Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Indigo

    Prozivas moje akcije u temi Hrana i Pice, a bilo je vec vise ovakvih situacija. Ne sagledavas siru sliku, a opet si me potkacio.

    Meni nije problem ako je on vegan, problem je sto sam zakljucio da troluje na osnovu njegovog stila pisanja u celom pdfu. Mozda ne dolazim vise puta svaki dan(kao danas), ali retko sta mi promakne. Nisam zeleo da budem kreten i da mu obrisem post, ali ako nekome smeta veganska hrana od strane forumasa koji vec kontrira, odredjene akcije su morale biti preduzete. Covek kaze da je vegan, ja mu ubuduce necu stavljati postove u spojler. Jedna je stvar ako trolujes u nesto sto i ne verujes nego samo cisto kako bi drugima nabio pritisak, ja zelim da to suzbijem kako bi se smanjile tenzije i kako se ne bi desilo neko sranje u kojem bih ja morao da delujem. Skroz bezveze tema za bilo kakvo sankcionisanje ili ne daj Boze banovanje. Napisao sam u prethodnom postu da povlacim svoju odluku.

    Comment


    • Kakve to veze ima da li on stvarno jede ili troluje da jede ako nikoga ne vredja meni samo to nije jasno. Jedino ako nekoga vredja što Limun propagira da se jedu te trave... Ako sam razumeo, a nadam se da nisam.

      Comment


      • Pa sta znam, mozda i propagiram, ali svakako ne agresivno.
        Postujem stavove ostalih clanova, nikome nisam rekao da "pokusa sa veganstvom" ili nesto slicno, samo sam ostavio dokumentarac koji govori o cinjenicama (u suprotnom bi autor bio tuzen i zavrsio bi u zatvoru) i izneo svoje misljenje o svemu tome.
        E sad, ocigledno je da i ostali propagiraju mnogo sta drugog, tako da to ne moze biti zabranjeno. A onaj ko se nadje uvredjenim snosi odgovornost za sebe.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Kakve to veze ima da li on stvarno jede ili troluje da jede ako nikoga ne vredja meni samo to nije jasno. Jedino ako nekoga vredja što Limun propagira da se jedu te trave... Ako sam razumeo, a nadam se da nisam.
          Trava se ne jede, vec se pase. Nego, kako mamurluk?
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Svaki forumas kod mene na osnovu svog pisanja ima odredjenu reputaciju. Da je neko drugi krenuo tako da pise o veganskoj hrani, a da do tada nema istoriju konflikta dobio bi drugaciji tretman i ne bi sigurno nikakvu odluku donosio. Limun ima neke kontroveze iza sebe, pa nisam hteo nista da prepustam slucaju. Vise ljudi se nakacilo na njega i to nije bezrazlozno, a i sam je rekao da voli da provocira.

            Ni u jednom trenutku nisam imao nameru da banujem Limuna, meni je u interesu dok god sam ja ovde da bude clan foruma i da potencijalne neprijatne situacije izbegnem. Barem kada je rec o ovom pdfu, nisam dosao kako bih banovao.
            Last edited by Ricma; 11-12-17, 14:30.

            Comment


            • Al to se baš tako kao što ti pišeš ne radi. Ne bušim te sad na ličnoj osnovi i ne pišem Mariću Mariću nego Mariću moderatoru. To su sve tvoje lične subjektivne ocene forumaša i ja ne znam da li je vama tolika diskrecija dozvoljena. Mnogo ste razmazili ljude. Non stop se gleda kao da neko nekoga ne uvredi, troluje, diže tenziju.

              Kao da će neko iskočiti iz avatara sa AK-47 da nas poubija. To veštačko neliberalno mešanje u “slobodno tržište” gotovo sigurno ima gore rezultate i kontra efekat u odnosu na “slobodno tržište”.

              Šta je sa komunikacijom članova preko pp ako ima nesuglasica, sa mirenjem preko poruka? Nije sve ni u preventivi.

              Jedino ako neko baš vredja i omalovažava tipa koliki je kome IQ i te gluposti, leči frustracije ovde.

              Bolje da se to odozdo sredi nego da se nameće odozgo, da se pravi veštački odnos.

              Ovo drugo da ti gledaš u graške da li je on namerno ili nenamerno to je baš bezveze.

              Kronose dobro mi je. Rastavljao sam se sa životom, da sam jeo kao vegan juče verovatno bih umro. Loša podloga
              Last edited by Cassius Clay; 11-12-17, 14:34.

              Comment


              • Kakvu to Limun ima istoriju ? Ovo je klasican udar na Liverpool, banovali pobedu, limuna napadaju jako, kome smeta jak LFC? Ne dajte se bracoo.

                Originally posted by kronostime View Post
                Trava se ne jede, vec se pase. Nego, kako mamurluk?
                Trava se pusi.
                Last edited by mark !t zer0; 11-12-17, 14:39.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by Ricma View Post
                  Svaki forumas kod mene na osnovu svog pisanja ima odredjenu reputaciju. Da je neko drugi krenuo tako da pise o veganskoj hrani, a da do tada nema istoriju konflikta dobio bi drugaciji tretman i ne bi sigurno nikakvu odluku donosio. Limun ima neke kontroveze iza sebe, pa nisam hteo nista da prepustam slucaju. Vise ljudi se nakacilo na njega i to nije bezrazlozno, a i sam je rekao da voli da provocira.

                  Ni u jednom trenutku nisam imao nameru da banujem Limuna, meni je u interesu dok god sam ja ovde da bude clan foruma i da potencijalne neprijatne situacije izbegnem. Barem kada je rec o ovom pdfu, nisam dosao kako bih banovao.
                  Korektno.
                  Misljenja sam da bi neki drugi moderatori/administratori trebalo da se ugledaju na Marica.
                  Njegova dobra namera je ocigledna, a jasno je da ide u korist daljem razvoju foruma i odnosa medju clanovima.

                  Videti administratora da konstantno provocira je krajnje porazavajuce za ugled bilo kog foruma.
                  Takav pristup daje direktno ohrabrenje ostalima da slede takvo ponasanje, sto naravno ne ide u korist niti jednoj zajednici.

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Za te price oko duhovnosti ne ulazim dublje jer me ne zanimaju, imam neke svoje stavove i njih se drzim ma sta drugi pisali i govorili.
                    Limunove pisanje za crveno meso i kako je ono kancerogeno? I te kako jeste.


                    Otac mi je ove godine preziveo dvostruki bajpas. Nenormalne kolicine masnih naslaga na krvnim sudovima i 95% zapusena srcana arterija sigurno nisu nastale od kupusa, nara i laganih corbi. Ne brate moj nego od slanine, sunke, kobasica, kulena....
                    To mu je i doktor nakon operacije rekao.
                    Evo sad jede ribu i uglavnom bareno povrce.

                    Slazem da se da od ribe nema boljeg i zdravijeg mesa.

                    Poenta mog pisanja je da ako neko voli da jede hranu za papagaje slobodno moze da podeli to sa ostatkom foruma. Pa neka se to i nazove propagiranjem necega, uvek ce biti ljudi koji ce se primiti. Sve dok nije sektasenje i dok se ne spominju Jehovini svedoci i ostale nimalo zdrave price nemam nista protiv.
                    Zao mi je sto to cujem. Nadam se da je sad dobro i neka nastavi sa kvalitetnom i izbalansiranom ishranom.

                    Nijedan ekstrem nije dobar naravno. Samo umjereno sto bi rekla Nada Macura koja se bas ne drzi umjerenosti reklo bi se. Izbalansirana, umjerena ishrana. Nijedno precerivanje nije dobro, nikad bilo. Ali nametati nesto kao jedino ispravno, e to mi je bas veliki problem. Jer tamo neko sjedi i odredjuje sta je normalno, a sta nije. E vidis to meni nije normalno. Najpoznatiji endokrinolog u CG kaze tri su bijele smrti, so, secer i brasno. Znas i sam za price da su nekad ljudi bili mnogo zdraviji, duze zivjeli, nisu obolijevali. Je li bilo soli tada? Jeste. Je li bilo brasna? Jeste. Je li bilo secera? Jeste. Zasto je marihuana zabranjena, a duvan dozvoljen je tek nonsens par ekselans. Ali vrlo brzo i ta marihuana ce biti dozvoljena, i ljudi ce shvatiti da nije nikakav bauk. Bauk bi bio i duvan da im je neko rekao da je zabranjen. I alkohol. Ljudi su takvi, lako ih je kontrolisati, lako manipulisati. Sigurno znas i za pricu da jedna rakija cuda cini, duplo bolja od andola, ili pak za jednu casu vina posle rucka. Jednu casu, ne flasu. Na kraju dana sve se svodi na umjerenost. Nije dobro pusiti, posebno ne kutiju ili dvije dnevno, nije dobro piti kafu, posebno ispijati pet kafa dnevno. Ja popijem kafu jednom u deset dana, ali mi ne pada na pamet da nekom solim pamet i smaram ga sto pije. Neka svako radi kako misli da treba. Mogu reci da sam zavisnik od slatkisa i da treba da ih smanjim definitivno. Znaci ja znam da imam taj problem, a sta cu da uradim povodom njega je vec na meni, i vjeruj mi nijedan dokumentarni film, nijedna studija to nece promijeniti. Imam i Nutribullet i pijem zdrave sokove, direkt cijedjene i mogu ti reci da su odlicni. Ali i dalje imam problem i ne svidjaju mi se stavovi Maje Volk, jer to sto ona propagira je jedino dobro i samo tako treba da se radi. Oni ne dozovljavaju drugacije, samo tako da je dobro, shvatas. Tako je Djokovic skrenuo s normalnog puta. Jer ti gurui, jogasi, dostizaci nirvane koje nista ne dotice i koji se fantasticno nose sa svim problemima na kraju pucaju u sebi garant. Znam ih nekoliko.

                    Sve je lose, i ovo zrnevlje sto ti danas propagiraju sjutra ce da bude nezdravo. Vremena se mijenjaju, trendovi se mijenjaju. Nesto sto je nenormalno bilo stotinama godina sad je normalno. Cak se toliko daleko ide da se ne bi povrijedila osjecanja djece koja imaju roditelje istog pola da se zabrane nazivi u skolama i vrticima mama i tata, vec jedan od roditelja. Jer ako meso, mlijeko i jaja nisu zdravi, a po njima nisu, onda nista nije zdravo.
                    sigpic

                    Comment


                    • Svaki drugi nacin koji se pokusao do sada je bio bezuspesan (verovatno ce i ovaj tako), nije se vodilo racuna o forumasima(pricam za vise pdfova) pa su se desavala sranja. Zbog toga sam i ja jednom prilikom dobio ban, zato sto se odredjenim likovima dopustila velika sloboda zbog koje sam pizdeo i to bi na drugom mestu gde sam ja obitavao, bilo za ban.

                      Svaki forumas treba da se gleda posebno i kakav je njegov odnos sa okolinom i postupiti u skladu sa tim. Jer ako izlazis u susret tom forumasu, a zanemarujes ostale ti ostali ce da napuste forum. Sve je stvar balansa i kompromisa. Ne treba da se priklonim ni drugoj strani, nego biti izmedju te dve sukobljene strane i da gledam da smirim situaciju koliko ja to mogu.

                      Comment


                      • Tesko Vladane da su nasi stari jeli ovo belo brasno koje se danas jede, pogotovu u gotovim proizvodima iz marketa ili pekara gde imas i 1001 aditiv...a secer je bio bas luksuz i izuzerno redak...a kada se kaze da je secer smrt..misli se na upotrebu tih nezdravih slatkisa, gde ima pored njega svakakvog djubreta jos (trans masti recimo) pa i u mnogim drugim gotovim proizvodima ga ima. Meso su jeli svake prestupne godine...hocu da kazem opet jako retko i to zdravo meso..bez antibiotika, gmo ishrane i ostalih sranja i posasti savremenog drustva...gde je samo bitna zarada.

                        tt
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          @Indigo

                          Prozivas moje akcije u temi Hrana i Pice, a bilo je vec vise ovakvih situacija. Ne sagledavas siru sliku, a opet si me potkacio.

                          Meni nije problem ako je on vegan, problem je sto sam zakljucio da troluje na osnovu njegovog stila pisanja u celom pdfu. Mozda ne dolazim vise puta svaki dan(kao danas), ali retko sta mi promakne. Nisam zeleo da budem kreten i da mu obrisem post, ali ako nekome smeta veganska hrana od strane forumasa koji vec kontrira, odredjene akcije su morale biti preduzete. Covek kaze da je vegan, ja mu ubuduce necu stavljati postove u spojler. Jedna je stvar ako trolujes u nesto sto i ne verujes nego samo cisto kako bi drugima nabio pritisak, ja zelim da to suzbijem kako bi se smanjile tenzije i kako se ne bi desilo neko sranje u kojem bih ja morao da delujem. Skroz bezveze tema za bilo kakvo sankcionisanje ili ne daj Boze banovanje. Napisao sam u prethodnom postu da povlacim svoju odluku.
                          Nema sire slike druze moj. A ja sa tobom kad komuniciram i sa ostalima ne obracam paznju na funkciju, dakle ne pricam sa Ricmom moderatorom nego sa Ricmom obicnim normalnim covekom. Tako da je normalno i da te potkacim, i da te prozivam, Isto to je dobrodoslo i sa tvoje strane dok se drzimo neke pristojnosti i dobrog ukusa. Dok nema preterivanja.


                          @Vladane, znas moje misljenje o modernim sektama i sta se desavalo meni bliskim ljudima zbog toga. Ne bih opet ponavljao tu pricu.
                          Svakako je kljuc u ravnotezi ne samo u ishrani nego i na svim poljima zivota, dok ima balansa ima i smisla. Dotaknes li ekstreme nece izaci na dobro.
                          Mada opet nemam nista protiv hedonizma i ljudi koji zive svaki dan kao da im je poslednji. Njihov zivot, njihov izbor
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • A je li zdravo baviti se vrhunskim sportom i biti vegan? Mislim da ishrana ima veze i sa drugim stvarima poput fizičke aktivnosti. Nije svako meso isto, to smo doktorirali. Ali da ne pojedem meso ne bih mogao ništa da uradim i izgledao bih kao devojčica, tako da neka hvala.
                            Sladoled -šećer + mleko je bombetina za organizam kao i kafa sa mlekom, pa to niko ne spominje.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              A je li zdravo baviti se vrhunskim sportom i biti vegan? Mislim da ishrana ima veze i sa drugim stvarima poput fizičke aktivnosti. Nije svako meso isto, to smo doktorirali. Ali da ne pojedem meso ne bih mogao ništa da uradim i izgledao bih kao devojčica, tako da neka hvala.
                              Sladoled -šećer + mleko je bombetina za organizam kao i kafa sa mlekom, pa to niko ne spominje.
                              Ima mnogo vrhunskih sportista koji su vegani.
                              Imas sve sto ti treba u biljkama, samo sto treba dosta vise da se jede.

                              Comment


                              • Možda. A kako može mišić da mi se normalno razvije iz biljnih proteina? Ja znam da je najzdravije tako se hraniti jer se to slaže i sa mojim religijskim uverenjima i principima, samo je nerealno da to ispoštujem. Kako da odradim trening a jeo sam neki zeleniš samo

                                Novak čim je počeo da mudruje sa tim stvarima nazadovao je i izgubio ne igračke sposobnosti, nego ako veruješ ličnost mu je upropaštena. Čovek je zaveden. Zato se ja ježim malo tih čakri i tih priča vidiš kako to ide jedno sa drugim. Od svih tih stvari najmanje mi “smeta” što si vegan to je bar zdravo ako se ne baviš sprotom ili ti nije stalo do izgleda.

                                Comment

                                Working...
                                X