Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by manda View Post
    Evo vratih se iz kladionice,pa sam izgubio se u diskusiju.
    Po meni ovo je veliki gubitak za LFC,gubljenje igracine koja zasluzuje pocetnu postavu,oni su morali da udovolje svim zahtjevima da on ostane,a sto god vi pricali.
    Gubitak jeste, ne prevelik. Keni ga ne gotivi, u onom sto on zamislja se ne uklapa, tako je rekao a ne moze mu se zameriti jer Liverpul odlicno izgleda i bez njega. Jeste odlicno igrao prosle sezone i bio najbolji ali sad ce Liverpul igrati drugacije, sto vec vidimo a tu se njemu on ne uklapa. Po svemu do sad vidjenom, nema razloga da se Kralju ne veruje ako je tu rezultat. A i Keni je po dolasku rekao da zeli stari Liverpul sa igracima sa karakterom, Raul to nije.

    A igrac koji zeli da ode se pusta, druge nema. Rekao si da je Liverpul neozbiljan klub sto ga je pustio. Sta je onda Mancester kad su pustili Ronalda i Teveza a zamenili ih Valensijom i Ovenom? Neozbiljan klub? Ne, jednostavno ne treba u klubu da bude ko nece.

    Originally posted by Tony_G View Post
    @ S-Nash Zanima me odakle ti klasifikacija najtalentovanijih engleskih igraca. Jesi to ti napravio listu ili izvlacis od nekud? U svakom slucaju Henderson ne moze biti ispred Cleverley-a, a realno je da je McEachran ispred obojice, i da se kolje sa Wilsherom.
    Inace sam skoro procitao tweet Wilshere-a gde kaze da mu nije jasno kako takva klasa kao McEachran sedi na klupi, oni se znaju iz mlade reprezentacije, pa zato.
    I da, koji su to kvaliteti Hendersona pa ga cine najtalentovanijim?
    A sto se tice najjaceg veznog reda u PL, City je na zalost bez premca. De Jong, Toure, Silva, Nasri, Barry (ni ja ga ne volim i mislim da je precenjen kao sto i ti kazes, ali je solidan da popuni rupe), zatim Milner (koji je najbolju sezonu u karijeri odigrao bas kao centralni vezni u Villi, a ne krilo), Hargrivsa ne racunam.
    Racunao sam one po tome koji su imali neku ozbiljniju ulogu u PL, na Dzosa sam zaboravio bas iz tog razloga. Ispred Hendersona je. Sto se tice Kleverlija, moje je misljenje da nije a utisak sam stekao gledajuci Henda u Sanderlendu. On je bio dobar protiv Boltona, ali i to je bilo 50% onoga sto poseduje. Tom ce biti odlican, mada je lako igrati kad ti prolupali Arsen ostavi prostora koliko hoces i njemu i saigracima. To ne umanjuje kvalitet Mancestera, vec samo znaci da nisu toliko dominantni kao sto izgledaju. Posle ove sezone cemo o njima svakako imati jasniju sliku.

    Sto se tice veznih redova, ja krila nisam racunao, mislio sam na centralne vezne iskljucivo kad sam o tome pricao, konkretno na tu poziciju. Beri i Milner su precenjeni igraci za male timove sa manjim ambicijama a ovde mogu samo da se pokazu protiv istih, doduse Milner nije u tolikoj meri i mnogo je talentovaniji ali mentalno slab. Silva je krilo, Nasri i Jaja su carevi, De Jong klasicni kostolomac sa manjkom stabilnosti, sto za takvog igraca i jeste najvaznija stvar.
    Last edited by Casiraghi; 01-09-11, 13:56.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by FresHMaN91 View Post
      Da, samo sto Ronaldo to mnogo bolje izvodi... Drogba je dobar u slobodnjacima da se razumemo, al po meni Adam je bolji...
      Ronaldo to najbolje radi.

      Trebao si odmah anpisati tako da se zavrsi rasprava.
      Meni je Drogba bolji izvodjac od Adama i to je to. ;)

      @Tony_G

      Nema nista da dodam i oduzmem.
      Ja razumijem da svi vi koji navijate za Lfc, da volite taj klub, da volite igrace. To potpuno razumijem. Ali mislim da ponekad pretjerate u uzdizanju igraca koji igraju za LFC.
      Last edited by bracala; 01-09-11, 13:53.
      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

      Comment


      • Originally posted by tata Mumi View Post
        Ronaldo to najbolje radi.

        Trebao si odmah anpisati tako da se zavrsi rasprava.
        Meni je Drogba bolji izvodjac od Adama i to je to. ;)

        @Tony_G

        Nema nista da dodam i oduzmem.
        Ja razumijem da svi vi koji navijate za Lfc, da volite taj klub, da volite igrace. To potpuno razumijem. Ali mislim da ponekad pretjerate u uzdizanju igraca koji igraju za LFC.
        Nikada nisam nikoga uzdigao iz Liverpula, mozda malo Dzerarda i Karagera i pristrasan sam iskljucivo po pitanju njih. Reci koga konkretno pa cu ti reci sta i kako.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by S-Nash View Post
          A igrac koji zeli da ode se pusta, druge nema. Rekao si da je Liverpul neozbiljan klub sto ga je pustio. Sta je onda Mancester kad su pustili Ronalda i Teveza a zamenili ih Valensijom i Ovenom? Neozbiljan klub? Ne, jednostavno ne treba u klubu da bude ko nece.
          Znas ti koje smo mi pare trebali dati za Teveza da bi ostao,i jos covjek nije bio zadovoljan sto ne igra prvu postavu,a pare su bile problem,a Ronaldo je prodan za 100milki,ta ponuda se ne odbija.
          Valensija je fantastican igrac,donjeo titulu prosle godine,a Oven je dosao radi iskustva ;)
          Vama treba Merjles,sada ce u rotaciji biti Spiring i onaj drugi,koji nisi za visoka dijela ;)
          sigpic
          Gdje Nato kaze, pa bilo kroz zid, ili u vatru, ili u vulkan, tu Mandusic ide bez pogovora!!!

          Comment


          • Originally posted by manda View Post
            Znas ti koje smo mi pare trebali dati za Teveza da bi ostao,i jos covjek nije bio zadovoljan sto ne igra prvu postavu,a pare su bile problem,a Ronaldo je prodan za 100milki,ta ponuda se ne odbija.
            Valensija je fantastican igrac,donjeo titulu prosle godine,a Oven je dosao radi iskustva ;)
            Vama treba Merjles,sada ce u rotaciji biti Spiring i onaj drugi,koji nisi za visoka dijela ;)
            Poenta je ta da ko hoce da ide treba da ide. Tevezu i da ste dali pare, on je bio nezadovoljan Fergusonom i Ferguson njime i njegovim karakterom i tesko bi se tu sta promenilo. A nikad nisam rekao da Valensija nije dobar igrac ali on i Ronaldo su kao dupe i oko, batali to + sto smo ga videli u finalu LS koliko je sposoban. Istakao se uglavnom protiv manjih ekipa, sto jeste ok i za postovanje i na tome se zavrsava.

            Selvi jeste igrac za velika dela i momak pred kojim je velika karijera. Spiring je dobar za rotaciju za kupove i male timove i on je neko iz koga Keni izvlaci i vise nego sto moze. Takvih igraca si imao, imas i imaces u Mancesteru dokle god je Ferguson tu a kao veliki navijac znas o cemu pricam, mada bi se ja resio Spiringa ali ne smeta mi preterano.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by S-Nash View Post
              Racunao sam one po tome koji su imali neku ozbiljniju ulogu u PL, na Dzosa sam zaboravio bas iz tog razloga. Ispred Hendersona je. Sto se tice Kleverlija, moje je misljenje da nije a utisak sam stekao gledajuci Henda u Sanderlendu. On je bio dobar protiv Boltona, ali i to je bilo 50% onoga sto poseduje. Tom ce biti odlican, mada je lako igrati kad ti prolupali Arsen ostavi prostora koliko hoces i njemu i saigracima. To ne umanjuje kvalitet Mancestera, vec samo znaci da nisu toliko dominantni kao sto izgledaju. Posle ove sezone cemo o njima svakako imati jasniju sliku.

              Sto se tice veznih redova, ja krila nisam racunao, mislio sam na centralne vezne iskljucivo kad sam o tome pricao, konkretno na tu poziciju. Beri i Milner su precenjeni igraci za male timove sa manjim ambicijama a ovde mogu samo da se pokazu protiv istih, doduse Milner nije u tolikoj meri i mnogo je talentovaniji ali mentalno slab. Silva je krilo, Nasri i Jaja su carevi, De Jong klasicni kostolomac sa manjkom stabilnosti, sto za takvog igraca i jeste najvaznija stvar.
              Silva je klasican playmaker, 10-ka, kako god oces. City je igrao 4-2-3-1, a Silva je bio iza napadaca, kao sto je Gerrard igrao iza Torresa svojevremeno. Sad tu trojku cine Aguero, Nasri i Silva, ali niko od njih ne igrao kao krilo vec samo menjaju pozicije, i igraju kao da je mali fudbal. Spektakularno!

              EDIT: Kapiram te za najtalentovanije Engleze.
              Last edited by Tony_G; 01-09-11, 14:11.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by S-Nash View Post
                Nikada nisam nikoga uzdigao iz Liverpula, mozda malo Dzerarda i Karagera i pristrasan sam iskljucivo po pitanju njih. Reci koga konkretno pa cu ti reci sta i kako.
                Ma nemam ja nista protiv Gerrarda, ipak je on glavni u ekipi.

                Ali konkretno sam mislio na Hendersona. On kada je potpisao za Liverpool to je bilo kao da dolazi novi Xavi. Hvalospjevi na sve strane, odmah 2. najtalentovaniji Engleski igrac. Jeste talenat, ali taj talenat treba iskoristiti.

                Lucasa ste svi vi pljuvali prosle sezone. A sada Lucas igra bez greske, odlicne lopte dijeli...mislim da nije tako, treba on jos raditi da bi bio takav "bez greske".

                Adam ima dobar sut, centarsut i dugu loptu. Ali sigurno nije kreativan igrac, i tehnika mu je slabija strana.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • Originally posted by Tony_G View Post
                  Silva je klasican playmaker, 10-ka, kako god oces. City je igra 4-2-3-1, a Silva je bio iza napadaca, kao sto je Gerrard igrao iza Torresa svojevremeno. Sad tu trojku cine Aguero, Nasri i Silva, ali niko od njih ne igrao kao krilo vec samo menjaju pozicije, i igraju kao da je mali fudbal. Spektakularno!
                  Ko kaze da krilo ne moze da bude plejmejker ekipe? ;)

                  Silva igra krilo vec godinama pa sam ga tu stavio, doduse ipak greskom mada on jeste 10 ali plejmejker ne mora da bude centralni vezni uvek. Silvu tu ne mozemo smatrati jer CM mora vise u defanzivi da igra. On mu dodje AMC koje ja nisam racunao, da jesam, stavio bih Matu kada sam pricao o Celsiju. Silva igra malo ispred Jaje i ekipe. Dakle, ja sam pricao o CM iskljucivo. Sad ce neko verovatno pomenuti Dzerarda koji je dosta vremena proveo ofanzivnije ali on je taj CM po prirodi, to sto je bio ofanzivnije je razlog sto Liverpul nije tu imao pravog igraca i sto je on fenomenalan i kad je ofanzivnije i defanzivnije.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by S-Nash View Post
                    Istakao se uglavnom protiv manjih ekipa, sto jeste ok i za postovanje i na tome se zavrsava.
                    Protiv onakve Barse nema tog krila na svijetu koje bi se istaklo...Valensija nije Ronaldova klasa,ali je medju najboljim krilima u Premijer ligi.Taj covjek je unistio Celsi u odlucujucem mecu i vjerovatno nanio dozivotne traume Kolu,koji vazi za jednog od najboljih lijevih bekova na svijetu.

                    Comment


                    • Originally posted by tata Mumi View Post
                      Ma nemam ja nista protiv Gerrarda, ipak je on glavni u ekipi.

                      Ali konkretno sam mislio na Hendersona. On kada je potpisao za Liverpool to je bilo kao da dolazi novi Xavi. Hvalospjevi na sve strane, odmah 2. najtalentovaniji Engleski igrac. Jeste talenat, ali taj talenat treba iskoristiti.

                      Lucasa ste svi vi pljuvali prosle sezone. A sada Lucas igra bez greske, odlicne lopte dijeli...mislim da nije tako, treba on jos raditi da bi bio takav "bez greske".

                      Adam ima dobar sut, centarsut i dugu loptu. Ali sigurno nije kreativan igrac, i tehnika mu je slabija strana.
                      Razlog tolike srece je bio taj sto je Hendo kreativan igrac a takvih nam je falilo i falilo je kreativnosti na terenu, posebno kad Dzerard nije igrao. Ako pratis sve timove u PL, ne samo vece, mogao si videti prosle sezone da je car. Uostalom, Ferguson je takodje hvalio a kad on i Keni garantuju za nekog, to je potvrda da taj vredi. Imao je fenomenalnu sezonu i bio kljucni igrac Sanderlenda sto pokazuje cinjenica da uopste ne igraju vise tako lepo i da im njegovim odlaskom fali kreativnosti i to mnogo.

                      Lukasa sam prvi pljuvao. Sad igra skoro bez greske a kad to kazem mislim da jednostavno ne gresi puno. Presece veliki broj lopti, pravi korisne faulove, miran je i stabilan, odlicno kombinuje sa saigracima i prilicno dobar u tranziciji. Moze bolje s obzirom na taj famozni potencijal ali treba mu posle svega vise samopouzdanja, koje Keni izvlaci i izvlaci po do sada vidjenom. I ja nisam rekao da je on delio neke lopte sada, jedino protiv Fulama je bas dosta delio prosle sezone, stvorio prakticno 2 gola i jos par sansi.

                      Carli jeste kreativan igrac, nije Pirlo ali zna da je gurne i u prostor i dugu loptu. Ono sto njemu fali je brzina i eksplozivnost prvenstveno, tehnicki pristojno potkovan.

                      Originally posted by Powerslave View Post
                      Protiv onakve Barse nema tog krila na svijetu koje bi se istaklo...Valensija nije Ronaldova klasa,ali je medju najboljim krilima u Premijer ligi.Taj covjek je unistio Celsi u odlucujucem mecu i vjerovatno nanio dozivotne traume Kolu,koji vazi za jednog od najboljih lijevih bekova na svijetu.
                      Medju najboljih koliko? Ja sam rekao uglavnom u manjim, jedan mec ne znaci nista preterano, svako odigra poneku veliku utakmicu a Valensija nema konstantnost u tim mecevima. Jbg, i Ngog je odigrao jedan derbi dobro ali to ne znaci da je igrac vec je tele neopevano.
                      Last edited by Casiraghi; 01-09-11, 14:24.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by S-Nash View Post
                        Ko kaze da krilo ne moze da bude plejmejker ekipe? ;)

                        Silva igra krilo vec godinama pa sam ga tu stavio, doduse ipak greskom mada on jeste 10 ali plejmejker ne mora da bude centralni vezni uvek. Silvu tu ne mozemo smatrati jer CM mora vise u defanzivi da igra. On mu dodje AMC koje ja nisam racunao, da jesam, stavio bih Matu kada sam pricao o Celsiju. Silva igra malo ispred Jaje i ekipe. Dakle, ja sam pricao o CM iskljucivo. Sad ce neko verovatno pomenuti Dzerarda koji je dosta vremena proveo ofanzivnije ali on je taj CM po prirodi, to sto je bio ofanzivnije je razlog sto Liverpul nije tu imao pravog igraca i sto je on fenomenalan i kad je ofanzivnije i defanzivnije.
                        Pa dobro, po meni je logicnije porediti ceo vezni red, a ne samo jednu poziciju, u ovom slucaju CM. Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali onda ni Nasri ne spada u tu kategoriju. I on je mnogo ofanzivniji.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Tony_G View Post
                          Pa dobro, po meni je logicnije porediti ceo vezni red, a ne samo jednu poziciju, u ovom slucaju CM. Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali onda ni Nasri ne spada u tu kategoriju. I on je mnogo ofanzivniji.
                          Samir se mnogo vise vraca i odradjuje i to je jedna od retkih odlicnih stvari koju je Arsen uradio u poslednje vreme. Nasrija sam stavio sa ovima, jer je sa ovom defanzivom sada nekako blizi toj poziciji mada mozda nisam trebao. Silva mu ipak dodje malo lenj po pitanju defanzive a on ti je kao pomocni kreator, sto je bio uvek pre Sitija ali se sad istakao kao jedini kreativac u ekipi do dolaska Nasrija. Poenta svega je ta da ukupne vezne redove nisam poredio, tu je racunica jasna. Ja sam rekao da na CM nece biti problema ni Raulovim odlaskom i konkretno tu je trenutno Liverpul najjaci, na ostalim pozicijama osim golmana nije.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by S-Nash View Post
                            Razlog tolike srece je bio taj sto je Hendo kreativan igrac a takvih nam je falilo i falilo je kreativnosti na terenu, posebno kad Dzerard nije igrao. Ako pratis sve timove u PL, ne samo vece, mogao si videti prosle sezone da je car. Uostalom, Ferguson je takodje hvalio a kad on i Keni garantuju za nekog, to je potvrda da taj vredi. Imao je fenomenalnu sezonu i bio kljucni igrac Sanderlenda sto pokazuje cinjenica da uopste ne igraju vise tako lepo i da im njegovim odlaskom fali kreativnosti i to mnogo.

                            Lukasa sam prvi pljuvao. Sad igra skoro bez greske a kad to kazem mislim da jednostavno ne gresi puno. Presece veliki broj lopti, pravi korisne faulove, miran je i stabilan, odlicno kombinuje sa saigracima i prilicno dobar u tranziciji. Moze bolje s obzirom na taj famozni potencijal ali treba mu posle svega vise samopouzdanja, koje Keni izvlaci i izvlaci po do sada vidjenom. I ja nisam rekao da je on delio neke lopte sada, jedino protiv Fulama je bas dosta delio prosle sezone, stvorio prakticno 2 gola i jos par sansi.

                            Carli jeste kreativan igrac, nije Pirlo ali zna da je gurne i u prostor i dugu loptu. Ono sto njemu fali je brzina i eksplozivnost prvenstveno, tehnicki pristojno potkovan.
                            OK. Henderson je talentovan (ali ima vecih talenata od njega) i ja se slazem s tim, Onda si malo pretjerao kada je on tek dosao...ali ajde, adrenalin ti skocio vjerovatno.

                            Kada je ovdje Wada pomenuo Ramiresa, nastala je opsta paljba. Ispalo je da je Lucas igracina za Ramiresa, sto svakako nije.

                            Ti mislis da je Liverpool najjaci na centralnim veznim, ja se ne slazem i kraj price.


                            P.S. Gledao sam Srbiju, i zaboravio da sam jos uvijek u temi Liverpool-a.
                            Last edited by bracala; 01-09-11, 15:07.
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Originally posted by tata Mumi View Post
                              OK. Henderson je talentovan (ali ima vecih talenata od njega) i ja se slazem s tim, Onda si malo pretjerao kada je on tek dosao...ali ajde, adrenalin ti skocio vjerovatno.

                              Kada je ovdje Wada pomenuo Ramiresa, nastala je opsta paljba. Ispalo je da je Lucas igracina za Ramiresa, sto svakako nije.

                              Ti mislis da je Liverpool najjaci na centralnim veznim, ja se ne slazem i kraj price.


                              P.S. Gledao sam Srbiju, i zaboravio da sam jos uvijek u temi Liverpool-a.
                              Nadji mi jedan post gde sam rekao da je on igracina za njega? Ja sam rekao da trenutno ovaj Lukas koji polako pokazuje zasto je vazio za jednog od najvecih svetskih talenata bolji od Ramiresa sada na pocetku sezone i dao svoj argument, nikako da je igracina ili mnogo iznad njega, izvrcete mi reci konstatno danas iz nekog razloga.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by S-Nash View Post
                                Nadji mi jedan post gde sam rekao da je on igracina za njega? Ja sam rekao da trenutno ovaj Lukas koji polako pokazuje zasto je vazio za jednog od najvecih svetskih talenata bolji od Ramiresa sada na pocetku sezone i dao svoj argument, nikako da je igracina ili mnogo iznad njega, izvrcete mi reci konstatno danas iz nekog razloga.
                                Nisi nigdje ni napisao da je igracina. ja sam napisao: Ispalo je da je igracina....

                                Toliko ste ga nahvalili, pa se zato stice utisak da je on igracina u odnosu na Ramiresa.

                                Ja bih ovo prekinuo sada, jer kao i vecina rasprava ovo nigdje ne vodi. ;)
                                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                                Comment

                                Working...
                                X