Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Od kad je debitovao u PL Žiru ima vise postignutih golova glavom od bilo kog drugog igraca (15)

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post

      Ali po meni je vaznija tekma u nedjelju protiv pilica.
      Nema tu 'leba, sudi nam onaj baksuz od Atkinsona...
      sigpic

      #WengerOut

      “I really like Arsenal. But you, yes, you. Do you really like Arsenal? Or just Arsenal with trophies?”

      Come on you Gunners!

      Comment


      • Rosicky, Flamini & Arteta face a fight for their careers as they're unlikely to be offered new deals. [Express]
        sigpic

        #PRAVDA ZA BRAĆU

        Comment


        • Jebem ti fudbal, Hektor propusta tekmu sutra. Povreda prepone. Fuj sviju mi.

          Debuchy ako bude igrao kako je igrao zadnjih par tekmi, Costa ce mu djecu napraviti
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • A jbm ti te povrede vise... pa dokle vise... Bolje Cembers nego onaj pogubljeni Debusi.

            Comment


            • Sta ima

              Kakva je atmosfera kod tripletara samo da priupitam
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Originally posted by AK47 View Post
                Sta ima

                Kakva je atmosfera kod tripletara samo da priupitam
                Sutra Gabriel ima da igra i za sebe i za Debuchya, plus ce vjerovatno igrati Gibbs ljevo krilo, a Alexis da igra desno.

                Pobjeda u Minhenu neminovna, Olivije u 4. minuti s pola terena glavom lobuje Nojera.

                #tripleta
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Stvarno šteta za Belerina

                  Inače al me presekao naslov za sve pare mamu im novinarsku

                  'Pep Guardiola wanted to join Arsenal', Arsene Wenger says

                  Pep Guardiola wanted to join Arsenal during his playing days and even had talks with Arsene Wenger, the Frenchman has claimed.

                  Wenger and Guardiola will be in opposite dugouts when Arsenal take on Bayern Munich in the Allianz Arena on Wednesday night.

                  But, according to the Arsenal boss, the pair could have been sharing a dressing-room had Guardiola got the move to north London he was after during his playing career.

                  "He wanted to play with me as a coach," Wenger said at his pre-match press conference in Germany. "He wanted to play for Arsenal. I met him, he was 30-31 back then.

                  "I can't really remember, after that he went to Italy and I had players like Patrick Vieira and Emmanuel Petit who were still young and played for the national team as well."
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Pep Guardiola on Ozil "If you watch the game, you won't see Ozil but if you watch Ozil, you see the whole game"

                    Objasni covjek fudbal u kratkoj recenici
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Sanjao sam da smo izgubili 4-2(ja svakako necu moci gledati utakmicu veceras jer radim, pa zbog toga pozivi). No san se odvijao tako da me 1 drug nazvao i kao kaze mi dobro smo igrali i pobedili 2-0, i ja kasnije nazovem drugog druga i kaze mi taj - poraz 4-2. Ispostavilo se u snu da je onaj koji me zvao gledao snimak iz Londona od pre 2 nedelje...

                      Nadam se da ste razumeli zavrzlamu.
                      Originally posted by maliajnstajn
                      Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                      Comment


                      • Arsenal XI, 2-0 win at Bayern, March 2013: Fabianski; Jenkinson Mertesacker Koscielny Gibbs; Arteta Ramsey; Walcott Cazorla Rosicky; Giroud

                        Ako je ovaj tim mogao da ubije na Alianzu Hejnkesov Bayern onda i ovaj veceras moze barem do boda.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • http://sport.blic.rs/Fudbal/Evropski...ksa?ref=fbblic

                          Priveden Benzema.
                          Originally posted by maliajnstajn
                          Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                          Comment


                          • Raymond Verheijen (ex-Holland): "Within 2 weeks Ramsey, Walcott, Chamberlain and Bellerin have picked up muscle injuries. Who's next?"
                            Verheijen: "This guy [Wenger] will probably choose denial and put responsibility outside himself again by labelling Bellerin injury prone".
                            Verheijen: "Do players get injured because they are prone or because of injury after injury due to over training?"
                            U neku ruku je u pravu stvarno morate priznati da gotovo svake godine ovako pred decembar počinjemo sa povredama , stvarno bedak .
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Ne branim Wengera, ali samo da mi je znati kako veliki majstor zna sta se stvarno desava u Arsenalu i koliko oni treniraju. Mislim trazi paznju i glupira se. Mozda je on i u pravu, ali ovako tvrditi neke stvari jeste vrlina nekoga ko voli biti u centru paznje po pitanju hejta.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Napoli midfielder Jorginho would be open to a move to Arsenal but the 23-year-old's priority is to earn an international call-up, according to the player's agent. source LONDON EVENING STANDARD
                                Malo trač partije
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X