Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pre ćemo do Umtitija nego Varana. Mada mislim da od obojice nema ništa.
    Grizman ostaje u Primeri, pitanje samo dal u Atletiku ili Barseloni.

    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Mene je boljelo kad sam u prve tri utakmice vidio kolika je Sancez klasa u odnosu na sve ostale nase igrace, i to je on klasa za njih van forme, ne smijem ni da zamislim koliko ce odskakati kad bude u formi. Martijal je najbolji bio kad je ualzio s klupe, pa ni to nije valjalo jer je u top formi, a ulazi s klupe samo. Kad je dobio mjesto startera bio je mnogo izgubljen, nevidljiv. Premlad je on jos, ima brdo utakmica iza sebe na vrhunskom nivou ali je premlad i ima da se ceka jos. Mada ja sam to znao, ja sam prvi rekao jedva cekam da ga gledam u dresu Junajteda, kad ga je Van Gal kao grom iz vedra neba doveo ali sam i tada rekao sjetice se neki, ima da se ceka i ceka, godine trpljenja moraju proci. I one prolaze, ove godine je bolji nego prosle, sledece ce biti jos bolji.

      Uvijek vam je ista ili slicna fora s mladim igracima. Prvo ne razmisljaju i igraju fudbal kao Rasko, cim urade nesto, cim je pritisak na njima veci onda krene razmisljanje i onda su stegnutiji, tesko se opustaju i pod tim bremenom opterecenja igraju fudbal. Na kraju dana obicno se sve kockice sloze, taj dan je nekad prije, nekad kasnije, ali uglavnom dodje. Nekome nikad i ne dodje nazalost. Ali uvijek sve od igraca zavisi. Evo Salah, njega su cekale tri ekipe, a docekala ga cetvrta. Tako je to u fudbalu jbg, u sportu uopste.
      sigpic

      Comment


      • Manchester United

        Sve se radi da bi se opravdalo neigranje Marsijala.

        Sancez klasu iznad ostalih a on otkad je dosao suci prosjek pa i protiv Swansea ne toliko sjajno izdanje ali bolje i nadam se da ce sve bolje i bolje igrati.
        Ubijedio je prevodilac da tim bolje djeluje sa samo 1 od Sancez/Marsijal/Rasford i doslo ke do onog cega sam se najvise bojao, da smo doveli Sanceza po cijenu Marsijala i Rasforda a ubjedjivao sam sebe da ce ga na 10 ili na RW koristiti. Velika, velika greska sto sam vjerovao u doticnog da moze da ih uklopi. Ipak je to dinosaurus u modernom fudbalu.

        Rasko je sad zlato a to sto je usao protiv ovih i nije znao sta radi na terenu, toliko pogresnih stvari je uradio u tih 20 min otkad je usao. Bukvalno jednu jedinu nije dobro uradio ali to ti je, das 2 gola Liverpulu i sta? Klupa.
        To je man managment doticnog sa klupe...

        Ronaldo veci nivo od Marsijala? Ako pricamo od CR7 ‘06 pa na dalje onda da ali do ‘06 ovo sto je Marsijal pokazao je u najmanju ruku kao CR7 a mislim i vise.

        Mislim, okej je drugacije razmisljate i branite to misljenje ali nema potrebe da pravite od Marsijala nekog nebitnog igraca jer znamo da to nije i nece biti.


        Kad mi krenu sa statsima i tako brane prevodioca jel ovo bejzbol? Jeste spremni da se svega odreknete da bi uzeli PL? Da odbacite sve ono sto cini Utd da bi dosli do 1 trofeja bez ikakvog temelja za buducnost, bez ikakvog sistema?
        Dotocni titule u PL nece vidjeti, City, Liverpul i Totenhem se pitaju sledece sezone a sto se tice FA kupa ove sezone, jucerasnji Totenhem ce obrisati pod sa nama, jedino DDG nas moze spasiti


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Last edited by Miki28; 02-04-18, 08:31.
        Hated, adored never ignored

        MUFC

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Mene je boljelo kad sam u prve tri utakmice vidio kolika je Sancez klasa u odnosu na sve ostale nase igrace, i to je on klasa za njih van forme, ne smijem ni da zamislim koliko ce odskakati kad bude u formi.
          Meni je boljelo kad sam vidio protiv Seville koliko je lopti izgubio i postavio rekord po izgubljenim loptama ali eto on je po tebi vanzemaljac za ove naše
          A kad martial izgubi 5 lopti odmah napad na njega i klupa iduću utakmicu a sanchez izgubi 12 lopti a vrati borbom dvije lopte i odmah svi ga tu hvalite da se bori za loptu ali nema veze sto je prethodno izgubio 10 lopti
          Znaci dvostruki kriteriji iako bi svi trebali braniti igrača od 21/22g i koji predstavlja budućnost ovog kluba a ne igrača od 29/30g koji je kod nas dosao zbog novaca i Ostat ce jos 2,3 g max



          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • Neverovatno je kako se olako donose odluke i menjaju stavovi.
            Rashford je do meča sa Liverpulom bio otpisivan, pričalo se o pozajmicama, nikad ništa od njega, i onda posle meča sa Liverpulom odmah druga priča.
            Da nije bilo tog meča, da npr nije dobio priliku u tom meču, ko zna tek šta bi sad pričali... bio bi i dalje mazga, "nije dovoljno dobar, moramo da imamo boljeg, ako se proda nije katastrofa, dovešćemo boljeg".

            Internet impact na percepciju navijača. Imaš nedelju dana izmedju 2 utakmice i vremena da se svaka nebulozna projekcija iz medija plasira.

            To što Murinjo ne veruje Martialu potpuno ne govori ništa, čovek ima u CV-u primere da nije verovao talentovanim igračima.
            Da je Mourinho vodio Nanija prodao bi ga posle prve sezone, SAF je znao kako sa takvim igračima pa mu je Nani vratio sa tih 18 meseci gde je doneo titulu, bio najbolji igrač lige, i u jednom momentu možda top5 igrač na Svetu.

            Ferguson je bio predan napredovanju, nije se mnogo znalo o tome ali je bio odličan poznavalac ljudske psihologije, ne samo fizičkog tela (a i to je odlično znao, jer je učio o tome). Kako sam kaže Vidić, znao je kako sa kojim igračima i nije imao isti pristup sa svima.
            Murinjo je tokom karijere pokazao ama baš uvek taj neki rigidni pristup gde od svih očekuje da budu jedna osoba.

            Scholes, Ronaldo, Nani i još mnogi fudbaleri se ne bi desili kod Murinja. Pa i Scholes je uvek bio introvertan i delovao je kao indiferentan lik. Zato i nije dobio kapitensku traku nikad, ali to ne znači da takvi igrači nisu manageable.
            Martial nikad neće biti lider grupe, kapiten, ali i ne mora, nije nužno. Ni Scholes ni Giggs nisu bili. Tu su ostali igrači da imaš svog Roj Kina, Evru, Vidića, Terija, Lamparda...

            Comment


            • Rasford? Malo bolji igrac od Volkota.
              Originally posted by Dekinjo
              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
              Originally posted by La Jugoslavia
              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

              Comment


              • Malo bolja analogija od neke random totalno debilne analogije.

                Praviti analogiju izmedju 2 igrača samo na osnovu istog državljanstva je presmešno.
                Dobro, serem, povezuje i što su slične boje kože i što su obojica brzi. Pored toga nemaju nijednu dodirnu tačku.

                Da su se ljudili vodili takvim površnim dedukcijama, Scholes bi bio malo bolji od Butta, pa bi on bio skrajnut zbog Verona.
                A čak je i Nicky Butt u tinejdžerskim danima i bio bolji igrač. Poprilično slična analogija, samo što Butt i Scholes i imaju neke sličnosti, barem igraju skroz istu poziciju.

                Rashford i Walcott počevši od toga kako trče, kako šutiraju loptu i kakav nivo agresivnosti prikazuju su nebo i zemlja. Ali dobro, obojica su Englezi za koje je engleska javnost rekla da su uber talenti. Hajde da se vodimo tom logikom

                Comment


                • Kad pali ta fora kod prevodioca onda je sve super i bajno ali vec je istrosena i nije ni probao da se promijeni, da implementira nesto novo, da se prilagodi.
                  Jedan stil i to ako pali super, ako ne ostaje masu porusenih mostova, dosta problema i jedan potpisan debeo cek za razlaz.


                  Zamisli da Poketinjo nema strpljenja za Alija koji se raspadao, epski se raspadao i bam, juce se posrpda na Stamford Bridzu sa sampionom Engleske. Strpljenje bato moj, strpljenje za mlade igrace ali to prevodilac ne zeli da shvati.

                  Eh da Fergi nije imao strpljenja za Ronalda, Nanija, za DDG pa i za Vidica, Evru itd koji su bili stariji. Sve mu se vratilo i to visestruko ali matori lisac je znao kako sa kojim igracem i da poprica i sta da uradi.
                  Nije istu pricu pricao Ronaldu, Runiju, Vidicu, Skolsu itd.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Gledate kao i obicno samo sa jedne strane medalje, evo npr zasto SAF nije dao sansu Veronu i Forlanu ili pak zasto bi vracao Skolsa iz penzije i na taj nacin oterao Pogbu kad je vec znao kakva je ovaj potencijalna klasa, kao i zasto bi dovodio Persija u godinama kad je imao mlade zvezde koje je mogao promovisati u superstarove.
                    sigpic

                    Comment


                    • Tnx god pa Veronu nije dao šansu Veronu, tnx god što je shvatio da je pogrešio sa njim. Kad je došao Veron ja sam tad shvatio koliko je Scholes world class igrač, i koliko se spor fudbal igra u Italiji.
                      Bukvalno kad je igrao Scholes, Beckham i Giggs su ga nosili u fazonu "daj ovog mučenika da nosimo kad je već toliko plaćen" Lik je delovao u svemu kao da je Svet oko njega u 3 puta većoj brzini. Igra na prvu, reagovanje na sve oko njega...

                      Forlan je druga priča, i uz dužno poštovanje njegov potential ne može da se poredi sa Martial-ovim.


                      Scholesa bih pustao sve do njegove 77. godine ako je voljan da igra. A to što je Pogba i dalje balavurdan, a pogotovo je bio tad, kome je debeli napunio mozak je druga stvar.

                      Comment


                      • Marsijal? Malo bolji igrac od Koromana.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by srdjan_sl View Post
                          Gledate kao i obicno samo sa jedne strane medalje, evo npr zasto SAF nije dao sansu Veronu i Forlanu ili pak zasto bi vracao Skolsa iz penzije i na taj nacin oterao Pogbu kad je vec znao kakva je ovaj potencijalna klasa, kao i zasto bi dovodio Persija u godinama kad je imao mlade zvezde koje je mogao promovisati u superstarove.
                          Ajde mi objasni drugu stranu medalje po tvom vidjenju posto ne kontam sta si htio time da kazes?

                          Ko ti kaze da je Fergi toliko vjerovao u Pogbu? Kod njega su Kleverli, Gibson, Welbek igrali koliko su mogli.
                          Ja ne vjerujem da je Fergi uopste bio za ponovno vracanje Pogbe.
                          Matori je imao svojih zajeba sa nekim mladim igracima, bilo je i promasaja sa transferima ali reci da ne bi Marsijala, Rasforda istrpio i oblikovao ih u sjajne igrace je blasphemy.

                          Da li su Felaini, Sancez, Young buducnost Utd? Da li ce ako ostane Portugalac naredne 3-4 godine dobiti sansu kakvu treba da dobiju Gomes, Chong i jos neki klinci iz akademije? Da budu ozb clanovi rotacije?


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Originally posted by Miki28 View Post
                            Ajde mi objasni drugu stranu medalje po tvom vidjenju posto ne kontam sta si htio time da kazes?

                            Ko ti kaze da je Fergi toliko vjerovao u Pogbu? Kod njega su Kleverli, Gibson, Welbek igrali koliko su mogli.
                            Ja ne vjerujem da je Fergi uopste bio za ponovno vracanje Pogbe.
                            Matori je imao svojih zajeba sa nekim mladim igracima, bilo je i promasaja sa transferima ali reci da ne bi Marsijala, Rasforda istrpio i oblikovao ih u sjajne igrace je blasphemy.

                            Da li su Felaini, Sancez, Young buducnost Utd? Da li ce ako ostane Portugalac naredne 3-4 godine dobiti sansu kakvu treba da dobiju Gomes, Chong i jos neki klinci iz akademije? Da budu ozb clanovi rotacije?


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Ko tebi kaze da Murinjo veruje u Marsijala, ili je mozda u redu stanoviste da Fergi sme da ne veruje u nekog igraca u Murinjo to isto ne sme.

                            Svaki menadzer na svetu ima pogresnih odluka i to je cinjenica. E sad po tebi je Fergi je trebao zrtvovati Pogbu zarad velemajstora Kleverlija a Murinjo to isto ne moze uraditi zarad nekog Bejla/Vilijana ili nekog treceg posto to nije Mancesterov nacin. Isto tako Mancesterov nacin je oterati Bekama koji je dete kluba i kojem je jedina zivotna zelja vezana za fudbal bila da igra za Junajted ali posto je Fergi u pitanju to je opravdano, takodje Mancesterov nacin je dovesti Persija na zalazku karijere ali nije dovesti Sanceza...

                            Da me pogresno ne shvatis ja obozavam SAFa i sad bi potpisao otkaz Murinju samo on da se vrati na 12 meseci, isto tako obozavam i Marsijala i zelim da uspe u Mancesteru ali ocigledno je da nesto ne funkcionise sa njim, a verujem da je to dobrim delom do njega i njegove glave.
                            sigpic

                            Comment


                            • Manchester United

                              Pa ocigledno je da ne vjeruje u njega, Marsijal je otisao na ljeto. Zalosno ali istinuto i bijesan sam zbog toga.
                              Ja sam prvi bio za dovodjenje Bejla ljetos, prvi sam bio i za Sanceza ali ne po cijenu Marsijala i Rasforda.
                              Bejla bih uvijek prije Sanceza uzeo.

                              Vjerovao je da Pogba moze biti WC ali je i vidio koliko je sati i sa kim ima posla ( mislim na debelog ). Nije dao jednom Kinu, Stamu, Bekamu da mu urusava autoritet pa sigurno da nece debeli zajedno sa Pogbom. Odlucio je tako i nijednog trenutka nisam posumnjao u njegovu odluku.
                              Zasto? Zato sto je radio u najboljem interesu Utd, covjek je vratio Utd tamo gdje mu je mjesto i iznova i iznova se prilogodjavao, stvarao bazu.
                              Zasluzio je moje, tvoje postovanje i vjeru kao i vecine navijaca Utd.
                              Da li je i doticni?

                              Sto se RVP tice, sta da ti odgovorim na to? Imao je sampionski tim, vidio je da mu fali strijelac na taj tim zbog izgubljene titule i doveo je u tom trenutku bombu od pojacanja, bombu.
                              Dosao i izdominirao ligom.

                              Jedino u cemu zamjeram Fergiju je to sto je otisao naprasno, mislim da nije planirao jer da jeste vjerujem da bi on odradio remont ekipe koju bi buduci trener nadogradio. To je moje misljenje

                              Na brzinu sam preletio tvoj post pa evo da dodam, da li je Fergi doveo RVP-a na ustrb Welbeka ili su igrali zajedno?
                              Vjerovao sam da Sancez dolazi da doprinese kvalitetu tima ali nisam vjerovao da ce to biti na ustrb Marsijala? Da li si ti?

                              Na kraju, sto se tice Bekama zao mi je bilo kad je otisao ali sam vjerovao da je to bolje za sve, na kraju se ispostavilo da i jeste bilo tako.
                              Da li si u onim godinama cekanja titule kad su dosli Ronaldo i Runi sumnjao u Fergija ili si vidio da se sprema nesto sjajno? Nije tad bilo rezultata ali sam uzivao da gledam kako se sastavlja tim koji ce godinama dominirati.

                              Da uporedim npr sa GS, nije magija ovo sto radi GS sada, magija je bila dok se stvarao GS i stasavanje Karija i Kleja u allstar igrace, treba uzivati u kompletnom putu a ne samo finisu. Bar tako ja a ovaj Utd je daleko od toga da ce biti nesto u narednom periodu, mozda bljesak sledece sezone i to je to, ja sistema i vizije ne vidim kod doticnog.
                              Malo sam oduzio ali vjerujem da kontas poentu.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Last edited by Miki28; 02-04-18, 15:38.
                              Hated, adored never ignored

                              MUFC

                              Comment


                              • Ma sve je jasno kada je letos Murinjo hteo da menja Marsijala za Perisica kakvog mi menadzera imamo na klupi.

                                Drugo, setite se koga su isti taj Marsijal i Sou odbili pre no sto su presli na Old Traford...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X