Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • koliko sam ja skapirao Sanji je ponudjen ugovor ali se njemu ne svidja i on oce da ide, tako da ga meni uopste nije zao... ako hoce da ide daleko mu lepa kuca... a za Frimponga se slazem da mu treba dati sansu...

    Comment




    • sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Kada bi dao Frimpongu sansu verujem da bi bio resen problem DMF-a.. Remzika stavlja Dembelea u dzep u nedelju.
        Originally posted by maliajnstajn
        Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

        Comment


        • Remzika nece ni igrati, igrat ce Diaby koji ce se onda moci nositi sa glavonjom Dembeleom, a tu mi je tesko prognozirati kako ce se stakleni snaci
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Ima Diaby da se polomi i ovaj sav da se rasece na staklo \o/ Kakav crni Remzika tek onda cu da se nerviram :/
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Coquelin
              "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


              Dakle, ti si portir!

              Comment


              • Moussa nece ni morati da se nosi sa Diabijem, ovaj ce sam da padne i povredice se...
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Ako ponovi utakmicu iz septembra protiv Liverpoola, onda mislim da Spursi nemaju cemu da se nadaju, stavit ce on njihov cijeli tim u djep...
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • PRILAGODLJIVOST POZICIJAMA SANTIJA CAZORLE
                    Za sadasnju generaciju spanskih igraca nije vazno koju poziciju im odredi trener. Njihova tehnika i sjajna dodavanja dolaze do izrazaja na svakom mestu u ekipi.
                    Vezni igraci koji se oslanjaju na centarsut daleko vise doprinose ekipi na strani "jace" noge, dok su oni kojima je sut najopasnije oruzje ubojitiji na suprotnoj strani. Ipak, kvartet veznjaka koje je Vicente del Bosque odredio za svoju ekipu za EP 2012- Silva, Mata, Iniesta i Cazorla je jednako sposoban da doprinese timu bilo da su na levom i desnom krilu, ili napadaju kroz sredinu.
                    Ipak, od njih se izdvaja Santi Cazorla, momak specificne sposobnosti-ambidekstroznosti, zbog koje je Santi u poslednja 4 meca igrao na sve tri pozicije, omogucivsi Wengeru veliki broj taktickih varijacija.
                    Cazorla je svoje ime gradio u Villarealu gde je igrao kao krilo, u specificnoj 4-4-2 formaciji (kada se Villareal branio, igrali su 4-4-2, a kada su napadali transformisali bi se u 4-2-2-2). Ipak, Santi je uprkos ovoj formaciji u toku meca prelazio na poziciju u sredini veznog reda, na mestu gde je mogao da svojim dodavanjima probija protivnicke odbrane i proigrava saigrace.
                    Tek u Malagi je Cazorla prikazao do kraja svoju mogucnost da se prilagodi svakoj poziciji u veznom redu. U formaciji 4-2-3-1 mece bi pocinjao na krilu, a zatim prelazio u sredinu i na suprotno krilo. Ove promene nisu uticale na njegovu igru, dok je za Spaniju igrao gde je god mogao zbog izuzetno jake konkurencije u veznom redu.
                    U Arsenalu je poceo kao poluspic, gde se odlicno snasao. "Ovde je menadzer odredio da igram, iza napadaca, gde imam punu slobodu sto mi se dopada," rekao je Santi " Ova pozicija mi odgovara, i igracu tu bez problema iako to nisam radio u poslednjih nekoliko godina.". Na toj poziciji je odigrao prvih 21 utakmica i bio je stalna pretnja protivnickom golu. Njegove lopte za krilne igrace su donosile veliku prednost, a on je uspeo i da postigne hat-trick protiv Readinga.
                    Ipak, od pocetka 2013. , Wenger je eksperimentisao sa Cazorlom u dosta meceva. U mecu proti Swansea-ja u FA kupu, koji je Arsenal dobio 1-0, Spanac je igrao po levoj strani i stalno se ubacivao u sredinu kako bi pomogao u stvaranju prilika. Pobeda od 1-0 ne zvuci ubedljivo, ali odnos suteva najbolje prikazuje nadmoc Arsenala, 15 prema 1, cemu je veliki doprinos dao Cazorla svojim ulaskom u sredinu i omogucavanjem jos jedne opcije za dodavanje. Takodje, ovo je omogucilo da se Wilshere preseli na poziciju 10-ke i odigra najbolju partiju do sad, koju je krunisao pobedonosnim golom.
                    Od tog meca, Cazorla je odigrao po 3 meca na levom krilu i u sredini, a jednom je poceo na desnoj strani. Deluje da mu odgovara igranje po levoj strani, jer je u pobedama protiv Sunderlanda (1-0) i Aston Ville (2-1) postigao sva 3 gola.

                    Leva slika prikazuje Santijevo kretanje, a desna Wilshere-ova dodavanja ka Cazorli
                    Takodje, treba reci da je na levom krilu protiv Aston Ville Cazorla sutirao 6 puta u okvir gola, duplo vise od proseka kada je igrao iza napadaca. Koriscenje Jacka i Santija, koji se medjusobno odlicno razumeju, daje Arsenalu veliki broj opcija u kreiranju napada. Najbolji primer za to je broj dodavanja Jacka ka Santiju na gornjoj slici.

                    Sutevi Cazorle protiv Aston Ville
                    Prilagodljivost Cazorle razlicitim pozicijama i zadacima Arsenalu daje velike mogucnosti i prednosti. Ovo Wengeru ne omogucava samo da drugacije postavi igru, vec da je menja u toku meca, jer se Santi cesto pojavljuje iz drugog plana, sto ekipi doprinosi kako i u kreiranju sansi, tako i u njihovoj realizaciji.
                    Last edited by Wilshere_10; 01-03-13, 14:50.
                    "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                    Dakle, ti si portir!

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn
                      Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                      Comment


                      • Next 0-5

                        Nek bude 0-1 ja cu da budem zadovoljan
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Evo poklanjam nekome avatar

                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • E zahvaljujem se,taman mi je trebao jedan
                            sigpic

                            Comment


                            • Arsenal youngster joins Boro



                              Stevenage have completed the loan signing of Arsenal youngster Anthony Jeffrey for the remainder of the season.

                              The pacey 18-year-old, who looked set for a career in sprinting, can play in a variety of attacking positions.

                              Jeffrey is highly regarded at Arsenal after scoring six goals in 19 appearances for the youth team last season.

                              He is available for Saturday's visit of Colchester.

                              Meanwhile, goalkeeper Steve Arnold has signed a two-year contract extension after a fine start to his Stevenage career.

                              Arnold told the club's official website: "I was definitely happy to sign the deal. I came here in the summer as a second choice and managed to get my way into the team which I was delighted with."
                              Da napisemo nesto sto nema veze sa derbijem ^^
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment




                              • It's all about derby now!!!

                                Forever in our shadows, Bitches
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X