Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mata se vracao dosta u kanal i pokusavao da dodje do lopte ali niko se ne krece jbg, nema kome da je baci, nema ko da se ubaci u prostor. Lukaku je u ocajnoj formi, sa ocajnim prvim dodirom, on treba na klupu, a da Rasko pocinje kao napadac dok Zlatan ne bude fit za 90 minuta, a to ce biti za nekih mjesec dana vjerovatno.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Busby Babe View Post

      Lindelof i Smalling odlični. Može Novaković da priča šta hoće, nije Smalling kriv što ostane izolovan 1v1 protiv brzog krila bez ikakve pomoći na closing down-u i na supportu iza ledja.
      Ovo je bas veliki problem, cesto neko od vezista ili bekova ostave igraca i onda Smoling ostane dva na jedan i obicno ide na tog igraca koji je propusten i koji ima sav prostor ovog svijeta, to je logicno i to je dokaz koliko prati igru. Medjutim brine me sto jedino Smoling komanduje odbrani, to niko, ali niko drugi ne radi. Ni bekovi, ni De Hea, ni ostali stoperi. On je jedini koji nesto organizuje i govori sta treba da se radi, a to ne moze, prvo Smoling je vazda bio upitan kao lider, iako to sada jeste, a drugo ne mozes da imas u ekipi samo jednog igraca koji organizuje i komanduje odrbani, to je bas nedopustivo.
      sigpic

      Comment


      • Mancester Siti - 2016/2017 potroseno: 213 miliona EVRA
        zaradjeno: 35.35 miliona
        gubitak: 178 miliona EVRA

        -2017/18 potroseno: 249,30 miliona EVRA
        zaradjeno: 96,35 miliona
        gubitak: 152.95 miliona EVRA

        Ukupna suma potrosena za transfere kada se oduzmu pare od prodaje igraca 330 miliona evra.


        Mancester Junajted 2016/17 potroseno: 166 miliona EVRA
        zaradjeno: 42 miliona
        gubitak: 124 miliona EVRA

        -2017/18 potroseno: 147 miliona EVRA
        zaradjeno: 10 miliona
        gubitak: 137miliona EVRA

        Ukupna suma potrosena za transfere kada se oduzmu pare od prodaje igraca 271 miliona evra.

        Bilo bi lepo da se prekine sa spinom o pola milijarde FUNTI, i da se prizna da u danasnjem fudbalu ova razlika od 60 miliona za dve sezone nije neki argument kako Gvardiola trosi kule i gradove a Murinjo siromah nema dinara.

        Izvinjavam se, cifre su ipak u funtama, nisam lepo video na transfermarkt.
        Last edited by mark !t zer0; 25-11-17, 17:19.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Pa Valencia i Young u fazonu "Pusti me, igram beka, čekaj svu koncentraciju da usmerim da odigram sve kako treba, kakvo sad neko šire razmišljanje i usmeravanje saigrača"
          Lindelof dečko usled grešaka totalno nesiguran, valjda će mu ovaj meč značiti.

          Ponovo se vraćam na Matića. Ja sve više i više nisam zadovoljan njegovom igrom. Koliko on kao deluje sigurno sa loptom i kad osvoji neki duel, toliko svojim delovanjem na terenu bez lopte on ne radi ništa posebno.
          Kad igra tog nekog anchor/deep lying-a, on mora da pomaže štoperima ispred. Ako je Carrick mogao kao stariji od Buskeca da analizira i gleda njegove utakmice da vidi kako se to radi, ovaj bi to isto moralo da radi. Pogotovo to kod dodatne ispomoći štoperima, a to je baš Carrick spominjao kao nešto se godinama ugledao na Buskeca.

          Comment


          • Ha pa koga Junajted da proda, koga je zatekao Murinjo, a koga Gvardiola? Mogao je da proda Felainija za 20 miliona eura jer je usao u poslednju godinu ugovora, mogao je da proda Darmijana za 15-ak miliona maksimalno, za toliko ga je i doveo. Matu za 20ak, isto poslednja godina ugovora, koga jos? Janga mozda za pet miliona. Mislim da ti spinujes najvise. Mancester nije mogao da dovede jednog Perisica koji je kostao 45 miliona eura, Gvardiola kupuje bekove i stopere za 50+. Nemojmo da se salimo.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by mark it zer0 View Post
              Mancester Siti - 2016/2017 potroseno: 213 miliona EVRA
              zaradjeno: 35.35 miliona
              gubitak: 178 miliona EVRA

              -2017/18 potroseno: 249,30 miliona EVRA
              zaradjeno: 96,35 miliona
              gubitak: 152.95 miliona EVRA

              Ukupna suma potrosena za transfere kada se oduzmu pare od prodaje igraca 330 miliona evra.


              Mancester Junajted 2016/17 potroseno: 166 miliona EVRA
              zaradjeno: 42 miliona
              gubitak: 124 miliona EVRA

              -2017/18 potroseno: 147 miliona EVRA
              zaradjeno: 10 miliona
              gubitak: 137miliona EVRA

              Ukupna suma potrosena za transfere kada se oduzmu pare od prodaje igraca 271 miliona evra.

              Bilo bi lepo da se prekine sa spinom o pola milijarde FUNTI, i da se prizna da u danasnjem fudbalu ova razlika od 60 miliona za dve sezone nije neki argument kako Gvardiola trosi kule i gradove a Murinjo siromah nema dinara.
              A bilo bi lepo da se uzme u obzir da je Pep nasledio KDB-a, Aguera, Silvu, Fernandinha, i celokupno čitavu kičmu ofanzivne igre.
              City je pre sezona Pepa trošio mnogo svako leto, i nije imao nijednu leto fail leto kao mi sa Švajnštajgerom, Šniderlinom i Darmianom, koji su bili sva pojačanja leta pre Murinja. A ne znaš ko se grdje od koga tu pokazao i ko je veći tu fail...
              Last edited by Busby Babe; 25-11-17, 17:22.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Ha pa koga Junajted da proda, koga je zatekao Murinjo, a koga Gvardiola? Mogao je da proda Felainija za 20 miliona eura jer je usao u poslednju godinu ugovora, mogao je da proda Darmijana za 15-ak miliona maksimalno, za toliko ga je i doveo. Matu za 20ak, isto poslednja godina ugovora, koga jos? Janga mozda za pet miliona. Mislim da ti spinujes najvise. Mancester nije mogao da dovede jednog Perisica koji je kostao 45 miliona eura, Gvardiola kupuje bekove i stopere za 50+. Nemojmo da se salimo.
                Ja ne spinujem, samo sam napisao koliko je ko realno potrosio. Cuj Junajted nije mogao da dovede Perisica, bankrotirali bi, ali zato su mogli Matica za 40, Lukakua za 76 i ovog stopera za 30 miliona, daj nemoj da se salimo.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Naravno da Gvardioline sledbenike to ne zanima, nemoj ni da se trudis uopste

                  Koliko su oni para spucali od kad su Arapi dosli i kakvu su kicmu imali i koliko su je ojacavali svake sezone, Junajted to nije imao. Gvardioli bi bio paklen posao u Junajtedu, i sigurno ne bi mogao da dovede 10+ igraca koliko ih je doveo u Sitiju. Da je htio izazov i da pokaze i dokaze da je revolucionar otisao bi u Milan da ga digne, ovako se zna sta radi i dje ide, tamo dje su pare i dje je sigurno. Na kraju krajeva Murinjo ima tri trofeja od kad je u Mancesteru, Gvardiola nula od kad je u Sitiju.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Busby Babe View Post
                    A bilo bi lepo da se uzme u obzir da je Pep nasledio KDB-a, Aguera, Silvu, Fernandinha, i celokupno čitavu kičmu ofanzivne igre.
                    City je pre sezona Pepa trošio mnogo svako leto, i nije imao nijednu leto fail leto kao mi sa Švajnštajgerom, Šniderlinom i Darmianom, koji su bili sva pojačanja leta pre Murinja. A ne znaš ko se grdje od koga tu pokazao i ko je veći tu fail...
                    U tome se slazem u potpunosti, ali je Vladanov glavni argument bio da Junajted ne bi mogao finansijski da izdrzi Pepa.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Naravno da nije, a tek ces da vidis koliko ce da trosi. Meni je ovog ljeta postalo jasno da mi nemamo sta da trazimo sa Arapima, mancesterskim i pariskim, isto kao sto je to postalo jasno navijacima Barselone i Real Madrida. Fakat je da je ta utakmica nepravedna, jer njima rastu pare na grani, dok su ovo fudbalski klubovi koji nemaju bogate vlasnike da im upumpavaju pare kad im god prifale. Imaju masu para, pardon, zarade masu para i zbog toga mogu da kupuju dosta.

                      Murinjo i dalje kukumace sto mu nije Perisic doveden, kukumace sto mu mozda Felaini nece biti produzen. Mislis da Gvardiola ima tih problema? Naravno da nema, koga god zeli dobice. On dovede Bernarda Silvu koji nije startna postava. Moze mu se jbg.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Naravno da nije, a tek ces da vidis koliko ce da trosi. Meni je ovog ljeta postalo jasno da mi nemamo sta da trazimo sa Arapima, mancesterskim i pariskim, isto kao sto je to postalo jasno navijacima Barselone i Real Madrida. Fakat je da je ta utakmica nepravedna, jer njima rastu pare na grani, dok su ovo fudbalski klubovi koji nemaju bogate vlasnike da im upumpavaju pare kad im god prifale.

                        Murinjo i dalje kukumace sto mu nije Perisic doveden, kukumace sto mu mozda Felaini nece biti produzen. Mislis da Gvardiola ima tih problema? Naravno da nema, koga god zeli dobice. On dovede Bernarda Silvu koji nije startna postava. Moze mu se jbg.
                        Ali opet Gvardiola nema ni priblizno jake transfere kao sto su Lukaku i Pogba. Mozda bi se moglo reci da Gvardiola pametnije trosi od Murinja.

                        Ako, i vreme je da vide navijaci Barse, Reala i ostalih kako je bilo drugim timovima dok su oni to radili otkada postoji profesionalni fudbal.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by mark it zer0 View Post
                          U tome se slazem u potpunosti, ali je Vladanov glavni argument bio da Junajted ne bi mogao finansijski da izdrzi Pepa.
                          To ne znamo, ja mislim da je Mourinho odabran jer bez njega ne bi došao Ibrahimović, a to povlaći preko Raole i Pogbu i Mkitarijana.

                          Ja verujem da smo mi hteli i Pepa u nekom momentu, ali da je njemu bolja opcija bio City, ne samo zbog para, a ima ih više City, jer pare od AON-a i Chevroleta ne mogu da se mere sa naftaškim parama, već zato što je on dočekan kao bog u City-u, kao najveće ime koje im je ikada došlo. Veće i bitnije nego Aguero.
                          Zna da bi bio besprekorno poštovan, i da mu niko ne bi postavljao pritisak "Moraš da razvijaš naše mlade igrače".
                          Bilo ko da dodje na mesto menadžera Uniteda neće biti iznad želja navijača Uniteda kojih ima 100 puta više u Svetu. Pep u City-u nikom ništa ne treba da se pravda, nema 2 puta nedeljne konferencije gde mora da pravda neke poteze. On je tu došao kao Bog, u klub bez neke tradicije, i ima taj stav da klub i navijači moraju da budu privilegovani što je on tu došao.
                          Ne treba zaboraviti da je Pep imao takve probleme u Bayernu, počevši od toga što nije mogao baš da postavlja svuda ljude koje želi, pa je posle pravio cirkuse, kao da je namerno ubedljivo gubio da bi pokazao klubu "Evo šta se radi kad me ne slušate". Niti mu je prijalo to što je bio stalno uporedjivan sa Hejnkesom (kako se vec zove onaj čikica). Žuljalo bi ga to opasno.
                          A u Unitedu će svaki menadzer u narednih 30 godina da bude barem malo uporedjivan sa Fergijem, koji će još dugo biti kriterijum za mnoge stvari.

                          Ne treba zaboraviti da City ima toliko para da formira B tim u vidu jedne Girone, koja je skup odličnih igrača, igra u prvoj španskoj ligi i to je dodatna platforma Pepu da stvara neke svoje stvari. Taj luksuz već u Unitedu ne bi imao.
                          Last edited by Busby Babe; 25-11-17, 17:34.

                          Comment


                          • Preyerujete. Siti je imao kule i gradove i dok Pep nije bio tu pa opet nista. Dve titule u PL i jedno polufinale LS. A pogledajte ove sezone sta rade kada ih je nastimovao Gvardiola. Pare jesu faktor i jedan od preduslova za dobre rezultate, ali sigurno nisu najbitnije. Znam da vam je tesko, ali treba biti realan i priznati da je ono sto igra Siti i Ono sto igra Junajted nebo i zemlja.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by mark it zer0 View Post
                              Ali opet Gvardiola nema ni priblizno jake transfere kao sto su Lukaku i Pogba. Mozda bi se moglo reci da Gvardiola pametnije trosi od Murinja.

                              Ako, i vreme je da vide navijaci Barse, Reala i ostalih kako je bilo drugim timovima dok su oni to radili otkada postoji profesionalni fudbal.
                              Ali nije ni doveo jednog od najboljih fudbalera planete za dz. To je bilo prilicno pametno ako mene pitas.

                              Kakvi su da su Real i Barselona oni su prije svega fudbalski klubovi. I sad ti dodju PSZ i Siti s kojima oni, a drzavni su projekti maltene, ne mogu da izdrze utakmicu. Ne moze da je izdrzi Mancester Junajted koji je najbogatiji fudbalski klub na svijetu. I znas sta je najgore, oni su tek poceli, bice sve gore i gore.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ovo sto Siti igra je nesto najdominantnije u PL poslednjih 10 godina. Ali sacekajmo, ako to ne potkrepe titulom dzaba sve. Isto i u LS, odlicno igraju i gaze, vidjecemo dokle ce stici.

                                Comment

                                Working...
                                X