Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Miki28 View Post
    Pa i trebao je da izbaci Bruna, los je bio i da ubaci Donija. Trebao je da izbaci Skotija mnogo ranije i stavi ili Pogbu tu ili da Matic udje. Bilo sta.

    Promijeni formaciju, uradi nesto.

    Pep ga je takticki razbio, uopste nije ocekivao da ce Sterling ici desno a Foden lijevo. AWB je bio spreman za borbu sa Sterlingom ali Fodena nije mogao lasom uhvatit. Da li je uradio nesto po tom pitanju s obzirom da je Rasford igrao desno a on igra odbranu svake prestupne godine sad? Zasto nije reagovao pa recimo stavi Pogbu u vezni red a Rasforda lijevo pa nek ubaci i mrcenog Dzejmsa, da pokrije prostor? Bilo sta da uradi?

    Zar ne mislis da je u utakmici gdje si potpuno nadigran, kasno mijenjati u 73 minutu pri reziltatu 0-1 pa makar imao klince na klupi? Ja mislim da jeste.

    4 poraza u 1/2, pritisak je sve veci i veci i strah me da ce ovu ekipu mentalna blokada kad je tesko onemoguciti da ostvari nesto, dal ove ili sledece sezone?

    Jos jednom ponavljam, Skoti i Fred su dobri momci i imaju svoje kvalitete i ulogu ali protiv Big boysa, trebaju kvalitetniji igraci na sredini terena. Procice ponekad i sa njima kad je cio tim raspolozan, kad oni daju 110%, kad upali igra na kontre ali nece uvijek.

    Jos jednom, moram da odam priznanje Pepu za ovo sto radi u zadnje vrijeme. Ako uspije uzeti trofeje, bice to njegov masterclass. Dias mu je brutalna kupovina, konacno je ubo sa stoperom a i Stones se vratio i nazalost po nas, njih 2 su mi ove sezone najbolji stoperski tandem u Engleskoj. Zategao je pozadi a naprijed ce uvijek stvoriti sanse.
    Razbio ga je jedan od 3 najbolja trenera u Evropi, sa mnogo boljim timom. Jos taj Pep je master da nekom ne dozvoli da igra fudbal.
    Ja sam poprilicno ubedjen za City da osvajaju CL, a velike su sanse i PL. Sprema ih za cele sezone za kup utakmice, za guste utakmice. Tu je City fulao u CL, i sad su promenili neke stvari, zrtvovao je igrom prvi deo sezone kako bi tim ucio da igra tvrde utakmice. A to ce im znaciti marta, aprila, maja.

    Iskreno, ja da sam bio trener Uniteda, ne bih nista menjao isto do 80og minuta, ako mi je bitna pobeda. Jer nemam sta da ubacim. To menjanje je precenjeno, imho. Pre cu da verujem u sposobnost Bruna da napravi neki svoj vic, svoj trenuta iako ceo mec igra lose, nego da ubacim igraca koji je drugaciji tip i nema tu sposobnost. Isto i Martial i Greenwood. Igrao bi mi Martial iako gresi, jer znam da ce biti barem u situaciji da gresi. Greenwood ne bi ni dobio priliku da gresi u takvom mecu.
    Za Greenwooda jos mora da se napravi situacija da on pokaze sta zna. Nije on jos za ovakve utakmice da on utice na igru.
    McTominay je dokazan igrac za velike utakmice, za utakmice sa najjacim, uvek tu odigra najbolje. Plus je jako cvrst a mobilan igrac, znam da cu lakse da napravim i presing da uzmeme loptu.

    Niti pa imamo takav tim koji fluidno moze da menja gameplan, nacin igre itd. Pep ima, plus ih tako trenira, plus ima tim u koji je strateski ulagano godinama da moze da radi takve stvari. To ih sa druge strane kosta, jer im nekad fali vise rigidnosti.

    City je bolji tim, imaju world class trenera, vise oruzja. A mi, mi nemamo jos dovoljno dobar tim, da u ovakvim mecevima kontrolisemo stvari i da protivnik nema uticaj na to kako mozemo da igramo. Mozda protiv LFC-a i mozemo, ali protiv Pep-ovog City-a ne, moramo da budemo svesni da mi zavisimo da li City ima los dan, da li su izasli sa nekim pristupom da se gresi itd.

    Nisu bili bolji za 2 gola razlike juce. Primili smo 2 gola na naivnost. Prvi gol, naivan faul, 3 igraca markiraju istu liniju, saigraici markirali Megvajera, ali i pored toga je morao bolje da reaguje. Inace je pokidao juce, i on i Lindelof.
    Drugi gol, bazicna greske AWB-a, lopta se glavom nikad ne izbija ka centru, plus maestralan potez Fernandinja.

    City se sinoc mnogo dobro branio, mnogo su napredovali u tom segmentu, mnogo zrelije i pametnije stoje. Uvazavaju sposobnosti protivnika. Pep je pre imao to "Necu ni da se skoncentrisem na svaki detalj u defanzivnom pozicioniranju, razvalicemo mi njih nasom ofanzivnom igrom". TO se promenilo.
    Fair and square, bolji su, mora da se pruzi ruka. A mi moramo da radimo jos, i sa pojacanjima i sa napredovanjem na samom treningu.
    Last edited by Busby Babe; 07-01-21, 13:51.

    Comment


    • Ako dobiju Barnli ovaj poraz meni nista ne znaci. Nije katastrofa izgubiti od kvalitetnijeg tima.

      Comment


      • Van igraca koji su juce bili u XI, mi imamo jos:

        1. VDB - u ovom mecu mogao da igra samo umesto Bruna. I ne bi mogao nista da uradi. VDB je igrac koji mnogo dobro eksploatise kad tim igra dobro, i kad drzi loptu, kad si blizu protivnika. Na CM-a nista ne bi mogao u ovom mecu.

        2. Cavani - suspendovan

        3. Bailly - Lindelof ili Bailly slican kvalitet, sigurno stoper nece da ti menja tok utakmice kad juris rezultat

        4. Telles - Bezao bi mu Sterling, a i ponovo, slicno kao no3, nece levi bek nesto mnogo da ti promeni.

        5. Greenwood - U ovom mecu ne bi mogao nista da uradi, protiv ovakvog City-a, niti je u formi.


        E to je to, od United-ovog tima, onih XI + ova petorica. Sve ostalo ne moze da igra ni u bilo kojoj prici sa ovakvim timovima kao sto je City. Ja da sam trener Uniteda, Matica bih sklonio iz prvog tima, jer nema sta da radi, samo pravi guzvu na treninzima i zavarava te da imas nekakvu opciju. Mata slicno, mada ajde, on je mentor.
        James nije dovoljno dobar.
        Juce smo morali da prilagodimo taktiku, kao i mnogo puta, jer nemamo desno krilo. Nemamo ga za ovakve meceve.

        Znaci bez 3 pojacanja ne zanosite se o nekakvom pariranju City-u i Liverpool-u. Da l je to kup ili prvenstvo...
        Desno krilo, jedan centalni/zadnji veznjak, i backup za desnog beka. Aarons npr...
        E tek tad dobijamo neku strukturu, iako ni tad nismo full kompletni. I pitanje je da li Cavani i sledece godine moze da bude upotrebljiv kao sada. U tim godinama, svakog meseca moze biologija da te tresne.

        Comment


        • Imas 5 izmjena, nebitno ko ti je na klupi, ako ti plan A ne ide onda mijenjaj nesto a ne da sjedis ko statua i da gledas kako ti obigravaju oko igraca. Isto ovo je bilo i prosle godine u 1/2 Liga kupa na OT ali ajde tada su igrali Lingard, Pereira i ostali pa si mogao ubacit Matica i Marsijala.
          Sad ti znas dal bi Doni donio nesto ili ne. Tako i ja mogu da kazem, ej Bruno je bio umoran, imao je jednu fenomenalnu priliku da da pas za Rasforda naprijed ali usled umora, koncentracija je pala i lopta nije otisla ni blizu Rasforda. Pa onda da je tu Doni bio koji je svez, taj pas bi prosao. Mozda bi Pogba izvukao neki pas sa sredine terena i poslao dubinsku loptu naprijed ka ovoj dvojici da ga je Ole stavio umesto Mektomineja? I sad ti tako pises, nije moglo da se promijeni, ja kazem moglo je. Milion puta je bolja ekipa izgubila, pogrijesila ali moras i sad da se izboris za tu gresku, za tu sansu a sinoc nisi ni pokusao vec stojao u mjestu i nadao se najboljem? Pa ne ide to tako. Sta si dobio za rezultat? Bruna koji je crko a mi bez Bruna smo 30% slabiji tako da bolje da ga ne vidim ni blizu OT u subotu pa cak bi razmislio da ga odmorim 1 pol protiv Barnlija.

          Skoti je toliko borben da je sinoc napravio bar 4 faula u opasnoj zoni. Naravno jedan od tih je faul posle kojeg je Siti poveo. Kao sto vazi i za Freda tako i za njega, nek ukljuci taj mozak nekad pa da razmisli gdje se pravi i u kojim momentima faul. Sterling tu nista nije mogao, samo da vrati nazad loptu jer je vec AWB bio blizu njega a i Rashford je pristizao. Ne, on uzima i vuce ga koliko moze ko da je krenuo u kontru 3 na 1. O reakciji Megvajera i Shawa stvarno ne mogu vise, muka mi je. Megvajer stvarno jeste bio odlican u vecini meca ali je i krivac za gol a ovo su mecevi protiv najjacih ekipa i svaka greska se placa.
          Ole je tu koliko vec? 2 godine? Pa nisu 2 godine malo da nemas neka prilagodjavanja u igri protiv jacih ekipa nego da ti se sve svodi na kontre. Kad su bitni mecevi, kad se igra za nesto ova ekipa pokazuje da ima problem sa tim, menadzer pokazuje da ima problem da postavi pravu taktiku, da u toku igre prilagodi taktiku, da promijeni nesto. Prosle godine u 1/2 Liga kupa nadigrani zestoko na OT ali onda na Etihadu odigrali fenomenalan mec na kontre i bili blizu da damo i 2 gol za prolaz ali zato jer je Pep furao svoj fazon, napad i samo napad. Protiv Celzija u FA kupu? Ocaj od taktike, promjena plana 0 bodova i lagan poraz. Protiv Sevilje ajde i da kazem da smo se ispromasivali ali opet i tu je bilo dosta zamjerki. I evo sinoc isto nadigrani zestoko?
          Last edited by Miki28; 07-01-21, 15:11.
          Hated, adored never ignored

          MUFC

          Comment


          • Comment


            • Originally posted by BorisUnited99 View Post
              Slazem se, meni samo smeta zasto ne napadnemo sad za Sancha nego cemo cekati pola godine recimo? Bas taj Sancho mozda bude to nesto sto treba ekipi da napravi iskorak i da se zadrzi duze u borbi za titulu? Cijena nece puno varirati a mnogo bi znacio. Bar mi treba da znamo znacaj pojacanja u januaru, imali smo nekoliko vrhunskih a mogli smo vidjeti i na primjeru drugih. Mozda ne profitiramo iste polusezone ali bi itekako bili opasni sledece sezone jer su se vec igraci privikli na novog i obrnuto
              Hated, adored never ignored

              MUFC

              Comment


              • Dobrodosao mali[emoji91][emoji91][emoji91] imam neki ludi osjecaj da ce ovo biti brutalna kupovina

                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • Originally posted by Miki28 View Post
                  Imas 5 izmjena, nebitno ko ti je na klupi, ako ti plan A ne ide onda mijenjaj nesto a ne da sjedis ko statua i da gledas kako ti obigravaju oko igraca. Isto ovo je bilo i prosle godine u 1/2 Liga kupa na OT ali ajde tada su igrali Lingard, Pereira i ostali pa si mogao ubacit Matica i Marsijala.
                  Sad ti znas dal bi Doni donio nesto ili ne. Tako i ja mogu da kazem,
                  ej Bruno je bio umoran, imao je jednu fenomenalnu priliku da da pas za Rasforda naprijed ali usled umora, koncentracija je pala i lopta nije otisla ni blizu Rasforda. Pa onda da je tu Doni bio koji je svez, taj pas bi prosao. Mozda bi Pogba izvukao neki pas sa sredine terena i poslao dubinsku loptu naprijed ka ovoj dvojici da ga je Ole stavio umesto Mektomineja? I sad ti tako pises, nije moglo da se promijeni, ja kazem moglo je. Milion puta je bolja ekipa izgubila, pogrijesila ali moras i sad da se izboris za tu gresku, za tu sansu a sinoc nisi ni pokusao vec stojao u mjestu i nadao se najboljem? Pa ne ide to tako. Sta si dobio za rezultat? Bruna koji je crko a mi bez Bruna smo 30% slabiji tako da bolje da ga ne vidim ni blizu OT u subotu pa cak bi razmislio da ga odmorim 1 pol protiv Barnlija.

                  Skoti je toliko borben da je sinoc napravio bar 4 faula u opasnoj zoni. Naravno jedan od tih je faul posle kojeg je Siti poveo. Kao sto vazi i za Freda tako i za njega, nek ukljuci taj mozak nekad pa da razmisli gdje se pravi i u kojim momentima faul. Sterling tu nista nije mogao, samo da vrati nazad loptu jer je vec AWB bio blizu njega a i Rashford je pristizao. Ne, on uzima i vuce ga koliko moze ko da je krenuo u kontru 3 na 1. O reakciji Megvajera i Shawa stvarno ne mogu vise, muka mi je. Megvajer stvarno jeste bio odlican u vecini meca ali je i krivac za gol a ovo su mecevi protiv najjacih ekipa i svaka greska se placa.
                  Ole je tu koliko vec? 2 godine? Pa nisu 2 godine malo da nemas neka prilagodjavanja u igri protiv jacih ekipa nego da ti se sve svodi na kontre. Kad su bitni mecevi, kad se igra za nesto ova ekipa pokazuje da ima problem sa tim, menadzer pokazuje da ima problem da postavi pravu taktiku, da u toku igre prilagodi taktiku, da promijeni nesto. Prosle godine u 1/2 Liga kupa nadigrani zestoko na OT ali onda na Etihadu odigrali fenomenalan mec na kontre i bili blizu da damo i 2 gol za prolaz ali zato jer je Pep furao svoj fazon, napad i samo napad. Protiv Celzija u FA kupu? Ocaj od taktike, promjena plana 0 bodova i lagan poraz. Protiv Sevilje ajde i da kazem da smo se ispromasivali ali opet i tu je bilo dosta zamjerki. I evo sinoc isto nadigrani zestoko?
                  Dobro, to je tvoje misljenje, i mozes da kazes. Samo kazem da ja razumem kako je Ole reagavoa, tj nije menjao prakticno nista.
                  Ja se vodim time, Steph Curry da im 0/4 a Iguadala 3/3 za 3pt, ja bih uveo da poslednju loptu Curry-u.
                  Trenutno proslo vreme mi ne utice toliko na donosenje odluke kao nesto sto pre toga prethodi i sluzi za evaluaciju necijih sposobnosti.
                  I mislim da indisponirani Martial, koji pre toga gresi 70 minuta, i dalje ima vecu sansu da napravi key potez nego James, koji je cak i mozda raspolozen, jer jednostavno tehnicko-fizicki ima sposobnost da uraid nesto sto ovaj ne moze uopste u bilo kojim okolnostima.

                  I Fergie je znao da igra na kontre, spominjem to kao nesto sto ukazuje na to da nije to bas tako jednostavno. Pred kraj njegove karijere, kad je City vec bio jak, cesto je isao na kontre, i to smo imali mogo bolji tim, sa Skolsom koji je najbolji na svetu u kontrolisanju tempa. Protiv Arsenala je vecito tako igrao. Tim ih je napadao.

                  Ovo sto pisem, ne pisem da bi ultiamtivno brnaio Ole-a i da bi potencirao na tome da savrseno radi posao. Ali jednostavno, IMHO, neke stvari ne mogu da kritikujem, i neke stvari su posledica objektivnih okolnosti.

                  Da, desava se da slabiji pobede, jaci izgube, naravno. Ali to se redje desava, i to su incidentni slucajevi, outlieri itd itd. Ne mozes na osnovu toga da koncipiras modus. Nekad ti i maksimnalna borba ne omoguci da pobedis. A i sam si reko da su se borili, i McT i Fred i svi.
                  Jbg, to je lepota humble-ovanja. Das sve od sebe, neko te pobedi jer je bolji.

                  Comment


                  • Comment


                    • O Romera se Ole ogriješio kad ga nije stavio u startnih 11 u polufinalu LE. Povratkom Hendersona bilo je jasno da ove sezone neće dobijati minute. U svakom slučaju dao nam je 5 sjajnih sezona, došao za 0 funti, super pojačanje.

                      Roho je i imao dobre momente ali konstantno povrijeđen (kao i većina naših štopera sve ove godine doduše), dobro je za obje strane da ide. Romero, Roho, Igalo dakle bivši uskoro, za očekivati je za njima Dzons, Lingard, Džejms, Fosu-Mensah. Mata će vjerovatno ostati i narednu sezonu, što je i ok. Još da istovremeno pojačamo tih par ključnih pozicija i Ole je presvukao tim za neke 2 godine.
                      Last edited by BorisUnited99; 08-01-21, 15:48.

                      Comment


                      • Evo vam mali niz o vasem najnovijem pojacanju iz Bergama.

                        Comment


                        • Za prvi tim Atalante je odigrao 35 minuta a dajem za njega fine pare, trebalo bi da ima velik potencijal. Valjda dobije uskoro šansu.
                          Last edited by BorisUnited99; 09-01-21, 12:49.

                          Comment


                          • Uzas od meca ali idemo dalje. Barnli sledeci
                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • Ne zna se šta je lošije bilo sama tekma ili piskavi glas i komentarisanje Srđana Plavšića.

                              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                              Comment


                              • Prvih 15-20 minuta dobro, sve poslije toga mučenje i smor ali samo nek su prošli. Valjda Bajijeva povreda nije ozbiljna. Bitno je da su svi glavni igrači odmorili, pa i Megvajer mada je morao odigrati čitavo drugo poluvrijeme.

                                Comment

                                Working...
                                X