Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NEMANJA97 View Post
    Kimi je bio ispred njega i tačka.


    Ovde niko nije bio ispred nikoga.
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Da se malo Max stisnuo mogao je da prodje.

      Comment


      • Originally posted by madrid View Post
        Nisam ja nista sudio Nemanja, rekao sam da Fetel zbog njega samog je trebalo vise da pazi jer na ovu dvojicu nije mogao da racuna da ce to uraditi. Nisam ni rekao da ima veze sa ovim incidentom, ali da uopsteno ima veze, naravno da ima. Sam si rekao Hamilton nema te kontakte. Nije to sreca. Sreca ili nesreca moze da bude jednom eventualno 2 puta. Ovo je ocigledno da sva trojica previse zele u prvim krugovima. Sada Kimija i Maxa bas briga, ali Fetel za njegovo dobro uborbi za titulu mora da bude strpljiviji, a ne da rizikuje kontakt u tesnim situacijama. Ovo mu/im se desava vec nekoliko puta u zadnje 2 godine (svoj trojici) ali sada ima mnogo vecu znacajnost za Fetela, jer je titula u igri.
        To za suđenje je bilo ironično napisano. Ne ozbiljno da ti sudiš nešto nego sam naglasio da je bitno situaciju posmatrati kao pojedinačnu.
        Za Hamiltona si me pogrešno razumeo rekoh da he sumnjivo da njega sve zaobiđe. Naravno da ima sreće jer tebi ako otkaže motor ti koliko god želeo trku ne možeš nastaviti. Verstapen ima problem sa njim i to je očigledno , on generalno ima ozbiljan problem koji mora rešeti to sam već pisao.
        Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post


        Ovde niko nije bio ispred nikoga.
        Pa kako nije? Otkud toliko branjenje? Pa Kimi je obišao Maxa i on jednostavno tu nije imao šta da traži.
        Nego lepo on je rizikovao i došlo je do incidenta , a u svemu ni kriv ni dužan izbačen Alonso.

        Comment


        • Po meni je Fetel krivac,nije imao sta da trazi blizu Ferstapena,nije video dobar start Raikonena i kako se on nalazio odmah pored Ferstapena,sto je dovelo do incidenta.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by madrid View Post
            Neoprezno od Fetela. On se bori za titulu, zna da su iza njega Max i Kimi koji se ne bore, i koji voze do daske. Ne bi smeo da se upusta u takve rizike. Cini mi se da su sva trojica vrlo nervozna u prva 2 kruga vec duze vreme, ta tri auta imaju oko deset kontakata medjusobno zadnje 2 sezone. Trka je duga nista se ne resava u prva 2/3 kruga. Treba imati i strpljenja i malo smanjiti rizik, posebno ako se boris za titulu.
            Bojim se da sve što si napisao stoji, samo to ne treba reći za Seba, već za Maxa. Koliko je ljudi izbačeno iz trke ove i prošle sezone jer je on bio nestrpljiv? Koliko je ljudi stradalo tokom trke jer je on bio nestrpljiv? Ko je pre trke rekao da se ne bori za titulu i da apsolutno ide na sve ili ništa u prvoj krivini? (A kad je loše startovao, nije hteo da odustane iako niej bilo trunke rezona da nastavi dalje...)

            Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            Realno je da su ga Seb i Kimi stisli i Max nije imo gde i doslo je do sudara. Zasto je Fetel rizikovao sa Maxom kad se bori za titulu? Glup potez. A vec je slicno napravio u Belgiji prosle godine. Kad ce nauciti?
            Kako se ono može nazvati rizikom ako si sve vreme ispred drugog vozača? Kao i na Spa koju pominješ, Max je ulazio svesno u klin sa ciljem da drugi vozač odustane (pritom je u obe situacije upitno da li bi lepo mogao da prođe kroz krivinu bez izlaska van staze)... Pa nije bre ovo arkada da lupaš druge vozače i tako dobijaš pozicije.

            Originally posted by madrid View Post
            Nisam ja nista sudio Nemanja, rekao sam da Fetel zbog njega samog je trebalo vise da pazi jer na ovu dvojicu nije mogao da racuna da ce to uraditi. Nisam ni rekao da ima veze sa ovim incidentom, ali da uopsteno ima veze, naravno da ima. Sam si rekao Hamilton nema te kontakte. Nije to sreca. Sreca ili nesreca moze da bude jednom eventualno 2 puta. Ovo je ocigledno da sva trojica previse zele u prvim krugovima. Sada Kimija i Maxa bas briga, ali Fetel za njegovo dobro uborbi za titulu mora da bude strpljiviji, a ne da rizikuje kontakt u tesnim situacijama. Ovo mu/im se desava vec nekoliko puta u zadnje 2 godine (svoj trojici) ali sada ima mnogo vecu znacajnost za Fetela, jer je titula u igri.
            Kako se udes Kimija i Vettela nije desio 2015? Kako je počelo da se dešava sa Kvyatom početko prošle godine i nastavilo se sa Maxom?

            Originally posted by martinez View Post
            Po meni je Fetel krivac,nije imao sta da trazi blizu Ferstapena,nije video dobar start Raikonena i kako se on nalazio odmah pored Ferstapena,sto je dovelo do incidenta.
            1. Zašto bi Seb posmatrao Kimija koji je 4. na gridu?
            2. Kako bi ga uopšte mogao videti kad je Maxov bolid blokirao pogled?

            Max je imao najbolju preglednost u situaciji, nije obraćao pažnju na bolid iza koji je značajno bio brži i nije nameravao da odustane dok nije bilo kasno. I kad je odustao, ni tad nije gledao u levi retrovizor ili je pokušao da blokira Kimija i skrenuo je u njegov bolid.

            Incident sve trojice je mogao biti izbegnut na više načina (da bilo ko od njih odustane, minimum 3 načina), ali nekako mi ne deluje da bi incident između Maxa i Kimija bio izbegnut da je Seb išao pravo posle starta a oni nastavili kako su planirali...

            Pogledajte opet snimak i start Hamiltona i Danija i razliku između reakcije Danija i Maxa na mnogo brži bolid iza.
            Last edited by Vanja #66; 19-09-17, 16:12.

            Comment


            • Ne mogu više da objašnjavam ko je pogledao snimak ili trku pa morao je jasno videti. Verstapen je bio u najlošijoj poziciji i on je POKRENUO incident. Da je Vettel svojim skretanjem ostvario kontakt sa jednim od njih i tako povukao drugog onda bih njega vrlo jasno okrivio.
              I zato je ovo jednostavno ko je jedini krivac i pritom da se ne ponavljam šta je sve dosad Max uradio u ovoj sezoni.
              Već rekoh kakvo je moje mišljenje o Vettelu pa tako da je kriv odmah bi njega okrivio.
              Tako da ne vidim potrebu da ovo neko nastavlja.
              Ne zato što ne možete odbraniti Maxa nego ga ni Dunav ni Sava ne mogu oprati u ovoj situaciji.

              Comment


              • Originally posted by NEMANJA97 View Post

                Pa kako nije? Otkud toliko branjenje? Pa Kimi je obišao Maxa i on jednostavno tu nije imao šta da traži.
                Nego lepo on je rizikovao i došlo je do incidenta , a u svemu ni kriv ni dužan izbačen Alonso.


                Decko stavi naocare.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post


                  Decko stavi naocare.
                  Ako njemu trebaju naocare, tebi trebaju oci..

                  Comment


                  • Originally posted by Vanja #66 View Post


                    Kako se ono može nazvati rizikom ako si sve vreme ispred drugog vozača? Kao i na Spa koju pominješ, Max je ulazio svesno u klin sa ciljem da drugi vozač odustane (pritom je u obe situacije upitno da li bi lepo mogao da prođe kroz krivinu bez izlaska van staze)... Pa nije bre ovo arkada da lupaš druge vozače i tako dobijaš pozicije.
                    Fetel nije u potpunosti bio ispred Maxa. Nije ni Kimi, oni su ga zatvarali i doslo je do sudara. Cela prica.

                    Mark on Vettel's spatial awareness: "I think sometimes he forgets that where the back of his helmet is is not where the back of his car is"
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Originally posted by Mark0 View Post
                      Ako njemu trebaju naocare, tebi trebaju oci..
                      Ne vredi njemu objašnjavati. Ni duple naočare mu ne bi pomogle. Očigledno ništa ne kapira zato i možemo samo ovako u krug sa njim.
                      Pitanje dal bi priznao da je Kimi ispred i da je imao ceo krug prednosti (naravno ovo je ironija)
                      Dok je kod njega slučaj da odbrani pošto poto nešto što jednostavno ne može.

                      Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                      Fetel nije u potpunosti bio ispred Maxa. Nije ni Kimi, oni su ga zatvarali i doslo je do sudara. Cela prica.
                      Hahahhh
                      Da Max je uvek nevin , izvini što smo sumnjali u to
                      Last edited by Vanja #66; 19-09-17, 19:04.

                      Comment


                      • Samo Max i Čak Noris mogu prednjim točkom udariti u nečiji zadnji točak, a da nisu iza......
                        ¡Si Señor!

                        Comment


                        • Originally posted by NEMANJA97 View Post
                          Ne mogu više da objašnjavam ko je pogledao snimak ili trku pa morao je jasno videti. Verstapen je bio u najlošijoj poziciji i on je POKRENUO incident. Da je Vettel svojim skretanjem ostvario kontakt sa jednim od njih i tako povukao drugog onda bih njega vrlo jasno okrivio.
                          I zato je ovo jednostavno ko je jedini krivac i pritom da se ne ponavljam šta je sve dosad Max uradio u ovoj sezoni.
                          Već rekoh kakvo je moje mišljenje o Vettelu pa tako da je kriv odmah bi njega okrivio.
                          Tako da ne vidim potrebu da ovo neko nastavlja.
                          Ne zato što ne možete odbraniti Maxa nego ga ni Dunav ni Sava ne mogu oprati u ovoj situaciji.
                          A reci mi sto Fetel ili Kimi posle trke nisu optuzili Maxa da je izazvo sudar? Jasno jer su oni krivi. Tacnije samo Fetel jer nije trebo skrecati u Maxa.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                            A reci mi sto Fetel ili Kimi posle trke nisu optuzili Maxa da je izazvo sudar? Jasno jer su oni krivi. Tacnije samo Fetel jer nije trebo skrecati u Maxa.
                            Čekaj samo tvog Maxa što tako na glavu ne ide protiv Hamiltona?
                            Tad bi ga svi mediji osudili i odmah bi pala kazna, a ne bi bio trkački incident.
                            Pa ćeš onda ti kukati.
                            Šta da kažu e ovaj izaziva incident po koji put, pa šta bi time dobili?
                            Ti očigledmo neke stvari ne kapiraš.
                            Eto Max sad može da slavi osigurao je Luisu titulu ne mora viśe da izbacuje Ferari....

                            Comment


                            • Talijanski mediji obrušili se na Ferrari

                              Talijanski mediji nisu štedjeli Ferrari i Sebastiana Vettela nakon katastrofalne VN Singapura prošlog vikenda.

                              Scuderia je za incident okrivila Maxa Verstappena, ali mediji u Italiji bili su poprilično jasni tko je glavni krivac.

                              “Ferrari je sve napravio krivo. Crveni bolidi slupali se na način koji ni najbolji redatelj horora ne bi osmislio.” – La Gazzetta dello Sport

                              Na naslovnici Corriere dello Sport pisalo je:

                              “Ne, Vettel! To se ne radi tako! Prvih 300 metara u Singapuru jedan je od najgorih događaja za Ferrari tijekom posljednjeg desetljeća.”

                              La Stampa:

                              “Hamilton sada može pješke do titule.”

                              Tuttosport je dodao:

                              “Katastrofalni incident. Maranello izgubio sve nade za osvajanje titule. U nekoliko sekundi uništena je cijela sezona.”

                              Nedjeljna utrka u Singapuru bila je prva u povijesti u kojoj su oba vozača Ferrarija odustala u prvom krugu utrke.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                                A reci mi sto Fetel ili Kimi posle trke nisu optuzili Maxa da je izazvo sudar? Jasno jer su oni krivi. Tacnije samo Fetel jer nije trebo skrecati u Maxa.
                                Šta je postigao prošle sezone kada se žalio?
                                Nikakav ti to argument nije.....
                                ¡Si Señor!

                                Comment

                                Working...
                                X