Announcement

Collapse
No announcement yet.

Elektronska muzika i srodni žanrovi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ajd pre nego sto odem na spavanje da postavim i dva verovatno najveca elektro-pop hita 80-tih. U pitanju su Laki Pingvini i dve njihova najveca hita Mozda, Mozda i Sizika.



    Comment


    • #47
      To je već čist mainstream iliti komerc al ok
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • #48
        sloboda ili ništa

        Comment


        • #49
          Originally posted by dekkard View Post
          To je već čist mainstream iliti komerc al ok
          Ako mislis na sam zanr elektronske muzike moze se reci da je ovo neki mainstream ali gledano globalno na muziku u staroj Jugi 80-tih ovo je u zacetku bila teska avangarda i alternativa mainstream grupama poput Bijelog dugmeta, Riblje Corbe, Zdravka Colica... U svakom slucaju Laki Pingvini su najpoznatiji i najuspesniji synthpop sastav iz Srbije, u Hrvatskoj smo imali Denis & Denis, iz Slovenije Videosex.







          Comment


          • #50
            Synth pop je u pitanju, a ono pop potiče od popularna, ili komercijalna muzika. Ideja ove teme, kao što sam u uvodnom postu istakao, je postavljanje elektronske underground muzike, a synth pop može u onoj meri u kojoj je on uticao na te elektronske podžanrove, i naravno odgovarajuće pesme. Znači, bežimo od komercijale što je moguće više. Naravno, ako bi sad neko postavio Sweet Dreams od Eurythmics ili Fade To Grey od Visage, ne bih se bunio, ali nije to osnovna premisa već ovo prethodno rečeno. Ovo je samo prijateljska sugestija, ništa više!
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • #51
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • #52
                Originally posted by dekkard View Post
                Synth pop je u pitanju, a ono pop potiče od popularna, ili komercijalna muzika. Ideja ove teme, kao što sam u uvodnom postu istakao, je postavljanje elektronske underground muzike, a synth pop može u onoj meri u kojoj je on uticao na te elektronske podžanrove, i naravno odgovarajuće pesme. Znači, bežimo od komercijale što je moguće više. Naravno, ako bi sad neko postavio Sweet Dreams od Eurythmics ili Fade To Grey od Visage, ne bih se bunio, ali nije to osnovna premisa već ovo prethodno rečeno. Ovo je samo prijateljska sugestija, ništa više!
                Ok, moja greska sto nisam procitao uvod. Zaveo me Somborac kad je postavio OMD. Ja elektronsku underground muziku ne slusam, iskljucivo elektropop tipa OMD, Depeche Mode, Yazoo, New Order... tako da necu da davim ovu temu vise.

                Comment


                • #53
                  Originally posted by skeptik View Post
                  Ok, moja greska sto nisam procitao uvod. Zaveo me Somborac kad je postavio OMD. Ja elektronsku underground muziku ne slusam, iskljucivo elektropop tipa OMD, Depeche Mode, Yazoo, New Order... tako da necu da davim ovu temu vise.
                  Odličan ti je muzički ukus, imaju oni u svom opusu itekako pesama koje odgovaraju duhu grupe, samo treba izabrati Naravno, svakom je slobodan izbor da odluči da li će ili neće postovati
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • #54

                    Comment


                    • #55
                      Jos jedna od Prydza.

                      Comment


                      • #56


                        Jedan od retkih vokala koji ima toliku moć u sebi. Svakako jedan od najboljih koji sam čuo.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • #57
                          Da stavimo malo i contemporary d'n'b, jedan od mojih omiljenih producenta iz tog domena, još iz Logical Progression perioda

                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • #58

                            Comment


                            • #59

                              Comment


                              • #60


                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X