Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ves View Post
    Ispravite me ako griješim, ali nisu li akteri baš svake od pomenutih frka svaki put isti?
    Ispravio.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Reputacije moram da vidim u podesavanjima, kako se desio ovaj haos, stvarno mi nije jasno.
      Ukoliko ne budem mogla, cimacu admina da lupi neki reset, da svi krenemo od 10 ili koliko je vec po defaultu
      Broj clanova porastao, smaim tim i broj reputacija. Fino podici sa 20 na 30 i ici ce sporije
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Broj clanova porastao, smaim tim i broj reputacija. Fino podici sa 20 na 30 i ici ce sporije
        Ma nije samo to, provali brojevi koliki su, nesto tu nije ok
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Indigo će propisati kazne a Bici redukovati pravila. Ima li još dobrovoljaca

          Bici je u pravu, upravo sam zbog tih diktatorskih pravila napisao noćas dio posta i pozvao na dogovor i na ukazivanje grešaka ako ih napravim. Samo dijalog i mirno peglanje situacija.

          Comment


          • Originally posted by notorious View Post
            Indigo će propisati kazne a Bici redukovati pravila. Ima li još dobrovoljaca [emoji3]

            Bici je u pravu, upravo sam zbog tih diktatorskih pravila napisao noćas dio posta i pozvao na dogovor i na ukazivanje grešaka ako ih napravim. Samo dijalog i mirno peglanje situacija.
            Ukidanje poena i reputacija... Opomene prvo u pp, ako ne ide onda javno, a ako ni to ne ode ban 1 dan ili više u zavisnosti od prekršaja

            Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Originally posted by madrid View Post
              Eto toliko ce ljudi da ti kaze da nisi u pravu, ako se Noto trudi da poboljsa stvari, ako su i admini i forumasi pristali na restart, ako Swampdrainer pregovara, ako indigo pokusava da rasporedi kazne pravicno, ako smo konacno svi zajedno blizu resenju koje je dobro za sve posle toliko rasprava sve je to manje bitno, ali ako Mrkela koji je bio van diskusije svo ovo vreme kaze da ne gresis, onda je to sigurno tako.
              Sta ces, kriv sam, sto vidim dalje od nosa. Sreca Vladan napisa isto pa me sacuva daljnjih kritika mladog borca za mir, ili kako vjetar puse.

              Comment


              • Originally posted by Mrkela View Post
                Sta ces, kriv sam, sto vidim dalje od nosa. Sreca Vladan napisa isto pa me sacuva daljnjih kritika mladog borca za mir, ili kako vjetar puse.
                Spuštena je lopta i nije ok da provociraš.

                Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Broj clanova porastao, smaim tim i broj reputacija. Fino podici sa 20 na 30 i ici ce sporije
                  Eksponencijalni rast. Ne znaci nista suv reset jer ce se ovo vrlo brzo opet desiti. Sranje bi bilo i dici na 20-30 jer nemamo plus ili lajk. Trenutno je 5 i to bi trebalo tako da ostane.

                  Treba da promenite brojku prenosa. Ona je problem. Sad se prenosi 10% reputacije, trebalo bi to smanjiti na 1% ili 0.1% i onda necete imati problema. Naravno, nakon toga smanjiti i proporcionalno trenutne reputacije jer bas ruzno izgleda. Ili resetovati ili skresati svima poslednjih 4-5 cifara.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Indigo će propisati kazne a Bici redukovati pravila. Ima li još dobrovoljaca

                    Bici je u pravu, upravo sam zbog tih diktatorskih pravila napisao noćas dio posta i pozvao na dogovor i na ukazivanje grešaka ako ih napravim. Samo dijalog i mirno peglanje situacija.
                    Da dodam jos jednu stvar sto se tice izricanja banova. Osim sto bi razlog morao biti napisan, to bi trebalo uraditi profesionalno i objektivno. Admini ne bi smeli da pisu o nekom njihovom licnom vidjenju situacije ili da dodaju neke stvarno neumesne komentare

                    Originally posted by bojanaBG
                    bici, 1 dan, za pocetak
                    Originally posted by miloolja
                    Gangaric 1 dan, posto sam bahata, a tako sa svojom okolinom razgovaraj
                    Originally posted by bojanaBG
                    maliajnstajn, 2 nedelje, a zasluzio si vise
                    Ovo boldovano ne bi trebalo da se pise. Kao prvo banovao si nekoga, taj neko se sigurno iznervirao zbog bana, plus je verovatno vec bio iznerviran cim je dogurao do bana, i onda se napise tako nesto kao iznad boldovano direktno upuceno coveku koji ne moze da odgovori, i sta mozes da ocekujes kad se taj banovani vrati? Da ce biti miran i spokojan? Retko koji bi bio.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      Reputacije bi trebali da ukinete, ili da promenite matematiku u istim. U roku od dva meseca je doslo do toga da neko ko ima 100.000 reputaciju sada ima 100.000.000. Rast eksponencijalne funkcije kaze da bi sledece godine u ovo vreme imali reputacije sa po 25 cifara, sto i nema neku poentu, jel da?

                      Elem, o malo ozbiljnijim stvarima. Ova dva pravila bi trebali da korigujete



                      Vrlo bahato zvuce. Sto se tice stavke 5.5, mislim da bi admin morao da bude u duznosti da obrazlozi zasto je post obrisan. Zar ne postoji ta opcija na forumu?
                      Sto se tice stavke 5.6, trebalo bi napisati da je admin duzan da obrazlozi zasto je korisnik kaznjen.

                      Dalje:



                      Ovo boldovano u 4.14 nikako ne sme stajati tu, admin bi morao biti u obavezi da navede razlog banovanja.
                      Boldovano u 4.15 nikako ne sme stajati tu. Meni i dalje nije jasno kako jedan ozbiljan forum moze napisati takvu bljuvotinu u svom pravilniku. Umesto toga se mora otvoriti tema kritike i zalbe na rad moderatora i administratora.

                      E sad, evo i razloga zasto sve ovo pisem. Sve ovo sto sam naveo je zbog vas(administratora) a ne zbog nas obicnih clanova. Vama ce pomoci a ne nama. Pravila deluju izuzetno bahato, samim tim i ljudi koji sprovode ta pravila ce delovati izuzetno bahato. I onda se stvaraju razdori izmedju clanova i admin tima. Vecina ljudi ne bi ni prokomentarisala neki ban ali ce da ispizdi zato sto ne moze da ga prokomentarise. A jos vise ce da popizde ako se neko banuje a ne navede se razlog. Vecina ljudi bi neki problem sa adminom resila preko pp, al kad zna da ne sme javno da se komentarise onda ce javno da komentarise. I tako se stvara tenzija i sami sebi sa tim pravilima pravite problem. Jesu ljudi stoka i tesko je sa njima/nama, ali lakse ce vam biti ako se ta pravila promene. Plus ako imate admine koji znaju da hendluju situaciju, nece vam biti problem da to javno i uradite, konkretno, sazeto i brzo, u temi koju sam predlozio.
                      Nema ništa bahato, obrazložila sma ranije. Dakle... imaš gomilu ljudi, na tenisu najviše i najčešće koji dođu, bez obzira kada su registrovani, mada su u najvećem broju slučajeva bili novopridošli, iako su često bili i klonovi (dupli nalozi) i cilj im je ili da vređaju ili neku tešku svinjariju da napišu. Nemaš pojma koliko je takvih bilo u prošlosti i biće ih opet. Sada ne igra Novak pa ih nema, a jedno vreme to je bila pošast tamo. Ti koji po pravilu ako ne odu odmah, odu sledeći put i njima sigurno nije bitno da znaju razlog, vama još manje, eno imaš u Banovima mnogo primera, za koje ni stari članovi sigurna sam nemaju pojma ko su, niti su ikada čuli za njih. (Mnogi nisu ni upisani u temu Banovi.) Iz tog razloga samo i isključivo nije stavljena obaveza da admin mora da obrazloži razlog bana, zato je napisano tako u Pravilniku, zbog ograde, a ako bi tebe, mene ili bilo kog drugog člana odavde recim neko kaznio, naravno da bi se napisao razlog, kao i uvek što je. Nešto se ne sećam da ste ikada bili uskraćeni za info te vrste.

                      Tako da nema tu ništa bahato, osim poslednje boldovane rečenice u tački 4.15 ...to priznajem, ali potrebno je samo drugačije formulisati, a slobodna procena, promena ili odluka prosto mora da postoji, bar na papiru, jer je u praksi sve mnogo drugačije. Uostalom pravo na samostalno odlučivanje, promene i sl. i postoji da bi se izbegli nesporazumi ako do njih dođe, a ne da bi ga neko zloupotrebio. Nespretno ili namerno onako formulisano, to je svakako i treba ga preformulisati i ublažiti samo.

                      EDIT: I za lični stav u objašnjenju banova si u pravu, samo ta praksa postoji od početka, pogrešna slažem se i onda su se manje više svi držali predavanja i nekog vaspitanog slova (pogledaj i druge, ne samo nas dve).
                      Last edited by miloolja; 11-10-17, 16:37.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Grešiš. 20+ ljudi je u pitanju.

                        Послато са xperia xa1 G3121 уз помоћ Тапатока
                        Jel tu i sebe ubrajaš? Većina tih koje si podvela pod 20+, uključujući i tebe, najčešće su u sve uključeni tako što stanu u nečiju odbranu. Nisam na takve ciljao, niti su takvi uzrok bilo čega.
                        " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                        Comment


                        • Originally posted by z0La View Post
                          I ne razumem sad čemu dalja rasprava kad je noto, vladan, indigo i ko već dao par odličnih predloga koji su dobri i većina ih smatra dobrim. Neka tema ostane za dalje dobre predloge, a ne za nastavljanje međusobnog pecakanja.
                          Trebalo bi otvoriti posebnu temu za predloge u cilju poboljsanja foruma i to u prvom delu foruma, a ne ovu temu koristiti za tako nesto.

                          Comment


                          • Pošto mu u neku ruku ovo dođe šalterom za žalbe evo ja podnosim žalbu protiv barice čapraz divan ili ti pričaonica. Od kad ta barica postade delom baruštine ovdašnje pokvariše ti se odnosi u baruštini ovdašnjoj načisto. Nisam nešto brojao ali bi smeo glavu na panj da je zbog dela u čapraz divan barici bar duplo više njih poslato put Banovića nego iz svih drugih zajedno.
                            Zato na moju žalbu pridodajem i molbu da se navedena barica isuši kao i da se spreči stvaranje sličnih.
                            Eto toliko i izvin'te na smetnji
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Princoni View Post
                              Trebalo bi otvoriti posebnu temu za predloge u cilju poboljsanja foruma i to u prvom delu foruma, a ne ovu temu koristiti za tako nesto.
                              Još bolje.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Originally posted by notorious View Post
                                Indigo će propisati kazne a Bici redukovati pravila. Ima li još dobrovoljaca

                                Bici je u pravu, upravo sam zbog tih diktatorskih pravila napisao noćas dio posta i pozvao na dogovor i na ukazivanje grešaka ako ih napravim. Samo dijalog i mirno peglanje situacija.
                                Moze li da se u pravila uvrsti zabrana potpisa "Pravda za....."?
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X