dvojica boljih, neka za sledeću godinu dovedu petoricu igrača, od kojih bi bar trojica mogli da igraju u startnoj postavi...

    Trebalo bi da ih drugi bolji trener - uigra, napravi raznovrsniju igru, promeni filosofiju igre ka savremenijoj, igru postavi prema mogućnostima igrača a ne prema sopstvenim (ne)mogućnostima, da igra bude maštovitija, nadahnutija, konkretnija u svakom periodu utakmice, da se bolje i brže prilagođava trenutnom rezultatu, da igraju jednostavnije... Ovako, pročitaju protivnici igru Fabregasa ili Van Persija, malo ih 'stave u džep', neutrališu i onemoguće igru Arsenala i (skoro) gotovo... Ima još mnogo toga, Gangrena, ali ovo su samo stvari koje su mi prvo pale... Pozdrav! Više sreće i uspeha - dogodine!

    "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

    Comment


    • Wenger spreman da proda Aršavina



      Andrej Aršavin bi mogao da napusti Arsenal na leto, piše ugledni britanski dnevnik Gardijan. Arsen Venger je već krenuo u potragu za pojačanjima za sledeću sezonu i spreman je da proda ruskog reprezentativca kako bi povećao budžet. Klub želi da dobije blizu 15 miliona funti, koliko je Aršavin plaćen u januaru 2009. Rus ima još dve godine do isteka ugovora po kom prima 85 hiljada funti nedeljno i ni on, ni klub nisu zainteresovani da otpočnu pregovore oko produžetka.

      Aršavin je ove sezone zabeležio više nastupa u crveno-belom dresu od bilo kog igrača kluba - 51 meč od kojih je 15 počeo sa klupe.
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Nasri,Kliši i Dijabi neizvesni za Fulam



        Arsen Venger će morati da sačeka vesti od fitnes trenera pre nego što sastavi ekipu za gostovanje Fulamu. Gael Kliši, Samir Nasri i Abu Dijabi bi mogli da se oporave na vreme za poslednju utakmicu sezone, ali Venger kaže da bi bio zadovoljan ako bi imao na raspolaganju makar jednog ili dvojicu.

        "Fabregas nije spreman kao što sam rekao, a Kliši, Nasri i Dijabi obavljaju testove. Imali bi sreće ako bi samo jedan od njih ili dvojica bili na raspolaganju".
        sigpic

        #PRAVDA ZA BRAĆU

        Comment


        • Wenger će zadržati Fabregasa




          Arsen Venger je uveren da će Sesk Fabregas igrati u Arsenalu i sledeće sezone, i kazao je da će učiniti sve kako bi ga zadržao.. Španac je konstantno povezivan sa povratkom u Barselonu, iz koje je došao u severni London 2003. godine i skoro je sigurno da će katalonski gigant i ovog leta pokušati da vrati izdanak svog omladinskog pogona.

          ''Očekujem od njega da ostane. Uvek se morate boriti kada imate igrača takvog kvaliteta u klubu. Mislim da je najveći ponos kapitena prvirženost timu i osvajanje trofeja sa Arsenalom. Irač koji želi da promeni sredinu svaki put kada je frustriran nikako ne napreduje''

          ''Verujem da je kvalitet sportskog života biti vezan za svoj klub, a ne da pokušavaš da pobegneš ukoliko stvari ne idu onako kako si očekivao'', rekao je Arsen Venger, i dodao da očekuje od Španca da se potpuno oporavi do sledeće sezone kako bi odigrao između 30 do 38 utakmica u narednom prvenstvu:

          ''Mislim da je Sesk odigrao 22 utakmice ove sezone''.

          ''Očekujem da sledeće sezone odigra između 30 i 38 utakmica, što bi nas učinilo i mnogo efikasnijim timom'', završio je Francuz.
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Samo 22 utakmice je odigrao ove sezone ?
            Originally posted by maliajnstajn
            Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

            Comment



            • Fabregasove povrede...! Uvek ima više razloga: Pomalo su ga već 'pročitali' protivnički igrači pa startuju na njega odlučnije, oštrije i češće... Zadržava loptu duže u nogama (ali takav mu je stil igre!)... Prečesto je lopta u njegovom posedu, pa je i broj kontakata s protivnikom češći i rizik veći...

              Kako da 'pomogne' sam sebi: Bolje i primerenije njegovoj konstituciji fitnes (kondicione) pripreme... Zatim, trebalo bi još veštije i lukavije da "prikriva svoje namere" šta će s loptom, pa bi protivnici 'opreznije' startovali na njega plašeći se da ne ispadnu 'smešni'... Konačno, iznenadiće vas podatak da je Zidan bio u kontaktu s loptom svega 20-30 sekundi na celoj utakmici, igrao je na "prvu ili drugu", a potezi su mu bili izuzetno lucidni i zamisli neuhvatljive za protivnike, godinama, a najmanje je imao loptu u nogama baš u godinama kada je bio među najboljim igračima sveta.

              Dakle, Fabregas bi trebalo da igra nekako između, mudrije, da "čuva svoje noge", ali ne kukavičlukom, već načinom igre... Zato povremeno tvrdim da Arsen Venger nema sve neophodne "dimenzije" za vrhunskog trenera... Nije to posebna mudrost, već, jednostavno, najsavremenije poimanje filosofije fudbalske igre...! Pozdrav navijačima Arsenala!

              "Svaka stvar na svome mestu." Aristotel

              Comment


              • Neverovatan podatak za Zidana, ali nisu oni isti tip igraca. Fabregas je Barsina skola, u prevodu voli loptu vise nego leba da jede. A sto se tice povreda one sputavaju i njega i Arsenal. Nisam siguran da to ima mnogo veze s tim sto igraci zestoko startuju na njega, jednostavno je takav tip igraca da se cesto povredjuje, kao i npr Gerrard koji je stalno povredjen. A npr Messi, Ronaldo na koje mnogo vise i zesce startuju protivnici nisu skoro nikad povredjeni. I ako pogledas koje su to povrede: uglavnom povrede misica, tetiva itd. A od opasnih startova se dobijaju prelomi kostiju.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Dragooon View Post

                  Fabregasove povrede...! Uvek ima više razloga: Pomalo su ga već 'pročitali' protivnički igrači pa startuju na njega odlučnije, oštrije i češće... Zadržava loptu duže u nogama (ali takav mu je stil igre!)... Prečesto je lopta u njegovom posedu, pa je i broj kontakata s protivnikom češći i rizik veći...

                  Kako da 'pomogne' sam sebi: Bolje i primerenije njegovoj konstituciji fitnes (kondicione) pripreme... Zatim, trebalo bi još veštije i lukavije da "prikriva svoje namere" šta će s loptom, pa bi protivnici 'opreznije' startovali na njega plašeći se da ne ispadnu 'smešni'... Konačno, iznenadiće vas podatak da je Zidan bio u kontaktu s loptom svega 20-30 sekundi na celoj utakmici, igrao je na "prvu ili drugu", a potezi su mu bili izuzetno lucidni i zamisli neuhvatljive za protivnike, godinama, a najmanje je imao loptu u nogama baš u godinama kada je bio među najboljim igračima sveta.

                  Dakle, Fabregas bi trebalo da igra nekako između, mudrije, da "čuva svoje noge", ali ne kukavičlukom, već načinom igre... Zato povremeno tvrdim da Arsen Venger nema sve neophodne "dimenzije" za vrhunskog trenera... Nije to posebna mudrost, već, jednostavno, najsavremenije poimanje filosofije fudbalske igre...! Pozdrav navijačima Arsenala!

                  Smatram da to nije Wengerova greška nego prosto godine igrača i još poneki faktori.
                  Seti se na primer Ronaldinja u svojim najboljim danima sve dok nisu došli nenormalni startovi i povrede ili debelog Ronalda što je još bolji primer oni nisu imali Wengera iza sebe ali su držali loptu čak i više od Fabregasa .
                  Fabregas drži previše loptu u svom posedu to je činjenica ali ja mislim da će se vremenom opametiti ili će otići u invalide ako ostane u Engleskoj
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Denilson odlazi



                    Brazilac Denilson je otvoreno izjavio da želi da napusti klub, a kao razlog navodi 5 godina bez trofeja i nedostatak pobedničkog mentaliteta u timu, prvi je preneo tabloid San, a zatim i ugledni list Gardijan. Ironično, Brazilac je dugo na meti navijača Arsenala kao jedan od neuspelih Vengerovih projekata, i mnogi smatraju baš brazilskog vezistu kao jednog od najslabijih karika u ekipi. Dvadesttrogodišnjak je nakon 'najgore sezone u svom životu' razgovarao s Arsenom Vengerom, koji mu je dozvolio da promeni sredinu.

                    ''Jednostavno sam otišao kod Arsena i rekao sam mu da želim da odem'', bio je jasan Denilson:

                    ''Karijera fudbalera je kratka a ja već 5 godina nisam osvojio ništa, tako da mislim da je vreme da pođem dalje. Doneo sam odluku još pre 8 meseci, jer mi se smučilo da pred kraj svake sezone odem kući u očajnom raspoloženju. Ipak, ništa nisam rekao do sada jer nisam želeo da poremetim raspoloženje u svlačionici''.

                    ''Potreban mi je svež izazov. Znam da će neki ljudi misliti da sam lud jer je ovo klub sa odličnom organizacijom, navijačima, igračima i fenomenalnim trenerom. Zarađujem dosta u Arsenalu, ali mislim da su neke stvari bitnije. Naravno, ne mogu sebe da vidim u dresu Čelsija, Mančester Junajteda ili Liverpula. Mislim da ću karijeru nastaviti u Španiji ili Italiji''.

                    ''Super je igrati lep fudbal, ali ponekad moraš igrati ružno kako bi bio uspešan'', završio je vidno frustrirani Brazilac.
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Mijaiči se priključuje timu na pripremama



                      Rio Mijaiči, talentovani Japanac koji je drugu polovinu sezone proveo u Fejenordu na pozajmici iz Arsenala, pridružiće se Tobdžijama u toku priprema za vreme leta i Arsen Venger će odlučiti da li će već tada tražiti radnu dozvolu za krilnog napadača, kako bi se što pre priključio prvom timu.

                      Osamnaestogodišnjak je odmah nakon dolaska u Holandiju impresionirao i bio jedan od najzapaženijih igrača tima iz Roterdama u drugom delu sezone, a naročito se istaklo njegovo samopouzdanje, odličan dribling i neverovatna brzina. Venger je zapazio neverovatan razvoj ovog mladića i daće mu šansu da se dokaže da je već sad spreman za prvi tim Arsenala.

                      ''O njemu sam čuo samo pozitivne stvari i biće sa nama na pripremama. Mislim da je dovoljno dobar, ali videćemo da li je dovoljno spreman. Ako jeste, zatražićemo radnu dozvolu i pokušati da ga priključimo prvom timu''.

                      ''Ono što volim kod Rija je pregled igre prilikom utrčavanja u prostor, on razume kada i kuda treba da krene. Zna kako da iskoristi svoju brzinu i uz to je zaista inteligentan. To je vrlo bitno'', bio je pozitivan Venger, a zatim je nastavio:

                      ''On je dečko koji je napravio veliki korak od školskog fudbala do profesionalnog i čim je otišao u Fejenord postao je njihov najbolji igrač''.

                      Francuski menadžer je priznao da je poziv reprezentacije Japana do 23 godine velika pomoć u osiguravanju radne dozvole za 18-godišnjeg napadača, ali da bi poziv u seniorsku reprezentaciju razrešio sve dileme:

                      ''Poziv za mladu reprezentaciju je od velike pomoći, ali naravno da odigra utakmicu za prvi tim ne bi mu ni trebala radna dozvola. On deluje kao vrlo obećavajući talenat i na mene je ostavio neverovatan utisak. Ima odličan karakter i fenomenalan je igrač.
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Gledao sam ovog lika cesto ove sezone u Fejnordu, i izgledao je odlicno.

                        Videcemo da li ce Venger uspeti da izvuce maksimum iz njega.
                        sigpic

                        Comment


                        • Sto se mene tice, Denilson slobodno neka ide.
                          Originally posted by maliajnstajn
                          Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                          Comment


                          • Ovaj Japanac je drao u Fejnordu ove polusezone. Činio je ubitačan trio sa Castaignos-om i Wijnaldum-om.

                            Mnogo Japanaca je eksplodiralo ove sezone u Evropi...
                            IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                            ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                            C'E SOLO L'INTER

                            Comment


                            • od ove ekipe tesko da ce da bude nesto kad su oni imali sansu da uzmu titulu a kad su videli da nema nista od titule oni su se tolko opustili da su igubili i trece mesto pa sad mora da idu u kvalifikacije za ligu sampiona...

                              Comment


                              • Dok ne dodje Piksi, nece biti trofeja.
                                Pitanje je kako ce se oporaviti od ove sezone i pre svega ko od igraca odlazi, a ko dolazi.Sa pravim odlascima igraca koji su vec nepozeljni na Emiratima mogu se nadati boljem.

                                Comment

                                Working...
                                X