Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evroliga /Evrokup, Live, zanimljivosti 2017/2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by torpedo View Post
    Ima prenos ali na SK HD
    Moja greska prelistao sam sve kanale sem HD , svakako bi trebao mec biti na jednom od prva 4 kanala .

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Za NBA se slazem sa tobom i ne bih imao sta dodati ali za nas se ne slazem..4-5m budzet je malen..mozes ti normalno dobiti nekog ali u principu ne mozes uraditi nista...

      sa 10-12miliona je to skroz druga prica..Timovi kao mi, Brose i Zalgiris smo slicni...U Nemackoj su mnogo veci porezi i svaki evro se prati i mora se dati drzavi, kao i u ostalim drzavama.Kod nas taj budzet sto imamo je mrtvo slovo na papiru, ne samo nas..U najboljem slucaju vidis Nebojsu kako mase sa nekim papirima i prica prozivoljne cifre...Zato nikad i necmeo prismrdeti A licenci..

      To govorim zato sto kao KLUB MORAMO DA SE RAZVIJAMO, mi napravimo tim za osvajanje ABA lige, imaom tu dobru pozicju sto igramo jedini EL i to nam je krajnja tacka..realno bi trebalo da imao budzet oko 8m... da bi igrali EL na dobrom nivou...sad smo verovatno na realnih 4m max 5m i to je imaginarno...i sve to zadovljava navijace dok jednom ne udjemo u EL onda cmeo videti sta i kako smo radili sto se tice finansijske strane..Po meni to nije nemoguce ali prosto mora se uloziti da bi se vratilo...jednostavna prica..Kao kod Zalgirisa koji je pre 5-6g bio na pragu da izgubi licencu ali su polako i marljivo radili, rizkovali i na kraju dobili jack pot...Imaju halu, avion, dobre plate i stabilan budzet i to su navijaci prepoznali i uvek je puna hala....Super je sto smo mi iznad nekih klubova ali se mora gledati da npr grci, mi i litvanci smo timovi koji kupe najbolje moguce domace igrace....Valensija,Baskonija,Unicaja imaju 3-4 eshalon domacih igraca....neki odu u NBA ili Real,Barsu...CSKA isto kupi nesto, Khimki ostali sta se ogrebu...

      Duga je to prica, poprilicno ali u svakom slucaju mislim da je nas rezultat trenutno tacno onakav kakav treba da bude, ni gore ni dole, gledajuci sportsku stranu itd...ako gledamo budzet onda smo iznad ocekivanja ali ko te pita za budzet danas...Igras u Pioniru koji nije promeni nista zadnjih 30 godina...ne mrdamo a to nije dobar putokaz..
      Sve se slazem. Cak i mislim da bi neki zapazeniji rezultat zainteresovao publiku (jer publika voli samo rezultat ovde, nije ovo Nemacka ili Italija), povecao sponzore i obezbedio klubu primat na domacoj sceni. Cak i u ovakvom formatu je moguce doci do toga, brdo je meceva koji se igraju sa nezainteresovanim protivnicima (Efes u gostima, Bamberg u gostima, Unikaha kuci, Valensija kuci i tako dalje.) i sa povoljnim rasporedom i sistemom u igri jednom ce se karte i otvoriti.

      Mozemo mi da pricamo sta hocemo, ali sa ovakvim stanjem gde su ABA ligasi slabiji, a evroligasi jaci nema inteziteta, nema neizvesnosti, nema ni publike. Ovde ljudi ne gledaju sport zbog sigurnosti i rutinskog osvajanja trofeja nad slabijim protivnicima.

      Ove sezone i nije toliko strasno sto cemo biti 13. ili 14. na tabeli (jer svi osim Efesa nekako dodju do dvocifrenog broja pobeda), lose je sto se ne vidi napredak kod igraca koji bi eventualno ostali. Nama je jedina prednost nad rivalima sistem i glad igraca da se iskazu na velikoj sceni. To je pokrenulo Zalgiris ove sezone.

      Da kazem nesto i o evroligi. Tri kola pre kraja, stanje je ovakvo: Prvi je CSKA, 2. -3. Fener i Olimpijakos,
      4. Real 16 - 11 (ZALGIRIS, zvezda, BAMBERG),
      5. Zalgiris 16 - 11 (real, CSKA, oli),
      6. Panatinaikos 16 - 11 (makabi, VALENSIJA, armani)
      7. Himki 15 - 11 (efes, CSKA, FENER, barselona)
      8. Baskonija 13 - 13 (BAMBERG, barselona, MAKABI, ARMANI)
      9. Makabi 13-14 (PAO, baskonija, valensija).

      Makabi mora da dobije sve tri da bi prosao dalje, sto ce biti tesko. Baskonija najverovatnije ide na 17 pobeda, Panatinaikos na minimum 18, Himki na minimum 17. Bice zanimljivo videti da li Zalgiris moze da dobije oslabljeni Real u Madridu (ako ne moze, Real je cetvrti, a oni su 8.).
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Slazem se sve takodje. Samo nas generalni problem je sto prezivljavamo. Sto idemo od sezone do sezone, bez jasnog plana na vise godina. Stagnacija je vec prisutna sto kazes vamo tesko dole a vamo tesko gore...I moras da gledas u pasulj da te ''sere'' da bi imao neke sanse da privuces publiku...Nije publika razmazena to je obican spin NC i njegove ekipe sa slave kako ih ja zove.

        Moras da obezbedis uslove, ljudima svoje mesto, ventilaciju, zdravu atmosferu gde se mogu deca voditi da ne bude guzve da ima svako svoje mesto i da se uziva a to Pionir ne moze da priusti a zajebancija sa Arenom zadnjih xx godina je neprihvatljiva. Kao klub moramo da rastemo ne samo sportski, vec i u svakom drugom smislu...Kad se setis 99e i el i sada, nema neke velike razlike u funkcionisanju kluba.....

        Da ne idem previse daleko trenutno smo zapeli ali jos gore je sto bi neki potpisali da ovako bude vecno...navijaci se gledaju kao ovce gde im nudis jedan isti meni i mislis da ce biti zadovoljni samo time, nije rezultat jedini problem, jbs rezultat ali ne mozes gledati kao sns svoje glasace, tj kao stoku i ljude koji ce ti doneti pare a za njih da se ne cimas previse...itd itd
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Ima tu i razmazenosti, pored Covica. Zvezda postize svake godine vrh rezultate. Sa druge strane bez A licence Zvezda ce uvek prezivljavati i morati da gleda kratkorocno samo trenutnu godinu, zato nema plana na vise godina.

          Mozes postaviti ciljeve i za fajnal 4, al sta ti to vredi kad uvek imas tu kocnicu gde moras osvojiti ABA, jer dok nemas A licencu ni jedan ozbiljan sponzor nece doci i da dodje nece ti dati duzi ugovor od godinu dana jer je prevelik rizik da potpise na 3-5 godina i da tonu love po sezoni.

          Sve je super zeleti konstantan napredak i cela ta prica, realnost je da nama treba A licenca za bilo koji dalji razvitak i opustenost i totalnu posvecenost EL. Pritom ima timova koji imaju mnogo vise love od nas pa nista bolje rezultate ili gore od nas postizu.

          Tako da u nasoj nekoj tuznoj realnosti sa svim manama Zvezda sa Covicem drzi Zvezdu na visokom nivou i konstantno postize ogromne rezultate. To sto neki imaju ocekivanja da se od blata napravi zlato je vec problem njihovih iluzija.

          Pritom nije ovo branjenje Covica, da me neko ne razume pogresno, ima on svoje greske, a najveca je da ne ume da prizna kad pogresi. Ali ono sto je on na celu Zvezde uspeo da uradi i dalje radi, je za reci hvale.

          Bice bolje da se otera Covic, pa da se vrati zvezda u onih 15 godina i koliko je bila rupa teska, tada cemo svi biti zadovoljni, tada ce biti puna hala kao sto je i bila, dok Covic nije dosao i rasterao te iste navijace koji su punili halu.


          Jos jednom, ovo nije branjenje covica, ali preterano kukanje ljudi koji imaju neke snove koji nemaju dodirnih tacaka sa realnoscu da sa malo resursa zvezda dosta postize. A i na kraju, nadjite mi coveka koji je rekao da ce zvezda u EL imati 11 pobeda, ja nisam, ja sam davao max 7.

          Comment


          • Jos jednom, ovo nije branjenje Covica vec branjenje Covica...Niko njega nije ni napadao, niti rekao da radi lose...to nisma ni spomenuo kao ti deset puta...

            On je covek dostigao svoj maksimum, ne vidim da on pare donosi, ima sistem ali ocigledno je ovo neki maksimum...

            Ono sto vi mislite da ako ode jedan covek i drzite se fraze kao sns, ako odemo mi doci ce oni koji su vas ugnjetavali JE CIST SPIN i nema veze sa realnoscu...

            Pa razvijaju se svi klubovi, mimo EL i u EL...Ne vidim nigde da nije tako...To sto je vama uspeh 11 pobeda, meni licno nije..ok rezultat ali nista vise od toga...sta vise kad vidis da smo bili one godine u 1/4, prosle pukom nesrecom ispali iz f8 zbog povrede Jovica, bukvalno na jednu loptu nas delilo 3-4 kolaitd..naravno da ovo ne mozemo gledati kao uspeh...sem ako uzmes da imao novog trenera koji je mlad...sto je skroz nebitno...

            To sto ti nisi davao 7 max to ne znaci da si pisao realno i posebno da si dobar prognozer...da ne pisem koliko sam rekao ali ima tu postova, da se ne hvalim

            Ovde u Srbiji je fora, samo nek bude plata redovno..cuti moze i gore od ovoga..meni je to palanacki mentalitet...onda nemoj nista ni da ocekujes od zivota, posto 0.1% onima kojima padne nesto sa neba...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Aj da se ne privatizuje forum...sto o tome pisete ovde a ne na temi o Zvezdi?
              Covic je trenutno najbolja opcija za KK Zvezda...moramo videti neku alternativu da bi mogli da kazemo - Covic je dostigao maksimum a ovi (alternativa) mogu vise od toga. Dok nema alternative nemojte iscrpljivati energiju bezveze. A sad ste i mene navukli...ako ima neko nek prebaci ove postove na pravo mesto.

              Comment


              • Tri kola pre kraja EL, svi timovi sa 16 pobeda su se kvalifikovali u Top8.

                Comment


                • Originally posted by Jimi22 View Post
                  Tri kola pre kraja EL, svi timovi sa 16 pobeda su se kvalifikovali u Top8.
                  Nisu. Zalgiris ispada ako Baskonija dobije Efes i Barselonu, a Makabi sve tri do kraja.

                  @Seoski terminator. Nije problem A licenca, problem su pare. Koliko sezona Zalgiris ima A licencu, pa nista nije postigao, imao je i Prokom A licencu pa su zavrsili na dnu sa malim budzetom. Nece te A licenca spasiti prosecnosti ako nemas para, samo ce omoguciti Covicu da revijalno odigra jednu sezonu u evroligi i ABA i kaze "pocetak novog ciklusa gospodo!".

                  Cak i sada se sa ogranicenim parama mogu postici (u ovakvom sistemu) neki rezultati. Pustite vi cuda, cuda se ne desavaju svake sezone, da je 10 pobeda u evroligi cudo ne bi toliko imali. Predstavlja se kao da smo neki Bate Borisov koji igra sa 15 Reala, Barseloni, Mancestera i Juventusa pa je svaka pobeda podvig, a to kada pomnozis 11 puta dobijes izuzetno malu verovatnocu.

                  Sa solidnim budzetom (od nekih 8-10) miliona, pristupom najvecim talentima, jednim od najboljih domacih terena i timom punim igraca koji ce da maksimalno da zagrizu da bi nasli jos bolji angazman mogli bismo svake sezone da napadamo bar TOP 8, jos uz srecu sa protivnikom u 1/4 finalu i f4.
                  You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                  Comment


                  • Da da.
                    Vidim sada da sve ekipe sa 16 pobeda sem Zalgirisa idu dalje 3 kola pred kraj.
                    Ipak, totalno je neralno da Makabi sve dobije, a pritom Zalgiris sve izgubi.
                    Nece ih snaci valjda nasa sudbina.

                    Comment


                    • Hvala Kalini, uvek mi je bio odvratan, sad mi je samo potvrdio taj osećaj.

                      Comment


                      • Originally posted by Uroš View Post
                        Hvala Kalini, uvek mi je bio odvratan, sad mi je samo potvrdio taj osećaj.
                        Na cemu mu hvala, i sta ti je odvratno kod njega?

                        Comment


                        • Da je ne znam koji novac u pitanju i koji profesionalizam, ako treba dao bih autokoš da Zvezda pobedi. Ne bih nikad bio motivisan protiv Zvezde a kamoli hteo da joj vratim nešto. Bavio sam se sportom tako da se ne može reći da nemam sportskog duha, ali kad je voljeni klub u pitanju, pa igrao bih preko kurca taman popio otkaz.

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            Da je ne znam koji novac u pitanju i koji profesionalizam, ako treba dao bih autokoš da Zvezda pobedi. Ne bih nikad bio motivisan protiv Zvezde a kamoli hteo da joj vratim nešto. Bavio sam se sportom tako da se ne može reći da nemam sportskog duha, ali kad je voljeni klub u pitanju, pa igrao bih preko kurca taman popio otkaz.
                            Siguran sam da bi tako postupao. Cak I kada bi te kuci cekala gladna deca ti bi ispao smeker I napustio firmu za koju radis jer ipak je ispod casti biti uspesniji od bivseg poslodavca gde si stvorio ime I karijeru.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • A neba ti kakav voljeni klub srca ti. Pa nije prvi razred osnovnjaka. Love is love but business is business rekose mnogi. Eno svjezi primjer Piquea i Sir Alexa koji nije ovom dao da igra protiv Barcelone, brate ako nisi u stanju da na terenu pruzis sto posto i zanemaris vanjske utjecaje nemas sta da trazis na istom.

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Siguran sam da bi tako postupao. Cak I kada bi te kuci cekala gladna deca ti bi ispao smeker I napustio firmu za koju radis jer ipak je ispod casti biti uspesniji od bivseg poslodavca gde si stvorio ime I karijeru.
                                Što porediš firmu sa sportom znaš i sam da su nebo i zemlja. Za firmu se ne navija za klub se navija, a ne verujem nešto da su mu gladni ako ih ima. Nije to zaporedjenje i sam znaš. Tako to postaviti to samo relativizuje moje tvrdnje, kao svaki posao je isti, pa nije. U sportu su preplaćeni svi, i kad imaš pobedu i odigrao si profesionalno ne moraš izlaziti u medije i davati glupe izjave. Malo poštovanja. Ali on ga nema.

                                Sport nije biznis već gladijatorska borba, šta sad tu poredite sa normalnim biznisom.

                                Piksi se pokazao na penalima, ali dobro ja sam glup vi ste pametni, generalizujete mi sa sporta na ostale sfere pa ispadam ja magarence.
                                Last edited by Cassius Clay; 23-03-18, 10:11.

                                Comment

                                Working...
                                X