Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tata Mumi View Post
    Velike sanse postoje da vam ta visoka linija dodje glave. Istina, rano je jos o tome suditi, mozda se i ispostavi kao nesto sto vasa odbrana moze ispratiti. Naravno, vaznije je da to vezni shvati i da se uklopi u taj sistem. U svakom slucaju, bice interesantno naredne sezone to gledati. Svaki gol koji primite zbog visoke linije podsjetice me na crni period koji smo prozivjeli pod AVB-om. Ali opet mislim da je Brendan zreliji trener od Portugalca i da nece ici glavom kroz zid.
    Pokazuje ovim teranjem odlicnog plejmejkera i dovodjenjem prosecnog igraca za 15 miliona koliko je zreliji od AVB-a, kao da ni jedan ni drugi nisu ucili od Murinja.

    Moras uzeti u obzir da su Ager i Skrtel sada duplo brzi od Terija i dosta iskusniji od Luiza i bolji u procenama a te stvari su kljucne za high-line, ne sumnjam za njih da mogu brzo da se prilagode. Ovim nisam rekao da su bolji par vec bolji za taj stil igre. Bice oscilacija jer je dosao novi trener za kojeg je pitanje koliko zna i da li uopste zna a otisla su dva coveka koja su maestralno radila sa odbranom. Mada smo mi prosle godine u velikom broju utakmica igrali high-line s obzirom da smo non-stop napadali i promasivali u tim mecevima, neverovatno sta su njih dvojica drzali. Uz to, vama onda na pocetku Ivanovic nije mnogo igrao vec Bosingva pa ste imali dva ofanzivna beka od kojih jedan citavu karijeru skripi nazad a veliki as Esli u poslednje vreme ne moze da nadje balans izmedju ofanzive i defanzive. Videsmo u LS koliko je mocan defanzivno ali kad napadate ili je egal tekma ima dosta problema, cak mu i jebeni Henderson kroz noge proturio onomad. Ovde bi Enrike trebalo da pomaze ali je van forme totalno, treba i beka da dovedemo po mom misljenju. Bio je maestralan prosle sezone do decembra a od tada sve gori i to ne staje.

    Vi ste tu takodje imali problem sa zadnjim veznim i tu je AVB rotirao dosta igraca, nije znao kako tacno da formira vezni red + povredjen Esjen i nepoverenje u Mikela. Mi imamo Lukasa koji je postao klasa DM ali povreda je problem, ne znam koliko ce biti spreman. Ako bude na nivou, bice nam mnogo lakse da tako igramo. Profili igraca koje imamo (ne svi) nam omogucavaju taj stil igre, vi da ste imali Kejhila od pocetka sezone i da je Bane vise igrao tada bilo bi manje problema.
    sigpic

    Comment


    • Jedino sto je AVB odlicno odradio je dovodjenje Mate i Cahilla za sicu, to mu se ne moze osporiti. Romeu je vrlo kvalitetno odradjivao posao kada je bio zdrav. Od one povrede nema ga nigdje. Ali te transfere je dobro odradio, samo je problem sto se tu zaustavio i u nastavku pokazao veliku dozu tvrdoglavosti. Dosao je medju iskusnu ekipu i medju majstore koji nisu navikli na poraze i ponizavanja od WBA, Ville i ostalih i koji citavu karijeru igraju na nacin koji im odgovara. Ali ovaj nije ni sekunde posustao u namjeri da za mjesec dana sve promijeni, iz korjena. Normalno, na kraju je zavrsio kako je zavrsio.

      Kontam o cemu pricas, samo je kod vas mnogo toga pod "ako", pa je zato ishod nepredvidljiv. Kad bi vam se sve poklopilo kako treba, mozda bi to bolje kod vas izgledalo nego kod nas jer su vam stoperi na vrhuncu i mladji su, puni snage. Vezni mora biti stabilan u tom sistemu da se ne bi desavale situacije kao kod nas. Gubljenje lopte pod pritiskom, neprecizan pas, kontra protivnika i prilike/golovi zbog visoke linije koja bude uvijek uhvacena u raskoraku. I tu su vam igraci mladji i imaju vrijeme da se naviknu na to. Svaki trener bi nakon nekoliko kola i tako jeftino primljenih golova promijenio taktiku i pristup bar do januara, pa onda gledao sta i kako. E o tome sam mislio kada sam rekao da je Brendan (cini se) zreliji. Kada biste dozivljavali ono sto i mi, mislim da bi on povukao rucnu i neke stvari mijenjao pod hitno. Sto se tice Lucasa, taj covjek je pod ogromnim upitnikom kada se gleda njegov buduci tok karijere. Niko ne moze sa sigurnoscu reci kakav ce biti. Povrede su opasne stvari. Slucaj Essien je svima poznat. Sahin se polako gubi. Nista nije sigurno. Ostaje da se vidi na sta ce vam liciti veza u ovom sistemu, da li ce to moci sve ispratiti. Odbrani bi bilo lakse ako bi vezni radio kako treba. Upravo zbog toga sto je dosta toga pod upitnikom, ne bih se iznenadio da vas visoka linija opece. Ali u prvih 5 kola ce se vidjeti na sta ce to liciti.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Originally posted by tata Mumi View Post
        Jedino sto je AVB odlicno odradio je dovodjenje Mate i Cahilla za sicu, to mu se ne moze osporiti. Romeu je vrlo kvalitetno odradjivao posao kada je bio zdrav. Od one povrede nema ga nigdje. Ali te transfere je dobro odradio, samo je problem sto se tu zaustavio i u nastavku pokazao veliku dozu tvrdoglavosti. Dosao je medju iskusnu ekipu i medju majstore koji nisu navikli na poraze i ponizavanja od WBA, Ville i ostalih i koji citavu karijeru igraju na nacin koji im odgovara. Ali ovaj nije ni sekunde posustao u namjeri da za mjesec dana sve promijeni, iz korjena. Normalno, na kraju je zavrsio kako je zavrsio.

        Kontam o cemu pricas, samo je kod vas mnogo toga pod "ako", pa je zato ishod nepredvidljiv. Kad bi vam se sve poklopilo kako treba, mozda bi to bolje kod vas izgledalo nego kod nas jer su vam stoperi na vrhuncu i mladji su, puni snage. Vezni mora biti stabilan u tom sistemu da se ne bi desavale situacije kao kod nas. Gubljenje lopte pod pritiskom, neprecizan pas, kontra protivnika i prilike/golovi zbog visoke linije koja bude uvijek uhvacena u raskoraku. I tu su vam igraci mladji i imaju vrijeme da se naviknu na to. Svaki trener bi nakon nekoliko kola i tako jeftino primljenih golova promijenio taktiku i pristup bar do januara, pa onda gledao sta i kako. E o tome sam mislio kada sam rekao da je Brendan (cini se) zreliji. Kada biste dozivljavali ono sto i mi, mislim da bi on povukao rucnu i neke stvari mijenjao pod hitno. Sto se tice Lucasa, taj covjek je pod ogromnim upitnikom kada se gleda njegov buduci tok karijere. Niko ne moze sa sigurnoscu reci kakav ce biti. Povrede su opasne stvari. Slucaj Essien je svima poznat. Sahin se polako gubi. Nista nije sigurno. Ostaje da se vidi na sta ce vam liciti veza u ovom sistemu, da li ce to moci sve ispratiti. Odbrani bi bilo lakse ako bi vezni radio kako treba. Upravo zbog toga sto je dosta toga pod upitnikom, ne bih se iznenadio da vas visoka linija opece. Ali u prvih 5 kola ce se vidjeti na sta ce to liciti.
        E tu je Akvilani car, izuzetno visok procenat tacnog pasa ali ne pasova prvom do sebe sto radi Lion Briton pa nabije 93% vec svih pasova miksovano i retko gubi loptu pod bilo kakvim presingom.

        Ima mnogo toga "ako" ali ima tu potencijala samo sto izgleda niko ljudski ne zna da sklopi tim. Ne fali nama toliko mnogo koliko se cini.
        sigpic

        Comment


        • Aquilani bi otisao ko god da nam je trener, ima veliku platu i plan vlasnika je jasan - otici ce likovi koji imaju velike plate koje ne zasluzuju, nadam se da je sledeci Joe Cole, a ja stvarno ne vidim budalu koja ce preuzeti njegov ugovor do kraja prelaznog roka. Zao mi je sto je otisao Aqua, ali mislim da to nije do Rodgersa vec do politike kluba.

          Sto se tice jucerasnje utakmice, vidjelo se koliko smo nespremni, ali to se ocekivalo jer Dzerard, Borini i ekipa sa EP-a nije odradila ni 5 treninga zajedno. Suso je nazalost prebacen u rezerve, mislim da mu se sprema pozajmica, ali mozda je poslat na dopunsko usavrsavanje kod Borela, jer je jos uvijek takticki slab, ne zanima ga odbrana, cesto pokazuje veliku dozu kurcobolje na terenu, bez obzira kakav je genije nije jos spreman za prvi tim. Ali zato drugi majstor Sterling moze postati bitan dio tima ove sezone, mislim da ga Brendan vec vidi kao prvu zamjenu za lijevo krilo, ono sto me odusevilo kod njega je takticka disciplina, cesto se vraca duboko u nasu polovinu da brani protivnicke igrace, konsantno trci vidi se koliko mu je stalo da ostane, juce jedan od najboljih na terenu.
          Last edited by The Admiral; 03-08-12, 16:17.
          When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

          Comment


          • Originally posted by S-Nash View Post
            E tu je Akvilani car, izuzetno visok procenat tacnog pasa ali ne pasova prvom do sebe sto radi Lion Briton pa nabije 93% vec svih pasova miksovano i retko gubi loptu pod bilo kakvim presingom.

            Ima mnogo toga "ako" ali ima tu potencijala samo sto izgleda niko ljudski ne zna da sklopi tim. Ne fali nama toliko mnogo koliko se cini.
            2 krstena igraca i odradjena transfera u vezi i eto vas sa mnogo vecim sansama za 4. mjesto.

            Ne znam zasto ga se Rodgers rijesio onda... Bosh rece da je zbog plate, ali ja opet mislim da je Brendan glavni kada je igracki kadar u pitanju i da je on vidio sta mu treba. Nemate vi sada po 2 sjajna igraca na svakoj poziciji pa da se olako rjesavate Aquilanija koji vam je potreban.
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Evo i detalja transfera:

              ''Aquilani has NOT yet signed but will sign later today. He's currently at Clinica Farfani, Piazza Indipendenza, Firenze for medical.
              He's expected to sign later today for three years. In the first two years he'll get 4-4.2 million, 2.5m of which will be paid by Liverpool each year. In the third year, the player will get 1.5-1.7m depending on performance bonus.

              The only thing I'm not sure of is the fee paid to LFC but I think it's 4million euro.
              This means that we're basically getting rid of the player by paying him around 1 million euro over the remaining two years of his contract.''
              Ovaj post sa RAWK-a je od jutros, tako da ne bude zabune oko prvog dijela citata.
              When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

              Comment


              • Mislim da ne bi trebalo da sudimo odma, jer sezona prakticno nije ni pocela. Secam se tacno da je Brendan rekao da zeli da nastavi saradnju sa Akvom, i da ce mu dati sansu. Sta se desilo u medjuvremenu, nisam siguran, ali mislim da vlasnici imaju svoj udeo u ovome. Znate onu pricu kako LFC mora da se otarasi viska plata i nekih igraca ?? Ne bi da ureknem nase finansije, ali nekako smatram da je to problem.

                Sto se tice high line-a, ne znam koliko si gledao Nash sinoc tekmu, ali Skrtel je imao bas puno problema, kritican. Prosle sezone uglavnom kada smo kontrolisali tempo igre, i kada smo napadali, tada je bila visoka linija, ali to nije klasicna postavka i nije isti sistem i princip kakav je Celzi npr koristio. Nije Skrtel toliko brzi, niti tehnicki vise potkovaniji od Terija. On moze da bude odlican stoper samo kada je u paru sa Agerom, sto se sinoc i videlo, ocajan je bio u paru sa Karagerom, ni jedan ni drugi nisu uspeli da pokriju greske obojice, spori su bili, onaj krilni igrac Gomela ih je ubio. Takodje, Enrike mora biti u svojoj prepoznatljivoj formi, ovo za sada i druga prosla polusezona je haos.

                Drugo, sve ste rekli kada je u pitanju vezni red, koji mora da bude izuzetno jak da bi se uopste forsirao high line, a najvise zavisi od Lukasa, koji ko zna u kakvoj ce formi biti i da l' ce biti isti igrac kao pre. Ako bude, mislim da ne bi trebalo da bude problema sa visokom linijom kada u timu budu bili Lukas i Ager, zavisice i od drugog veznjaka koji bude bio u vezi sa Stivijem i Lukasom, da l' ce to biti Alen(100%), ili se mozda treba pruziti sansa Selviju, ostaje da se vidi. Okacio sam vec one podatke za Alena, i decko bi se lako snasao, s obzirom da je u defanzivi izenandjujuce odlican, i da bi se sjajno upario sa Lukasom. Plus, izuzetno je mobilan sto je od velikog znacaja, znamo kako ce se igrati kada ne budemo imali loptu u svom posedu.

                Videcemo, ne bi jos da kritikujem ili bilo sta, posle 3 tekme u PL cemo vise znati gde smo.
                Last edited by Freshman; 03-08-12, 16:38.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Originally posted by tata Mumi View Post
                  2 krstena igraca i odradjena transfera u vezi i eto vas sa mnogo vecim sansama za 4. mjesto.

                  Ne znam zasto ga se Rodgers rijesio onda... Bosh rece da je zbog plate, ali ja opet mislim da je Brendan glavni kada je igracki kadar u pitanju i da je on vidio sta mu treba. Nemate vi sada po 2 sjajna igraca na svakoj poziciji pa da se olako rjesavate Aquilanija koji vam je potreban.
                  Resio ga se zato sto je Englez. Cuj zbog plate, pa sta oni misle da ce igraci danas da dodju zbog imena kluba za sicu da igraju. Moras kesu odresiti.

                  @Bosh, Sterling je dobio sansu zato sto je Englez. Suso se dosta popravio takticki i dosta je pozrtvovaniji, onaj deo sezone sto je proveo na krilu u rezervama mu je mnogo znacio po tom pitanju.

                  @Freshko, sta ima da sudim kad su ljudi isli tamo da otaljaju utakmicu i nije im se ni igralo. Skrtel je dosta brz, tehnicki vec nije jak ali brzinu i fizikalije uopste ima odlicne. Videcemo ga u ozbiljnim utakmicama a ne brine mene ovo juce niti sudim po tome, to je bitno samo otaljati i proci. Problem je politika kluba uopste.
                  sigpic

                  Comment


                  • Pa politika kluba je sama po sebi vec 3-4 godina kada su u pitanju transferi ocajna, pogotovo prosle godine gde smo dali onolike pare koje se nikad nece vratiti bilo to novcem ili partijama pomenutih Engleza. Msm, ja da sam imao onaj novac na raspolaganju, napravio bi tim samo takav.

                    Sto se tice Skrtela, sve to stoji, on je fizicki izuzetno dominantan i za svoju je gradju brz, ok, ali kontrola lopte, tehnika, tu je veliki problem i tu njega dopunjuje Ager, zato on samo moze u tandemu sa takvim stoperom, i zato su njih dvojica nenadjebiv tandem i najjaci u PL.

                    Videcemo, za takvu odbranu je presudna struktura igraca u veznom redu, veza koja mora biti mobilna, koja ce kontrolisati sredinu terena, koja ni u ludilu ne sme gresiti, pribranost i stabilnost pri pritisku protivnickih igraca, Alen iako nekima role igrac, on je po meni bolji fit od Selvija, naravno Akva je bio genijalna opcija, ali on ode zbog finansija i sta dalje da radimo. Treba nam cvrstina i sigurnost u toj vezi, Alen nam to moze pruziti, to sto cemo ga mi preplatiti je druga stvar. Druga, tek kada se lopta na sredini izgubi, tada stupa na scenu pokretljivost nase odbrane i tada cemo videti koliko nam je ustvari odbrana fit za high line.
                    Videli smo Celzi, haoticni Ramires svaku drugu loptu je gubio, niskusnost Luiza i slaba forma a i pokretljivost Terija su pokazale velike slabosti tada.
                    Da li ce kao i AVB, Brendan isto forsirati taktiku koja ne ide, dok ne popije otkaz, ostaje da se vidi.

                    Mene sada brine nas napad, ako bi pored Suareza bio jos jedan lucidan igrac kao npr Gaston, onda ne bi trebalo da bude problema za Borinija u centru napada, finiser tako dobar bi odradjivao posao, a dovoljno je brz da isprati ovu dvojicu.
                    Jer mi ako ne dovedemo Gastona, ili bilo koga njegove klase, dzaba je sve, ako ce Dauning ili ne daj boze Dempsi budu igrali.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Uprava napolje

                      Comment


                      • Kljuc je da Dzerard bude na svom nivou, onda smo 60% jaci sa svakom transfer politikom.
                        sigpic

                        Comment


                        • Tesko, vrlo tesko da ce on biti na svom prepoznatljivom nivou. Ali ako bude na onom nivou sa EP, onda je to druga prica. Mada je prilicno slab bio protiv Belorusa.

                          Ali lose nam je to da ocekujemo od njega koji ima 32 godine da dize klub na neke prethodne nivoe i da od njegove forme zavisi igra kluba, nerealno je. Mora, moraju se dovoditi igraci za buducnost koji ce predstavljati okosnicu tima i koji ce preuzeti odgovornost i postati nosioci kluba, nece Stivi da igra doveka. Iako niko od nas danas ne moze zamisliti klub bez njega, to ce se jednom desiti.
                          Zato je ovaj prelazni rok nikad vazniji, ali kako ga odradjujemo, sva je sreca da cemo biti zadovoljni igracima kao sto je Dempsi.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Originally posted by Freshman91 View Post
                            Tesko, vrlo tesko da ce on biti na svom prepoznatljivom nivou. Ali ako bude na onom nivou sa EP, onda je to druga prica. Mada je prilicno slab bio protiv Belorusa.

                            Ali lose nam je to da ocekujemo od njega koji ima 32 godine da dize klub na neke prethodne nivoe i da od njegove forme zavisi igra kluba, nerealno je. Mora, moraju se dovoditi igraci za buducnost koji ce predstavljati okosnicu tima i koji ce preuzeti odgovornost i postati nosioci kluba, nece Stivi da igra doveka. Iako niko od nas danas ne moze zamisliti klub bez njega, to ce se jednom desiti.
                            Zato je ovaj prelazni rok nikad vazniji, ali kako ga odradjujemo, sva je sreca da cemo biti zadovoljni igracima kao sto je Dempsi.
                            Bojim se da nema spasa, jedino Murinjo da nam dodje jednog dana.
                            sigpic

                            Comment


                            • Rodgers on new signings: "There is nothing imminent just yet, not that I am aware of, but hopefully things will progress over the next couple of days. It may take one or two moves to spark everything off. I want players in sooner rather than later, it is important to get the group together as quickly as possible, but if not we will just have to be patient. I'd be happy as long as we have some in before the end of August.

                              "I have also looked at one or two loan deals from abroad. There are some quality players in that market that I have inquired about. The make-up of the group will change before the season starts and that will change the dynamic of the team also."
                              Sahin i ?


                              Suarez se prikljucuje timu za nekoliko dana.
                              When I die, don't bring me to hospital. Bring me to Anfield. I was born there and will die there! S.G.8

                              Comment


                              • Originally posted by C-Bosh View Post
                                Sahin i ?


                                Suarez se prikljucuje timu za nekoliko dana.
                                Pa mozda neko od ovih sto nemaju neku minutazu u Barsi.

                                A licno bih voleo da dve pozajmice budu Sahin i Adebajor.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X