Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Skrenuli ste s teme, nema veze sa povredama trcanje sa loptom i trcanje bez lopte, verovatnoca da dodje do povrede na jedan ili drugi nacin je ista.

    Sto se mene tice, ja sam za treniranje sa loptom, i da se sve vezbe koje mogu da se rade sa loptom da se sa njom i rade.


    Niko od nas ne prisustvuje treninzima Arsenala ili Liverpula, da bi znali sta se pogresno radi i da li se uopste bilo sta pogresno radi.
    Po meni najbitnija stvar je da igraci ozbiljno shvate istezanje, dobro/pravilno/pravovremeno istezanje sprecava sve vrste povreda. Samo pogledajte neke snimke istezanja sa treninga nekog kluba, igraci jednostavno ne daju veliki znacaj istezanju i ne rade ga bas najpravilnije.

    A ja mislim da bi igraci trebali i kod kuce da rade individualno neke vezbe istezanja. Sto znaci da nije bas sve i do rasporeda i intenziteta treninga, ima nesto i do odgovornosti i profesionalnosti igraca.


    Послато са HTC One_M8 dual sim уз помоћ Тапатока
    Last edited by Brian McShtull; 14-10-16, 23:55.
    IMG-20190614-192941
    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

    Comment


    • Ono što sam hteo da kažem je da je atletika mnogo više od bezumnog trčanja, bar ja mislim tako.

      A da nema dodirne tačke sa fudbalom, to svakako.

      Slažem se da smo skrenuli sa teme, tako da ću samo reći...ajmo REDSI!!
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Atletike nije samo trcanje. Prva stvar koju ljudi moraju da skapiraju.



        Niko ne ocekuje da fudbaler trci na utakmici 10x100m sprint. Istrcace mozda 2 ili 3 kontre. Ali kako ce uspeti da istrci sprint ako ga ne vezba bar malo na treningu?! Kako ce moci konstantno da se krece ako nema kondicije, ako mu misici nisu navikli na stalne promene?! To da ne treba da se trce krugovi mi je skroz nelogicno. Ok, ne treba da se spremaju za maraton ili polumaraton, ali on mora konstatno da se krece. Cak je jos i "gore" tj vece napore misici imaju kod promena kretanja. A sa presingom koji Klopara igra (primer) imas mnogo vise manjih sprinteva, nisu oni 100% sprintevi, ali su nekih sigurno 70% intenziteta. Tj nece imati 10x100m. Ali ce imati 15x20. I pritom stalno ce morati da se krecu, pokrivaju. To je smrt za misice. Ako nisu navikli, naravno. A da bi se navikli na to, moras da trcis, ne slazem se sa Akanom da to moze da dodje kroz loptu. To ne moze. Tj moze za onog koje stalno u krugu .

        Evo primer mene i kolege na poslu koji je trkac u nasoj reprezentaciji. Covek mozda jednom ili dva put u 10 dana istrci oko 15km. A meni je manje vise svako trcanje preko 10km, a trudim se da trcim 3 do 5 nedeljno. Ali zato on ima promene tempa, tempo trke. ubrzavanja i jos hiljade nekih sitnica. Posle koga ide istezanje. Ja imam promene samo kada odem na fudbal, a on ih ima 2 ili 3 nedeljno. I ako imam vise kondicije od svih u balonu, meni se desava da se raspadnem u 45 min termina. Nisu noge navikle. Desavalo se dosta puta. Dzabe istazanja posle i zagrevanja pre, kada zaradim upalu (nije dzaba ali upala je tu pa je tu). Nisu misici naviknuti. Ubacio vijacu i cucnjeve. Dobijem upalu ali je manja. Promenio trcanje, smanjio kilometraze, a povecao intezitet i upale nema. Mogu ja da istrcim njegov polumaraton, ali ni blizu njegovog tempa. Nemoj da ocekujemo da fudbaleri butu trkaci (atleticari) kada nisu. Ali moraju treninzi da im se prilagode.

        Prvenstveno nije svaki covek isti, svakome misici reaguju drugacije. Naviknuti na neka drugacija opterecenja. Slazem sa Akanom da nema logike da ti posaljes njih svaki dan 15km po asfaltu. Gde je trosenje kolega, zglobova.. svega mnogo gore nego na kada bi trcali na travi. Ali ako planiras da igras konstantan presing sa tolikim promenama pravca pa to moras i na treningu da radis. Samim tim sto ce dosta raditi na tome dobice i snagu da mogu i tih 15km da istrce i ako mi to nije bitno uopste. Mislim svako ko misli da moze to da uradi neka izadje napolje i proba. Tj nemoj da probate da pokidate nesto.

        Jbg mora da se trci, samo je poenta da prilagodis treninge onome sto ocekujes. Secam se kada je Robi bio trener u Zvezdi i kada je dosao Zirojevic ako me secanje sluzi, nama je igra bila katastrofa tada, ali se nije desavalo da u 35min neko od igraca hoce da povraca i da nema snage. A ovaj ih je kazu masakrirao na treninzima. Ali je bilo rasporedjeno kada ce imati trcanja, kada je teretana, gde je deo sa loptom, plivanje, aerobik. Jednostvano je to preozbiljan posao koji mora da bude isplaniran do svakog detalja.
        Uostalom toliko je trcanje nebitno, a secam se kada je Bolt trenirao sa Unitedom i Bajernom. A posle i sa Ronaldom, secam se da sam bas obracao paznju na njih kod sprinta, bas cudno kako su Roben i Ronaldo popravili svoje "prazne sprinteve" posle treninga sa Boltom... primer.
        Veruj Akisa ne trci Mo stalno isto. On je "specijalan" slucaj kada je trcanje u pitanju. To sto Mo hoce da bude trener ne moze da bude lose. Uostalom mi ne znamo kakvi se njegovi privatni interesi. Da li se uopste zanima generalno za treniranje ili treniranje samo u trcanju tj atletici. Ako planira da trenira ekipu Arsenala da ih sprema za Londoski maraton onda je prolupao. Ako misli da uleti kao neki fitnes trener tu opet moze dosta da se polemise. Svi maratonci su planeri opasni, a generalno za sve ovo u fudbalu je potrebno dosta planiranja. Naravno on njima nece doneti nista na tehnickom planu (nece raditi sa loptom) ali ako moze da doprinese u trkackom i kondicionom onda je to druga prica.
        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment




        • Daj da i ja probam jedan , trebace mi.

          Kazu Lallana vidjen kako dolazi na Anfield sa ostatkom ekipe.
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • #LFC team to face @ManUtd: Karius, Clyne, Matip, Lovren, Milner, Henderson, Can, Coutinho, Firmino, Mane, Sturridge
            Lallana na klupi ipak, i ovo znaci 4-2-1-3 ili kako vec, Coutinho je u sredini to je sigurno.
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Najvise me brine Karius, mislim da je trebao poceti Minjole. Mnogo ofanzivan sastav, ocekujem bar jedan gol vise u njihovoj mrezi.

              Comment


              • Sviđa mi se što će Mane da bude protiv Blinda po strani. Tu bi moglo da bude veselo.

                Šteta za Lallanu, gubimo jednog velikog radnika na sredini.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Ajmo momci,hrabro i borbeno!

                  Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Idemo braco

                    Comment


                    • Ja se osecam kao da smo izgubili, nista ovo ne valja...

                      Послато са HTC One_M8 dual sim уз помоћ Тапатока
                      IMG-20190614-192941
                      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                      Comment


                      • Gledaj sa vedrije strane, prvi klin šit ove sezone..

                        Utakmica sa malo šansi, nismo iskoristili svoje. Jbga, ne može svaka da bude raspucana.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Dobro je ovo,sledece nedelje da se dobije WBA i super.Eh da nije bilo kiksa protiv Barnlia...

                          Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Moram priznati, falilo je brzine, kretnje, mobilnosti u sredini, ali i smirenosti. Ni Hendo ni Can nisu to ponudili danas. Lallana je odmah napravio kakav takav impact, a verujem da ce i Gini nedostajati i vrlo brzo se vratiti u prvih 11, zao mi je sto to kazem, ali je tako. Na pocektu meca su napucavali jedni druge pasovima, one nicije lopte su panicno ispucavali, niko da smiri, spusti loptu, sabere dva i dva i krene dalje. Sistemski ovo nije bilo dobro, ali je i postavka Moua naterala tim ovako da odigra. Zato su Hendersonu isplivale sve mane kada se na njega izvrsi pritisak i kada mu se zatvore opcije koje on generalno cesto koristi prilikom distribucije, lako se cita i Mou je to provalio lako. Can opet je vise pokusavao da rizikuje, samim tim je vise i gresio, ali sreca pa je isto tako postavka Moua bila takva da nisu imali puno opcija u napadu i sa cim da napadnu. Bilo je par sacuvajmeboze poteza, ali nista na sta nismo navikli. Karius zabrinjava.

                            Sanse koje je tim imao su samo vid lucidnosti Coutinha. Eto i Can pored lose partije mogao biti match winner, ali DDG bez premca. Iako istina, delovalo je to dosta bolje u drugom. Eksperiment Young/Blind na poziciji levog beka je bio uspesan jer je Mane stalno bio udvajan, a nije dobijao pomoc od Clynea, sto je moguce bila naredba Kloppa da ne ide visoko, pa je Mane morao da izmislja. Zameram mu kod onog klizanja Blinda sto nije uradio vise u onoj situaciji, ali je mozda delovao bez snage.

                            Sturridge ce gotovo sigurno biti klupa u sledecem mecu, iako zaradio zuti, Bailly ga je torturisao poprilicno, a ni Small nije ostao duzan, a mentalnog labilnog od straha povrede, Sturridgea, nije tesko izbaciti iz ritma, tuga, ali to je trenutno nivo gde se Danny nalazi.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Staridz je u žešćem kanalu. Izgleda kao senka onog igrača od pre.

                              Što je još gore, postao je još sebičniji nego što je bio. Nevezano za ovu tekmu, ali kad god igra uzima mnogo nekih nerezonskih šuteva kad ima mnogo bolje opcije u napadu. Nekako je.... ja pa ja.

                              I ova njegova "lenjost" me baš nervira. Kad vidim da ceo tim gine, a on ne daje maximum, totalno poludim. Ok, konačno je zdrav, ima tu straha, ali brate mili, daj neki 100% šprint. Ne pamtim kad sam ga video da odradi neki baš šprint.

                              Ne bi me čudilo da on uskoro ode.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Originally posted by Klopptimism View Post
                                Ja se osecam kao da smo izgubili, nista ovo ne valja...

                                Послато са HTC One_M8 dual sim уз помоћ Тапатока
                                Ma ti si brusa u depresiji...

                                Comment

                                Working...
                                X