Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    Kada Ed Staford u nekoj pripi*dini nađe neke travke i od toga napravi svežu salatu ja se oduševim, ali je njemu jedan od ciljeva da nađe način da unese meso kao nešto što mu daje snage, to isto čine svi oni koji objašnjavaju preživljavanje u nekim ekstremnim uslovima.
    E sada, meni neko objašnjava kako vegani isto funkcionišu i za to mi "podmeće" film. Ja rekoh, postavljaj recepte- nikakav problem (kada kažem "rekoh" mislim ne smeta mi), ovo oko filma je nešto sasvim drugo, a nekako mi se činilo i da je više postova u kratkom vremenskom periodu bilo na temi i forumu (možda mi se samo učinilo).
    Generalno i na ulici vidim neprimerene grafite koji propagiraju vegane (jbt malo im bilo da budu vegetarijanci, nego hoće i vegani), uzgred slušao sam (nije lepo ali i ako nisam hteo čuo sam) u BUS-u dve gospođe gde se jedna drugoj žali da joj se ćerka udala i zet joj vegan "preveo" ćerku u vegane ali nije to glavni problem već je problem što su i svoju bebu počeli da hrane veganski ne dajući joj mogućnost izbora i da proba. Prilično netolerantno, zar ne?
    Aj samo jos ovo da odgovorim, cisto da se zna da nemam losu nameru.
    Mesne preradjevine su svrstane u kancerogenu grupu broj 1 od strane Svetske Zdravstvene Organizacije, u grupu kojoj pripadaju cigarete.
    Ostavio sam dokumentarac koji izlaze dokaze o uticaju mesa na dijabetes, rak, srcana oboljenja itd. Ne razumem zasto je to lose, nisam postavio film o heroinu.

    Comment


    • Originally posted by zdravkelja View Post
      Iskreno, nisam ni primetio tu temu, niti sam vegan, ali sad razmisljam da pocnem svaki dan da delim po tri recepta, za dorucak, rucak i veceru
      Ja ću pored toga da se potrudim da nađem i okačim youtube klipove gde spremaju vegansku i vegetarijansku hranu, ako treba i prevešću, mada verovatno ima i domaćih
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Ja ću pored toga da se potrudim da nađem i okačim youtube klipove gde spremaju vegansku i vegetarijansku hranu, ako treba i prevešću, mada verovatno ima i domaćih
        Ukucas "prekrupac" u pretragu i eto ga.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Pozivam papija, da kao uvek časno čeljade.. da svoj sud, relano i nepristrasno prema svom drugaru i izjasni se, jer je on onu temu i otvorio.
          Šta je mislio pod tim Hrana i piće... samo na mesište, mrsni krkanluk ili i na hranu kao takvu, pa ko šta voli... naravno i nek izvoli.
          A papi?
          Originally posted by 61563 View Post
          U sustini totalno nepotrebna rasprava i za mene neverovatna..
          S tim što su mi sasvim jasni razlozi/motivi i fino se nasmejah čitajući komentare. Kao i uvek oko "rasprava" tog tipa.

          Što se teme tiče, ja sam u uvodu objasnio kako sam je zamislio. Ko hoće pridržavaće se tih skretnica, ko neće ne mora, većina verovatno neće ni pročitati i na kraju krajeva me ni ne zanima u kom će pravcu otići. Dođem, pročitam/pogledam šta me zanima, preskočim šta/ko me ne zanima and on to the next one.

          Comment


          • Meni nije jasno kako nekome moze da smeta Limunov buritos,i da narusava njegov dusevni mir.Izbacite vi vase slike sa svinjokolja niko vam ne brani,treba sve da bude zastupljeno,ja volim i čvarke i brokule i sve mogu da jedem.Ako Limunu i Oljici ne dozvoljavate da u hrani i picu izbacaju svoje veganske poslastice otvorite novu temu za njih i rijesen problem ali mi je glupo malo to.Mislim znam ja da se vecina ovih sto se protive sale ali ne zajebavajte momci nije fora.

            Comment


            • Šalila sam se papi da moraš da daš svoju presudu ... mislim znamo svi valjda šta je hrana.. sve ono što nas čini srećnim i sitim.

              Tako je Ivane, osim što mi ne pada na pamet da pišem ni u jednoj temi. Posebna tema za vegane/vegetarijance?? Recepti koji se ne svidjaju nekolicini stavljati u spojler??? ISUSE!
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Btw, ovaj "slucaj" eventualnog odvajanja vrste ishrane, tj. porediti ga sa muzikom je besmisleno. Ideja kod muzike je bila da se narodnjaci odvoje posebno, pre svega zbog zezanja i dobre atmosfere, i to je uradjeno pre 5-6 godina recimo, a tema se zvala Kafana... koju je otvorio nas internista Il capitano, koga nema odavno ...i to je bilo sjajno mesto, kakve su ljudi samo kafanske pesme postavljali i svi se gurali da udju, zezali itd, itd....tada je i bilo mnogo vise clanova. Ali je ta ideja nazalost kratko zivela, spojili je sa onom vec bazicnom temom, ne znam iz kog razloga, jer se tada niko nije bunio, naprotiv. Pa je otvorena mnogo kasnije nova Kafana...ali je onda sve krenulo nizbrdo, cudno su ljudi reagovali...a sve ostale teme je glupo pomena i vise hir i revolt nakon toga.

                tt
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Pa velim ovih dana, necemo danas, nemam bas vremena poslednjih par dana, a necu imati ni narednih, ali od sredine sledece nedelje vec cemo organizovati glasanje i vjerujem izbaciti vegansku hranu sa foruma. Parola nam moze biti ZZ. Zeleno Zlo. Bici potvrdi.
                  Potvrdjujem, zlu se mora stati na kraj
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Za but slasni i slaninu masnu.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Da objasnim svoj postupak, iskreno mislim da na ovom forumu nema pravih vegana i procenio sam da limun troluje i ne smatram da je vegan zbog cega sam doneo datu meru kako bi smanjo sa njim i kako se ne bi ljudi bezveze pokacili u najirelevantnoj temi na forumu. Mozda i gresim da troluje, ali do sada se nekoliko puta tako postavljao cisto da tera kontru. Moje sumnje nisu neosnovane, ali moguce da su pogresne. Svoje iskustvo temeljim na osnovu tacnih procena. Najlakse je svima srati po moderatoru kada retko ko pokusava da sagleda neku siru sliku, pa svaka odluka koja nije po necijoj volji obavezno se pljuje. Mislim da treba da se pojavi naslednik, posto ni ne stizem redovno da dolazim na forum, a i nakon svega napisanog moj odnos na forumu ostaje isti kao u prethodna dva meseca. Retko sta mi promakne, ali desi se da mi reakcije kasne par dana. Mislim da je potrebno novo lice u ovom pdfu. Zbog Indiga i slicnih njemu koji me potkace, nemam zelju da se vise angazujem i da ulozim vise truda nego sto je sada slucaj.

                      Comment


                      • Naravno da troluje, niko na svijetu nije toliko iritantan, sem ako je namjerno.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Za but slasni i slaninu masnu.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Mens sana in corpore sano
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Mesne preradjevine su svrstane u kancerogenu grupu broj 1 o strane SZO.
                              Najlakse je proveriti tu informaciju. Ja sam uzasnut tom cinjenicom i ne smatram se cudakom zbog toga.
                              Slikam obrok koji jedem i postavljam na forum. Tesko da bih pravio to samo da ga okacim na forum i trolujem.
                              Slika je moje vlasnistvo i moze se proveriti lako.
                              Mozda ti deluje da trolujem zbog mog nacina pisanja, ali logicki gledano, jasno je da ne trolujem, bar sto se veganstva i duhovnosti tice.

                              Razumem i da sam iritantan nekim clanovima, cak se ponekad potrudim da zvucim iritantno zbog njihovih reakcija, ali sve je u skladu sa pravilima. To je iz ciste zabave.

                              Comment


                              • Da su slanina i sunka kancerogene - dobar deo covecanstva bi odavno izumro.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X