Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Ne daj Boze da ja nadjem kolko sam ja pljuvo Remziku, kakvim imenima sam ga zvao hahah

    Al dobro je nek je proigrao..

    Al dobro ono sto sebi kazem u bradu o igracima u toku tekme nije za javnost, cak i kad ima neko kuci ne smijem da lajem fasovo bi necim po glavi kolko tu psovki i grdnji ima. Zato ja ne gledam Arsenal u drustvu. Jednom sam probo pa su me otjerali
    Ni ja ne gledam Arsenal u drustvu! Jednom sam probao, pa sam ih sve otjer'o, sto u pm, sto iz stana!
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment


    • Ja sam Arsenal gledao 2 puta u drustvu i to oba puta debakl. Prvo sa Barcelonom u LS pre nekoliko godina mislim da je bilo 4-0, a drugi put sa Milanom pre 2 godine isto je bilo 4-0!
      Originally posted by maliajnstajn
      Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

      Comment


      • Posto sam napisao par velikih postova u temi Uniteda moram i ovdje jedan da ispisem

        Prije sam gledao raspored tekmi i znao sam uvijek 10 narednih tekmi Arsenala, sad znam samo dvije koje slijede. Jednu iz EPL-a i jednu iz LP.

        Naime sljedeca tekma je u utorak navece protiv Napolia na Emiratima. Sinoc pred spavanje sam malo dumao o toj tekmi i dosao do toga da je to kljucna tekma u grupnoj fazi. Ako se pobjedi Napoli ide se na 6 bodova i odvojit cemo se 3 boda od drugo plasiranog. Sa tom pobjedom imat cemo pobjedu u gostima i pobjedu kuci. Posto je ovo grupa smrti, recimo da remi u Dortmundu prakticno osigurava Napoliu i Arsenalu borbu za prvo mjesto i apsolutno drzanje situacije u grupi u vlastitim rukama ova dva tima. S tim da je sljedeca tekma Arsenala kuci protiv Dortmunda situacija u grupi moze biti rijesena na toj tekmi oko grupe smrti.

        Eh sada malo o samoj tekmi. Arsenal je u strasnoj formi, ali nisu nesto ubjedljivi kuci. Napoli je u formi, ako zanemarimo da su kolu u toku sedmice vjerovatno namjestili onda mozemo reci da igraju strasno. Benitez je majstor kup takmicenja svi to znamo i doci ce on da se nadigrava u Londonu. Zadnji put kada su igrali Napoli i Arsenal bilo je na Emirates kupu, gdje je Napoli u prvom poluvremenu iskoristio sve mane obrane Arsenala. Higuain tada nije bio priviknut na ekipu i na sistem, ali sada se uklopio i trese mreze kao sto ih je tresao u Realu. Jak je Napoli kao beton, tako da nimalo nece biti lak posao da ih se pobjedi, a ja bi bio veoma zadovoljan i sa remiem. Prekidi i kontra napadi ce biti glavna opcija za napad jer tesko da mogu doci na Emirate i dominirati posjedom, iako mozda im Wenger cak i prepusti izjednacen posjed pa ih udari na kontre, kao sto je juce uradio protiv Swansea u drugom poluvremenu. Samo velika razlika je izmedju prvog i drugog poluvremena juce. Arsenal se branio u prvom poluvremenu sa high line i presingom na centru, dok su u drugom poluvremenu se povukli i radili presing negdje na 30m od gola i udarali na kontre. Period od 10 minuta u drugom poluvremenu kada su dali dva gola, a mogli su jos 2 je bio apsolutna demonstracija moci i dokaz da kad Arsenal udje u taj period gdje sakriju loptu i imaju strasno brzu tranziciju lopte, da su premocni. Istina taj period rijetko traje duze od 20 minuta, ali ako moze taj period da se iskoristi u svakoj tekmi i natrpa se protivnik, a onda u cruise control nemam nista protiv.

        Istina juce sam zamalo zaspao u prvom poluvremenu, ali poslje kad sam analizirao tekmu, shvatio sam da je to bila odlicna stvar. Tempo igre je bio veoma spor, a onda u drugom poluvremen blitzkrieg i tekma dobivena. Iskreno nije mi se svidjelo ono spavanje kod primljengo gola. Sagna nije ispratio ubacivanje, odnosno direct run veznog igraca i onda Pero, a ni Woja nisu mogli nista. Jos uvijek obrana treba malo zatezanja, ali ocito Steve Bould radi odlican posao.

        Prosle sezone se mnogo pricalo o tome kako obrana Arsenala radi bez komunikacije i da kada se brani Arsenal, brani se samo obrana i Arteta ostatak tima hladi muda, sada je drugacija slika. Sada se vidi bukvalno komunikacija, deranje, udaranje po potiljku. Arsenal dugo nije imao lidere na terenu, sada se vidi da svi se bodre medjusobno. Da se vratima nazad na obranu, naime juce u zadnjih 10 minuta, Giroud je igrao stopera, ne napadaca. Izbacio je par lopti koje su bile veoma opasne. Protiv Spursa je odigrao isto tako stopera zadnjih 10 minuta. U tih 10 minuta je trcao ko budala gore dole, vrsio presing na loptu visoko na protivnickoj polovini i vracao se nazad da pomogne obrani i tada je ocistio i bukvalno spasio go sa svojim intervencijama..

        Sada najvaznije. Ono zbog cega smo i mi na forumu i javnosti i mediji osudjivali Wengera jeste izjava od prosle godine kada je reako da je ova ekipa po pitanju 'menatal strength-a' najjaca ekipa od svih ekipa koje imao u Arsenalu. Ja sam govorio da Wenger to moze da vidi na treninzima, ali mi bas to ne vidimo na tekmama. Ove godine, kao i pred kraj prosle sezone vidimo ogromnu zelju za pobjedom. Nema odustajanja ni u 90. min. To smo vidjeli protiv Ville u prvom kolu sa igracem manje, i golom zaostatka jurisa se naprijed u potrazi za izjednacenjem. Kad su fasovali i 3. go, opet nisu odustali isli su naprijed, ali sada sa malo manje rizika jer ipak nisu htjeli totalni debakl da dozive iako je sudjenje u toj tekmi bilo apsolutno sramno..

        Prvi put u 10 godina, ne negoduje se zbog kolicine povreda koje imamo. Bukvalno pola tima je u bolnici. Klupa nam je jadna, ali niko ne prica o tome, jer ova ekipa koja nije najjaca jedanestorka odradi posao kako treba i onda se vodstvo cuva i rade se uglavnom defanzivne izmjene. Dobro je sto su se igraci polako poceli vracati, a kada se vrate on da ce na klupi da bude i napadackih opcija i moci ce startna postava da se rotira jer ide sada uzasan tempo, onaj ubitacni tempo koji samo u Engleskoj postoji.

        Pricao sam drugu. Unutar sezone nemoguce je da se ne des pad forme. Nepobjedivi su imali taj pad u formi, svaka ekipa mora imati jedan period pada forme. Ja se nadam da ce taj pad forme biti blag i da ce biti nekad tamo u februaru, martu, ali da ce se rezultirati samo sa nekim remiem. Ali ako pad u formi se prodje bez posljedica onda ne vidim razlog zasto se dugi post od trofeja ne bi prekinuo..

        Sada slijedi LP, pa utakmica u ligi i onda reprezentativna pauza, a u tom periodu moramo da strepimo da li ce se svi vratiti zdravi, ako Bog da da hoce i da nastavimo da uzivamo u lijepom fudbalu koji Arsenal pokazuje
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • sigpic

          #WengerOut

          “I really like Arsenal. But you, yes, you. Do you really like Arsenal? Or just Arsenal with trophies?”

          Come on you Gunners!

          Comment


          • Zasto ovaj majstor nije dosao u Arsenal nije mi jasno...

            Luis Gustavo's first five games for
            Wolfsburg in a nutshell:
            Game 1 : Benched
            Game 2 : Debut
            Game 3 : Red Card
            Game 4 : Suspended
            Game 5 : Red Card
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Zato sto smo mi glupi, a Profesor genije. Mislim, mozda neki ovdje i nisu toliko glupi kada je poznavanje fudbala u pitanju, ali smo u odnosu na Profu svi idioti! Jebote, ladno bi njegovo dovodjenje moglo znaciti manje bodova nego sto imamo. Kakav je Wenger genije, rodio se nije takav!
              " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

              Comment


              • Kad se samo sjetim ovdje negodovanja, zasto Gustava nije doveo, zastoo. Kako to da je Gustavo odabrao Wolfsburg, a ne Arsenal. Boze, Arsenal je postao levatski klub...


                A ja jadan cijelo ljeto uvjeravam ljude da ce doci pojacanja i onda Mesut brat dodje kao slag na tortu.

                A razlika izmedju Gustava i Flaminia na ljeto je bila nebo i zemlja, sada je Falamini bolji od Gustava, a Arsenalu 10 puta bolje sjeda Flamini nego Gustavo, prvi razlog je sto zna Engleski, a druga stvar da je ostao u kontaktu sa pola ekipe nakon sto je otisao 2008. tako da igra sa prijateljima
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • ma zna Wenger sta treba da se dovede dzaba je ovuda pisato po zilion strana on je doveo pojacanje da se nije moglo bolje zamisliti a sto se tice Flaminija zna profa i sam pomenuti koja mu je pozicija i sta treba da se radi i pitanje kako bi se Gustavo uklopio u ovu ekipu da je dosao

                  Comment


                  • Ajnstajne malo kontrolisi emocije jer opasno lupas ovih dana,bas te krenulo

                    Prvo mi reci koliko puta si gledao Gustava,ja kazem 2 puta plafon,ti uopste ne znas kakav je to igrac kladim se u sta god hoces...

                    Gledao sam sada covjeka protiv Bayerna i hapsio je cijelu utakmicu kao nezdrav najjaci vezni red na svijetu,tj vezni red Bayerna koji ih je jedva dobio.Wolfsburg je igrao protiv Bayerna i Bayera koji su 2/3 najbolje ekipe u Njemackoj.Flamini je igrao dobro,ali njegova igra jos nije ni blizu stavljena na kusnju,vidjet cemo ga na OT-u i protiv Citya protiv onih camuga.Flamini nikad nije bolji od Gustava,to moze u svijetu fudbala gdje se fuca prati putem portala i livescorea,a za nas koji gledamo utakmice to ne moze proci ni pod razno...Gustavo je igrac koji ce faliti Arsenalu i to zapamtite dobro,ako ista bude onda ce jedan takav da fali...

                    Najvise mrzim generale poslije bitke,a jos vise mrzim generale poslije bitke nakon par utakmica sa Sunderlandom i Swanseom
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • CCC, opet si pogresno protumacio

                      Znam ja ko je Gustavo i sta je u mogucnosti da uradi i Flamini se po tome ne moze porediti, ali ova trenutna statistika me nagnala da kazem da je u ovom momentu Flamini bolji od Gustava.

                      Za to da je trenutno Flamini legao bolje Arsenalu nego Gustavo, nisam pogrijesio sigurno. Flaminiu uopce nije potreban period aklimatizacije, dok Gustavu bi to trebalo.

                      On je hapsio Real u LP prije dvije godine. Hapsio je u Bundesu konstantno dok nije dosao Martinez, a hapsio je i u Hofenhaimu.

                      Ne znam vidjet cemo Flaminia kad dodje vrijeme za to. Trenutno ima tekmu protiv Pipte majstora i drustva pa cemo da vidimo

                      A ne vjerujem da ce zafalit Gustavo Arsenalu..

                      I gledao sam ga sigurno vise od 2 puta
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ja ti kazem ako bilo sta zafali Arsenalu to ce biti igrac tipa Gustavo,tu su najslabiji

                        Polako opustite se malo,ide Arsenalu dobro i utakmice se nakon dosta vremena dobijaju lagano.Dosao je po meni jedan od najboljih igraca na svijetu i to je nevidjeno dobro koje se desilo klubu,taj transfer je uticao na navijace,na upravu,na novinare,na igrace,na rezultate...ma sa Mesutom je neka posebna harmonija dosla i to se vidi.U tome treba uzivati ali ne precjenjivati nista jer ako nista barem su simpatizeri Arsenala navikli na povrede i da se sve mijenja od danas do sutra

                        Polako neka ide sve,korak po korak.Moje iskreno misljenje,ali najiskrenije je da Profu uz sve dobre stvari koje je odradio malo i sere,malo vise mozda.Jednostavno sve mu ide od ruke i vidjet cemo da li ce to dugo da potraje
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Originally posted by AK47 View Post
                          Ja ti kazem ako bilo sta zafali Arsenalu to ce biti igrac tipa Gustavo,tu su najslabiji
                          E tu se vec slazemo

                          Originally posted by AK47 View Post
                          Polako neka ide sve,korak po korak.Moje iskreno misljenje,ali najiskrenije je da Profu uz sve dobre stvari koje je odradio malo i sere,malo vise mozda.Jednostavno sve mu ide od ruke i vidjet cemo da li ce to dugo da potraje
                          A vala je i vrijeme da ga malo prosere. Ali kao sto ja kazem u zivotu sve se dogadja s nekim razlogom, ali isto tako kolicina loseg mora nekada da se izjednaci sa kolicinom dobroga ili obrnuto, jednostvano bez te vrste ravnoteze svijet ne bi mogao funkcionisati
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Slazem se da je nakon toliko godina malera zasluzio malo da ga prosere,ali nemojte to da precjenjujte,sve neka ide polako

                            Ali jedna je cinjenica,sad bih dao klempavu ublehu + smokljana najboljeg predasistenta na svijetu i para ako treba da se buljavi carobnjak vrati u Real,sve bih dao za to
                            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                            #the return

                            Comment


                            • Originally posted by AK47 View Post

                              Ali jedna je cinjenica,sad bih dao klempavu ublehu + smokljana najboljeg predasistenta na svijetu i para ako treba da se buljavi carobnjak vrati u Real,sve bih dao za to
                              Ne sekiram se ja, vec vidim kako narednog leta Florentino istovara 150m na Emiratesu za Mesuta.
                              "Once you leave Arsenal, you can only go down, really." - Jack Wilshere


                              Dakle, ti si portir!

                              Comment


                              • Samo covjeka sa avatara ne bih dao za Mesuta jer je on mozak i kljuc igre Reala,ostali svi mogu da idu za tatu
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X