Announcement

Collapse
No announcement yet.

Shanghai 2017.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa ako je tako, onda igrac koji zatrazi MTO ne sme da pobedi nikada na kraju. Onda i ne vidim poentu MTO-a, treba ga ukinuti. A veoma je cesta pojava da igrac posle intervencije dobije mec, ne mozemo pola ATP tura nazvati folirantom, smrdom, namazanim, i kakve ste jos epitete delili. Slazem se da je to sigurno uticalo na Viktora, ali jbg, takve stvari se desavaju, pa ocigledno je da je se Delpo posle MTO-a, bas na svaku izvlacio na fh, gde je bilo bar malo sanse za to, ili je to samo deo glume?
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Koliko li samo kilometara gripa narkoman Riša godišnje potroši, samo mota

      Comment


      • Nije se na svaku izvlačio na forhend, na bekhend je igrao slajs. Ovde je pitanje da li je to uradio s namerom ili je takav sticaj okolnosti bio. Možda bol i nije bio toliko neizdrživ nego je procenio da će mu par ekstra minuta odmora dobro doći, kao što se i desilo.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Nije se na svaku izvlačio na forhend, na bekhend je igrao slajs. Ovde je pitanje da li je to uradio s namerom ili je takav sticaj okolnosti bio. Možda bol i nije bio toliko neizdrživ nego je procenio da će mu par ekstra minuta odmora dobro doći, kao što se i desilo.
          Citajuci komentare nisam stekao utisak da se ovde postavlja to pitanje.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Nije baš tako, prekinuo mu je momentum. Svesno ili nesvesno, to je sad pitanje.
            Evo, nije mi teško
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Možda bi se i postavailo to pitanje da mu nije postala praksa ovakvo ponašanje.

              Originally posted by shminka View Post
              Koliko li samo kilometara gripa narkoman Riša godišnje potroši, samo mota

              Ahahahha dakle uvek se ismejem, možda mu je to neki ritual
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by mark it zero View Post
                Pa ako je tako, onda igrac koji zatrazi MTO ne sme da pobedi nikada na kraju. Onda i ne vidim poentu MTO-a, treba ga ukinuti. A veoma je cesta pojava da igrac posle intervencije dobije mec, ne mozemo pola ATP tura nazvati folirantom, smrdom, namazanim, i kakve ste jos epitete delili. Slazem se da je to sigurno uticalo na Viktora, ali jbg, takve stvari se desavaju, pa ocigledno je da je se Delpo posle MTO-a, bas na svaku izvlacio na fh, gde je bilo bar malo sanse za to, ili je to samo deo glume?
                Evo ti najsveziji primer, Damir razbijao Zvereva na onom manjem kineskom turniru, u jedan-dva poena mu bas izbio dah iz uste i Zverev kod 5-4 zatrazio mto, nesto zuljeve fazon, prevezali su mu nogu, izasao i povezao 3 poena za redom, nit je imao problem sa kretanjem nit nista, samo je unistio Damirov momentum jer nije imao snage u tog trenutka.

                Previse rupa ima kod ovo pravilo, ne mozes dokazati da neko ne boli nesta, eto zovnem MTO boli me noga i to je to... Nazalost pojedince zloupotrebuju ovo pravilo sto bas nije sportski al...

                Delpo danas sigurno nije namerno to uradio, jbg lik je pao zestoko na terenu, sigurno nije planirao da padne i tako da sjebe momentum Troickog.
                OVAKO

                Comment


                • Sve je to isto, različite formulacije za istu stvar. Tu se i vidi razlika između šampiona i odličnih tenisera. Koliko se puta desilo da dobijen meč izgube samo zbog mozga.

                  Comment


                  • Ljudi pa ne može svaki igrač imati žestoko dobru psihu i zato i ja podržavam da se ne može baš uvek tražiti MTO. Ako je baš ozbiljno to će se videti , ali u tim slučajevima najčešće ti teniseri stvarno ne mogu da nastave dalje. Dok za sitnice se ne može baš u svakom momentu tražiti MTO pa jbg odigraj do pauze pa onda , a ako ne možeš onda predaj odmah i reši bez nekih igrica sa kojim bi delovao sumnjivao ili bi zbog toga namerno ili slučajno uništio onog drugog.

                    Comment


                    • MTO je sasvim legitimna stvar. Kad god pobedi neko ko je trazio MTO odmah se ljudi bune. MTO se i trazi da bi igrac mogao da nastavi mec ako je neki problem. Pa i u kosarci se svakim time out-om prekida momentum, da li je to izgovor za protivnika. Ne mozemo kriviti Delpa ili bilo koga sto Viktor nije odrzao nivo igre. Mnoge stvari se koriste u tenisu iz tog razloga, da preseces protvnika u naletu, i to nije nista lose. Duze pauze pre servisa, kasno postavljanje za ritern, challenge, MTO, trazenje od publike da se smiri, pa cak i rasprava sa sudijom ponekad. Isto kao time out i licne greske u kosarci, time out i challenge u odbojci, izlezavanje u fudbalu, ulazak u klinc u boksu. Sve se to radi da bi se presekao momentum, kada mec pocinje da ti izmice. Nije to kviz pa da si osudjen na propast ako dodje jedan nezgodan period, cilj je da ga prebrodis i da se snadjes dozvoljenim sredstvima. U WTA ima cak i pomoc trenera. Koliko puta smo videli da ne pobedjuje "bolji" nego snalazljiviji, srecniji, takticniji.


                      Ne mozemo neciju manu npr. nema dobru psihu da ukinemo time sto eto "necemo da ga diramo ili pokusamo da ga poremetimo". To je kao kada bi rekli ne moze svako da pogodi trojke, hajde da ih ukinemo. Ili ne mogu centri da ubodu bacanje, hajde da ih pustimo da zakucaju bez faula. Troicki, Zika, Pera, bilo ko mora da bude spreman na sve legitimne stvari i da se adekvatno snadje, a ne da bude "e nije fer, presekao me je i onda sam ja pukao psihicki, pa mi se i igra raspala".
                      Last edited by colchonero; 13-10-17, 16:07.

                      Comment


                      • Ako već poredimo sa košarkom ajmo to onda postaviti na ovaj način: jel može time out da se traži usred napada? Može da se traži , ali se dobije kad se taj isti napad završi tako da te dve stvari nisu isto.

                        Comment


                        • Ma kakvi, pa skroz ti je pogrešno poređenje madride. Možda je bolje sa odbojkom da si poredio, recimo ekipa napravila niz od 4 poena i servira dalje, taman server da ispali 5ti put loptu, sviraju tajm-aut, tražio protivnički trener, da bi ga omeo naravno... ali ima tu veliki zez, to je tamo normalna i uobičajena stvar, dakle onaj koji servira posle 4 uzastopna uspešna servisa, sam očekuje tajm aut, pripremljen je na to...ja kao gledalac svaki put procenim kada će da sviraju, i pogrešim u smešnomn procentu. Da ne pričam da je jedno individualni, a drugo nešto sasvim kolektivni sport.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Da to sam zaboravio u timskim sportovima kao što je odbojka tu ako ometu servera i ako taj poen tim izgubi. Opet tu ima cela klupa koja će zameniti tog igrača dok u tenisu nema promene taj mora sam da završi do kraja. Zato je ovde najlakše nekoga na ovaj način izbaciti iz momentuma , a taj ako u glavi nije jak onda će automatski u tom trenutku ceo meč izgubiti.

                            Comment


                            • " jel može time out da se traži usred napada?"

                              Pa dobro ali ovde nije iz cista mira trazio nego posle pada, i nije usred poena nego izmedju 2 poena, isto kao sto se u fudbalu napad prekida kada neki igrac lezi na zamlji iako je lopta u terenu i to kod protivnicke ekipe. Nekad i sudija zatrazi da se izbaci. U NBA igrac ima pravo time out da zatrazi za vreme igre. U NFL takodje treneri zatraze TO za vreme napada druge ekipe, ili taman onda kad treba da ih presece. Evo trener cini mi se Patriota(tim iz NFL, gledao sam puno meceva u zadnje vreme pa ne znam da li su bas oni u pitanju, ali neki tim jeste) je pre neku utakmicu npr. taman sekund pre nego sto je protivnicki igrac sutnuo za 3 poena, zatrazio time out, da mu izbaci koncentraciju.


                              U pravu si Nemanja ovo za izmene i klupu potpuno, jbg zato je individualni sport mentalno tezi, jer kad kola krenu nizbrdo nema ko da te zameni kao npr. u kosarci, promasujes-trener ubaci drugog ili te jednostavno drugi vade ofanzivnim skokovima i preciznim sutevima. Ovde toga nazalost nema, pa se igraci hvataju za svaku slamku(primere koje sam naveo u prethodnom komentaru).
                              Last edited by colchonero; 13-10-17, 17:45.

                              Comment


                              • Svi ti prekidi u ostalim sportovima su sastavni dio svake utakmice, u tenisu MTO nije svakodnevnica i onog momenta kad neko zatraži MTO taj meč dobija sasvim drugu notu, sve se promijeni.

                                Comment

                                Working...
                                X