Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by z0La View Post
    U suštini, bilo kog boljeg trenera sa nekim sistemom. Poketino, Alegri...

    Ovom timu nije potrebno mnogo. Potrebno je da imaju sistem. Jer iako je Junajted zanimljiv za gledanje, svaka utakmica im je prilično haotična, i retko kad možeš da vidiš neki plan i program. Obično je samo onako lupanje i dobijanje utakmica na individualni kvalitet(daj Brunu pa nek on izmisli gol). Tako se ne osvajaju titule.

    Kvalitet ovog tima je ogroman. Uz jedno, dva pojačanja + trener...titula lagano da se napadne.
    Bas je daleko od istine da je ovaj tim mnogo kvalitetan. Ima par kvalitetnih igraca i par rupa i to je to. Ne verujm da bi bilo koji trener sada da dodje, uradio nesto vise sa ovim kadrom. Ako Murinjo od Lindelofa nije mogao stopera da napravi, nece ni Poketino.

    Evo uzmi u obzir sve igrace Junajteda i kazi mi ko bi sem Bruna i mozda Megvajera i Rasforda bio u prvoj sadasnjoj postavi Liverpula, Totenhema ili Celzija? Dosta je tanko sve to i ovo sto Ole radi sa ovim kadrom uopste nije za zanemarivanje. Slazem se da je dosta utakmica ove sezone Junajteda bilo haoticno, ali haoticna je i cela sezona i sve oko korone sto se desava.

    A cenim da bi navijaci Junajteda grabuljama terali Alegrija da dodje i povede sa 1:0 protiv Fulama i onda defanziva do kraja meca .

    Comment


    • Originally posted by Lion View Post
      Bas je daleko od istine da je ovaj tim mnogo kvalitetan. Ima par kvalitetnih igraca i par rupa i to je to. Ne verujm da bi bilo koji trener sada da dodje, uradio nesto vise sa ovim kadrom. Ako Murinjo od Lindelofa nije mogao stopera da napravi, nece ni Poketino.

      Evo uzmi u obzir sve igrace Junajteda i kazi mi ko bi sem Bruna i mozda Megvajera i Rasforda bio u prvoj sadasnjoj postavi Liverpula, Totenhema ili Celzija? Dosta je tanko sve to i ovo sto Ole radi sa ovim kadrom uopste nije za zanemarivanje. Slazem se da je dosta utakmica ove sezone Junajteda bilo haoticno, ali haoticna je i cela sezona i sve oko korone sto se desava.

      A cenim da bi navijaci Junajteda grabuljama terali Alegrija da dodje i povede sa 1:0 protiv Fulama i onda defanziva do kraja meca .
      Kad bi doveli sad trenera, za sledeću sezonu uz par pojačanja bi bili konkurentni. Nisam rekao da bi osvojili, ali bi bila borba sigurno. Ovaj napad Junajteda ispod što je Busby postavio može komotno da se meri sa Čelzijevim. Odbrane su tu negde, pa i sredine. Što se tiče Liverpula i Spursa, to su timovi sa sistemom. Liverpulu se povredi 7 igrača, oni uvedu 3 klinca i menjaju igračima pozicije i opet ne padnu. To je najviše do sistema i trenera. Što se tiče Spursa, osim Kejna i Sona, ne vidim da je nešto kvalitetniji od Junajteda. Više je do toga da je Murinjo našao svakom igraču mesto i da to funkcioniše kao sistem, zar ne? Spursi nemaju mnogo WC igrača, ili ja ne vidim dobro? Orije, Alderveld, Dier, Regulion, Sisoko, Hojberg, Berguain i Lo Celso? Dosta dobrih igrača, ali teško da je neko od njih WC.

      Kad već pominješ haotičnost, Liverpul je ove sezone najveći dokaz za to. Izgubiš toliko igrača, a opet igraš rutinske utakmice. Sistem je ključ svega. I top trener. Ja stvarno gotivim Olea, ali nije trener za najveće ciljeve, po meni. Nema taj kvalitet.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by Busby Babe View Post
        Nemamo klupu, plus ni za XI nemamo jednu poziciju.

        Ja se slazem da United trenutno ima neki fin kostur (ako se uzme u obzir da nema desno krilo, onda je to fin kostur bez jedne ruke )

        Henderson (DDG)

        AWB - Lindelof - Maguire - Telles (Shaw)

        Fred VDB (Mc Tominay)
        Bruno
        Greenwood - Martial (Cavani) - Rashford

        S tim sto nemamo desno krilo, pa se to skriva diamond taktikom, gde Mctominay uskoci, a tipa Greenwood ode u jos jednu zagradu.

        Broj zagrada je nasa sirina klupe, za nesto ozbiljno. Igrali 4-3-3 ili 4-4-2 (diamond) broj nasih zagrada je 3 (ako ne racunamo golmana).
        Stavljanje Matica, Mate, a vala i Baily-a u bilo kakav kostur ili zagrade bi bilo poput nekog arsenalovskog zavaravanja "Ma moze on..."

        Pogbu nisam stavio niti u zagradi, niti u ovaj kostur, jer ne znamo sta se desava tu. Da li ce da ide 100 posto. Kada ce da ide, i da li ce dok ne ode da igra nesto. Da li je ova trenutna forma posledica spajanja povrede + covid. Itd itd...
        Taunzebe se moze smatrati zagradom, Williams ne jos. Mora prvo na neku pozajmicu.


        To sto je u kosturu nije lose, samo sto Lindelof i Maguire zapravo nisu komplementarni (zato sto su obojica za drugog stopera po autoritativnosti).
        Povredi ti se jedan od AWB-a, Freda ili Bruna... Mozes da se jebes u dupe (da prostite)

        AWB-Lindelof-Megvajer-Shaw
        -DM-VDB
        Grenwood-Bruno-krilo-
        Rasford

        Sasvim fin tim, s tim što se slažem da treba još igrača za rotaciju. Tuanzebe i Telles pokrivaju bekove. Kupiti štopera i Baily da bude 4. izbor. U sredini Mektominej i Fred kao podrška. Kavani za špica, i dodati Martijala i još nekoga za podršku u napadu.
        Istrpeti Lindelofa i Megvajera. Sigurno bi izgledalo bolje sa nekim dobrim DM-om.

        Kako deluje?
        Last edited by z0La; 08-12-20, 17:17.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Kad bi doveli sad trenera, za sledeću sezonu uz par pojačanja bi bili konkurentni. Nisam rekao da bi osvojili, ali bi bila borba sigurno. Ovaj napad Junajteda ispod što je Busby postavio može komotno da se meri sa Čelzijevim. Odbrane su tu negde, pa i sredine. Što se tiče Liverpula i Spursa, to su timovi sa sistemom. Liverpulu se povredi 7 igrača, oni uvedu 3 klinca i menjaju igračima pozicije i opet ne padnu. To je najviše do sistema i trenera. Što se tiče Spursa, osim Kejna i Sona, ne vidim da je nešto kvalitetniji od Junajteda. Više je do toga da je Murinjo našao svakom igraču mesto i da to funkcioniše kao sistem, zar ne? Spursi nemaju mnogo WC igrača, ili ja ne vidim dobro? Orije, Alderveld, Dier, Regulion, Sisoko, Hojberg, Berguain i Lo Celso? Dosta dobrih igrača, ali teško da je neko od njih WC.

          Kad već pominješ haotičnost, Liverpul je ove sezone najveći dokaz za to. Izgubiš toliko igrača, a opet igraš rutinske utakmice. Sistem je ključ svega. I top trener. Ja stvarno gotivim Olea, ali nije trener za najveće ciljeve, po meni. Nema taj kvalitet.
          Pa ne bori se ovaj tim za opstanak. Na 5 bodova i mec manje su od prvog mesta. Da su dosli Sanco i stoper, to bi bio konkurentan tim vec sada zajedno sa tim Oletom.

          Nije uopste poenta ko ima vise wc igraca. Ne trebaju timu 11wc za titulu. Junajted nema dovoljno igraca koji nisu wc, ali su kvalitetni. Oni nemaju sirinu u napadu kao sto ima Celzi, nemaju cvrstinu u vezi kao sto ima Celzi, nemaju bekove kao sto ima Celzi. Ti imas na levom beku Teljesa koji je rupetina u odbrani, a desno je Van Bisaka koji je igrac manje u napadu. Onda pogledas Celzi sa Cilvelom i Dzejmsom koji kidaju i napred i pozadi i to daje posebnu dimenziju Celziju.

          Kazes da Sparsi imaju samo Sona i Kejna, a stavi u vezi Junajteda Hojberga i Sisoka iza Bruna, pa ce to biti druga prica. Mislim, mozemo sad da idemo od pozicije do pozicije i svakog da analiziramo, ali sustina je vidljiva cele price.

          A sto se tice Liverpula, ne znam koliko ima smisla uzimati taj tim za primer. Jeste, povredili su se par vaznih igraca, ali iza tog kluba zadnjih pet godina stoje finala najvecih evropskih takmicenja, osvojena LS, osvojena PL, pa nece se takav tim raspasti ako im se povredi Van Dajk. Godinama se odlicno radi, tim ima sirinu. U Junajtedu se za to vreme menjaju treneri u nedogled i presipa se iz supljeg u prazno.

          Comment


          • Originally posted by Lion View Post
            Pa ne bori se ovaj tim za opstanak. Na 5 bodova i mec manje su od prvog mesta. Da su dosli Sanco i stoper, to bi bio konkurentan tim vec sada zajedno sa tim Oletom.

            Nije uopste poenta ko ima vise wc igraca. Ne trebaju timu 11wc za titulu. Junajted nema dovoljno igraca koji nisu wc, ali su kvalitetni. Oni nemaju sirinu u napadu kao sto ima Celzi, nemaju cvrstinu u vezi kao sto ima Celzi, nemaju bekove kao sto ima Celzi. Ti imas na levom beku Teljesa koji je rupetina u odbrani, a desno je Van Bisaka koji je igrac manje u napadu. Onda pogledas Celzi sa Cilvelom i Dzejmsom koji kidaju i napred i pozadi i to daje posebnu dimenziju Celziju.

            Kazes da Sparsi imaju samo Sona i Kejna, a stavi u vezi Junajteda Hojberga i Sisoka iza Bruna, pa ce to biti druga prica. Mislim, mozemo sad da idemo od pozicije do pozicije i svakog da analiziramo, ali sustina je vidljiva cele price.

            A sto se tice Liverpula, ne znam koliko ima smisla uzimati taj tim za primer. Jeste, povredili su se par vaznih igraca, ali iza tog kluba zadnjih pet godina stoje finala najvecih evropskih takmicenja, osvojena LS, osvojena PL, pa nece se takav tim raspasti ako im se povredi Van Dajk. Godinama se odlicno radi, tim ima sirinu. U Junajtedu se za to vreme menjaju treneri u nedogled i presipa se iz supljeg u prazno.
            Ne bori se, ali ne može biti konkurentan sa ovoliko haotičnosti iza sebe. Toliko preokreta i ludosti će se okrenuti u nekom trenutku sezone.

            Što se tiče napada Čelzija, slažem se da ima veću širinu od Junajteda, ali ne i kvalitet. Samo su bolje ukombinovani u tim. Ne zavise od jednog igrača kao Junajted. Sa Lampardom znaš kako tim igra, šta hoće. Sa Oleom je bukvalno, daj Brunu loptu, nek nešto izmisli. I to je to. Nema sistema. Dosta igrača ne ispunjuje pun potencijal. To što je Čelzi trenutno bolji nije toliko do kvaliteta, već do postavke i trenera. Lampard je bio toliko kritikovan prošle sezone, ali je znao šta je hteo i kupio je igrače i gura svoj sistem. Sve to sad izgleda lepo ukomponovano.

            Nisu mi nešto bolji Hojberg i Sisoko od recimo Freda i VDB-a. Stavi Hojberga i Sisoka u ovaj tim Junajteda gde se ne zna ko pije a ko plaća, opet će isto biti.

            Liverpul sam uzeo kao primer zbog sistema. Jer ne bi ništa postigli da je Klopp nastavio sa onim njegovim ludačkim, haotičnim fudbalom.

            Poenta je da Junajted ima kvalitetan tim. Sa još par pojačanja bi mogli da budu konkurentni za titulu. I novim trenerom.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Comment


              • Originally posted by z0La View Post
                Ne bori se, ali ne može biti konkurentan sa ovoliko haotičnosti iza sebe. Toliko preokreta i ludosti će se okrenuti u nekom trenutku sezone.

                Što se tiče napada Čelzija, slažem se da ima veću širinu od Junajteda, ali ne i kvalitet. Samo su bolje ukombinovani u tim. Ne zavise od jednog igrača kao Junajted. Sa Lampardom znaš kako tim igra, šta hoće. Sa Oleom je bukvalno, daj Brunu loptu, nek nešto izmisli. I to je to. Nema sistema. Dosta igrača ne ispunjuje pun potencijal. To što je Čelzi trenutno bolji nije toliko do kvaliteta, već do postavke i trenera. Lampard je bio toliko kritikovan prošle sezone, ali je znao šta je hteo i kupio je igrače i gura svoj sistem. Sve to sad izgleda lepo ukomponovano.

                Nisu mi nešto bolji Hojberg i Sisoko od recimo Freda i VDB-a. Stavi Hojberga i Sisoka u ovaj tim Junajteda gde se ne zna ko pije a ko plaća, opet će isto biti.

                Liverpul sam uzeo kao primer zbog sistema. Jer ne bi ništa postigli da je Klopp nastavio sa onim njegovim ludačkim, haotičnim fudbalom.

                Poenta je da Junajted ima kvalitetan tim. Sa još par pojačanja bi mogli da budu konkurentni za titulu. I novim trenerom.
                Kontradiktoran si sa tim da se Junajtedova igra svodi na daj Brunu loptu, ali zato Totenhem ima sistem, iako bi se na isti nacin njihov napad mogao pojednostavljeno definisati sa daj Kejnu loptu, pa ce on nahvatati Sona u tranziciji ili sam zavrsiti.

                Za Lamparda se moze reci da je doveo sta je hteo, a sta je hteo Solser? Vdb sigurno nije, da ga je hteo, igrao bi mu svaku utakmicu. Kavanija i Teljesa da je hteo, ne bi dolazili zadnji dan da gase pozar. Bukvalno nista nije dobio od onoga sto je trazio. I zato nema smisla pisati kako Lampard zna sta hoce, a Ole ne zna. Covek se pita za transfere kao i ti i ja.

                Ti sa Fredom i Vdb u sredini, ne bi imao koga da ti prenese loptu na drugu polovinu terena usled presinga protivnika, nego bi Bruno morao da se vraca nazad i prenosi loptu.

                Ja taj kvalitet o kome pises ne vidim. Ima par odlicnih pojedinaca, a ostatak je obican prosek zapao u dekadenciju.

                Comment


                • Bisaka i Ole...
                  I beskorisni Matic, koji nista pod milim bogom nije anticipirao kako treba. Jedan od najgorih igraca koji su ikad igrali za ovaj klub, od kad gledam isti

                  Comment


                  • Od fakin Lajpciga, eeee moji vi.

                    Ole, mnogo te volim, ali vreme je. Dosta je bilo, jbg.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • mislim da je pravo vreme za rastanak.Ovo je bruka i sramota
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Od fakin Lajpciga, eeee moji vi.

                        Ole, mnogo te volim, ali vreme je. Dosta je bilo, jbg.
                        Nije sramota izgubiti od Lajpciga, ali je sramota od Basaksehira, i onaj poraz od PSGa kad smo svi videli da ce Fred crveni da dobije, a on nije.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Ma nema opravdanja, dosta je bilo stvarno. Jednostavno ne moze se iz meca u mec izvlaciti da neko od igraca bljesne.

                          Izadjes u mecu gdje ti treba bod sa 5 defanzivaca i 2 DM i ti primis 2 gola u 15 min. O cemu mi dalje da pricamo? Iz meca u mec primamo iste golove, ko deja vu. Treneru dje si? Nezasuzeno bi bilo da smo dosli do nerijesenog, samo bi se zamaskirali problemi. Jednostavno je vrijeme da se rastajemo, dovesti Pocha ili Alegrija i da rasciste ovaj skart sto imamo
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Kako sve manje pratim fudbal, kad bi doveli Alegrija umesto Poketina ili Nagelsmana, tacno bi to bio kraj za mene


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Dobili u prva 2 kola PSŽ i Lajpcig gol razlikom 7:1 i uspjeli ispasti iz grupe

                              Par utakmica odlično pa par katastrofalno, čak je u ovakvoj sezoni uz covid to donekle i razumljivo ali konkretno za LŠ nema opravdanja, i imao si 6/6 bodova i 2 utakmice sa Bašakšehirom pred tobom, izgubio jednu, i dalje bio u njaboljoj poziciji, poraz od PSŽa gdje niej ni problem sam poraz nego što si mogao dobiti i imao zicere na 1-1. I opet ostane Lajpcig za kraj, prime 2 gola za 10ak minuta i poslije kao neki pokušaj povratka u utakmicu, gdje je samo njihov odličan golman spriječio da nas usere i prođemo.

                              Nešto ne vjerujem da će Ole dobiti otkaz, a možda je momenat. Stvarno je bilo odličnih trenutaka sa njim ali šta god se desi dobro, prati ga i neko razočarenje, i sve tako.

                              Comment


                              • Originally posted by Ser Gagi View Post
                                Nije sramota izgubiti od Lajpciga, ali je sramota od Basaksehira, i onaj poraz od PSGa kad smo svi videli da ce Fred crveni da dobije, a on nije.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Nije sramota ni od koga izgubiti kada igras nesto, imas ideju, dajes max, ali eto prosto nemas srece, jer sport je to. Sve ostalo, sa ovakvim postavkom i igrom ne ne samo da je sramota, nego i bruka i sramota. Jos kupis 90M skupog kapitena koji ti ne sluzi nicemu, a i cesto te ukopa dodatno. Fakin diletanti, pocevsi od brace Amera i onog Drvenog.
                                A Ole mora da ode, jer ovi prvi nece
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X