Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shanghai 2017.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Promeni se, ali isto se tako promeni i posle seta. Koliko puta smo videli da neko izgubi set, pa posle pauze razbije naredna dva. Ili posle seta ode u WC, pa posle krene da dobija, ili npr. kisa, pa prekid. Sve su to stvari koje se desavaju u tenisu. Do igraca je kako ce nastaviti i prilagoditi se, mora da bude mentalno spreman na sve(sto je jako tesko naravno u praksi). Ne moze sad da se ukine nesto legitimno, jer ce mozda poremetiti nekog.

    To govorim i iz licnog primera, i mene je znalo x puta nesto da izbaci, ali to je tenis, trudis se da vratis ritam ili ucis iz gresaka.
    Last edited by colchonero; 13-10-17, 17:50.

    Comment


    • Pauza izmedju setova je sastavni dio svakog meča, a kiša nešto na šta se ne može uticati (ili barem ne ako se ne zoveš Toni). Sve te ostale stvari koje nabrajaš su sitne igrice koje su sasvim normalne u toku mečeva, ali MTO nije sitna igrica, pogotovo ne ako traje po 5-6-10 minuta i pogotovo ne ukoliko se desi u nepogodnom trenutku.

      Zasniva ti se bubam taktika na tome da fizički izmoriš protivnika, a u trenutku kad ti to uspije, on uzme pauzu da odmori. To ko da neki bokser u trenutku kad ga protivnik sabija na konopcima kaže, eh ljudi, meni bi sad dobro došla jedna pauza od 10 minuta

      Comment


      • Originally posted by madrid View Post
        " jel može time out da se traži usred napada?"

        Pa dobro ali ovde nije iz cista mira trazio nego posle pada, i nije usred poena nego izmedju 2 poena, isto kao sto se u fudbalu napad prekida kada neki igrac lezi na zamlji iako je lopta u terenu i to kod protivnicke ekipe. Nekad i sudija zatrazi da se izbaci. U NBA igrac ima pravo time out da zatrazi za vreme igre. U NFL takodje treneri zatraze TO za vreme napada druge ekipe, ili taman onda kad treba da ih presece. Evo trener cini mi se Patriota(tim iz NFL, gledao sam puno meceva u zadnje vreme pa ne znam da li su bas oni u pitanju, ali neki tim jeste) je pre neku utakmicu npr. taman sekund pre nego sto je protivnicki igrac sutnuo za 3 poena, zatrazio time out, da mu izbaci koncentraciju.


        U pravu si Nemanja ovo za izmene i klupu potpuno, jbg zato je individualni sport mentalno tezi, jer kad kola krenu nizbrdo nema ko da te zameni kao npr. u kosarci, promasujes-trener ubaci drugog ili te jednostavno drugi vade ofanzivnim skokovima i preciznim sutevima. Ovde toga nazalost nema, pa se igraci hvataju za svaku slamku(primere koje sam naveo u prethodnom komentaru).
        Između 2 poena nije isto kao i između 2 gema što bi bilo normalno. Taj igrač što leži na terenu , a i često ga izvedu napolje kako bi mu ukazali pomoć i tad se igra nastavi tako da ni to ne može da se poredi jer ovo nije timski sport. Ovo na kraju je zanimljivo da se hvataju za svaku slamku e tu ima problem jer ako neko namerno zatraži MTO onda se to zove zloupotreba. Na primer kod servisa kad neko prekorači vreme u više navrata onda ga kazne, a šta ćemo sa MTO? Tu ako neko namerno zatraži on može zbog toga dobiti meč , a opet ni na koji način neće biti sankcionisan.

        Originally posted by madrid View Post
        Promeni se, ali isto se tako promeni i posle seta. Koliko puta smo videli da neko izgubi set, pa posle pauze razbije naredna dva. Ili posle seta ode u WC, pa posle krene da dobija, ili npr. kisa, pa prekid. Sve su to stvari koje se desavaju u tenisu. Do igraca je kako ce nastaviti i prilagoditi se, mora da bude mentalno spreman na sve(sto je jako tesko naravno u praksi). Ne moze sad da se ukine nesto legitimno, jer ce mozda poremetiti nekog.

        To govorim i iz licnog primera, i mene je znalo x puta nesto da izbaci, ali to je tenis, trudis se da vratis ritam ili ucis iz gresaka.
        Kakve veze ima ako neko izgubi prvi pa osvoji naredna dva? To je dokaz da je u glavi dosta bolji od protivnika, ali to nema veze sa ovim. Kad neko ode u WC pa to je legitimno tad je pauza. Ako kiša počne na to se ne možemo uticsti tako da kiša ne može pasti namerno , ali zato neko može na taj način tražiti MTO.

        Comment


        • Nije bila poenta da kazem da se na kisu ne moze uticat ili tako nesto, nego samo da igrac mora biti pripremljen na sve "prepreke na koje moze da se saplete" i uspesno ih preskoci.


          "Na primer kod servisa kad neko prekorači vreme u više navrata onda ga kazne, a šta ćemo sa MTO? Tu ako neko namerno zatraži on može zbog toga dobiti meč , a opet ni na koji način neće biti sankcionisan."

          Ni MTO ne smes u vise navrata za istu povredu. A i ni za servis ne daju iz prve, a kamoli da nekoga kazne makar nastavio. Evo Nadal npr. svaki mec mu je prosek iznad dozvoljenog bar na GS a i ovako skoro svaki, pa nikad ne dobije kaznu.

          Hocu da kazem, igraj dalje bez obzira na protivnika i to je to, nema druge.
          Last edited by colchonero; 13-10-17, 18:20.

          Comment


          • Ma treba da uvedu da ako trazis MTO, u bilo kom trenutku narednih 5 poena dobija tvoj protivnik, pa ce malo vise da razmisle da li i kada da traze taj MTO.

            a madrid, ti tvoji primeri uopste nisu dobri jer uporedjujes nesto sto je normalno i regularno i sto se desava u svakom mecu, sa necim sto se ne desava u svakom mecu...to bi bilo kao u fudbalu npr. da se neki igrac povredi i onda ta ekipa da trazi da i jedan iz protivnicke ekipe izadje, da bi bilo podjednako
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ma treba da uvedu da ako trazis MTO, u bilo kom trenutku narednih 5 poena dobija tvoj protivnik, pa ce malo vise da razmisle da li i kada da traze taj MTO.

              a madrid, ti tvoji primeri uopste nisu dobri jer uporedjujes nesto sto je normalno i regularno i sto se desava u svakom mecu, sa necim sto se ne desava u svakom mecu...to bi bilo kao u fudbalu npr. da se neki igrac povredi i onda ta ekipa da trazi da i jedan iz protivnicke ekipe izadje, da bi bilo podjednako
              Znaci sad ni na pauzi ne smes da koristis MTO. Pa RF ne bi uzeo AO da je to pravilo vazilo. Zamisli pukne ti zulj ili se raseces, ne smes da pozoves lekara da ti previje povredu, jer ces da izgubis brejk mozda i ceo mec zbog te odluke, a opet ne mozes da igras sa otvorenom ranom.


              Zamisli primer finale GS 2:2 u setovima, 4-3 za protivnika u 5. ti treba da serviras, pukao ti je zulj ili se poderao koleno i otvorena ti je rana ili lakat nebitno. Ne mozes normalno da drzis reket zbog zulja. Ti sad na pauzi ne smes da trazis lekaru da ti to previje, jer ces izgubiti brejk, ceo mec i ceo GS po tvom pravilu.

              Znam da to nema mnogo veze sa danasnjim primerom, vise odgovaram na ovo sto si napisala. To nigde(ni u jednom sportu) nema da te neko kaznjava zato sto si povredjen. To bi bilo nesto jako glupo. Znam da se u ovom konkretnom slucaju ne polemise o tome, nego da li je Delpo zloupotrebio, ali ja komentarisem tvoj predlog za pravilo.
              Last edited by colchonero; 13-10-17, 18:29.

              Comment


              • Originally posted by madrid View Post
                Nije bila poenta da kazem da se na kisu ne moze uticat ili tako nesto, nego samo da igrac mora biti pripremljen na sve "prepreke na koje moze da se saplete" i uspesno ih preskoci.


                "Na primer kod servisa kad neko prekorači vreme u više navrata onda ga kazne, a šta ćemo sa MTO? Tu ako neko namerno zatraži on može zbog toga dobiti meč , a opet ni na koji način neće biti sankcionisan."

                Ni MTO ne smes u vise navrata za istu povredu. A i ni za servis ne daju iz prve, a kamoli da nekoga kazne makar nastavio. Evo Nadal npr. svaki mec mu je prosek iznad dozvoljenog bar na GS a i ovako skoro svaki, pa nikad ne dobije kaznu.

                Hocu da kazem, igraj dalje bez obzira na protivnika i to je to, nema druge.
                Šta god je bila tvoja poenta ti je nisi dokazao. Pa normalno da ne možeš više MTO, ali jedan namerni je sasvim dovoljan da okreneš meč na svoju stranu. Nisam rekao da za servis daju iz prve jer to prosto nije tako. Da Nadal redovno to krši , a kako ti možeš kazati da nikad ne dobije kaznu? Pa koliko ga puta opomene...
                Naravno da ne može da nastavi bez posledica jer da je neko drugi u pitanju možda bi i mogao , ali to velikoj većini napravi problem.

                Comment


                • Glupo bi bilo zabraniti MTO, jer je često potreban, zato bi i jedino logično rješenje bilo uvesti kaznene gemove. Pukne ti žulj, pukneš i ti 2 gema i to je to

                  Comment


                  • Originally posted by madrid View Post
                    Znaci sad ni na pauzi ne smes da koristis MTO. Pa RF ne bi uzeo AO da je to pravilo vazilo. Zamisli pukne ti zulj ili se raseces, ne smes da pozoves lekara da ti previje povredu, jer ces da izgubis brejk mozda i ceo mec zbog te odluke, a opet ne mozes da igras sa otvorenom ranom.


                    Zamisli primer finale GS 2:2 u setovima, 4-3 za protivnika u 5. ti treba da serviras, pukao ti je zulj ili se poderao koleno i otvorena ti je rana ili lakat nebitno. Ne mozes normalno da drzis reket zbog zulja. Ti sad na pauzi ne smes da trazis lekaru da ti to previje, jer ces izgubiti brejk, ceo mec i ceo GS po tvom pravilu.

                    Znam da to nema mnogo veze sa danasnjim primerom, vise odgovaram na ovo sto si napisala. To nigde(ni u jednom sportu) nema da te neko kaznjava zato sto si povredjen. To bi bilo nesto jako glupo. Znam da se u ovom konkretnom slucaju ne polemise o tome, nego da li je Delpo zloupotrebio, ali ja komentarisem tvoj predlog za pravilo.
                    Mozes da trazis u bilo kom trenutku, u sred gema, u svom gemu, na protivnikov servis, ali sledecih 5 poena gubis.
                    A posto zulj nece da nastane i pukne u roku od 2 minuta, veoma lako mozes da trazis pred protivnikov servis i da izgubis taj gem i pocnes svoj sa 0:15, svez i oran
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Znaci ode GS, jer si se okliznuo i napravio ranu. Dajte ljudi stvarno. Najbolje da ga odmah izbacis napolje. Zar vi stvarno mislite da bi ijedan sportista ikada glasao za takvo pravilo ili neko kome se to desavalo licno?
                      Last edited by colchonero; 13-10-17, 18:34.

                      Comment


                      • ODe GS, ocigledno je onaj drugi fizicki spremniji, jaci, a i srecniji
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Dobro je da ti ne postavljas pravila u tenisu, posto ti je razumevanje za igrace i za zdravlje igraca, kao i na stvari na koje se ne moze uticati(da na nespretno klizanje se ne moze uticati kao ni na kisu) na 0.

                          Comment


                          • Ja, zato je ok kad igrač u 5. setu GS finala zatraži MTO jer je u šoku, da malo dodje sebi

                            A onog drugog koji se spremao da bude spreman u tom trenutku ko hebe

                            Comment


                            • MTO se precesto zloupotrebljava, ali ti nalazis neke ekstremne situacije i ja sad ne razumem igrace.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Nema nikakve potrebe za tih 5 poena. Vrlo je jednostavno onaj kome treba pomoć u toku gema onda se taj gem pripiše protivniku. Tako bi bila pauza i njemu se ukaže pomoć i ako može da nastavi onda se lepo kreće od starta gema. Onaj kome je bila potrebna pomoć on će pokušati da se vrati u meč , a onaj ko je namerno tražio taj bi bio kažnjen i samim tim bi razmislio za sledeći put.

                                Comment

                                Working...
                                X