Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • овај марковић има неке озбиљне психичке проблеме

    Comment


    • Samo da vam napisem za menadzera, kad mu hocete ledja da vidite.

      Posto Arsenal vec godinama ima podjeljenost fanova Wenger IN, Wenger OUT mogu o tome da fino napisem.

      Gospodo, Liverpool je u kanalu, zestokom. Pored toga sto muku muce sa 25 godina dugom susom za titulom PL ima li ste katastrofalne poteze po pitanju menadzmenta. Rafa se borio za titulu, uzeo LP i od tada vas nema na mapi do prosle sezone, Brendan Rodgers.

      U finansijskom ste rasulu, ko god kaze da niste, boga mu nek ne lupa. Ima li ste kamaru promjena vlasnistva u klubu, imali ste solidne injekcije sredstava od sponzora, ali bez LP ostajete bez ogromnog kolaca novca. Ucesce u LP od ove sezone je po pitanju finansija duplirano, stoga ogroman gubitak za klub.

      Imate interne probleme u komunikaciji menadzer, vlasnicka grupacija, a da ne pricamo da su to Amerikanci koji pod jedan veze nemaju o fudbalu, a pod dva interesuje ih godisnja stopa prinosa veca od 6% da bi mogli da 'lade muda na plazama bez da pomjeraju prst.

      Otpustiti menadzera bi bio najgluplji potez koji bi se mogao napraviti. Pogledajte kakav ste niz imali, od Uniteda do Uniteda. Lose pripremljena tekma protiv Mudonje je ostavila svoje tragove, plus povrede i suspenzije su vas kostale kod Arsenala. Situacija sa Sterlingom je takva da cete ga prodati, ako ne sada, iduce sezone iako mu je sada kapitalna vrijednost oko 40ak miliona, ako pokida iducu sezonu moglo bi to da naraste, ali zadnja godina ugovora, pa mu pada cijena za nekih 10-20% i eto belaja.

      Za transfere ste se obrukali ljetos, jebiga taj neki komitet koji imate, to treba skinut s kurca i pustit menadzera da bira igrace.

      Jedino sto treba da promjeni Brednan jeste da malo drzi jezik za zubima, los PR radi i onda mu se izjave obiju o glavu.

      Ako hocete dugorocan uspijeh, promjena menadzera svako 2 godine nije odgovor, a primjera o tome u korporativnom sektoru mali milion.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • U finansije se dibidus ne razumem, ali se u ostalim stvarima moram složiti sa diskutantom iznad
        Liverpul garantovano trenutno nije u situaciji da dovede boljeg od Brendana, ma koliko on po nekima bio loš.
        Ako bi se zadržali svi bitni igrači, i napokon uboli 2-3 prava pojačanja sa proverenim igračima, trebali bi se onda nagodinu ozbiljnije uključiti u borbu za top4.
        Što se ove sezone tiče, ako povežemo sledeće tri utakmice, matematički se vraćamo u trku, mada realno nisam optimist da se može na kraju desiti čudo
        ¡Si Señor!

        Comment


        • Ne bih se Aki slozio oko finansijskog dela, jer kako si to kataklizmicno opisao, nekako sam stekao dojam da smo pred gasenjem.
          Sto se LS tice, tu se gubi fin deo novca, ali sve je to relativno i u zavisnosti dokle klub dogura, kao i menadzerska sposobnost kluba da u tom potencijalnom uspehu napravi lovu. Ako gledamo na samo ucesce, sam novac nije neki katastrofalan gubitak kada se pogledaju prihodi od PL novca koji takodje rastu, kao i novi komercijlani ugovori samog kluba.

          Situacija koju si ti opisao, vise lezi periodu u kojem je Rafa otpusten.
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Freshko, nije kataklizmicno da ste pred administracijom, ali u pogledu na velicinu kluba o kojem pricamo, ovakva finansijska situacija je poprilicno losa. Brate proslih sezona je bilo 30 m upad u LP, sada je oko 50m ako se ne varam. Povecala se kolicina nagrada i TV prava za LP i tu je narasla kolicina novca.

            U PL dobit cete oko 100ak miliona od TV prava, a od iduce sezone uzet cete 1.5-2 puta vise zbog onog deal od 5.1 milijardi funti. Plus da ne pricamo da funta u odnosu na euro raste, pa je Britanija u velikoj kapitalnoj prednosti po tom pitanju u odnosu na ostatak Evrope.

            Vama su problem Amerikanci, ako ne bude profitabilnosti od investiranja u klub, onda nema smisla investirati dalje i to bi mogla biti nova promjena vlasnistva.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Glupo je porediti Wengera i Rodgersa, Wenger je toliko trofeja osvojio, to ovaj nece nikada uspeti. A sa druge strane doneo i finansijsku stabilnost. Sto se mene tice, ja bih voleo da dodje Benitez i povuce opet spansku koloniju, ili neki francuz. Ovako Englezi se raspadaju, a nama trenutno kostur tima cine Englezi, znaci dovodjenje Spanske ili Francuske kolonije moze da nas vrati u top4 i LS.
              Opet Benitez moze da dovede top igrace, dok kod Brendana samo klinci hoce da dodju.
              Last edited by Brian McShtull; 05-04-15, 14:14.
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Imas 4 utakmice u toku sezone protiv Vengera i Van Gala i ne dobijes nijednu. Mislim da bi i Hodzson uspeo bar jednu da izvuce. Put pod noge, iako su neke stvari odlicne koje radi. Ili si pobednik ili nisi.
                sigpic

                Comment


                • Ko da dodje da uradi bolji posao od Rodgersa u ovom momentu?
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Realno biti 5. ili 6. i nije neki zadatak...dobar je Brendo za neke stvari,odlican asistent bi bio nekom boljem treneru
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Ko da dodje da uradi bolji posao od Rodgersa u ovom momentu?
                      Ja znam da tebi ovo odgovara jer na taj nacin se kristalise standardni TOP4 i Arsenal jos 15 godina ne moze da ispadne. Meni ne odgovara. Hocu nekog ko moze da pobedi jednu bitnu utakmicu za klub. Lepo je dati Kardifu 6 komada ali ti sustinski ne donosi nista. On je sve izgubio i neka ide u Totenhem ili Sautempton da igra lep fudbal i povremeno svojim taktickim minijaturama odusevi ljubitelje fudbala.

                      Trener iz Primere ili Bundesa da bi se skauting okrenuo za 200 stepeni. Emeri, Smit, Favre. Samo nek nije ostrvski trener, nema od njih nista cak i kad forsiraju pas igru.
                      sigpic

                      Comment


                      • Nisam ja nikad za nagle promjene menadzmenta i to, cisto iz tog ugla gledam.

                        A da mi odgovara, odgovara, da naravno, jebiga jedan klub manje o kojem se moram brinuti
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by Casiraghi View Post
                          Ja znam da tebi ovo odgovara jer na taj nacin se kristalise standardni TOP4 i Arsenal jos 15 godina ne moze da ispadne. Meni ne odgovara. Hocu nekog ko moze da pobedi jednu bitnu utakmicu za klub. Lepo je dati Kardifu 6 komada ali ti sustinski ne donosi nista. On je sve izgubio i neka ide u Totenhem ili Sautempton da igra lep fudbal i povremeno svojim taktickim minijaturama odusevi ljubitelje fudbala.

                          Trener iz Primere ili Bundesa da bi se skauting okrenuo za 200 stepeni. Emeri, Smit, Favre. Samo nek nije ostrvski trener, nema od njih nista cak i kad forsiraju pas igru.
                          To bi bio dobar izbor. Nove pustolovine sa Benitezom vam nista ne trebaju.

                          Comment


                          • Liverpool ce sledece sezone generalno biti na nuli. Sav napredak od prosle sezone je nekako wasted, kao i novac koji je dat na igrace, donekle. Promena trenera uopste nije losa ideja, niti nagla. Tri godine je imao Brendan, imao je love, sto u danasnjem fudbalu retko ko ima. Pravio je gomilu gresaka, ali ni on nije kriv za sve naravno, to je kolektivna odgovornost cele uprave LFC. Nismo ni imali te srece sa povredama, ali to ne sme biti izgovor.

                            Ja nisam ni za ni protiv, nekako sam ambivalentan po tom pitanju njegovog odlaska, a nesto ne mislim da ce promena trenera znaciti i promenu skautinga. Jer da vidim tog Emerya da dodje i poprica sa upravom, kad mu kazu da mora da dovede jednog Engleza ili dvojicu godisnje, plus da saradjuje sa komitetom koji mozes misliti "ocenjuje birane mete" i finansijski procenjuje sta i kako raditi, sa sve izgubljenim Ayrem, samo ce se zahvaliti na ponudi.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Ne bih se slozio da ce Liverpul biti na nuli pred pocetak sledece sezone i transfer perioda. Mnogo teza je situacija nego pred pocetak ove sezone u vecini slucajeva. Ako se uzmu samo neki parametri kao sto su ne igranje LS, zatim nezadovoljstvo pojedinih igraca, manje novca ce biti za potencijalne transfere i jos mnogo toga. Liverpul je u debelom minusu ispod nule u mnogim aspektima.

                              Liverpulova prekretnica je bio ljetni prelazni rok, gdje se potrosio ogroman novac a nije se nista napravilo. Upravo to je najveci problem. Brendon je najveci krivac za to ali i ta famozna politika kluba. Ostaje nada ce se nesto bitno promijeniti, inace Liverpul ce zaglibiti jos dublje. Postace tradicija da se borimo za 5-6 mjesto, prodavace se najbolji igraci a kupovati balvani kao sto su Lovren i Alen, Borini i ostali. I pored sve ce nas konkurenti derati bez obzira u kakvoj su formi.

                              Comment


                              • Da li ovaj poraz Sitija, vraca nas u pricu za top4? Jos ako Junajted dobije Siti sledece kolo?! Ima jos 7 kola do kraja, 21bod u igri, samo jos da nas veliki trener nije odustao od top4.

                                Ako se desi ovo iznad, imacemo 6kola i -4, situacija koje moze da se stigne, do Celsija imamo relativno lak raspored. Sada samo treba dobiti u FA-u i podici samopouzdanje, pa nastaviti sa pobedama u PL i igrati do kraja pa sta bude.
                                IMG-20190614-192941
                                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X