Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Minjole, Dzonson, Moreno, Ture, Skrtel, Lukas, Gerrard, Henderson, Sterling, Lallana, Lambert.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Ipak Brendan ne zna sta radi... Tj meni nije jasno.

      Minjole, Dzonson, Enrike, Skrtel, Lovren, Lukas, Alen, Henderson, Dzerard, Sterling, Lambert.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by z0La View Post
        A mozda stavi i Enrikea na tog levog beka a?... Ono kao hoce malo iskusniju odbranu. Dzonson, Ture, Skrtel i Enrike? Mislim da je on fit.I mislim da je jedan od njegovih retkih startova u prvih 11 bio bas protiv Bazela u prvom mecu.Bio je nas najbolje ocenjen igrac na toj tekmi, koliko se secam...
        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

        Comment


        • Originally posted by jovan View Post
          Lovren ? Allen i Lucas zajedno ?
          Mada mozda Lovren sad i odigra dobro, jer ga je Toure zamenio u startnoj.
          Last edited by Scouser; 09-12-14, 19:43.

          Comment


          • Waited 5 years for one scruffy win against a Bulgarian pub team
            Toliko sto se tice LS-a.

            Comment


            • Ako dodje AVB, osvajamo Championship dogodine. Cime je zasluzio ovaj veliki covek da ispada od Bazela
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Nazalost doslo je vrijeme za rastanak Brendane

                Covjek u kojeg sam ja nevjerovatno vjerao se pogubio.Od pocetka sezone igra nam ne lici ni nista,a vecerasnja utakmica je samo bila slag na tortu.Kada nam treba pobjeda Allen i Lucas pocinju (tacno ne mogu da se odlucim koji je gori mada Lucas ima blagu prednost),Henderson igra krilo dok na klupi sjede Can,Moreno,Lallana,Coutinho.Pratim Liverpool vise od 10 godina,ali rijetko je bilo trenutaka kao sada kada se uopste ne radujem utakmicama Liverpoola.
                TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                LFC:18+5=THE GREATEST

                Comment


                • Originally posted by Ukacca View Post
                  Toliko sto se tice LS-a.
                  Nisamo ni zasluzili da prodjemo dalje a nije ni zasluzio onaj tuljan da ostane na trenerskoj poziciji.
                  Kakvu je ekipu izveo na teren ja ne mogu da povjerujem.
                  Kad se samo sjetim koliko su ga neki ovde dizali u nebesa... obicni manipulator.

                  Comment


                  • Ovo nam treba.

                    Evo nam trenercina kad batali kopacke.

                    Spoiler


                    Pomocni trener zaduzen za intenzitet treninga i detalje + odlican za atmosferu u timu.

                    Spoiler


                    Sportski direktor kojeg ce malo koji igrac odbiti.

                    Spoiler
                    sigpic

                    Comment


                    • Dobro bi bilo da Gvardiola osvoji LS sa Bajernom i da se smori i da ga dovedemo na kraju sezone, a da on povede sa sobom kao pomocnog trenera Alonsa pa kad se bude smorio s nama ovaj da nastavi, ali ovo kao i ovo iznad sto je Nash napisao mozemo samo da sanjamo. Vec vidim kako dolazi AVB ili neki drugi pa kad ne udje u top4 na pocetku sledece sezone opet novi trener....
                      IMG-20190614-192941
                      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                      Comment


                      • Originally posted by SOMI View Post
                        Nisamo ni zasluzili da prodjemo dalje a nije ni zasluzio onaj tuljan da ostane na trenerskoj poziciji.
                        Kakvu je ekipu izveo na teren ja ne mogu da povjerujem.
                        Kad se samo sjetim koliko su ga neki ovde dizali u nebesa... obicni manipulator.
                        Slazem se da je usrao do jaja sa taktikom i izborom igraca na skoro svakoj tekmi od pocetka sezone. Previse pogresnih odluka u vrlo vaznim trenucima. Ali ne secam se da je bilo ko tokom prosle sezone za njega rekao da je manipulator i prevara od trenera. Znaci kad ide dobro, onda je bog, kad zaskripi onda drvlje i kamenje. Ne valja ti razmisljanje Somi...

                        Comment


                        • mod edit: ajmo malo kulture i samokontrole

                          Comment


                          • Originally posted by Ukacca View Post
                            Slazem se da je usrao do jaja sa taktikom i izborom igraca na skoro svakoj tekmi od pocetka sezone. Previse pogresnih odluka u vrlo vaznim trenucima. Ali ne secam se da je bilo ko tokom prosle sezone za njega rekao da je manipulator i prevara od trenera. Znaci kad ide dobro, onda je bog, kad zaskripi onda drvlje i kamenje. Ne valja ti razmisljanje Somi...
                            Jbg covjeku mnogo treba da progleda... iskreno vrlo sam razocaran a sto se tice Brendana kao i vecini i meni je zamazao oci i ako sam sumnjao u njegov kvalitet. Njegove izjeve u kome istice sebe iz dana u dan su mi povecavale tu sumnju. Pa cak i onda kada smo igrali najbolji fudbal u ligi jako su mi smetala ona dodavanja (bezbroj) izmedju stopera, golmana i zadnjeg veznog i po nekad losa taktika i kasnjenje sa izmjenama.
                            Sve se to prenijelo na ovu sezonu (osim dobre igre) i menadzerima nije dugo trebalo da provale njegovu taktiku dovoljno je da izvrse jak pritisak na zadnjeg veznog i stopere pa da bi smo bili u ogromnim problemima. Mnogi menadzeri su tu taktiku su provalili i prosle godine ali smo imali igrace koji su pravili razliku (Staridz i Suarez) a Brendon kao i tad ni sad nema drugu taktiku.

                            Comment


                            • Ni sam ne verujem da se ovo desava, ali izgleda da je u fudbalu sve moguce, pogotovo kada je Liverpool u pitanju. A i vreme je da napisem neki poduzi post, i da iz mog ugla iskazem svoje vidjenje trenutne situacije, ali i da se osvrnem na to, na koji nacin sam prozivljavao Rodgersa u klubu, nekako jednostavno moram, da bih se lakse osecao.

                              Jos za vreme onog leta, kada je King sporazumno prekinuo saradnju, rekao sam Nashu koga mogu videti kao trenera, naslednika, obojica smo bili slozni za Martineza, ali i Rodgers je tu bio opcija i poceo da se pominje po medijima, jer, znali smo da trener top klase u tom trenutku ne moze doci. Opcije su se same nametnule i uprava gle cuda, je mislila na isti nacin. Roberto je bio pozvan na razgovore, i ja sam bio uveren da je to done deal, pogotovo nakon slike Henrya i njega kako setaju po Bostonu. Ocigledno da uslovi nisu bili prihvatljivi Robertu, pa je dosao Rodgers, kojem je politika kluba ocigledno odgovarala.

                              Odmah sam stavio do znanja, da ma kakav rezultat bio, cela sezona mu se mora dati, pa cak i dve, da bi imao vremena da pokaze, jer je kao trener i ranije, pokazivao znake talenta, znanja. Posle sam procitao njegov intervjuu, kako je impresioniran klubom, sve najbolje je govorio, ali ono meni najbitnije, kako je fino objasnio kuda klub treba da ide, i svideo mi se taj smooth talk.
                              Ali, secam se ocajnog starta, i vrlo teskog rasporeda, ocajnog transfer roka, i kupovina poput Borinija i Allena, koje mi nimalo nisu ulivale nadu, ali i hattrick Kanibala koji je usledio protiv Norwicha, detalj koji je najavio sjajnu njegovu sezonu.
                              Igra je postepeno bila bolja, ali tu je falio neki igrac, falio je jos jedan pokretljiv igrac koji ce kvalitetom dati veci doprinos, falio je Danny Sturridge. Ideja koja je obilovala davanjem sansi mladjim igracima, kao sto su Suso i Sterling, je bila jedan veliki plus, ali dolazak Coutinha tada, bio je znak da ce neko od momaka morati da prepusti mesto, a obojica su na kraju pala u drugi plan. Takav impact je Brazilac imao, da sam cenio da imamo bargain of century. Tandem koji su krenuli da prave Suarez i Sturridge, bacio je uopste senku na tadasnji plasman u ligi, u koji ja nisam mnogo obracao paznju jer sam smatrao da je te sezone nerealno mozda ocekivati top4, i ja sam samo cekao sledecu sezonu.

                              A ta predsezona je obilovala vec cuvenom sagom Suareza, koji je hteo da ide, dodatnim pritiskom na to, donelo je ujedanje Baneta i ban od nekoliko utakmica, njegovim menadzerom koji je tvrdio da klauzula postoji, nasoj upravi koja je tvrdila suprotno, sitnu provokaciju koju je Wenger odradio sa ponudom, i fantasticnim delovanjem Rodgersa, u vec pomenutoj sagi. E tu me je kupio maksimalno, na kakav nacin, i to veoma surov je odreagovao. Znajuci Suarezov mentalitet, ja sam cenio da on nece i ne moze gore, i da ce takav tip igraca dati maksimum uvek, ma kakva bila situacija, i tako je i bilo. I ne samo to, covek je imao jednu od najboljih sezona u istoriji lige.

                              Pocetak opet tezak, pojacanja donekle dobra, ali nije napravljen veliki napredak, druga sezona Brendana, vec su morali poceti rezultati dolaziti, a igra je delovala vrlo dobro, medjutim tek od januara krece ono pravo. Slicna prica se desava kao i protekle sezone, ali ovde se dize forma na nenormalan nivo, pocinje se igrati fudbal kakav svi zele gledati, maksimalno ofanzivan, rapsodija tandema S and S kojem se posle prikljucuje jos jedan igrac cije prezime pocinje na S, kapiten Gerrard igra najbolji moguci fudbal koji moze da pruzi u onim godinama, u tim momentima, Liverpool ima mozda najjaci, najraznovrsniji i najbrzi napad na svetu. Ali tu sam sumnjao na malu kontradiktornost, koju cu istaci na kraju.

                              Ali poenta price, da je sve delovalo nerealno, kretnja na terenu svih igraca, nenormalan presing od kojeg je sve pocinjalo, krecu da se dobijaju izuzetno jaki protivnici, ekstremnom lakocom, Everton, Arsenal, So'ton, Utd na Old Trafordu, Tottenham, delovalo je da niko ne moze zaustaviti taj napad. Odbrana je bila slaba, ali napad jednostavno sve mogao da nadoknadi. I od situacije, gde skromno ocekujes top4, i gde je to zasigurno bio cilj kluba, dolazis u situaciju, da nakon niza, nekih srecnih okolnosti, nenormalno konstantne igre koja je uzrokovala niz nepobedivosti od ko zna koliko utakmica, da se boris za titulu.
                              E onda se setis Gerrarda, koji je imao generalno malo sansi da uzme taj trofej, mozda je najveca bila one sezone kada smo bili drugi iza Utd-a, i setis se kolika je legenda kluba i koliko ce mu taj trofej znaciti, setis se svih partija u sezoni do nekog momenta, partija apsolutno svih igraca u timu, i pocinjes da se nadas. Pocinjes da budes neskroman, da verujes u nemoguce, iako se to nemoguce zaista desava, jednostavno zaslepis, zazmuris pred svim nekim manama i igraca i trenera, razmisljas i pitas se: "Da li stvarno mozemo ? Da li Brendan to moze ?"
                              Brzo smo se vratili u realnost, tj brzo nas je Mou vratio, i pokazao sve slabosti tima. Vec tad, smo uvideli gde skripi, tj gde moze da zaskripi.
                              Pojeo nas je pritisak, pa smo i u sledecem mecu, ponovili Istanbul, samo sto smo ovog puta mi bili AC Milan, i sto ovog puta nije bilo produzetaka, na nasu srecu. Titula je izgubljena, i tek sada shvatam koliko cu zaliti za tom prilikom, kako taj momenat bude odmicao.

                              U nastavku, znamo sta se desava, Suarez pravi sranje na SP, a potom i odlazi iz kluba za rekordan novac, koji se jednostavno bacio u smece, tek tako.
                              Ok, znali smo da ce Suarez da fali, da se njegov individualni kvalitet ne moze zameniti drugim, ali timskim radom koji je krasio klub i bez njega i sa njim, nije mogao tek tako da nestane i da se sa tim moze. I videli smo taj teamwork na delu, samo jedanput ove sezone, protiv Spursa, kada je najbolji pojedinac bio Sturridge iako nije dao gol. Tu sam video, da ne zavisimo od Suareza, mada sam i sa njim na terenu vidjao da mozemo odlicno da igramo kada Kanibal odigra lose. A onda gubimo i njega, i nije bilo strasno, dok nismo poceli da uvidjamo da od Balotellija nece biti nista i dok nismo uvideli da se Danny igrati do kraja godine. Sem Lallane i Morena, nisam bio odusevljen niti jednim pojacanjem, a igra je pocela da lici totalnu anarhiju.

                              U takvoj situaciji, vidim Rodgersa koji izgleda izgubljeno, koji pod pritiskom puca, koji ne zna sta treba da radi i sta treba da izvede na teren, da je totalno nesiguran. Nikad nije ni bio u takvoj situaciji ? Zasto ? Pa zato sto ni pre prosle sezone nikada nije bio vice sampion bilo koje druge lige, a ne PL. Pritisak da ove sezone odrzi konstantu je bio sve, samo ne iznenadjujuc. I on je izneverio sve fanove koji su verovali u njega, pokazao je izuzetnu nezrelost, neiskustvo gustog rasporeda i rasporedjivanja rotacije gde mu Sterling igrao skoro svaki mec od pocetka sezone, kakva god da je masina, i on je samo covek, pa mogu da kazem i klinac. E onda se covek seti svih njegovih bisera i u prosloj sezoni u kojoj tada nisi mogao da vidis, ili si jednostavno birao da ne vidis sve slabosti, pored ogromnog hypea i napada na titulu, jednostavno nisi u poziciji da kritikujes trenera koji ti posle dugo godina donosi LS i borbu za titulu koju je aktivno u poslednjih 10 godina doneo samo Rafa.

                              I ovoj situaciji, covek pocinje da misli na svakakve stvari, da li je Brendan one season wonder ? Da li je prosla sezona cista koincidencija svih srecnih dogadjaja po klub, da je ligu zadesila sudbina slabijeg kvaliteta vecih klubova, generalno slabijeg Chelsea, loseg Arsenala, ocajnog Utd-a, strasne sezone gotovo 90% igraca u LFC, pogotovo Suareza, Sturridgea pod povredama, Stivija, Hendersona i Sterlinga ? Cak i stil igre, moze da se navede kao argument, onu boldovanu kontradiktornost, je upravo ovo sto cu sada navesti. Brendan je uvek bazirao svoju igru na posedu. Koliki smo mi posed imali kada smo unistavali jace protivnike ? Ispod 50% u vecem broju slucajeva, bilo bi i u 100%, da nismo ekspresno pre vremena zavrsavali meceve, i posle davili loptu i dizali procenat. Protiv Evertona i Arsenala 40%, a to su nam mozda najjaci mecevi te sezone. Pa se postavlja pitanje, da li Brendan nije ni stigao da odradi perfekciju svog sistema, i igra prosle sezone puka slucajnost nametnutog nesavrsenog sistema u njegovim ocima, a opet sistema koji nam je doneo onakvo cudo ?

                              Treca mu je sezona, dakle izgovor da ne mora dobiti otkaz ne postoji u vidu datog vremena, kredite je vec sada potrosio i vidu potrosenog novca na igrace i same igre. Cini se da mu uprava veruje i dalje, i ne treba ih kriviti za to, niti kriviti ostale navijace koji ga podrzavaju. Ja sam ga uvek podrzavao, ali mislim da je vreme da se pogleda istini u oci. Mozda i prenagljeno razmisljam, kada se sve ovo skupi, ja nikad necu ni da pljujem coveka koji je bio deo necega prelepog prosle sezone, postovacu ga, kao i Kinga sto i dalje postujem iako je i on nas zavio u crno. U svakoj drugoj situaciji, Rodgers bi sigurno dobio otkaz.

                              Ali, postoji ona stara, koju je i sam King izgovorio:“No player is bigger than the club."
                              Ovoj situaciji vise lezi, da zapravo niko nije iznad kluba, a ne samo igraci.

                              Sta posle ovoga, i eventualnog odlaska Rodgersa, ne znam, nisam pametan, jer nisam nikad ni posumnjao da moze doci do ovolikog pada u igri, i verovao sam, slepo, da je Brendan nas dugogodisnji trener. Izgleda da sam se prevario, na zalost moju, i svih ostalih navijaca.

                              Sezona je daleko od gotovog, neke stvari mogu da se promene, nije jos kasno za klub, a za Brendana, to cemo videti za vikend.
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Znali smo mi Brendanove mane i prednosti i pisali smo o njima ali kad se posle 24 godine ide po titulu onda te ne zanimaju ni mane ni prednosti. Racunali smo da ce jos napredovati kao trener, jer je prosle godine napredovao u odnosu na prvu sezonu kod nas i to ne moze niko da mu ospori.

                                Nije me bilo u poslednje vreme, nisam pisao jer su ljudi ovde poceli da pisu nevidjene gluposti. Na kraju prelaznog roka kad sam sve izanalizirao sam shvatio da Rodzers nije neko ko moze do titule. Jednostavno, ne mozes dovesti Balotelija i biti najveca klasa. Da ne pricam o ostalim pojacanjima jer je ovo ubedljivo najgore. Odmah sam postao pesimista. Shvatio sam to ali sam mislio da bi sa njim mogli da imamo kontinuitet u TOP4. Dakle, igras LS, igras dobar fudbal, uzmes poneki kup, cetvrtfinale LS i tako u krug. Zasto je to bitno za nas? Zato sto bi onda vrhunski igraci i treneri videli svoje mesto kod nas. Zato sto bi onda u jednom prelaznom roku mogla da dodju 2 igraca koja ce povuci do titule(nesto kao Fabregas-Kosta). Zato sto bi se na primer za par godina Gvardiola zasitio u Bajernu i onda bi mu mozda Liverpul sa dobrom osnovom bio primamljiv da dodje, dovede 2-3 prava igraca, postavi svoj sistem i bude taj koji ce da donese titulu posle 30 godina. Ili Anceloti, Klop, Cholo, nebitno.

                                Jednostavno, postoje treneri koji uspeju dobro da prepoznaju jednu ekipu s kojom rade, da naprave jedan sistem, da imaju dobru sezonu, dve pa cak i tri ali posle prospu sve. Kuper je simbol toga. Rodzersu niko ne moze da ospori proslu sezonu. Ono je njegov masterpiece jer je savrseno znao kako da izvuce mnogo iz tog tima koji su vukli napadacki tandem i Stiven kao deep lying play. Kad ove dvojice nema + Stiven koji vise ne moze 90 min a ti dovedes igrace koji nemaju liderske sposobnosti ne mozes nista. Da se razumemo, to su dobri igraci vecinom ali oni mogu samo da prate dobre lidere. Lalana je meni car i da smo imali njega ili nekog slicnog prosle godine u rotaciji mozda bi imali koji bod vise i uzeli titulu ali ne moze on da vuce u vrh tabele, moze samo da isprati lidera. Mi kad bi doveli recimo Tomasa Milera, covek bi pruzio 20% svojih mogucnosti jer on nije lider Bajerna ili Nemacke, on zna sta je njegov zadatak i to savrseno radi.

                                U TOP4 necemo. Jedini spas je da Dani od januara ostane citav do kraja sezone i da proba da se osvoji LE i tako udje u LS.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X