Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Miki28 Hahahaha i ja sam isto pomislio cim sam procitao post @Vladan Ja i dalje ne mogu da povjerujem da si ozbiljan kad si sve ovo ispisao za Matu. Meni je on drag igrac ovako, koji bas voli Junajted ali ovo reci da je bolji od ostalih nasih krila, izvini, ali to nema veze s zivotom bukvalno.
    Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

    Ljuba Tadić.

    Comment


    • Vidim ja da će se na Old Trafordu opet pevati...

      Keep it simple.

      Comment


      • Pevali juče.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by nine33 View Post
          @Miki28 Hahahaha i ja sam isto pomislio cim sam procitao post @Vladan Ja i dalje ne mogu da povjerujem da si ozbiljan kad si sve ovo ispisao za Matu. Meni je on drag igrac ovako, koji bas voli Junajted ali ovo reci da je bolji od ostalih nasih krila, izvini, ali to nema veze s zivotom bukvalno.
          Sad bih ja tebi mogao da kazem da tvoje pracenje fudbala nema veze sa zivotom ako mislis da su Rasford, Lingard, Martijal i Mikitarjan sa onakvom sezonom bolji od covjeka koji svake sezone ima dabl dabl ucinak, koji vidi teren milion puta bolje od njih, koji se savrseno krece izmedju linija i cije lopte imaju oci. ALi ja to necu reci, ipak moram reci da fudbal ne prate svi na istom nivou i to je ok. Nije fudbal samo potez, snaga i dribling, ima tu jos stvari. Mati nikad, ali nikad ne moze da se desi da bude u kanalu u kojem su bili Miki i Martijal, jer Mata ima mnogo sredjeniju glavu i mnogo je mentalno stabilniji od njih, treba cudo da se desi da on promasi zicer, zato je gotovo po automatizmu na nivou za razliku od njih. Evo juce je haos pravio igracima Vest Hema svojim zastrasujucim kretanjem bez lopte, kao i dobrim pasovima. Jedan od rijetkih s kojim bas moze da se igra fudbal kako treba i da se uziva u svakom potezu. Jedan od rijetkih koji koristi mozak u samoj igri, ne zabada glavu u travu nikad. Ja sam prvi bio protiv njegovog dovodjenja jer je tada Runi jos uvijek bio na nivou pa mi nije bas imalo previse logike, sad bih mu dao dozivotni ugovor. Mata je najmanji problem Mancester Junajteda u post SAF eri.
          sigpic

          Comment


          • Ja ne vjerujem očima da i dan danas postoje ljudi kojima treba objašnjavati / opisivati / crtati značaj i veličinu Juana Mate. Strašno nešto.

            Comment


            • Sve ok, ali kada/ako dodje Grizman i/ili to neko krilo (Perisa) taj isti Mata ce da greje klupicu, toliko o tome.
              sigpic

              Comment


              • Nece jer moze desno da igra bez ikakvih problema, pa i lijevo. Meni je stvarno trenutno suludo da bilo koji ofanzivni vezista ili krilo u ovoj ekipi ima prednost u odnosu na Huana, jer je Huan klasa iznad njih trenutno. I bilo mi je suludo sto nije igrao u Superkupu i sto je Miki dobio prednost. Mada mi krila nemamo, nama trebaju mozda cak i dva klasicna krila ili vracanje Valensije na tu poziciju ako je uopste vise i sposoban da je igra, zesci zajeb napravili sto nisu platili Sautemptonu onomad koliko je trazio za Manea.
                sigpic

                Comment


                • E, a zato sam ja tata Matu obožavala i za Čelzi kada je igrao i bila presrećna kada je došao, malo strepela doduše kada je Žoze stigao, ali sve je to odmah bilo na mestu i kako treba. Da ima eventualno koju godinicu manje, ali ne može sve valjda da bude potaman u životu.

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Pa mi juce i nismo igrali bas sa klasicnim krilima, Ras jeste davao sirinu, ali su Mata/Miki celu tekmu suzavali, ulazili u sredinu i ostavljali prostor bekovima.

                    Ne verujem da ce Markusa dirati, njegov work rate je mozda i najveci u klubu, brz je kao metak, jak, pravi moderan ofanzivac (sve suprotno od Mate). Krilo ce vrv da menja jednog od Mate/Mikija a sl sezone ako dodje Grizman obojica ce biti na klupi i eto. Nema neke logike. Lik je prespor i preslab, dzaba mu sva inteligencija kada ce recimo bilo koji tim iz top7 da ga oduva. Jebes takvog igraca.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ooo vidi avatara
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Mada mislim da nama treba prvo bek, jer na desnom imamo samo Valensiju/Darmjana a na levom Blinda/Darmjana, jer su ostali povredjeni. Tuanzebea ne racunam kao ozbiljnu opciju. Znace rotacije bez.
                        sigpic

                        Comment


                        • Matin fudbal se ne dovodi u pitanje ali Matin fudbal i fudbal koji se forsira pod Zozeom ne idu zajedno, jednostavno je spor za tu igru na kontranapade ali zato ubitacan protiv ekipa koje ce da igraju bunkericu bas zbog tih svojih kretanja medju linijama ali on nije bolji na poziciji 10-tke od Mikija koji kad primi loptu okrenut ledjima, odmah se okrene i sa loptom u nogama ide kroz odbranu, nesto slicno kao Mesi a Mata ne moze da izdrzi taj prvi nalet odbrane i onda dok se okrene odbrana se postavi...
                          Zato ga LVG poslao na desno krilo da ima prostora kad primk loptu i da je okrenut ka golu i da odmah svojom kretnjom napravi visak...
                          Krilo ne moze nikako biti bolje od Raska/Tonija kojo su za njega Bolt a imaju takvu kontrolu lopre u punom trku da izbace svakog cuvara a tek ce jos da napreduju na tom polju kao i polju realizacije...
                          Ne zaboravi koliko Mata ima godina a koliko ova 2...

                          Da rezimiramo, Mata je ljudina, igracina i da igra u nekom drugom sistemu gdje je on dirigent od Mate znas sta imas, dvocifren broj golova i asistencija ali Mata ovdje nije i ne moze biti glavni igrac i organizator ekipe...

                          Nema tu sta da se objasnjava kako ko prati fudbal, jednostavno ljudi su subjektivni i vise gotive nekog fudbalera od drugog fudbalera pa onda budu i subjektivniji u ocjeni tog igraca

                          Utd je mnogo jak za prostor Engleske, ljudi imaju masu fudbalera i to odlicnih sa razlocitim karakteristikama i mogu da prilagode igru ali do Zozea je da ta igra ne bude pasivna i da pusti protivnika da dominira i istakne svoje prednosti a naglasi nedostatke Utd jer sa ovim timom mozes igrati dominantan fudbal sa posjedom, mozes igrati na kontranapade jer ima igrace za to

                          E da, samo da dodam dovedi jednog j.... igraca koji umije centrirat iz kornera! Godinama nismo opasni u tom segmentu a imamo dzinove u ekipi

                          Miki28
                          Last edited by Miki28; 14-08-17, 12:02.
                          Hated, adored never ignored

                          MUFC

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Sad bih ja tebi mogao da kazem da tvoje pracenje fudbala nema veze sa zivotom ako mislis da su Rasford, Lingard, Martijal i Mikitarjan sa onakvom sezonom bolji od covjeka koji svake sezone ima dabl dabl ucinak, koji vidi teren milion puta bolje od njih, koji se savrseno krece izmedju linija i cije lopte imaju oci. ALi ja to necu reci, ipak moram reci da fudbal ne prate svi na istom nivou i to je ok. Nije fudbal samo potez, snaga i dribling, ima tu jos stvari. Mati nikad, ali nikad ne moze da se desi da bude u kanalu u kojem su bili Miki i Martijal, jer Mata ima mnogo sredjeniju glavu i mnogo je mentalno stabilniji od njih, treba cudo da se desi da on promasi zicer, zato je gotovo po automatizmu na nivou za razliku od njih. Evo juce je haos pravio igracima Vest Hema svojim zastrasujucim kretanjem bez lopte, kao i dobrim pasovima. Jedan od rijetkih s kojim bas moze da se igra fudbal kako treba i da se uziva u svakom potezu. Jedan od rijetkih koji koristi mozak u samoj igri, ne zabada glavu u travu nikad. Ja sam prvi bio protiv njegovog dovodjenja jer je tada Runi jos uvijek bio na nivou pa mi nije bas imalo previse logike, sad bih mu dao dozivotni ugovor. Mata je najmanji problem Mancester Junajteda u post SAF eri.
                            Ja ne vjerujem sto citam danas, eto. Prije svega, Matina prirodna pozicija nije krilo, ali on to igra kod nas, njegovo kretanje bez lopte je world-class i da se nadje u gol sansi, u pravom trenutku, svaka cast. Ali reci da je on bolji od Mikitarjana, Marsijala i Rasforda, ne znam stvarno. Covjek ima vrhunsku lijevu nogu, to svi znamo, desnom bukvalno ne odradi jedan jedini pas na utakmici, fizicki je 0 ali bas, dosta je spor... rekao sam vec, drag mi je igrac i nije da nema uticaja na ponekim utakmicama ali ovo reci gore, no comment vise.

                            Dao bih mu prednost jedino ispred Lingarda, jer to je covjek kojeg ama ne znam koliko on doprinosio i dobro igrao ne mogu da svarim da on igra za Junajted i plus Marsijal, ponekad i Rasford, Miki moraju da budu na klupi zbog njega.
                            Last edited by srdjan_sl; 14-08-17, 15:12.
                            Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

                            Ljuba Tadić.

                            Comment


                            • Smesno je uopste porediti Matu sa bilo kojim nasim ofanzivnim igracem. Smesno je i pricati o nedostatku fizikalija kod njega. Prica se ovde kao da covek ne moze da potrci. Ali evo hajde odmah da se vratimo na utakmicu od juce. Dva Matina trka i dve primljene lopte u ovim izuzetno opasnim pozicijama, pri rezultatu 0:0 i bunkeraju WH-a, na zalost saigraci ga nisu ispratili kako treba




                              (inace dve razlicite akcije i situacije)

                              Nisam nesto primetio da su nasi Jusein Boltovi i Hulkovi uspevali svojom brzinom i snagom da dolaze u ovakve pozicije dok je WH igrao bunker, jeste vi? Top fudbal se igra glavom i Huan Garsija Mata je najbolji pokazatelj. Dzabe tebi brzina ako ces da igras kao muva bez glave, a tako vecina cesto i igra. Bilo je jos situacija gde je Mata pravio pometnju i sjajne kretnje od kojih bi Lukaku ozbiljno profitirao, ali ga nisu ispratili ni Lukaku ni covek sa loptom, al me mrzi da prolazim kroz ceo mec i trazim.

                              Evo jednog parceta igre iz prosle sezone, ovo nisam zaboravio



                              Mata koji vidi Runijevu kretnju, navlaci svog igraca na jos jednog da bi napravio pometnju, i gura svog igraca ne bi li pomerio liniju ofsajda u kom se Runi nalazio. I gol. Znate kad bi nasi Jusein Boltovi i Hulkovi ovako nesto uradili? Nikad. Nikad u zivotu. Trazili bi prostor za sut.

                              Ne znam ni odakle ta prica da on ne moze protiv top 7. Pa covek non stop trazi loptu i pokusava da uradi nesto kad se svi ostali sakriju u misiju rupu. Ima tu i ona prica sa kraja prosle sezone, bas sam postavljao brojke gde smo mi bez Mate na terenu davali gol svakih 80 minuta a sa njim na svakih 25-30. Nisam ljubitelj statistike ali ova razlika nije mala da bi se ignorisala.

                              Njegovo kreiranje prostora za saigrace i ulazenje u opasne situacije iz kojih moze da deluje, ne moze se porediti sa bilo kojim drugim igracem u timu(sada kada nema Ibrahimovica). Ima najbolje kretnje u 16, i tu nastaje problem o kom sam pricao juce, o toj anarhiji u napadu i shoot first politici. Stigao bi on do mnogo ozbiljnije brojke sa golovima da ga igraci prate. Pravi kretnje i trazi sebi prostor iz kog moze da odigra sjajan pas, dok nasi Boltovi iskljucivo prave kretnje i traze prostor iz kog bi mogli da sutiraju.

                              Kada Pogbinjo krene napred od starta napada, Mata je taj koji ce se cesto povuci nazad ne bi li doneo balans, pruzio podrsku i eventualno pokupio neku loptu. Bas me zanima ko bi to radio u rosteru sa Lukakuom, Marsijalom, Grizmanom i Rasfordom?

                              Svaki igrac 95% vremena provede bez lopte u nogama, treba ne biti ball watcher da bi se primetio njegov uticaj na igru, a i gle cuda, kad dodje lopta do njega nekako je uvek u nekoj izuzetno nezgodnoj poziciji za protivnika

                              Da dodam jos nesto. Ne mislim ja da je Mata sad najbolji igrac na planeti, da ne ispadne tako, al da je bolji od Marsijala, Rasforda i ekipe, jeste, mnogo je bolji. Ipak, sve je do protivnika i ekipe koja ga okruzuje. I ja sam pricao prosle godine da Mata i Ibra u ekipi nije najsrecnije resenje jer gubimo mnogo na brzini. Ali sad sa Lukakom je malo drugacija prica.
                              Last edited by bici; 14-08-17, 14:02.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Koliko je jak Martial da se stavi na desno krilo? Je li ima jaku lijevu nogu da zalama i ide na šut kao s lijeve strane juče i kao Rashford juče kad je pogodio stativu. Mogu li oni to i s druge strane? Ako mogu i isto su produktivni onda treba pokušati i tako. Rashford je najbrži igrač u ekipi, a možda i u ligi, stalno prijeti pretrčavanjem. Uz to je i domaći igrač, da ne igra bilo bi pitanje zašto ne igra.

                                Comment

                                Working...
                                X