Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na stranu što je post očigledno delo PR mašinerije kluba, izuzetno je pozitivno da su zbog Nemanje Matića prinuđeni da spominju termine kao što su "my country was devastated by bombing".
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Originally posted by Busby Babe View Post
      Šta pričas bre ti? Kakvi dedovi i prenosenje kolektivne odgovornost na naredne generacije???
      Čovek se ne radja sa genetskom predodredjenoscu za nemoral. Je l moguce da imas takve anticivilizacijske stavove?

      Matic ima pravo da ne nosi taj cvet, i ja ga ne bih nosio, ali to nema veze ni sa Britanijim, a ni sa Srbijom.
      U pitanje je rat i glorifikovanje ratnih subjekata. Svaka ratna glorifikacija posle sjebavanja nacista 1945. je besmislena.
      Anticivilizacijski je zaboraviti sve britanske zločine samo jer ih ova generacija nije uradila nego prethodna ili neka još unazad. To je protivprirodni blud, to što propagira nwo globalizovani svet, da se rodim kao produkt sadašnjosti i da mi svako bude prijatelj i da budem kao ovca ispranog mozga.

      Ovo je baš pacifistička verzija koju ja zastupam, jer ako se zna ko su zločinci kroz istoriju i ako su pod budnim okom, i etiketirani, to je to.

      Ne etiketira se ceo narod nego država tj duboka država koja postoji u kontinuitetu. Na Britancima je da osude svoju prošlost javno. Ne kažem ja da je svaki Britanac loš, ali kažem da bi svaki Britanac trebao da ima osećaj griže savesti zbog svoje prošlosti i da gleda u tom pravcu, a ne da nastavi sa imperijalističkim habitusom da sere po svim neistomišljenicima i da preti ljudima koji se odluče da rade nešto u skladu sa svojom kulturom.

      Zločini se ne brišu već ostaju i svaki narod i država trebaju da podju od sebe i glupo je praviti bilo kakav otklon od zločina jer je to pišanje po žrtvama.

      Nije to kolektivna odgovornost dakle već kolektivna samosvest o sopstvenim i tudjim zločinima. To zaboravljanje to je smešna priča. Ne može Britanac da drvi k nikome pa čak ni Nemcu. Nemci su zlato za njih.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Zasto bi prodavali Smolinga koji nam je najbolji stoper pet godina, ffs

        Smoling je tu bio kod SAFa, Mojesa, van Gala i Murinja, kod svakog od njih imao zapazenu ulogu ili bionajvazniji igrac odbrane i sigurno nece otici, momak je defanzivno top nivo.

        Mi treba da idemo po Skrinijara i Kulibalija, a od mladjih po De Lita ili Pongrancica.
        Mislim da to vise govori kakav nam je izbor stopera bio, a ne o njegovim kvalitetima. A i brate smotan je do bola, gde on da bude prvi stoper. Pogledaj samo kroz noviju istoriju Brus, Stam, Rio, Nemanja i Smoling ffs.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Anticivilizacijski je zaboraviti sve britanske zločine samo jer ih ova generacija nije uradila nego prethodna ili neka još unazad. To je protivprirodni blud, to što propagira nwo globalizovani svet, da se rodim kao produkt sadašnjosti i da mi svako bude prijatelj i da budem kao ovca ispranog mozga.

          Ovo je baš pacifistička verzija koju ja zastupam, jer ako se zna ko su zločinci kroz istoriju i ako su pod budnim okom, i etiketirani, to je to.

          Ne etiketira se ceo narod nego država tj duboka država koja postoji u kontinuitetu. Na Britancima je da osude svoju prošlost javno. Ne kažem ja da je svaki Britanac loš, ali kažem da bi svaki Britanac trebao da ima osećaj griže savesti zbog svoje prošlosti i da gleda u tom pravcu, a ne da nastavi sa imperijalističkim habitusom da sere po svim neistomišljenicima i da preti ljudima koji se odluče da rade nešto u skladu sa svojom kulturom.

          Zločini se ne brišu već ostaju i svaki narod i država trebaju da podju od sebe i glupo je praviti bilo kakav otklon od zločina jer je to pišanje po žrtvama.

          Nije to kolektivna odgovornost dakle već kolektivna samosvest o sopstvenim i tudjim zločinima. To zaboravljanje to je smešna priča. Ne može Britanac da drvi k nikome pa čak ni Nemcu. Nemci su zlato za njih.
          Samo oni koji su nacionalisticki privrzeni treba da bude sramota(a i nije mi ih je uopste zao kada se time opterecuju i sto ih to ogranicava), dosta ljudi ce da se izdignu iznad nacionalnog nivoa i koje treba da zabole za istoriju. Ti mozda neces, ja mozda vec sutra radim sa nekim Britancem(koji verovatno nije nacionalista) i apsolutno nece da me interesuje sta je njegov narod radio u proslosti niti on pada na antipropagandu o Srbiji (jer za takve ljude nema puno mesta u poslovnom svetu pogotovo van granica VB). Proslost samo koci ljude.

          Mediji da generisu negativnu energiju u kojoj se i nadje takva publika, pa je lako doci do pogresnog zakljucka i stvara se pogresna slika. Mada vecina njih su i nacionalno obojeni gde postoji sagledavanje stvari iz jednog ugla. Lako je zamrzeti bilo koji narod kada lako negativne stvari izlaze na videlo putem elektronskih medija. Jednostavno ne ide da na osnovu uzorkovanja stanovnistva da se prave generalizacije o jednom narodu/drzavi sto si uradio u postu pre ovog i zbog cega sam se i javio. Putem interneta ti mozes sa engleskim degenericima(uglavnom) da imas ''kontakt''. Isto tako nisu reprezentativni Britanci koji dolaze na letovanja.

          Ljudi koji citaju linkove vesti poput za Matica i koji se pecaju na te nacionalisticke price su teski degenerici i isto misljenje gajim i za svoj narod, bilo koji narod sa Balkana i sire. Sablon je skoro svuda slican. Jeste lepo sto sam pre desetak godina uocavao da su odredjeni narodi moroni(pre svega Ameri), ali treba biti iskren i pogledati svoj narod i ne postavljati se da je tvoj narod moralno superioran u odnosu na druge.

          Comment


          • Kazu Skriniar izmedju 80 i 100 milki.
            Originally posted by Dekinjo
            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
            Originally posted by La Jugoslavia
            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

            Comment


            • Fletcher o SAF-u

              Bio je majstor zamjećivanja malenih detalja. Znao sam ga promatrati na klupi. Pažljivo je pratio utakmicu i na poluvremenu bi devet od deset puta istaknuo dvije, tri slabosti protivnika koje bi nam na kraju pomogle da pobijedimo. Bio je genij. Sve dugujem Sir Alexu




              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • Lukaku ni na treningu danas...
                sigpic

                Comment


                • A oce da ga spasi, da ga ne ubiju u pojam Kjelini i druzina[emoji23][emoji23][emoji23]

                  Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Originally posted by bici View Post
                    Kazu Skriniar izmedju 80 i 100 milki.
                    Odlican je Slovak, a cijena je dobro paprena.

                    Uzet cemo mi Erika od vas za te pare ali
                    Spoiler
                    u kurcu

                    Comment


                    • Da se nadjemo na 30 milki?

                      AC Milan are lining up a move for Manchester United's Eric Bailly, with the defender growing increasingly frustrated at his limited chances under José Mourinho.

                      AC Milan are lining up a January move for Manchester United defender Eric Bailly.

                      Comment


                      • Originally posted by Rossonero View Post
                        Da se nadjemo na 30 milki?
                        Za te pare mozete samo da nam dućnete k...nelu.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by Rossonero View Post
                          Da se nadjemo na 30 milki?
                          Fil Dzons, moze? Ako bas zapnete, eto i Roho

                          Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Najveci

                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Marsijal-Aleksis-Rašford

                                Pogba-Fred-Erera

                                Ofanziva pa kako god prođemo, i onako je bitnija utakmica za vikend

                                Comment

                                Working...
                                X