Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Derište od skoro 28 godina. Prošlo mu je prije 2 godine da je Murinjo otrov, sad mu više niko ne vjeruje. Biće dobro za sve strane da ode. A srećom, sem Pogbe, nemamo više igrača kojim je Rajola agent. Makar od toga da glava ne zaboli.

    Fred je car. Meni vjerovatno i omiljeni fudbaler Junajteda trenutno. I zalaganje i sama igra, sve. Držao sam sredinu kad je trebalo. MekTominej što kažeš borben, zahvalan igrač i treba ga imati u timu.
    Last edited by BorisUnited99; 07-12-20, 16:59.

    Comment


    • Uf, bas je tesko ne izabrati Rashforda kao omiljenog. Gledajuci kompletnu sliku...

      Comment


      • Ja sam bio protiv Grilisa... jednostavno nisam video u njemu ništa specijalno.

        Niti brz nešto preterano, niti neki dribler... kao dobar šut i dobar je za prekide i to je to.

        Ali eto, kao da se namestilo nekako sa novom sezonom. Češće sam gledao Vilu i imao sam šta da vidim.

        Dečko skoro pa sam nosi Vilu! I pored toga sto ne izgleda kao da ima brzinu, dribling... on uvek uspe da pređe po 2-3 igrača i namesti neku šansu. I sto je bitno kod svega toga, nije od onih driblera koji će da je gurne u stranu i trci... igra pametno i sto kaže Busby, ima cojones.
        A sećam ga se još na samom početku u Vili, tada mi je već zapao za oko kao klinac, čini mi se da je još i Agbonlahor igrao za Vilu tada.

        Sad se može već reci da se dokazao u PLu otkako su uspeli da ostanu u ligi prošle sezone.

        Ne mogu reci da je neko koga bih odmah doveo iz prve, ali spada u top 3 igrača koje bih trenutno zeleo da vidim u Junajtedu.


        Gesendet von iPhone mit Tapatalk

        Comment


        • Marsijal i Kavani usled lakših povreda ne putuju u Lajpcig.

          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Originally posted by La Jugoslavia View Post
            MekTominaj-Van de Bek-Bruno Fernandes je najbolja sredina terena.
            Half i dve polutke.
            Ako želimo konačno napraviti krajnji iskorak i po mogućnosti napasti neki veliki trofej MekTominej nema šta da traži u prvom planu. Može biti deo kolektiva, uskakati po potrebi ali da nam manevar zavisi od njega suludo je razmišljati o tome.
            Bivši đak Ajaxa se još traži u novoj sredini. Polako počinje da ulazi u najbolju postavu pa se tek očekuje njegov prikaz punog potencijala. Kvalitet nije sporan. Dokazao je u Amsterdamu o kakvom se kalibru radi.
            Mora se izaći jako na tržište i dovesti neka aždaja umesto cverglana Pogbe. I ako cenim Griliša koji se već duže pominje (mada je City ozbiljan konkurent) mišljenja sam da tu ne sme biti greške i da treba jedan TOP veznjak koji će praviti razliku na terenu.
            Nisam verovao da me pizza majstor Rajola može obradovati ali sam iskreno sa zadovoljstvom pročitao njegovu izjavu kako odvodi Pola Pogbu.

            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
            Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 07-12-20, 20:06.

            Comment


            • Originally posted by Sir Giggsy View Post
              Ja sam bio protiv Grilisa... jednostavno nisam video u njemu ništa specijalno.

              Niti brz nešto preterano, niti neki dribler... kao dobar šut i dobar je za prekide i to je to.

              Ali eto, kao da se namestilo nekako sa novom sezonom. Češće sam gledao Vilu i imao sam šta da vidim.

              Dečko skoro pa sam nosi Vilu! I pored toga sto ne izgleda kao da ima brzinu, dribling... on uvek uspe da pređe po 2-3 igrača i namesti neku šansu. I sto je bitno kod svega toga, nije od onih driblera koji će da je gurne u stranu i trci... igra pametno i sto kaže Busby, ima cojones.
              A sećam ga se još na samom početku u Vili, tada mi je već zapao za oko kao klinac, čini mi se da je još i Agbonlahor igrao za Vilu tada.

              Sad se može već reci da se dokazao u PLu otkako su uspeli da ostanu u ligi prošle sezone.

              Ne mogu reci da je neko koga bih odmah doveo iz prve, ali spada u top 3 igrača koje bih trenutno zeleo da vidim u Junajtedu.


              Gesendet von iPhone mit Tapatalk
              BALANCE. Kljucna stvar kod dobrih driblera, onih generacijskih.

              Postoje ljudi koji prirodno imaju dobar balance tela, tu spada predispozicija, uskladjenost body frame-a sa jacinama odredjenih tetiva, ligamenata, duzine nekih misica, duzina stopala u odnosu na trup. Visina i sirina ramena (npr siroka ramena su ogroman hendikep za driblanje zbog inercije).
              Plus imas ljude koji prirodno imaju dobru misicnu memoriju i initucijiu i baratanje fizikom svog tela. A nekad ti ljudi imaju i intuiciju za fudbal. Neki ljudi imaju osecaj i nauce do koje brzine mogu da idu da bi mogli u narednom momentu da se okrenu bez da ih povlaci inercija u pravcu u kojem su se kratli do skoro. Osecaju dinamiku i ritam koraka, koliko ih vuce ubrzanje, kakav potisak pravi stopalo itd itd
              Da ne sirim dalje, bavim se sport science-om, i reagovanjem tela u sportu i fitnesu. U okviru posla sam morao da procitam silna istrazivanja i naucne radove.



              I onda dobijes sve te Kake, Savicevica, Giggsa. Tu spada i Grealish. Ne kazem da je taj nivo, ali ima to. Ima taj pure fudbalski balance.
              Taj balance je bitniji za driblanje nego cista brzina ili cist agility.
              Zato je meni mnoooooooooogo zao sto je Januzaj procerdao svoj talenat. On takodje ima neverovatan balance. Barem je imao onomad, sad i ne znam u kom je stanju.
              Iako on nema mnogo agility, mnogo brzo uspostavlja zeljeni vektor sile. Onakav, sa onim pubertetskim telom, je znao da pusti loptu pored Baneta Ivanovica i da uz gol liniju progura do kraja, iako mu jos telo nije dovedeno u pun sprint.

              Comment


              • Grealish i Ward Prowse a Pogbe,Matica mogu slobodno da se otarase,ali ova dvojica nemaju twitter potencijal kao Pogba.

                Comment


                • Ward Prowse je meni jaaaaaaaaaako gotivan lik od momenta kad je debitovao za Sotone, ali nema on kvaliteta za top klub.
                  Ima najbolji centarsut i slobodnjak mozda u Evropi. Jos malo pa Bekcham nivo, ali van toga, nije to top igrac, niti ce ikad biti.

                  Comment


                  • Junajtedu to i treba,covek koji ima vrhunski centarsut,prekid,dugu loptu,trci,bori se, a ne ko maneken Pogba,vecito ima potencijal da bude najbolji na svetu a na terenu nije ni osrednji igrac.

                    Comment


                    • Ward Prowse nije ni krilo, ni bek. Taj njegov centarsut iz igre se desi jednom u 2 utakmice.
                      A da dovodimo fudbalera zbog prekida, jebe mu mater... Zadovoljan sam tu i sa Brunom, Rashom, Tellesom... Uskoro i Greenwood ce preuzeti to.

                      Comment


                      • Kad pogledam vezni red Junajteda,tu poziciju zadnjeg veznog Ward Prowse je za njih nesto poput Pola Skolsa.

                        Comment


                        • Ma kakav Ward Prowse, Junajtedu je potreban zadnji vezni koji će da štiti nesigurnu zadnju liniju. Treba im neko kao Rice npr.

                          Oni sa top DM-om i pravim trenerom mogu da napadaju titulu.
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Originally posted by z0La View Post
                            Ma kakav Ward Prowse, Junajtedu je potreban zadnji vezni koji će da štiti nesigurnu zadnju liniju. Treba im neko kao Rice npr.

                            Oni sa top DM-om i pravim trenerom mogu da napadaju titulu.
                            Kojeg trenera imaš u vidu? Poketino npr?

                            Comment


                            • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                              Kojeg trenera imaš u vidu? Poketino npr?
                              U suštini, bilo kog boljeg trenera sa nekim sistemom. Poketino, Alegri...

                              Ovom timu nije potrebno mnogo. Potrebno je da imaju sistem. Jer iako je Junajted zanimljiv za gledanje, svaka utakmica im je prilično haotična, i retko kad možeš da vidiš neki plan i program. Obično je samo onako lupanje i dobijanje utakmica na individualni kvalitet(daj Brunu pa nek on izmisli gol). Tako se ne osvajaju titule.

                              Kvalitet ovog tima je ogroman. Uz jedno, dva pojačanja + trener...titula lagano da se napadne.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Nemamo klupu, plus ni za XI nemamo jednu poziciju.

                                Ja se slazem da United trenutno ima neki fin kostur (ako se uzme u obzir da nema desno krilo, onda je to fin kostur bez jedne ruke )

                                Henderson (DDG)

                                AWB - Lindelof - Maguire - Telles (Shaw)

                                Fred VDB (Mc Tominay)
                                Bruno
                                Greenwood - Martial (Cavani) - Rashford

                                S tim sto nemamo desno krilo, pa se to skriva diamond taktikom, gde Mctominay uskoci, a tipa Greenwood ode u jos jednu zagradu.

                                Broj zagrada je nasa sirina klupe, za nesto ozbiljno. Igrali 4-3-3 ili 4-4-2 (diamond) broj nasih zagrada je 3 (ako ne racunamo golmana).
                                Stavljanje Matica, Mate, a vala i Baily-a u bilo kakav kostur ili zagrade bi bilo poput nekog arsenalovskog zavaravanja "Ma moze on..."

                                Pogbu nisam stavio niti u zagradi, niti u ovaj kostur, jer ne znamo sta se desava tu. Da li ce da ide 100 posto. Kada ce da ide, i da li ce dok ne ode da igra nesto. Da li je ova trenutna forma posledica spajanja povrede + covid. Itd itd...
                                Taunzebe se moze smatrati zagradom, Williams ne jos. Mora prvo na neku pozajmicu.


                                To sto je u kosturu nije lose, samo sto Lindelof i Maguire zapravo nisu komplementarni (zato sto su obojica za drugog stopera po autoritativnosti).
                                Povredi ti se jedan od AWB-a, Freda ili Bruna... Mozes da se jebes u dupe (da prostite)

                                Comment

                                Working...
                                X