Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Manchester United

    Mozda si ti mlad pa pamtis tu seriju od 13 meceva bez primljenog gola i dosta utakmica 1:0 a ne i ranije kako se igralo ali Utd je itekako igrao napadacki fudbal.
    Protiv jakih protivnika je itekako znao da se povuce i da igra na kontre mada na taktickom planu Fergi nije briljirao, to mu je bila slaba tacka i zato je imao asistente koji si bolji u tim stvarima...

    Rutinski resavani protivnici na OT, ubijana svaka nada od starta da mogu do 3 boda a znalo je itekako da se dolazi do pobjeda iz preokreta na OT.
    Meni jedna od omiljenijih utakmica Utd-Toten i 0:2, Modric daje gol za 0:2 a onda na pol ja terenu CR7, Runi, Tevez, Berba.

    Napravi od Fergusona Toni Pjulisa

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Miki28; 27-12-17, 19:11.
    Hated, adored never ignored

    MUFC

    Comment


    • Originally posted by mikisavic89 View Post
      Ma gde ce da zafali kada je platni budzet skresan za pola bukvalno recimo u odnosu na pre 2-3 godine a prihodi kluba rastu konstantno. Ako ima nekoh konkretnih brojki pa da pricamo, ovako mozda Siti trenutno daje vise na plate a da i Celsi nije daleko. Svakako mislim da su trenutno ti klubovi ujednaceni sto se toga tice a ranije je Junajted debelo prednjacio.

      I da ljudi sta sad napadate Runija? Covek je zaradio svaki peni ovde. Pogledajte samo snimke kakva je to zivotinja bila, jbg godine su ucinile svoje, nije ni pomoglo ni to sto on pusi i pije. Trebao je SAF da ga proda jos onomad a i da ostavi klub u malo boljem igrackom stanju, svakako nas je i Mojes zajebo dosta. Valjda ce Murinjo da skocka sada kako treba posto vidim neki poceli da jure i njega. Sredice sve Murinjo samo ne moze za jednu sezonu. Pa i Pep u Sitiju ne bi mogao da napravi tim za jednu sezonu kao sto mnogi ovde predstavljaju i dizu ga u nebesa. Pep je dosao onaj dan kada je dosao Ciki Bergistijan i od tada se dovode igraci za taj fudbal(sistem). Mi sportskog direktora nemamo ali imamo Murinja koji zna sa time odlicno i Vudvord treba samo da isprati. Trebao je vrv jos neko letos da se dovede a neko i da ode ali takva je situacija na trzistu da mozda nije moglo sve od jednom.
      Prosecna nedeljna plata junajtedovog igraca je preko 100k funti. Siti je tu odmah iza sa nesto manjom, dok je Celsi treci sa oko 85k pa Arsenal 77k. Liverpul 70k ...
      Junajted i Siti duplo prednjace u odnosu na prosek Premijer Lige koji je oko 50k.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Pre Fergusona ne znam ali za njega znam da se igralo uvek defanzivno naravno protiv manjih ekipa smo drzali posed ali derbiji su uvek bili na kontre. A i generalno protiv manjih ekipa nismo primali golove jer se i tad igralo defanzivno. Pa koliko bodova su osvojeni protiv malih sa 1:0 kad nas stisnu u poslednjim minutima. Mora to jednostavno tako. Ne moze selektivno da se pamti samo kada se rutunski resava utakmica, bilo je mucenja itekako. Ali ultra ofanziva nikad se nije igrala, ovo sto Murinjo radi je tipican fudbal godinama ovde koji se igra. Jbg on se sad malo povlaci ikad ne treba ali mislim da je to zato sto ne veruje totalno odbrani(timu). Makar da imamo standardnu cetvorku pozadi ali ni toga nema pa donekle razumem. Ali plakanje ovde posle svakog meca ne razumem. Evo na papiru Celsi ima nesto bolju ekipu ako nista drugo zbog balansa pa smo ispred njih. To sto je Siti odmakao jbg ali ne moze Murinju da se drvi zbog toga. Treba da se pusti covek da radi i da se podrzi.

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Prosecna nedeljna plata junajtedovog igraca je preko 100k funti. Siti je tu odmah iza sa nesto manjom, dok je Celsi treci sa oko 85k pa Arsenal 77k. Liverpul 70k ...
          Junajted i Siti duplo prednjace u odnosu na prosek Premijer Lige koji je oko 50k.
          Na to i mislim. Para ima to nije problem. Ali da bi se dovodilo dalje treba se prodavati kao sto je Siti radio letos. Naravno da ce top klubovi uvek biti debelo iznad proseka. Eto Junajted dok je osvajao konstantno je bio ispred svih. Jednostavno kada igraci igraju i osvajaju dobijaju i vece plate. Trenutno ne znam koliko se daje jer nisam naisao nigde na podatke ali odlazak Runija i smanjenje Ibri itekako utice i generalno ima tu lufta. Samo jgb mora prvo da ode neko ne mogu se gomilati igraci.

          Comment


          • Originally posted by mikisavic89 View Post
            Na to i mislim. Para ima to nije problem. Ali da bi se dovodilo dalje treba se prodavati kao sto je Siti radio letos. Naravno da ce top klubovi uvek biti debelo iznad proseka. Eto Junajted dok je osvajao konstantno je bio ispred svih. Jednostavno kada igraci igraju i osvajaju dobijaju i vece plate. Trenutno ne znam koliko se daje jer nisam naisao nigde na podatke ali odlazak Runija i smanjenje Ibri itekako utice i generalno ima tu lufta. Samo jgb mora prvo da ode neko ne mogu se gomilati igraci.
            Koliko se daje ... pa lako je izracunati. Ako je prosek oko 110k funti nedeljno pomnozis to sa cetiri i dobijes 440k (mesecni prosek) i onda to pomnozis sa brojem igraca u timu i vidis koliko se mesecno odvaja na plate.
            Last edited by Sandugp; 27-12-17, 19:31.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • sigpic

              Comment


              • ludnica

                Comment


                • @Busby

                  Tad je bilo jasno da Moyes ne može da ima ni promil autoriteta u Unitedu
                  Mojes ni tada ni nikada ne bi imao autoritet u timovima kakav je United.
                  Iz razloga sto nema znanja da vodi tako veliki klub.

                  A sto se tice Runija ,kritikovanje njega je velika glupost .
                  Covek je dao celog sebe ,i bio vodja iz senke ,uvek se stavljao u sluzbu tima ,iako je bio najkompletniji igrac i u dobu Ronalda i u dobu Persija (one sezone kad smo osvojili titulu) .

                  Moze Murinjo da dovede i Grizmana,Dibalu i jos koliko hoce ofanzivca ,on ce opet igrati svoju igru ,koju je patentirao u Celziju ,u svom drugom mandatu ,u sezoni kada je dobio otkaz ,da igra previse ziheraski .
                  I ranije su njegove ekipe igrale tako ,ali u poslednje vreme je taj segment svoje ideje jos vise "apgrejdovao" ..

                  Comment


                  • Originally posted by mikisavic89 View Post
                    Ma daj sta pricate kakav gol vise i Junajted. Kao da konstantno igramo utakmice sa 3:2, 4:3 itd. Ferguson sta je igrao ako ne defanzivno? razlika je sto je imao igrace za kontre iz kojih smo davali brdo golova, pa samo Ronaldo i Runi sta su radili, njih dvojica su lom pravili korner nisi smeo da izvedes protiv nas jer su ova dvojica za par sekundi u 16 protivnika. Murinjo je pokusao tako nesto sa Mikijem da obezbedi ali dzaba covek nije za englesku i toliko. Zato treba da se reaguje i dovede to sto treba a to cemo videti. Ali nemojte da pisete bez veze kako smo igrali neki ultra napadacki fudbal kada je uvek odbrana bila stub igre. Zajebite hajlajtse. Ne mozes sad da pustis 8:2 protiv Arsenala i sad kao gledaj sta smo igrali.
                    Fergi se branio kao Murinjo jedino u mecu protiv Barselone, polufinale na OT-u, kad je Skols dao gol, pa smo se povukli.
                    Samo tada na taj način.
                    Finale LŠ-a je protiv najjače Barselone (ikada) izašo sa rooney-em i Chicharitom a 2 centralna veznjaka Giggs i Carrick, znači izašo je da se nadigrava. I to je on već na kraju karijere postao malo pragmatičniji.
                    Mora da postoji balans, ne kažem da smo uvek ludački jurišali napred.
                    Ali dodje meč protiv Arsenala, pola ne mogu da prodju, Fletcher ubije u pojam Fabregasa, ne može da primi loptu a Scholes diktira šta se dešava na terenu.
                    I nikad nismo ubijali vreme kad smo vodili kao sad sa Murinjom. Njemu se Lester nikad ne bi desio.
                    Jeste on jednu titulu izgubio zbog toga, kad je na 4-2 protiv Evertona nastavio da napada, pa nam izjednačili na 4-4 i tu izgubili odlučujuće bodove.

                    Imao je momente kad igra na kontre, npr na Enflidu, ali nikad tim nije bio opterećen ovolikom opreznošću.

                    RVP o Fergiju

                    'Boys, where do I start? It's boring! Imagine me, 72 years old, watching this kind of game?' He'd say, 'Excite me. Try a pass over 40 metres. Try a dribble. I don't care if it goes wrong. I want to sit on the edge of my chair. Please excite me. And make the game quicker, please.
                    Fergi je znao da savršeno optimalno balansira neubijanje instikta kod igrača i da zadrzi odredjenu dozu discipline.
                    Npr. Venger je čovek koji daje slobodu i podstice igracima tu intuiciju, slobodu... ali su mu timovi krs disciplinovani. Murinjo obrnuto.
                    A Ferguson je imao oba, takve je instrukcije davao svom stručnom štabu, da se na svakodnevnom nivou trenira u skladu sa time.
                    "Hoću posed, ali ne dosadan posed i po svaku cenu, posed od kojeg se nešto dešava i lopta ide napred"

                    Comment


                    • Fergi je to radio sa svojim sastavljenim timom i igracima kojima veruje. Murnijo je tu tek jednu sezonu, nema potrebe da se vracamo i gledamo Fergijev pocetak kakav je bio. Neka sastavi Mou svoj tim pa da vidimo. Jednostavno do sada je ok. Trazio je letos jos jedno pojacanje tj krilo i vidimo da fali tu igrac ove sezone. Nije dobio zbog trzista ili cega vec da ne ulazimo ali neka radi pa da vidimo.

                      Comment


                      • Murinjo je klasicni bezmudi serator kojem ce uvijek neko drugi biti kriv.

                        Ubice ga Pep u pojam potpuno u narednih godinu dana. Isto kao sto ga je ubio kad je bio u Spaniji. Murinjo jos od Reala nije citav. Jedno isprepadano stvorenje koje ima vise izgovora od nekadasnjih upravnika propalih jugoslovenskih fabrika.

                        Jedva cekam ledja da mu vidim, pa neka nas preuzme ko god oce, samo da ne gledam ovog misa isprepadanog.

                        Comment


                        • Originally posted by Powerslave View Post
                          Murinjo je klasicni bezmudi serator kojem ce uvijek neko drugi biti kriv.

                          Ubice ga Pep u pojam potpuno u narednih godinu dana. Isto kao sto ga je ubio kad je bio u Spaniji. Murinjo jos od Reala nije citav. Jedno isprepadano stvorenje koje ima vise izgovora od nekadasnjih upravnika propalih jugoslovenskih fabrika.

                          Jedva cekam ledja da mu vidim, pa neka nas preuzme ko god oce, samo da ne gledam ovog misa isprepadanog.
                          +100000000000000!!!

                          Kako covek lepo prefinjeno objasni jos ubaci pesnicki lepa poredjenja.
                          sigpic

                          Comment


                          • Manchester United

                            Cime je to Murinjo zasluzio da se toliko brani od navijaca Utd? Titraju mu se muda samo tako. E pa meni ne pada na pamet, ja navijam za Utd a ne za Zozea ili Lukakua.
                            Covjek se pogubio, kako na terenu djeluje kao isprepadana pic... tako na konferenciji kao covjek koji je blizu toga da poludi, totalno se gubi.
                            Ne pada mi na pamet da mu titram muda i da mu dozvolim da povlaci klub za koji ja navijam sa sobom a ovo itekako mi djeluje da ide ka tome.
                            Kme kme, nemam para, nisu mi doveli Perisica, Siti dovodi bekove za 50, Liverpul stopera za 75 a ja jadan morao Lukakua da dovedem za sicu, klub nece da me podrzi a doveli mu 7 od 8 trwzenih igraca i ko je od tih 7 na terenu i da pravi razliku, ja vidim samo 1 a i on je prodao ekipu u najbitnijem momentu

                            Sjebao je sam ekipu sa pricom o PSZ-u i povlacenjem protiv Liverpula. Na pocetku sezone se vidjele neke naznake sistema a to se onda pogubili, slaba rotiranha ekipa, pogresne izmjene, odluke, nekad toliko neorganizovano djeluju kako u napadu tako i u odbrani, nevjerovatno koliki prostor se daje protivniku i na kraju za mene neprijatno iznenadjenje potcenjivanje protivnika juce jer samo tako mogu nekako opravdati odluku id startnoj postavi juce

                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Last edited by Miki28; 27-12-17, 21:02.
                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • @miki
                              Svaka čast na postu [emoji1303]
                              Mou je itekako zasluzio kritike a iz utakmice u utakmice mi igramo sve gore i cak smo počeli ispuštati bodove protiv slabijih ekipa


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by Powerslave View Post
                                Murinjo je klasicni bezmudi serator kojem ce uvijek neko drugi biti kriv.

                                Ubice ga Pep u pojam potpuno u narednih godinu dana. Isto kao sto ga je ubio kad je bio u Spaniji. Murinjo jos od Reala nije citav. Jedno isprepadano stvorenje koje ima vise izgovora od nekadasnjih upravnika propalih jugoslovenskih fabrika.

                                Jedva cekam ledja da mu vidim, pa neka nas preuzme ko god oce, samo da ne gledam ovog misa isprepadanog.
                                Jbg posle je dobro odgovorio i u Realu, bas su bili mocni u drugoj sezoni, ono je bila zastrasujuca tranzicija i igra koju su igrali.

                                Ali vec trece sezone su poceli problemi i u Celsiju ih je odlicno vodio prve dvije, medjutim previse je tu bilo straha da se primi gol i izgubi utakmica. Ipak Zoze sa svim limitima koje pokazuje je jedan od najboljih trenera svijeta, jedan je od najboljih svih vremena, samo treba da bude mudatiji. Ali s godinama ide ta opreznost, Van Gal je bio jedno na pocetku karijere, a nesto sasvim drugo na kraju.

                                Ipak koliko god bio smor gledati Junajted pod Van Galom barem je kontrola utakmice cesto bila odlicna. Kod Murinja kontrole nikad nema maltene.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X