Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bici View Post
    Zamisli Klop radio odbranu a Buvac napad, umirem na tu hipoteticku situaciju

    Ovde je samo problem do golgeterske krize. Pul igra ove sezone onoliko koliko mora, igraju dosta umereno, ocigledno je da ce Klopara da napadne na svim frontovima, ne verujem ja da ce oni zalet hvatati tamo negde pre februara.
    Umires, a zasto? Ja sam pretpostavio ne znajuci na sta Buvac ima najjaci uticaj. Ti znas?
    insta: engleski_dopisnik

    Comment


    • Originally posted by NSG View Post
      Umires, a zasto? Ja sam pretpostavio ne znajuci na sta Buvac ima najjaci uticaj. Ti znas?
      Pa jeste za umiranje, razmisli malo o tome. Trener jednog da kazemo ozbiljnog kluba, vodi racuna o samo jednom delu terena. Onda se moze slobodno reci da Klopp veze sa fudbalom nema, zato sto nasa odbrana bez Van Dajka ne lici ni na sta. A napad od kada nema Buvaca ne lici na sebe. Klopp je najveca fudbalska prevara 21.veka.
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Originally posted by Adam The Llama View Post
        Neke stvari su bolje, neke nisu. Ali generalno mnogo je sve to kompaktnije i bolje nego prosle sezone.

        Do ove sezone, mi smo igrali na dah, sad je ovo druga prica. Onaj mec sa Sitijem na Enfildu je pravi pokazatelj.

        Napoli koji je bio izmedju Celsija i Sitija, nije vredan pomena. Pritom pobeda protiv PSGa, nam je dozvoljavala da tamo mozemo da odigramo malo opustenije, sto je kaznjeno.
        Sinoc mislim da je najveci problem bio to sto su potcenili i Zvezdu i atmosferu na Marakani. Pritom je Zvezda odigrala vrhunski mec, a igraci Liverpula su bili u fazonu mi cemo da dodjemo i oni ce da skinu gace.
        Sto je najgore tako su igrali i protiv Arsenala, bez neke velike zelje i zara, samo da odrade posao. U sustini tako igraju poslednjih mesec dana, od meca sa PSGom gde smo mogli da razbijemo PSG sa 3/4 gola razlike. Od tada mi izgledamo bas tanko napred, stvaramo mi sanse i dobijamo meceve ali nije to to.

        Najveci problem trenutno je sto znamo koja je trojka napred i otprilike znamo koja je trojka u zadnjoj liniji, samo prevelika rotacija u veznom redu pravi problem.
        Morace Klopp da nadje neku idealnu trojku koju ce da koristi u vecini meceva, pogotovo za PL je bitno da isti igraci igraju sto je vise moguce, jedino Siti moze da rotira koga hoce i koliko hoce, zato sto imaju 20vrhunskih igraca.
        Nije mi jasno zasto Klop nije krenuo igrom kojom je gazio Siti pocetkom godine, jak presing, mnogo trcanja i ono sto mu je uspelo pocetkom godine tri puta. Krenuo nekim laganim ritmom iako je znao sta je dobitna kombinacija za ovakav Siti.

        Ponavljam se, mislim da Liverpulu fali opasnost po sredini terena u rasponu od 30m do gola. Taj AMC koji zna da sutne ili gurne loptu izmedju stopera i beka. Kad znas da je takav igrac na 30m od gola, mahinalno skupljas odbranu i izlazis ka njemu pa otvaras prostor sa strane. Sada se timovi brane u sirinu protiv Liverpula, ka Maneu i Salahu. Uz to, Firmino sjajno cini igrace boljim ali nije toliko direktno opasan po gol. Jednostavno, trenutni igraci Liverpula na 25, 30m ne stvaraju toliku opasnost koliko Salah i Mane.
        insta: engleski_dopisnik

        Comment


        • Originally posted by Adam The Llama View Post
          Pa jeste za umiranje, razmisli malo o tome. Trener jednog da kazemo ozbiljnog kluba, vodi racuna o samo jednom delu terena. Onda se moze slobodno reci da Klopp veze sa fudbalom nema, zato sto nasa odbrana bez Van Dajka ne lici ni na sta. A napad od kada nema Buvaca ne lici na sebe. Klopp je najveca fudbalska prevara 21.veka.
          Razmisljam. A znas li zaduzenja pomocnog trenera? Znas li kako izgledaju treninzi? Znas li koliki uticaj ima pomocni trener na igru i rad na terenu? Koliki je uticaj pomocnog trenera na strategiju prvog? Znas li zasto menadzeri sa sobom vode i pomocne trenere?
          To sto sam pretpostavio nije za cinicno ismevanje, pretpostavio sam da je Buvac imao uticaj na agresivnost napadaca i veznog reda. Daj mi dokaze gde nije i javno cu se izviniti ovde.
          insta: engleski_dopisnik

          Comment


          • Prosto covek je shvatio da za osvajanje PLa treba konstantnost.
            A ne da kada nemas dan, to trcanje i presing se zavrse kao Bournemouth ili tako neki mecevi iz prethodnih nekoliko sezona, gde se gubi prednost od 2/3/4 gola razlike.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Originally posted by NSG View Post
              Razmisljam. A znas li zaduzenja pomocnog trenera? Znas li kako izgledaju treninzi? Znas li koliki uticaj ima pomocni trener na igru i rad na terenu? Koliki je uticaj pomocnog trenera na strategiju prvog? Znas li zasto menadzeri sa sobom vode i pomocne trenere?
              To sto sam pretpostavio nije za cinicno ismevanje, pretpostavio sam da je Buvac imao uticaj na agresivnost napadaca i veznog reda. Daj mi dokaze gde nije i javno cu se izviniti ovde.
              Ajd sad ovako, Klopp i Buvac rade zajedno skoro cetvrt veka, svaki dan zajedno. On bolje poznaje Buvaca nego svoju zenu i decu. Prosto Klopp u sebi ima Buvaca, kao sto i Buvac u sebi ima Kloppa. Sve sto su naucili o fudbalu o metodologiji i nacinu treniranja, taktici o svemu su ucili zajedno. I nece ovaj jedan zaboraviti sve to ako ovaj drugi napusti klub.
              Moguce da su imali neke nesuglasice, i drugacije razmisljanje, ali ovo sto Klopp radi je po meni skroz ispravno. Nikada Liverpul ne bi uzeo PL sa onakvim fudbalom, koliko god on bio lep i atraktivan.
              Sto ne znaci da ce uzeti ovako, ali ovo je skoro pa perfektan start u PLu.
              Last edited by Brian McShtull; 07-11-18, 19:03.
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Originally posted by Adam The Llama View Post
                Prosto covek je shvatio da za osvajanje PLa treba konstantnost.
                A ne da kada nemas dan, to trcanje i presing se zavrse kao Bournemouth ili tako neki mecevi iz prethodnih nekoliko sezona, gde se gubi prednost od 2/3/4 gola razlike.
                Dzabe konstantnost kad nemas igru, a Salah dobar deo meca preseta cekajuci loptu. A nemas kreativnog igraca na sredini terena.

                Tad su gubili prednost ne zato sto nisu bili konstantni vec zato sto nisu znali da kontrolisu mec do kraja. Nisu imali smirenost kad povedu, nije bilo igraca koji zna da smiri igru. Toj igri je falila kontrola meca nakon prednosti a sada su je dobili u VVDu i Alisonu. Uz to je odbrana bila znacajno losija u odnosu na ovu.
                insta: engleski_dopisnik

                Comment


                • Originally posted by NSG View Post
                  Dzabe konstantnost kad nemas igru, a Salah dobar deo meca preseta cekajuci loptu. A nemas kreativnog igraca na sredini terena.

                  Tad su gubili prednost ne zato sto nisu bili konstantni vec zato sto nisu znali da kontrolisu mec do kraja. Nisu imali smirenost kad povedu, nije bilo igraca koji zna da smiri igru. Toj igri je falila kontrola meca nakon prednosti a sada su je dobili u VVDu i Alisonu. Uz to je odbrana bila znacajno losija u odnosu na ovu.
                  Mec kontrolise vezni red, koji u onom presingu predstavlja kljuc. I bez trkaca Hendersona/Milnera i takvih on ne bi mogao biti realizovan, a kad stavis jednog control defanzivnog veznog tipa Fabinho, on se covek izgubi zato sto covek nije navikao da preore ceo teren i da trci kao Kenenisa Bekele.

                  A za kreativnost su sasvim dovoljni i Keita i Shaqiri.
                  Last edited by Brian McShtull; 07-11-18, 19:09.
                  IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by Adam The Llama View Post
                    Ajd sad ovako, Klopp i Buvac rade zajedno skoro cetvrt veka, svaki dan zajedno. On bolje poznaje Buvaca nego svoju zenu i decu. Prosto Klopp u sebi ima Buvaca, kao sto i Buvac u sebi ima Kloppa. Sve sto su naucili o fudbalu o metodologiji i nacinu treniranja, taktici o svemu su ucili zajedno. I nece ovaj jedan zaboraviti sve to ako ovaj drugi napusti klub.
                    Moguce da su imali neke nesuglasice, i drugacije razmisljanje, ali ovo sto Klopp radi je po meni skroz ispravno. Nikada Liverpul ne bi uzeo PL sa onakvim fudbalom, koliko god on bio lep i atraktivan.
                    Sto ne znaci da ce uzeti ovako, ali ovo je skoro pa perfektan start u PLu.
                    Razumem ja sve to, ali svaki dan dolaze nove situacije, nove formacije, protivnici, nove analize i duboki razgovori. Sa kim ih to sada vodi Klop? Mislis da ce sam ili neki novi saradnik unaprediti ovo sve?
                    Prosle godine je bio finalista LS i tri puta razbio sampiona Engleske. Umesto da unaprede ovo sjajno sto su imali, uz dovedenih nekoliko igraca ostali su bez razumne glave.
                    insta: engleski_dopisnik

                    Comment


                    • Nije da baš Liverpulu stoji ružičasto u LŠ. Poraz na Marakani, koji sigurno nije utefteren kada su se planovi pravili, može itekako napraviti problem za odlazak u sledeću fazu.
                      Redsi imaju paklen raspored do kraja. Odlazak u Pariz i dolazak Napolija nije nešto gde sa sigurnosti možeš pisati 3 boda.

                      Comment


                      • Originally posted by Adam The Llama View Post
                        Mec kontrolise vezni red, koji u onom presingu predstavlja kljuc. I bez trkaca Hendersona/Milnera i takvih on ne bi mogao biti realizovan, a kad stavis jednog control defanzivnog veznog tipa Fabinho, on se covek izgubi zato sto covek nije navikao da preore ceo teren i da trci kao Kenenisa Bekele.

                        A za kreativnost su sasvim dovoljni i Keita i Shaqiri.
                        Keita bez asistencije u PL ove sezone.
                        Saciri odigrao 200 od 1000 minuta, jeste kreativan ali mora na teren.
                        insta: engleski_dopisnik

                        Comment


                        • On samo treba da spoji vezni red sa ofanzivnim triom, a oni ce vec deliti lopte izmedju sebe. Nemoj gledati stvari kroz brojke, ogroman uticaj imaju i Keita i Shaqiri na pocetak ove sezone.

                          Verujem da neutralnim navijacima nedostaje onaj atomski fudbal.
                          Ali opet ponavljam, meni je onaj mec 0:0 na Enfildu protiv Sitija bolji no sve tri pobede iz prosle sezone.
                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • Originally posted by NSG View Post

                            Ponavljam se, mislim da Liverpulu fali opasnost po sredini terena u rasponu od 30m do gola. Taj AMC koji zna da sutne ili gurne loptu izmedju stopera i beka. Kad znas da je takav igrac na 30m od gola, mahinalno skupljas odbranu i izlazis ka njemu pa otvaras prostor sa strane. Sada se timovi brane u sirinu protiv Liverpula, ka Maneu i Salahu. Uz to, Firmino sjajno cini igrace boljim ali nije toliko direktno opasan po gol. Jednostavno, trenutni igraci Liverpula na 25, 30m ne stvaraju toliku opasnost koliko Salah i Mane.
                            Zato sto ne mozes da igras i sa takvim AMC-om a da ti uporedo Salah i Mane budu napadaci.
                            Postoji struktura tima kod pozicioniranja, ako jedan centralni veznjak stoji blize protivnickog gola, to ce povuci te krilne napadace nazad.
                            Kad imas 3 veznjaka u sredini, od kojih nijedan nije AMC, lakse se cuvaju bokovi i dupliranje istih. 2 od ta 3 veznjaka su cesto support bekovima, pa to dozvoljava Salahu i Maneu da budu skoncentirsaniji na napad i da sa vise rizika prave presing protivnicke poslednje linije.

                            Ne stvara se balans tima tek tako...


                            Mislim da ce ove godine Klopp mudrije tempirati energiju tima. On zna da iscedi tim tom jurnjvom i presingom, i da sada mozda svesno skida papucicu sa gasa.
                            Nemoguce je igrati taj gung ho presing cele sezone, i to nema veze sa rotacijom. To psihicki i koncentraciono izmori, a uostalom to i na trennzima se onda radi, pa se i tako igraci cede.

                            Zivo me zanima kako proci sezona do kraja. Odlicno ce gurati LFC, ali ne verujem da mogu da otmu titulu City-u.

                            Comment


                            • Originally posted by NSG View Post
                              Umires, a zasto? Ja sam pretpostavio ne znajuci na sta Buvac ima najjaci uticaj. Ti znas?
                              Hold your horses, sta se odmah osecas napadnutim? Nije mi namera bila da izgleda tako, nego bi mi presmesno bilo kad bi se ispostavilo da je Klop zaduzen samo za odbranu, Klop koga kroz celu karijeru krasi uzasna odbrana ekipe, pogotovo u momentima kad gegenpres ne sljaka, tad je pravi horor. I sad kao Klop je lik koji radi odbranu a Buvac ostalo, moras mi priznati da je smesno To je tim ljudi, i tim igraca, rade svi zajedno, naravno postoji delegiranje i zadaci, ali nista nije tako crno-belo i usko specificno.
                              Last edited by bici; 07-11-18, 23:10.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Propišaće krv Liverpul da bi se plasirao, a glavni krivac je naravno Klop. Vladan Milojević mu je očitao fudbalsku lekciju na Marakani, a posledice tog teškog poraza za klub kao što je Liverpul biće duboke i trajne.

                                Idu u Pariz sledeće kolo, a to nikako nije mesto za vađenje. Svi smo videli šta je Milan Pavkov radio tim užasno precenjenim pojedincima iz odbrane, a protiv svemirskog trija Mbappe-Cavani-Neymar navijače Liverpula čeka pravi horor film.
                                C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                                Comment

                                Working...
                                X