Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 61563 View Post
    Po kom kriterijumu najbolji?
    Po kom kriteriju mourinho? Puno veći je uspjeh voditi jedni tim 27g i prilagođavati se novim nogometnim trendovima i trenerima i razvijat mlađe igrače i osvojiti eng ligu 13x nego ici u Barcu Bayern Real Chelsea i osvajati trofeje 2g pa te igraci bojkotiraju vec treću sezonu i dobiješ otkaz




    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Pa dobro Ferguson je bio samo u Unitedu ali eto njega i ne ubrajam on je druga kategorija. On je tata. Ipak Murinjo je nomadski išao, samo ne znam kako je dozvolio sebi da ode iz Chelsea u United i uništi sve tamo što je radio.

      Ferguson, Murinjo, Anćeloti...
      U 21 veku je uspesniji Murinjo,ako se gledaju titule u top ligama i I Evropski trofeji LS,LE,ako su trofeji merilo ,ako su kriterujum neke druge stvari onda ok,naravno ako se gleda kao menager u PL jeste
      Last edited by 61563; 12-12-17, 16:01.

      Comment


      • A kako to da Anćeloti nije razmazen a Pep jeste? Jedino se Pepu gleda neuspeh kad ne osvoji ligu šampiona sa Bajernom. Ancelotiju to niko ne pominje. Valjda je veći neuspeh kad je ne osvojis sa Realom, Murinju takodje to niko ne spominje.

        Koliko su se prethodne sezone ismevali Otamendi, Mangala, Sterling itd, a sad drugi ispadose polovnjaci u odnosu na njih. Uopšte nema tu do trenera, Siti igra kao prethodnih 10 godina, sami igraci igraju, nikakav pecat se ne vidi.

        Nemojte se zezati ljudi.
        Last edited by mark !t zer0; 12-12-17, 16:05.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by reddevil96 View Post
          Po kom kriteriju mourinho? Puno veći je uspjeh voditi jedni tim 27g i prilagođavati se novim nogometnim trendovima i trenerima i razvijat mlađe igrače i osvojiti eng ligu 13x nego ici u Barcu Bayern Real Chelsea i osvajati trofeje 2g pa te igraci bojkotiraju vec treću sezonu i dobiješ otkaz




          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Majstore napisano je 21 veku,i ja kao uspeh gledam samo trofeje,a ti ako vise volis razvoj klinaca i titule bez ok,ne znam cemu kuknjava zbog slabijih rezultata,i teze je prilagoditi se razlicitim ligama,kulturama i slicno,nego sedeti u jednom klubu ,jednoj zemlji i pitati se za sve i izgraditi i dobru logistiku i autorite sto se same lige tice,a Mou za to vreme uzme sa Portom LE a potom i LS,u periodu gde si pored svega ovog danas imao i najjace Italijane,ne znam sta vise da ti kazem.

          Pises o prilagodjavanju na trenere u jednoj ligi da je teze nego na trenere u celoj Evropi,nabrajas mi klubove a izostavis Porto,i jedini veci od MU koji je vodio je Real,jedino ako mislis da je CFC veci klub

          A to ko je veci trener,videcemo kad i Mou ode u penziju...e sad druga je stvar sto su navijaci MU ,slabi na Fergija,bolje da kazem subjektivni,jer on jeste od kluba iz donjeg dela tabele,i debele senke LFC stvorio najveci klub u Engleskoj,i normalno je da u njega gledaju ko u Boga
          Last edited by 61563; 12-12-17, 16:16.

          Comment


          • Pečat se vidi, vidi se da je Premier liga u padu. Bukvalno jedini ozbiljni klubovi su Chelsea i City koji ne može da se sastavi u LŠ do sada, videćemo ove sezone. Italijani se vraćaju polako, Španci stagniraju, Nemci isto, ali daleko od toga da je Pliga ujednačena. Poslednjih godina sem Lestera gleda se samo u Chelsea i City i tako će biti i ove,City uzima, sl godine klanje ta dva kluba, ovo ostalo će ući u kolotečinu Liverpul Arsenal sindrom.

            Jedino ako Junajted dovede top igrače ali nema više klub taj ugled. Nije to više onaj Junajted u koji dolaziš a znaš da ćeš otići sa desetak trofjea iz njega.

            Ne vidim da Nejmar neki može doći u United, ali u City ili Chelsea već i nekako.

            Inače ja mrzim City iz dubine duše tako da bih više voleo da vi uzmete nego oni pogotovo zbog Murinja.

            Comment


            • Ferguson ne može da se poredi ni sa kim. Njegova veličina je neka druga dimenzija. On je pre svega strateg i mesija.
              Bez njega Murinjo nikad ne bi imao novce da dovodi pogbe i lukakue.
              To nijedan menadžer/trener ne može, niti je radio. Kakav crni Murinjo...

              Ferguson je stvaranje nečega za šta agnostik/atetista može da kaže "Za mene je United religija". Ferguson je kad plačeš na svom 18. rodjendanu zato što je United izgubio Milana. I kad sledeći put plačeš zato što Fletcher i Park razmontiraju taj isti Milan sa Sedorfom, Pirlom, Ronaldinjom itd itd.
              Ferguson je stvaranje privilegije da navijaš za odredjeni klub. Kad se raduješ zbog gola pa na TV-u vidiš Fergija kako diže one njegove šake u zrak da se raduje. To je jebeni ponos "Ovo je moja stvar, moj život bi bio mnogo više truo da ovo nije deo mene".
              Poserem se na trofeje i wiki factse. Prodje i to, neko osvoji titulu sledeće godine.

              Da li sam podjednako voleo United kad su nas naguzili 6-1, kad je Aguero dao gol u poslednjem minutu? Ne, voleo sam ga još više, zato što sam znao da ćemo da izadjemo na teren sledeći put da napadnemo i da bounce back-ujemo.
              Ferguson je kad se neko kurči da je nepobediv, pa ih onda sa O'Shea-om srušiš, tako što on lobuje golmana u fazonu "opušteno, sve je ovo normalno"
              Ali i sa O'Shea-om napadneš da daš 3 gola nekom ko je kao "nepobediv".
              Ti si United, nema tu nepobedivih (osim Barselone 09-11, najjaceg tima ikada, ali i tu je Fergi pokusao da se nadigrava sa Gigsom i Kerikom na MC). Manja je sramota da te neko nakanta 5-0 nego da izadjes na OT sa stavom "nepobedivi ste, valjda vam izvucemo bod"

              Comment


              • Samo da Mou ne izgubi svlacionicu kao sto ima obicaj. X puta se do sada desavalo da ga igraci prodaju, onako bednicki.
                Prosle godine Liga Evrope i 6 mesto.
                Ove sezone 2 ii 3 mesto uz bar 1/4 fin lige sampiona a moze i bolje jer odlicno igra kup takmicenja.
                Sledece uz Grizmana i ( Goretzku? ) sve je moguce...

                Lepo sve to ide za UTD.
                Last edited by Indigo; 12-12-17, 16:11.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Manchester United

                  Odlican je Murinjo, ima rezultate i sve to ali stvarno ne razumijem poentu da dodjes ovdej i pricas navijacima Utd da je bolji od Fergija.

                  Druze, Fergi je Bogotac, nema iznad.
                  Sve ovo sto BB kaze potpisujem.
                  Izgubice od Sitija 1:6 ali zato sto se ni u jednom trenutku nije povukao sa 10 igraca nego izvodi lijevog beka i napada i dalje. To je Utd, navijaci, oni pravi to vide i prepoznaju.
                  Ne moras ti meni da dodjes i da pricas da ima boljih takticara od Fergija, to zna i mala beba ali boljih stratega i menadzera nema, ne postoji. Covjek je za tih 27 godina uzdigao klub, stavio na noge, napravio 4 kultna tima, 4 i otisao kao sampion. Imao je gresaka ali ko ih nema ali sa njim si znao da na OT nema favorita koliko god da je taj tim jaci, posibace se pa nek pobijedi, nije nikakav problem.

                  Deda od 70 i kusur godina a u ocima mu vidis radost kao kod djeteta kad Utd postigne gol, ta sreca je neopisiva.
                  Ustane sa klupe zadnjih 15 min, stavi ruke u dzepove crnog kaputa ili jakne i zvace zvaku i gleda svoj tim kako krece na sve ili nista a onda ako daju gol a davali su mnogo cesto krece neopisiva radost njega i ostatka OT i navijaca Utd.


                  Zoze vise nije kao ranije, mnogo je mrzovoljan a dosao je u Englesku kao smeker, kao zajebant ali sad je to vec to otislo u drugu krajnost, to mi se nikako ne svidja.

                  Prigovara Gvardioli i ostalima za slavlje a ne sjeca se sta ga je proslavilo, koje kulte proslave a pocelo je na tom istom stadionu gdje je sada.
                  Sta je Boss uradio? Usao u svlacionicu i cestitao svakom igracu Porta i strucnom dtabu pojedinacno.



                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Last edited by Miki28; 12-12-17, 16:36.
                  Hated, adored never ignored

                  MUFC

                  Comment


                  • Ja kazem za vas je Bog,i razumem vas,moje je drugacije misljenje veliki jeste ali za mene nije Bozanstvo

                    Nego kad smo i kod prilagodjavanja,sto spomenu @reddevil,fino se Fergi prilagodio ,cim je stigla konkurencija dosao Wengerica,i u periodu od 98 do 2004 svakom po 3 titule,onda dodje Zose pa dve godine opet nista od titule,posle toga odlazi veliki Mou i opet dominacija,3 godine do pojave Carlita i opet ode titula,zatim dolazi Siti,pa titulu izmedju ostalog uze i muceni Mancini...zanimljivo prilagodjavanje
                    Last edited by 61563; 12-12-17, 16:43.

                    Comment


                    • Originally posted by Miki28 View Post

                      Deda od 70 i kusur godina a u ocima dijete kad Utd postigne gol, ta sreca je neopisiva.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Ovo je stvar koja neće nikad da se ponovi.
                      Ta iskrena dečačka radost Fergija, radost kad digne ručice u zrak,a u njemu još ono tipično radovanje iz 70ih.

                      Ove sisice i mekušci se zasite posle 2,3 godine, pa prave cirkuse i koriste menadžere da iskoriste odredjenu situaciju u nekom drugu klubu da dodju na to mesto, da im neko da ogromne budžete.

                      Ni Murinjo ni Pep nisu još sebe dokazali kao trenere koji su preziveli neku revoluciju u fudbalu, stvaranje nove ere i novih trendova, kojima bi se adaptirali.
                      Ferguson je pored svog tradicionalnog pristupa i statusa, da mu se moze da bude tvrdoglav, vise puta shvatao moderne tokove fudbala i prilagodjavao im se.
                      Bounce back-ovao je kao trener, prihvatio je da mora da igra fluidniji fudbal, menjao formacije itd itd. Prilagodjavao tim od direktnog do tika taka fudala, često i kombinovao, uzimajući najbolje iz jednog i drugog, ali nikad ne bezeci od uzbudljivog fudbala. Tako je i delegirao odgovornost u strucnom stabu "hocu posed da treniramo, ali ne zelim da to bude dosadno i da ih ucimo da kad god mogu da probaju napred da guraju, da guraju"
                      Baš da vidim ove. Murinjo nije mako, on je ono što je bio od početka, možda jeste skupio iskustva da neke stvari radi drugačije, ali sa druge strane mu je i pao elan. Konceptualno kao taktičar on nije doživeo nikakav preobražaj za sada.
                      Last edited by Busby Babe; 12-12-17, 16:45.

                      Comment


                      • Originally posted by 61563 View Post
                        Ja kazem za vas je Bog,i razumem vas,moje je drugacije misljenje veliki jeste ali za mene nije Bozanstvo

                        Nego kad smo i kod prilagodjavanja,sto spomenu @reddevil,fino se Fergi prilagodio ,cim je stigla konkurencija dosao Wengerica,i u periodu od 98 do 2004 svakom po 3 titule,onda dodje Zose pa dve godine opet nista od titule,posle toga odlazi veliki Mou i opet dominacija,3 godine do pojave Carlita i opet ode titula,zatim dolazi Siti,pa titulu izmedju ostalog uze i muceni Mancini...zanimljivo prilagodjavanje
                        I kako je reagovao na sve to?
                        Zakopao ga je Vengera, zakopao je Chelsea, zakopao je Beniteza 2 metra ispod zzemlje, zakopao je na kraju i City, trošeći mnogo manje para.

                        O tome upravo pričaju svi oni kad pričaju da je najveći i dive mu se kako je ima taj drive da iznova i iznova se ponovo bori i vraca na presto.

                        United je sve vreme bio taj tim "to chase", svi su se pržili to da urade. Na smenu su se menjali oni koji to mogu i da urade koju godinu, pa United bounce back-uje, pa dodje sledeći ko se mačuje sa Fergusonom. Fergusonu su više puta uzeli titulu rivali, ali se on vracao na tron mnogo puta. Tom Vengeru prvi put kad je oduzet tron, ne moze da se sabere vec 10,11 godina.
                        I Murinja je Fergi indikretno najurio iz Engleske.
                        Benitez isfrustrirao.

                        Form is Temporary, Ferguson is permanent
                        Last edited by Busby Babe; 12-12-17, 16:51.

                        Comment


                        • Originally posted by 61563 View Post
                          Ja kazem za vas je Bog,i razumem vas,moje je drugacije misljenje veliki jeste ali za mene nije Bozanstvo

                          Nego kad smo i kod prilagodjavanja,sto spomenu @reddevil,fino se Fergi prilagodio ,cim je stigla konkurencija dosao Wengerica,i u periodu od 98 do 2004 svakom po 3 titule,onda dodje Zose pa dve godine opet nista od titule,posle toga odlazi veliki Mou i opet dominacija,3 godine do pojave Carlita i opet ode titula,zatim dolazi Siti,pa titulu izmedju ostalog uze i muceni Mancini...zanimljivo prilagodjavanje
                          Stani, stani a sto ode veliki Mou? Posle 2 titule dobi sut kartu covjek? Kako to u pm kad je veliki?

                          Jeste tesko uzeti titulu ali vratiti se opet na tron e to je decko djavolski tezak posao a covjek se vracao koliko vec puta, protiv koliko vec timova i menadzera. To je greatness. Nije bjezao vec se uhvatio posla i skinuo te ekipe sa trona. Takav drive je nevjerovatan i posle toliko trofeja. Mnoge bi slomilo gubljenje titule na gol razliku u zadnjem kolu ali ne i njega, odmah je reagovao i doveo RVP i prosetao se do titule


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Originally posted by Busby Babe View Post
                            I kako je reagovao na sve to?
                            Zakopao ga je Vengera, zakopao je Chelsea, zakopao je Beniteza 2 metra ispod zzemlje, zakopao je na kraju i City, trošeći mnogo manje para.

                            O tome upravo pričaju svi oni kad pričaju da je najveći i dive mu se kako je ima taj drive da iznova i iznova se ponovo bori i vraca na presto.

                            United je sve vreme bio taj tim "to chase", svi su se pržili to da urade. Na smenu su se menjali oni koji to mogu i da urade koju godinu, pa United bounce back-uje, pa dodje sledeći ko se mačuje sa Fergusonom. Fergusonu su više puta uzeli titulu rivali, ali se on vracao na tron mnogo puta. Tom Vengeru prvi put kad je oduzet tron, ne moze da se sabere vec 10,11 godina.
                            I Murinja je Fergi indikretno najurio iz Engleske.
                            Benitez isfrustrirao.

                            Form is Temporary, Ferguson is permanent
                            Zakopao CHE kad je otisao,Murinjo,dosao Carlito ode titula,u poslednje 3 sezone uzeo je 2 titule izgubio jednu od Mancinija,morao je sve da uzme,a da nije imao para je zaista smesna prica,da ne pricam i kad nije bilo ovoliko para da je dovlacio sve najbolje u MU,od Endija Kola,Jorka,Ferdinanda a da ne pricam o dovodjenju i placanju Stama,kao jednog od naj stopera tog vremena pa uzimanje RVP,dovodje jednog od najboljih centrafora Van Nistelroja.

                            Sve u svemu od 13 sezona u 21 veku uzeo je 7 titula sa najjacim klubom u zemlji i to uglavnom titule kad nije imao ozbiljog trenerskog konkurenta u ligi

                            Od Rafe je bio bolji,mada i taj Rafa dok je bio u LFC u tom periodu uze LS a Fergi jok

                            Mene podseca na Duska Vujosevica,bio je Bog u Partizanu,imao autoritet ko niko kod sudija,mocnu logistiku u ligi,a konkurencija u kanalu,cim je Zvezda ojacala,Cedevita poceli problemi u Evropi imao uspehe sa Partizanom slicne ko Fergi sa MU,i za mene je dobar trener i grobari ga gledaju kao u Boga ko vi u Fergija,ono sto nikad necemo saznati kako bi se taj isti Fergi snasao u recimo Interu,RM da je odlucio da ode iz Engleske,licno mislim ko Vujosevic u CSKA
                            Last edited by 61563; 12-12-17, 17:08.

                            Comment


                            • Originally posted by Miki28 View Post
                              Stani, stani a sto ode veliki Mou? Posle 2 titule dobi sut kartu covjek? Kako to u pm kad je veliki?

                              Jeste tesko uzeti titulu ali vratiti se opet na tron e to je decko djavolski tezak posao a covjek se vracao koliko vec puta, protiv koliko vec timova i menadzera. To je greatness. Nije bjezao vec se uhvatio posla i skinuo te ekipe sa trona. Takav drive je nevjerovatan i posle toliko trofeja. Mnoge bi slomilo gubljenje titule na gol razliku u zadnjem kolu ali ne i njega, odmah je reagovao i doveo RVP i prosetao se do titule


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Pa otisao zbog Abramovica,Fergi nije imao tih problema,dok nisu dosli Glejzeri,vrlo vrlo malo je falilo da ga sutnu 2006 i da mu ne daju novi ugovor,i lepo si napisao tako je on smlatio Wengera tako sto je ovaj poceo da gleda na pare i ekonomiju,gradnju stadiona i stednju, pa proda najboljeg igraca konkurenciji (RVP)

                              A kako se potvrdjuje titula pokazao je bas Mou dosao nov u PL i dve godine zaredom isprasio Fergija,a da bese Mou izbacio na OT MU u sezoni osvajanja LS sa Portom,a sto se tice povratka,i tu se veliki Mou pokazao dosao i smlatio ligu 2015 ko Conte prosle sezone

                              Comment


                              • Kakva je sramota napisati ovako nesto za Fergija, jos uvek ne verujem sta sam procitao, jeste samarali su Fergija i Junajted svake godine. I jos ga uporedi sa Duskom Vujosevicem.

                                Zamolio bih te da prestanes trolovati po temi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X