Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by S-Nash View Post
    ...Trenutno nema potrebe za napad da brinemo. Imamo sistem, dali smo 101 gol prosle sezone...
    Bez Suareza teško. L'pul ima igru, Rodžers je to napravio

    Alen-Džerard-Henderson
    Sterling-Staridž-Suarez

    , ali... Dobri su i Lalana i Lazar, ali je Suarez bukvalno zver od igrača tako da će se to osetiti.
    Inače Lazar je idealan za 4-4-2 u tandemu dva centarfora. Što bliži golu, to je opasniji i njegova munjevita brzina postaje neodbranjiva. Nije isto da li će slomiti nekome kičmu na svojoj polovini gde se našao jureći nekog beka ili ako se to desi u srcu protivničkog šesnaesterca.

    Comment


    • Liverpool have made a £39m offer for Edinson Cavani, PSG are reluctant to sell but Cavani wants to leave (L'Equipe)
      ....
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Originally posted by CicoIZeko View Post
        Bez Suareza teško. L'pul ima igru, Rodžers je to napravio

        Alen-Džerard-Henderson
        Sterling-Staridž-Suarez

        , ali... Dobri su i Lalana i Lazar, ali je Suarez bukvalno zver od igrača tako da će se to osetiti.
        Inače Lazar je idealan za 4-4-2 u tandemu dva centarfora. Što bliži golu, to je opasniji i njegova munjevita brzina postaje neodbranjiva. Nije isto da li će slomiti nekome kičmu na svojoj polovini gde se našao jureći nekog beka ili ako se to desi u srcu protivničkog šesnaesterca.
        Suarez je jedno sebicno deriste koje je pre Rodzersa bilo igracic od 11 ligaskih golova. To moze i Ziru, Dzeko, Adebajor i ta ekipa pa i vise da daju. Nikakav problem. Rodzers je potom dosao u mrtvilo od par krstenih igraca i 20-ak drva. Prvo sto je uradio je prilagodjavanje ekipe Suarezu u kojem je video nekog ko iole zna fudbal pored raznoraznih Dauninga i ko moze povuci ostatak ekipe. Drugi potez je bio povlacenje Dzerarda na deep lying play-a u decembru 2012. odakle smo poceli da dobijamo sistem koji sad imamo. Dolaskom Rodzersa je Suarez popravio selekciju suta, dodao raznovrsnost u zavrsnici. Uz pomoc Rodzersa je naucio da balansira kada ide spoljna, unutrasnja, spic. Do tada je bio talentovan divlji igrac. Pre Rodzersa 11 golova. Sa njim 23 pa 31. Najpre je Rodzers cepao 4-3-3 i prilagodjavao se njemu a dolaskom Kutinja i Staridza je poceo i da prilagodjava Suareza ekipi. Sistem je bio uspostavljen. E sad, opet i u tom sistemu Suarez je neko ko je mnogo zahtevan. Pritom je covek kojem je tesko sam sebe da isprati a ne da ga drugi prate. Narav opste poznata. Rodzers je taktickim varijacijama uspevao maltene uvek da pronadje nacin da Suarez i Staridz ulaze u odredjeni broj sansi. Ovom prvom je to posebno potrebno jer juri rekorde i bitne su mu individualne nagrade.

        Postoje odredjene stvari koje cemo sa njim izgubiti ali idemo ovako:

        -Nece se vise desavati da imamo kontre 3 na 1, 3 na 2, 4 na 2 gde on treba samo da odigra najjednostavniji pas a umesto toga izgubi loptu i uskrati nas za gol.
        -Nema vise da ga Dzerard izbaci po strani, Hendo i Cou idu iz drugog plana a on umesto da im doda sutira maltene iz mrtvog ugla. Jednom pogodi pa mu se svi dive i to prikrije onih 10 puta sto nije dodao. Posle se ljudi cude sto nam veznjaci ne daju vise golova, kazu ne ulaze u sanse. Ne ulaze djavola, samo nisu uposljeni.
        -Nema straha da li ce nekog ujesti, dobiti suspenziju od 10 utakmica...
        -Nema dodatnog pritiska javnosti na klub zbog njega.
        -Nema previse nerezonskih resenja.
        -Nema jos nekih stvari koje se ne vide tako lako. Recimo, ako mu dodje u glavu da taj dan ne bude sebican. Ide Dzonson po strani, Suarez poludesno s loptom. U kaznenom nikog, losa kretnja saigraca. On izbacuje Dzonsona, ovaj centrira i napad se zavrsava. Plejmejker poput Kutinja ce odigrati obican pas Hendersonu pa posle 5-6 dodavanja kad su igraci bolje pozicionirani izbacice nekog na strani i dajemo gol. A obican covek tu situaciju vidi kao: "Gledaj kakav pas Suareza za Dzonsona." Sto tako izgleda na prvi pogled ali je daleko od toga.
        -Nema onoga da su igraci dobro pozicionirani, pas igra tece a on iz cista mira prilazi po loptu i skracuje prostor za igru. Onda proturi nekom kroz noge i masa svrsava a to sto nas je mozda uskratio za gol sansu, zabole koga.

        Nije slucajno sto Suarez da 10 golova u decembru pa ga posle nema. Zna on odlicno kako treba da igra i sta treba da radi. On je 100% timski igrao jedino kad se Staridz povredio i tada pokazao sta moze. Samo sto previse misli na sebe i u svakom prelaznom roku pokaze kakvo je djubre. Donese on mnogo ali i odnese samo sto ljudi vide njegove majstorije a neke takticke sitnice se prikriju. Njegovim odlaskom ce drugi igraci malo vise imati loptu u nogama i pokazati pun potencijal. Pritom Suarez nije neko ko je resetao najjace ekipe. Evo 2 kljucne tekme protiv Sitija i Celsija na Enfildu, skoro nista i jos unosio nervozu. Protiv Sitija mozda i crveni zasluzio. Imao asistenciju za Sterlinga ali mnogo vise odneo taj dan.

        Nije slucajno sto Suarez nije nikad osvojio neku ligu u Evropi, cak ni u Ajaksu gde je bio daleko najdominantniji igrac lige. Uzeli su prvenstvo tek kad je on u januaru otisao posle ujedanja broj 1. Isto kao sto nije slucajno sto Ibra nikad nije uzeo LS. Suarez je samo jedan u nizu igraca koje je Liverpul (Brendan Rodzers) napravio najvecom klasom i napravicemo nove. Ja jesam bio za to da ostane dok nismo igrali LS ali sada kad imamo vise opcija i dovoljno para, drago mi je sto je otisao. Takav covek ti ne treba u ekipi. Neke stvari su vaznije od samog rezultata.

        Liverpul moze ponovo u LS i bez njega a od sledece sezone i po titulu. Rebuilding proces jos traje ali se polako izvlacimo iz govana koje su ostavili Hiks i Zile, Komoli, Hodzson i na moju veliki zalost Keni i Rafa. Trofeji jos nisu prioritet. Tu smo iz senke ali nista ne silimo. Idemo samo uzlazno, pravimo lepu pricu i to je to. Luisu Suarezu niko nece osporiti nijedan gol ili asistenciju za Liverpul ali dovoljno je bio ovde, dovidjenja prijatno. Tih 30 golova ce nadomestiti nova pojacanja + ce Henderson, Kutinjo, Sterling i Staridz timskom igrom doci i do bolje individualne statistike.

        Trener je maltene sve u fudbalu. To sto vecina ljudi ne shvata to, gleda preko livescore-a i Fantasy PL-a je njihov problem.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by MareLFC View Post
          ....
          Nisam nesto pretarano gledao Cavanija u Napoliju ali ovo sto sam ga gledao u PSG i za repku mi je nesto lose igrao.
          Last edited by Scouser; 13-08-14, 15:28.

          Comment


          • @Nash



            Luis Suarez scoops PFA Player of the Year award
            I rest my case...

            Comment


            • Uzeo je i Geret sezonu pre toga zbog bolesnih golova van 16 s pozicije 10-ke a Totenhem je upravo pao kad je AVB prebacio Bejla u sredinu. Dok je cepao levo bili su 3 i vec vidjeni u LS.

              Jedino s cim se u zivotu slazem s Arsenom Vengerom je da treba ukinuti individualne nagrade. Fudbal je timski sport. Koga zanimaju individualci, eno tenisa. Postoji ranking, zna se koliko bodova nosi koji turnir i mirna Bosna.
              sigpic

              Comment


              • Nash svaka cast za oba posta,slazem se sa ovim sto si napisao o Suarezu,mislim da smo mnogo vise dobili odlaskom Suareza,i to ce se pokazati u buducnosti....

                Comment


                • Opustite se i uzivajte u fudbalu koji igramo. Trofeji ce doci pre ili kasnije. Nas najbolji igrac je skoro produzio ugovor na jos 5 godina.

                  Spoiler
                  sigpic

                  Comment


                  • Suarezova najveca mana je sto nije igrac za velike utakmice.
                    City nije dao gol obe utakmice.
                    Chelsea nije dao gol u obe utakmice, pogotovu nista nije uradio u drugoj utakmici.
                    United nije dao gol u prvoj utakmici, u drugoj je dao, al tek na 2:0.
                    Arsenal nije dao gol ube utakmice...

                    Comment


                    • Comment


                      • Suarez je bio najbolji u tom celom sistemu, sada ce neko drugi uzeti to mesto. Drago mi je da smo popunili fino ekipu, na svakoj poziciji imamo dobre igrace, posebno mi je drago sto smo resili bekove.Ne verujem da cemo dovesti Cavanija, ali sigurno da nam moze donijeti dosta dobrog.I jos nesto, ljudi moraju da shvate, pogotovo navijaci Liverpoola, da mi trenutno nismo u trci za titulu. Mozda za 2 godine, mozda i sledece ko zna, ali mi trenutno peremo govna koja su ostala iza vec spomenutih "trenera".I za sada nam fino ide.Mislim, kako da se boris za titulu pored Chelsea,Citya, koji pljunu po 50-60 milki i dovode koga hoce.Mi nismo u toj situaciji, ljudi prizivaju Di Mariu,Reusa,Cavanija,Falcaa, ali mi vise nismo atrakcija takvim "zvezdama". Verujem da ce se i to resiti igranjem LS. Samo polako, jedva cekam pocetak sezone, tu smo, vrebamo nasu priliku, i jednog dana cemo je i docekati
                        Last edited by bjelaksson[YNWA]; 13-08-14, 18:33.

                        Comment


                        • Ja verujem da mozemo da osvojimo PL mozda cak i ove sezone,kao navijac Liverpoola moram da razmisljam o tituli,ma koliko to izgledalo nerealno,ja se nadam i verujem da ovi momci na celu sa Brendanom mogu da osvoje sve,a siguran sam da cemo igrati najlepsi fudbal ove sezone....

                          Comment


                          • Originally posted by pixar.Lfc View Post
                            Ja verujem da mozemo da osvojimo PL mozda cak i ove sezone,kao navijac Liverpoola moram da razmisljam o tituli,ma koliko to izgledalo nerealno,ja se nadam i verujem da ovi momci na celu sa Brendanom mogu da osvoje sve,a siguran sam da cemo igrati najlepsi fudbal ove sezone....
                            Samo ti veruj, nije da ti ubijam nadu, nada poslednja umire, ali vi dosta nešto bojkotujete na tom planu, optimista si ti veliki druže

                            Najlepši fudbal ove godine ipak Junajted, bar u najavi.

                            Comment


                            • Originally posted by bjelaksson[YNWA] View Post
                              Suarez je bio najbolji u tom celom sistemu, sada ce neko drugi uzeti to mesto. Drago mi je da smo popunili fino ekipu, na svakoj poziciji imamo dobre igrace, posebno mi je drago sto smo resili bekove.Ne verujem da cemo dovesti Cavanija, ali sigurno da nam moze donijeti dosta dobrog.I jos nesto, ljudi moraju da shvate, pogotovo navijaci Liverpoola, da mi trenutno nismo u trci za titulu. Mozda za 2 godine, mozda i sledece ko zna, ali mi trenutno peremo govna koja su ostala iza vec spomenutih "trenera".I za sada nam fino ide.Mislim, kako da se boris za titulu pored Chelsea,Citya, koji pljunu po 50-60 milki i dovode koga hoce.Mi nismo u toj situaciji, ljudi prizivaju Di Mariu,Reusa,Cavanija,Falcaa, ali mi vise nismo atrakcija takvim "zvezdama". Verujem da ce se i to resiti igranjem LS. Samo polako, jedva cekam pocetak sezone, tu smo, vrebamo nasu priliku, i jednog dana cemo je i docekati
                              Zasto da kupujemo zvezde,kada Brendan moze da ih napravi,50-60 miliona ne mogu da kupe Gerrarda i Hendersona koji ginu za tim a ni trenera koji radi sa igracima kao Brendan.....Dokle god je taj covek na celu mi cemo biti srecni,zivi bili pa videli.....

                              Comment


                              • Originally posted by Brajkula View Post
                                Najlepši fudbal ove godine ipak Junajted, bar u najavi.
                                Sta ti je Brajki, blizance, rekoh ti skode ti one biljke, ne valja to uzimati. Profa, po tebi nastavnik, ima da se.igra malo s ljepotom fudbala
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X