Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jesu razmišljali ovi iz Arsenala o nekom psihologu da ih savetuje i individualno i grupno? Pošto vidim Venger je očajan motivator. Od kako znam za sebe nešto fali tom Vengeru. Pa ti objašnjavaj posle da je Lester uzeo titulu sa manjim budžetom, ili ne daj Bože Totenhem ako uzme, pa može da se slika. Taj bes će biti... kad ako ne sad. Poslednjih par minuta kao da je druga ekipa izašla na teren. Nema srce taj tim očigledno, non stop pričaju o nekom manjku motivacije i zalaganja. A da imaju nekog Terija i Lamparda u ekipi ili neke Britance što razumeju šta je Arsenal pa da im se...propisno. Fale ti lideri Arsenalu. Ozil može da bude najbolji ali lider nikad. Fali par prgavih Engleza ili iskusnijih koji mogu da drže taj tim.
    Nekad je timski duh i ta hemija presudan sastojak koji nedostaje.
    Last edited by Cassius Clay; 13-03-16, 16:28.

    Comment


    • Originally posted by Casiraghi View Post
      Nemojte toliko po igracima. Ako dodje za godinu-dve do promene trenera, iznenadicete se kako ce neki proigrati. Dobro, Volkot nece.
      Po tvom misljenju, ko iz sadasnje ekipe ima kvalitet da bude prvotimac Arsenala, konkurenta za titulu? I ko moze da upadne kao rotacija?
      "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


      Dakle, ti si portir!

      Comment


      • Ma ja Kroneke ne voli trofeje mrsko mu je to jbt ti predstavljas ko da je Arsenal neka sirotinja a npr. bacaju 100 k funti sedmicno na jebeog Walcotta pa ko je tu lud.
        Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

        Comment


        • Originally posted by soe View Post
          Ma ja Kroneke ne voli trofeje mrsko mu je to jbt ti predstavljas ko da je Arsenal neka sirotinja a npr. bacaju 100 k funti sedmicno na jebeog Walcotta pa ko je tu lud.
          Stan Kroenke: I didn't buy Arsenal stake to win trophies


          http://www.standard.co.uk/sport/foot...-a3202046.html


          Eto ja izmisljam.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by Wilshere_10 View Post
            Po tvom misljenju, ko iz sadasnje ekipe ima kvalitet da bude prvotimac Arsenala, konkurenta za titulu? I ko moze da upadne kao rotacija?
            Nezahvalno je za prognoziranje, zavisi ko bi nasledio Vengera. Al' evo kod mojih omiljenih ekipa su se dogodile promene trenera u toku sezone, dosli su Dzikic(nema veze sto je kosarka u pitanju) i Klop. Svakako da sam ocekivao da unaprede igru ali da obojica tako nateraju do juce mekane igrace da se pobiju i dobijaju utakmice na taj nacin, nisam. Jos ce ispasti na kraju da Rodzers ume da dovede igrace ali da ne izvlaci maksimum. Kad Dejo Lovren dobija 90% duela i komanduje odbranom, jasno je sta trener moze da uradi.

            Ajmo redom.

            Ceh kao prvi i Ospina kao drugi golman su odlicna kombinacija i ne treba ih dirati. Idealno, posebno kad uporedis odnos cena/kvalitet.

            Beljerin apsolutno ostaje, uz pravog trenera moze da bude najbolji na svetu na svojoj poziciji. Cembers je prerano otpisan, mislim da moze da napreduje a s obzirom na to da ce se povecavati potreban broj domacih igraca, on kao rotacioni igrac koji krpi 2-3 pozicije moze dobro da dodje. Pod Pochom je istisnuo Klajna iz prve postave u Sautemptonu, to mnogi zaboravljaju.

            Koselni je u zadnje 2 ipo godine imao dosta dobrih meceva. On ipak nije lider, njegovo je da isprati vodju odbrane. Jasno je da je potreban neko ko je bar 60% velikog Adamsa. Mertezaker i Gabriel nemaju sta da traze u ozbiljnoj prici.

            Na levom beku su dve solidne opcije, ona nije prioritet ako Gibs nema neku preveliku platu za rezervnog beka. Mislim da ti je moje misljenje o bekovima poznato i o ulozi koju treba da imaju. Da nisu mozda Geri Nevil i Birindeli neki virtuozi? A bili su pouzdani delovi premocnih sampionskih ekipa. Potrebno je malo vise muda, cvrstine i zbijanja redova.

            E sad dolazimo do kljuca. Uvek ste isticali kako vam je vezni red najjaci deo tima a ja mislim da sam bas tebi na privatnim napisao jos ranije da je najslabiji jer svi zele da overe loptu i guse jedni druge. Jos na to kad dodas krila koja nemaju veze sa pozicioniranjem, svi su nestrpljivi, jure loptu i uguse svaki dobar trougao. Kokelan je fajter, covek koji ce da umre za tim i treba da ostane u rotaciji. Remziju se daje mnogo veca uloga a covek u sampionskom timu moze da bude samo najobicniji pesak, kao i Henderson u Liverpulu koji nam je trenutno najveci problem uz Minjolea. Naravno, Aron je bolji igrac ali mora da mu se konkretizuje uloga. Meni ne bi imao zagarantovano mesto u 11. Kristalno je jasno protiv kojih on ekipa igra dobro a protiv kojih se ne vidi. Svakako da treba da ostane jer je dugo tu + je homegrown igrac, ne vidim da ces naci mnogo bolju ostrvsku opciju. Mesut otac naravno ostaje. Santi prodaja, veliki majstor ali on na CM i Mesut na 10 nisu kompatibilni. Jos kad dodas Sanceza, jasno je koliko tu dodira s loptom ima a izmedju te trojice je jasna najslabija karika. Vreme mu je da se vrati u Spaniju. Vilsir isto prodaja.

            Potrebni su i DM i BTB igrac. S tim da je bitno da DM bude bas, ali bas kompletan fudbaler dok BTB moze a i ne mora da bude najveca klasa jer imas Remzija kao alternativu. Dva nova igraca, Coq, Remzi i Elneni bi trebalo da su dovoljni da pokriju pozicije CM-a. Mesut na 10-ci se podrazumeva, a alternativa moze da mu bude igrac drugacijeg profila. Neki razbijac, poor man Barkley.

            Krila bih proterao sva osim Sanceza(koji za mene nije krilo ali ajde da pretpostavimo da se formacija ne menja), mislim da ne moram da objasnjavam zasto. Ox moze da eksplodira ali u ekipi koja nema najvise ambicije gde bi imao vecu slobodu i igrao 90 minuta. Za razliku od Velbeka, nije dzoker i igrac koji nesto uradi kad ima samo 10-15 minuta. Vezni red da omoguci Sancezu da prima loptu na 16-20 a ne na 40 metara od gola i da mu salju u prostor.

            Za Zirua ne znam koliko jos godina fudbala ima pred sobom ali meni on nije problem. Ima svoje mane ali dobar trener to lako prikriva. On ce isporuciti svojih konstantnih 12-15 golova po sezoni i otvoriti prostor saigracima za jos toliko. Nerealno je koliko Ox, Volkot pa i Sancez ne znaju da koriste prostor koji otvori. Jasno je da on nije najveca klasa ali meni su stoper, dva veznjaka i krilo mnogo kriticniji i dok se to ne resi moze da ostane pa potom da usreci neku ekipu iz Italije ako mu se ne jure pare u MLS i Kini. Mislim da bi uz njega Karlos Baka dao dodatnih 7-10 ligaskih golova. Velbeka ne volim da gledam ali jedan je od malobrojnih koji vec ima pobednicki mentalitet u sebi. On ne promasuje zato sto se boji nego zato sto je jednostavno trapav ali i prvu i desetu sansu sutira sa istom dozom samopouzdanja.

            Komplikovana prica jer ti je za ovo potrebno vise prelaznih rokova. Problem je sto oni koji bi mogli da budu konstantniji pod boljim trenerom kao Ziru i Santi nemaju jos mnogo fudbala pred sobom a ovi koji ulaze u najbolje godine nisu postali ono sto se ocekivalo i moras bas dosta da menjas. Dakle:

            Ceh - Beljerin, novi mamojeb, Koselni, Nacho - dva nova mamojeba - konkretno i inteligentno krilo, Ozil, Sancez - Ziru(ako na trzistu ne postoji bolja opcija ne treba preplatiti nekog Bentekea)

            Ospina-Cembers, Gibs i kroz dva letnja prelazna dva nova stopera - Coq, Remzi- Ivobi, Kempbel(mozda prijatno iznenadi promenom trenera) i jos jedan iskusan rotacioni igrac - Velbek(on i Ziru dolaskom novog napadaca mogu biti vise nego dobre opcije 2 i 3 ako bi Ziru u 4. deceniji mogao da izdrzi nivo PL).

            Eto ti, probao sam najbolje moguce, mada je bas nezahvalno. Moze mnogo toga da se desi. Bilo bi interesantno videti i istu ovu ekipu da je vodi neko drugi.
            sigpic

            Comment


            • Lev je jedini trener kojem bi ja dao Arsenal da se igra s njim.

              Henry i Arteta, moze kad se dokazu u manjem klubu kao sto je Pep u Barceloni B. Jedan od njih dvojice ima potencijal da postane vrhunski menadzer, ali cisto sumnjam da ce to biti Henry.

              Arteta je fanatik, perfekcionista ko i Pep i njega vidim kao vrhunskog menadzera, mozda i Arsenala za 10 ak godina.

              Vieru se dize u nebesa, ali cisto ja sumnjam da ce od njega veliki menadzer biti.

              Adams je bio nenormalan fudbaler, pa je najveca karina od menadzera.

              Samo Lev, jer je on manje vise stvorio Ozila.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Fino je ovo Nes obrazlozio. Sa vecinom se slazem. Ne slazem se oko Ramzike, on bi bio top box to box pored tehnicki potkovanog dm-a. On je pokidao one sezone kada su trojku u vezi cinili artera-aron-ozil, samo je mana te veze bila sto Arteta nije imao nista sto bi trebalo da krasi zadnjeg veznog osim te sigurne distribucije lopte Mesutu koju trenutno nema ko da sprovede dok je Santi povredjen. Isto se ne slazem oko Zirua kao prve opcije u napadu, bez obzira koliko on dobrog donosio saigracima, ja bih radije neki drugi profil napadaca, a Ziru kao opcija sa klupe. Ja ocekujem da ce ovog leta biti masa transfera, posebno zbog ove trenerske vrteske, tako da ce biti tu dosta kvalitetne robe u izlogu .

                Comment


                • Originally posted by PRINCONI View Post
                  Fino je ovo Nes obrazlozio. Sa vecinom se slazem. Ne slazem se oko Ramzike, on bi bio top box to box pored tehnicki potkovanog dm-a. On je pokidao one sezone kada su trojku u vezi cinili artera-aron-ozil, samo je mana te veze bila sto Arteta nije imao nista sto bi trebalo da krasi zadnjeg veznog osim te sigurne distribucije lopte Mesutu koju trenutno nema ko da sprovede dok je Santi povredjen. Isto se ne slazem oko Zirua kao prve opcije u napadu, bez obzira koliko on dobrog donosio saigracima, ja bih radije neki drugi profil napadaca, a Ziru kao opcija sa klupe. Ja ocekujem da ce ovog leta biti masa transfera, posebno zbog ove trenerske vrteske, tako da ce biti tu dosta kvalitetne robe u izlogu .
                  Ovde se slazem s tobom, ali kog dovesti? Lakazet je kocka ali interesantna opcija. Iguain bi bio preskup, do Benzeme je nemoguce doci, a drugih ideja nemam.
                  "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                  Dakle, ti si portir!

                  Comment


                  • Jasno je da on nije najveca klasa ali meni su stoper, dva veznjaka i krilo mnogo kriticniji i dok se to ne resi moze da ostane pa potom da usreci neku ekipu iz Italije ako mu se ne jure pare u MLS i Kini.
                    Evo ti oko Zirua ponovo, da ti bude jasnije.

                    Mislim da Remzi kao ni 99% ostrvljana nece nikad biti vrhunski veznjaci.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Casiraghi View Post
                      Evo ti oko Zirua ponovo, da ti bude jasnije.

                      Mislim da Remzi kao ni 99% ostrvljana nece nikad biti vrhunski veznjaci.
                      Stoji sve to, Ziru radi strasan posao za tim (pricali smo preko PP-a), ali izuzev Sanceza nema igraca da nadoknade taj manjak golova Zirua. Podrska veznjaka sto se tice golova nikako nije zadovoljavajuca, a krila su nam takva da svaki odigra 5 utakmica u sezoni odlicno, i onda se nakon jedne takve utakmice nadas da ce da postane konstantan i da terorise bokove protivnika. On naravno nastavi da kanalise a mi tripujemo da je on vrhunski talenat, samo mu "malo fali", bilo minutaza, bilo sreca s povredama, nesto trece...
                      "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                      Dakle, ti si portir!

                      Comment


                      • Nema sampionskog Arsenala bez novog spica kakav crni Giroud neka ga na klupi nije los za rotaciju.Spic,zadnji vezni,stoper,mozda krilo jedno su ono sto je potrebno Arsenalu za prvih 11 uz normalno novog trenera.
                        Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                        Comment


                        • Kad ljudi skontaju da je Wenger najmanji problem u svoj ovoj prici, fokusirat ce se na stvari koje trebaju da se istjeraju iz kluba.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Ti ne mozes da skontas da ovo nije Arsene FC nego Arsenal koji je bio jako uspjesan klub i prije Wengera a bice ako Bog da jos uspjesniji kad izadje iz njegovih okova.
                            Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

                            Comment


                            • Naravno da je potreban spic ljudi ali mnogo ti je kriticnije krilo, veznjak i stoper od Zirua. Ziru razume igru, Ox i Volkot nikad nece. Nemam ni najmanju dilemu koju poziciju od te dve bih pre pojacao. Ako mozete sve u jednom roku da dovedete, onda ok ali znamo da ne mozete.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by soe View Post
                                Ti ne mozes da skontas da ovo nije Arsene FC nego Arsenal koji je bio jako uspjesan klub i prije Wengera a bice ako Bog da jos uspjesniji kad izadje iz njegovih okova.
                                Nece on biti vjecno menadzer i ja sam rekao svoje misljenje. Mislim da je vrijeme da napusti klub.

                                Ali ono sto ja pricam jeste da Kronke-u nije mjesto u klubu. Okacio sam ti clanak u kojem je rekao da nije njemu do trofeja, a ti sti to zaignorisao i nastavio svoju pricu.

                                Jedini okovi oko kluba su okovi brkatog dzavola, koji ce radije da iskoristi Arsenal kao cip u pregovorima oko granta od milijardu dolara, al neka htio sam navesti 3 nacina kako se vodi klub iz menadzerske perspektive i odustao sam. Jebiga nema smisla.

                                I btw, kada kazem napusti klub, mislim totalno da ide u penziju. Ne da mi sjedi i izigrava Fergusona u foteljama.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X