Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sva sreca pa se Arnold nije bavio fudbalom
    "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

    Comment


    • Ali nema to pravilno ili nepravilno, jezik je takav, mi izgovaramo Svajnstajger, odnosno Švajnštajger i tako napisemo, tako smo uceni od prvog razreda osnovne skole.

      Sve Englezi ovako pisu Özil, ma vazi. Covjek nema pojma o cemu prica.
      sigpic

      Comment


      • U našem jeziku, transkribovanje imena je obaveza, koliko me sećanje služi.

        Comment


        • Ajde to,al evo Demon je iz Makedonije,mislim neko od Junajtedovaca isto pa se oni prilagodjavaju nama i ne bune se

          Ja cak nisam ni provalio dok nije napisao nesto a da nije vodio racuna,reko ovaj pijan sigurno,vidim post u 6 ujutru,posle mi je bilo bedara kad sam ga zezao
          "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

          Comment


          • >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Originally posted by saburo sakai View Post
              Ajde to,al evo Demon je iz Makedonije,mislim neko od Junajtedovaca isto pa se oni prilagodjavaju nama i ne bune se

              Ja cak nisam ni provalio dok nije napisao nesto a da nije vodio racuna,reko ovaj pijan sigurno,vidim post u 6 ujutru,posle mi je bilo bedara kad sam ga zezao
              Ja sam iz Makedonije, i Demon je, i StefanKobe cini mi se al on pise na teniskom pdfu... I kod nas se pise kako sto se izgovara, tako smo uceni od prvog razreda sto kaze Vlajko...

              Telegraph preneo takodje za Pogbu... Al necu da se nadam ni najmanje, nikako....

              Sent from my LG-D855 using Tapatalk

              Comment


              • Potpuno nebitno kako se pise, samo je gramaticki netacno ako se koriste dva nacina u istom tekstu. Ako napisem Svajnstajger i Martial, to je netacno. Ako napisem Svajnstajger i Marsijal, onda je tacno. I obrnuto naravno.

                Opcenito glupa diskusija.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by Freshman View Post
                  Cisto informativno, posto vidim da se dosta ljudi dvoumi, s obzirom da je momak iz Obale Slonovace, gde je opste poznato francusko govorno podrucije, njegovo ime Bailly se inace izgovara Baiji, jer se duplo L u francuskom u 95% slucajeva izgovara kao J ili Y kada pre njega ide I.

                  Englezi ce ga verovatno zvati Bejl.
                  Odnosno to zvuči kao dugo jjj..odnosno Bajji sa akcentom na jj? Jel da?

                  Šta je ovo sa Pogbom? Jel to izvesno? Ja nešto ne bih volela.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ljudi možemo i Bolt da ga zovemo koga boli uvo?, Nije da čita i da mu smeta. Balji, Baji, bajo moj, ono kao... bitno je da se mi iznedju sebe razumemo. Mnogo mi je gore neznam nego pogrešno napisano ime lika iz Afrike.

                    Beli, Bejlis, Bajloni. Mogo bi i brajko da nije zauzeto.
                    Last edited by l1m4r; 08-06-16, 22:20.
                    Originally posted by Vladan
                    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                    :vinjaksmajli:

                    Comment


                    • Originally posted by HeadBurn3r View Post
                      U našem jeziku, transkribovanje imena je obaveza, koliko me sećanje služi.
                      Naravno, u nasem jeziku je Rim iako se izgovara Roma, Bec umjesto Viena, ali na kraju krajeva svi prilagodjavaju izgovor svom jeziku, unikat je da pises kako izgovaras, Englezi izgovaraju Demenćeva, Rusi Dementjeva, a mi Dementijeva, s tim sto kazemo Elena, iako je ona Jelena. Ali u Engleskoj sigurno ne pisu Дементьева Елена Вячеславовна, jer tako treba po kolegi legolasu
                      sigpic

                      Comment


                      • Romano

                        Pjanic was Man Utd target one year ago. Now, Juventus has the agreement to buy him. André Gomes will no longer be in Juve shortlist… #MUFC
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by legolas View Post
                          Ako me ista na ovom forumu nervira to je sto ljudi strana imena pišu kako se izgovara (a i taj izgovor je u većini slučajeva neispravan).

                          Ne znam kako bi se vi osjećali da odete u neku džabou i da vam tamo na nekom dokumentu napišu umjesto Filip - Villyp , umjesto Marko - Marrco , Meho - Mecxhoe , Miroslav - Myrocshlaw, itd itd (parafraziram). Zašto ljudima oskrvnjujute lična obilježja??

                          Btw. Sretno vam sa stoperom Bailly-em , nadam se da će biti dobar k'o Otamendi ili Mangala.

                          Sent from my HUAWEI G510-0100 using Tapatalk
                          Kakvo ti je to razmišljanje? Onda Englezi griješe kad pišu Djokovic umjesto Đoković, ili kao što neko spomenu, što ne pišu ime neke tamo ruske teniserke kao Rusi.
                          Ona Vukova 'piši kao što govoriš' je najbolja varijanta, jer ako napišeš Bailly 9/10 ljudi neće znati pravilno izgovoriti. I to je jedna od odličnih stvari u srpskom. Niko tim igračima ne mijenja ime već ga u stvari napiše kako se izgovara.

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Romano
                            Zašto njih povezuju,meni totalno različiti igrači Osim što igraju u sredini nemaju ništa drugo zajedničko
                            "When people get hurt, they learn to hate… when people hurt others, they become hated and racked with guilt. But knowing that pain allows people to be kind. Pain allows people to grow… and how you grow is up to you"

                            Comment


                            • Pa valjda jer su obojica mete Juventusa i Mancestera, ali evo Juve ide po Pjanica, a Mancester ce izgleda po Gomesa.
                              sigpic

                              Comment


                              • Dobro što ste napali Legolasa? U Hrvatskoj se ne piše kako se čita, već izvorno...mada stvarno ne znam kako bi napisali Dementijeva, sumnjam da bi na ruskom, uostalom i Rusi svoje prevode na latinični za zapad, a mislim da se i u BiH takođe piše u originalu. Čovek možda ne zna da se u srpskom to ne radi, tačnije da se piše kako se izgovara, e sad to što mnogi ovde ne znaju kako se izgovara, to je već drugo, pri tome ne mislim konkretno na novajliju, već i na sve druge. Pa po tviteru svi pisali ovih dana Gren ili Gran Slem... ali to su neke druge teme.

                                Marli što si nervozan? Čita se Baji.

                                Niste mi odgovorili za Pogbu.
                                Last edited by miloolja; 08-06-16, 22:56.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X