Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX (Singapore)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ma nije bilo tu nikakve namere, definitivno...

    Comment


    • #92
      Ne pricam o nameri da izazove udes, vec o izjavi posle svega i konstataciji da mu je drago da je jos vozaca ispalo. Sta je sa mozgom?

      Comment


      • #93
        Originally posted by Vanja #66 View Post


        Sreća da sam bio u sred oluje koja je išla iz Bosne u kolima i da sam uspeo samo preko telefona da odgledam start, inače bih razbio televizor. Prvih par minuta nakon trke sam pomislio da je i Kimi napravio glupost i kasno kočio i/ili skrenuo u Maxa, ali ovo je čisto Maxovo skretanje u Kimija. Fokusirao se na Vettela, video da je ovaj pobegao i onda hteo da izblokira Kimija kad je Kimi već prošao pored njega. Pored svega što je do sad prouzrokovao (interesantno, uvek izbaci Ferrari i Vettela) ovo je za zabranu vožnje u jednoj trci...
        Ni meni nije jasno kako Max uvek se nađe kod Vettela?
        Dok Hamilton uvek ima sreće...
        Tek što me kiša iznervirala
        Od svih mogućih staza baš je pala ovde gde Vettel ima pol poziciju...

        Comment


        • #94
          ....

          Sudije su, nakon analize snimaka i razgovora sa vozačima donele odluku kako je sudar Ferarija i Red Bula bio trkački incident, te neće biti daljih kazni niti sankcija.
          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • #95
            Ne znam što svi krive Vettela?
            Tu je sve bilo vrlo jasno Max je jedini krivac i morao je biti kažnjen i to ozbiljnije zbog svega.
            Da je izbacio Hamiltona umesto Vettela da li bi onda bio kažnjen?

            Comment


            • #96
              Evo ga najbolji snimak




              Tesko je na kraju svaliti punu krivicu na bilo koga s obzirom na okolnosti, tako da je najpravednije to sto je proglasen trkacki incident.

              Comment


              • #97
                Originally posted by aquaria View Post
                Evo ga najbolji snimak




                Tesko je na kraju svaliti punu krivicu na bilo koga s obzirom na okolnosti, tako da je najpravednije to sto je proglasen trkacki incident.
                Ja sam odmah procenio i vrlo jasno je krivica Maxova.
                U ovakvim slučajevima treba razmisliti temeljno , ali i brzo. Jer čim se to razvuče to znači da će biti odluka koja neće nikoga "zaboleti" kao što je u ovom slučaju trkački incident.
                Volim agresivnu vožnju i stvarno su me neke vožnje Maxa oduševile prošle sezone. Ali sam dokaz da ima toliko malo poena i da toliko puta nije završio trku je dokaz da ima neki problem.
                Ako taj problem on ne reši i kad se RB približi vrhu što se tiče bolida on će i dalje imati problem , a Rikardo će opet biti bolji i u toj situaciji će se boriti za titulu.

                Comment


                • #98
                  Sve sto vise gledam ovo Vettelovo zatvaranje djeluje gore i gore. Bas brutalno i bijesno je ovo bilo a totalno nepotrebno sebi drasticno umanjio sanse za titulu.

                  Comment


                  • #99
                    Jednostavno kad se sve sagleda, u pitanju je splet nesrecnih okolnosti.

                    Seb je na kraju izjavio da uopste nije vidio Kimija pored Maksa, isao je na to da Maksa zatvori. Maks kaze da nije ocekivao da ce Seb toliko da skrene prema njemu pa je naprije i on krenuo u lijevo a potom i spustio gas ali je bilo kasno. Dok Kimi kaze da nije imao nacina da izbjegne sudar sa Maksom, jedino da je losije startovao pa da uopste nije ni bio tamo gdje je bio.


                    Sve u svemu steta je nacinjena i nema svrhe raspravljati dalje o ovome... Ja vjerujem da Seb i Ferari mogu da se vrate, ocekujem dosta od najavljenih upgrade-ova koji se spremaju za nastavak sampionata.

                    Ne mogu prezalit onu trku u Bakuu, da Seb nije napravio onu glupost sa udaranjem Hamiltona uzeo bi tada prvo mjesto pa bi ova katastrofa danas prakticno bila neosjetna...

                    Comment


                    • ne znam zašto imam potrebe da nešto napišem.... ali eto...
                      F1 gledam više decenija, svoje favorite odavno nemam, pa sve gledam isključivo radi zabave i želje da vidim zanimljive borbe na trkama i za titulu.... ovim što se danas desilo je to uništeno za ovu sezonu, a baš je obećavalo da će zadnjih par trka biti super zanimljivo. borba za konsktruktore je gotova, za vozače je 99% gotova

                      krivac za incident u singapuru...
                      vettel ima određeni deo, jeste solidno zatvarao putanju, jer je malo lošije startovao od verstappena. opet, to je standardni potez svakog ko je na pol poziciji, tako da to nije dovoljno razlog. tako i pored ovog zatvaranja, za ceo sudar je kriv verstappen. svaki dobar vozač u njegovoj situaciji bi malo pustio gas i prešao na spoljašnju stranu, jer i da su ostali svi na istoj putanji, mesta za tri bolida sa unutrašnje strane nema. ono zbog čega sam još više razočaran, a što pojačava krivicu verstappena je pristup situaciji. verstappen je u tv programu pred trku rekao „da će u prvoj krivini ići na sve ili ništa, da vetel ima brigu o tituli, a da on nema šta da izgubi“. riccardo je isto u tv programu rekao „max izbacuje vettela u prvoj i ja prolazim“. kada se to desilo, očigledno niko iza FIA i FOM-a nema nikakv problem sa tim, što je tužno. jasno je, za red bull ovo je bila poslednja trka u sezoni sa šansom za pobedu, pa je zbog toga bio stav „sve ili ništa, nemao šta da izgubimo, neka se ostali sklanjaju“. da je vettel bolje startovao, opet sumnjam da bi preživeo prve tri krivine, jer bi tu verstappen uleteo u kamikaza stilu. kako je sam rekao, vettel i hamilton imaju da brinu o tituli, ja ako ih sve slupam baš me briga. to nikako ne bi smelo da prolazi tek tako, jer uništava fer borbu, zanimljivost trka i šampionata za ljude koji su to platili da gledaju. npr, neko je platio vikend u singapuru i skupu kartu da gleda zanimljivu trku, a da to neko upropasti svojim totalno pogrešnim stavom. isto važi i za ostale trke do kraja sezone koje su automatski izgubile na zanimljivosti. ako na tim trkama možda bude 2-3 puta manje publike, možda se neko zamisli kakve se FIA odluke donose i kako to utiče na „šou i sport“, jer je F1 upravo to. ako pred kraj svake sezone „neki verstappen“ kreće to da radi jer „ostali imaj šta da izgube“ i polupa one koje se bore za titulu, situacija će biti isto nepostojanje zanimljivosti na zadnjih 6-7-8 trka. a za verstappena, nadam se da će na isti način izgubiti šanse za sve titule za koje se eventualno bude borio, jer će tada biti „neki drugi verstappen“ koji neće imati šta da izgubi pa će ga svaki put slupati na sličan način...
                      Last edited by RaceR; 17-09-17, 19:53.

                      Comment


                      • Sto je brzo to je i kuso, zasto je trebalo brzo doneti odluku kad su sva trojica ispala iz trke. Nemam nikagvog razloga da branim Verstapena ali nisu sva odustajanja ove godine incidenti, bio je i kvarova. Slozio bih se sa sudijama, sigurno su pozvani od nas obicnih i ostrascenih gledalaca. U svemu meni jedino nije jasno sta je Vetel trazio onoliko levo kad je trkacka linija desno ili gresim.

                        Comment


                        • Originally posted by Mark0 View Post
                          Ne pricam o nameri da izazove udes, vec o izjavi posle svega i konstataciji da mu je drago da je jos vozaca ispalo. Sta je sa mozgom?
                          Red Bull ne oprašta Vettelu što ih je napustio i Max je osvetnik? Ne znam šta je u mozgu, ovo je odavno prešlo granice sporta... Ponekad imam osećaj da gledamo pripremljen scenario ove sezone.

                          Originally posted by NEMANJA97 View Post
                          Ne znam što svi krive Vettela?
                          Tu je sve bilo vrlo jasno Max je jedini krivac i morao je biti kažnjen i to ozbiljnije zbog svega.
                          Da je izbacio Hamiltona umesto Vettela da li bi onda bio kažnjen?
                          Britanski mediji su najuticajniji u motosportu i većina ljudi prihvata ono što pročita na sajtovima ili čuje na Sky F1 bez previše udubljivanja...

                          Originally posted by aquaria View Post
                          Jednostavno kad se sve sagleda, u pitanju je splet nesrecnih okolnosti.

                          Seb je na kraju izjavio da uopste nije vidio Kimija pored Maksa, isao je na to da Maksa zatvori. Maks kaze da nije ocekivao da ce Seb toliko da skrene prema njemu pa je naprije i on krenuo u lijevo a potom i spustio gas ali je bilo kasno. Dok Kimi kaze da nije imao nacina da izbjegne sudar sa Maksom, jedino da je losije startovao pa da uopste nije ni bio tamo gdje je bio.
                          Seb nema razloga da gleda gde je Kimi. Vodeći vozač na gridu treba da gleda samo jednog vozača, a to je onaj koji je drugi na gridu. Drugi na gridu treba da gleda i onog ispred sebe i onog iza sebe, što Max nije uradio. Nije ovo Le Mans da vozač iza ima baš svu odgovornost da gleda iza sebe i da vodi računa o tome gde i kako ide onaj ispred. Tako kako Max vozi se voze igrice. Ne ni trkačke simulacije nego igrice...

                          Druga stavka, vozač ima pravo da se brani agresivno koliko god želi i da menja pravac koliko god agresivno želi sve dok ta promena pravca sama po sebi ne izazove sudar dva bolida. Nema više ni prošlogodišnjeg pravila o menjanju pravca bolida tokom kočenja... U ovoj situaciji Seb i Max nisu ostvarili kontakt, stoga taj manevar nije sporan.

                          Sam po sebi, izolovan, incident ne treba da bude za kaznu nikom. Agresivna vožnja sve trojice, splet okolnosti i tako to. Međutim, način na koji Max vozi od kad je prešao u Red Bull, na koji iz trke u trku košta sebe i druge pozicija i završavanja trka, kontraverzno pikiranje Vettela, to su meni stvari za dublju istragu...

                          Originally posted by RaceR View Post
                          ne znam zašto imam potrebe da nešto napišem.... ali eto...
                          F1 gledam više decenija, svoje favorite odavno nemam, pa sve gledam isključivo radi zabave i želje da vidim zanimljive borbe na trkama i za titulu.... ovim što se danas desilo je to uništeno za ovu sezonu, a baš je obećavalo da će zadnjih par trka biti super zanimljivo. borba za konsktruktore je gotova, za vozače je 99% gotova

                          krivac za incident u singapuru...
                          vettel ima određeni deo, jeste solidno zatvarao putanju, jer je malo lošije startovao od verstappena. opet, to je standardni potez svakog ko je na pol poziciji, tako da to nije dovoljno razlog. tako i pored ovog zatvaranja, za ceo sudar je kriv verstappen. svaki dobar vozač u njegovoj situaciji bi malo pustio gas i prešao na spoljašnju stranu, jer i da su ostali svi na istoj putanji, mesta za tri bolida sa unutrašnje strane nema. ono zbog čega sam još više razočaran, a što pojačava krivicu verstappena je pristup situaciji. verstappen je u tv programu pred trku rekao „da će u prvoj krivini ići na sve ili ništa, da vetel ima brigu o tituli, a da on nema šta da izgubi“. riccardo je isto u tv programu rekao „max izbacuje vettela u prvoj i ja prolazim“. kada se to desilo, očigledno niko iza FIA i FOM-a nema nikakv problem sa tim, što je tužno. jasno je, za red bull ovo je bila poslednja trka u sezoni sa šansom za pobedu, pa je zbog toga bio stav „sve ili ništa, nemao šta da izgubimo, neka se ostali sklanjaju“. da je vettel bolje startovao, opet sumnjam da bi preživeo prve tri krivine, jer bi tu verstappen uleteo u kamikaza stilu. kako je sam rekao, vettel i hamilton imaju da brinu o tituli, ja ako ih sve slupam baš me briga. to nikako ne bi smelo da prolazi tek tako, jer uništava fer borbu, zanimljivost trka i šampionata za ljude koji su to platili da gledaju. npr, neko je platio vikend u singapuru i skupu kartu da gleda zanimljivu trku, a da to neko upropasti svojim totalno pogrešnim stavom. isto važi i za ostale trke do kraja sezone koje su automatski izgubile na zanimljivosti. ako na tim trkama možda bude 2-3 puta manje publike, možda se neko zamisli kakve se FIA odluke donose i kako to utiče na „šou i sport“, jer je F1 upravo to. ako pred kraj svake sezone „neki verstappen“ kreće to da radi jer „ostali imaj šta da izgube“ i polupa one koje se bore za titulu, situacija će biti isto nepostojanje zanimljivosti na zadnjih 6-7-8 trka. a za verstappena, nadam se da će na isti način izgubiti šanse za sve titule za koje se eventualno bude borio, jer će tada biti „neki drugi verstappen“ koji neće imati šta da izgubi pa će ga svaki put slupati na sličan način...
                          Pozdrav druže, dobrodošao na forum. Nadam se da ćeš pisati još i uživati u diskusijama, drago mi je kad dođu veterani sporta.

                          Potpuno se slažem sa tobom, potpuno pogrešan pristup, bez imalo osećaja poštovanja prema drugim vozačima i to se vidi. Jedno je agresivnost, drugo je čisto nepoštovanje... Pored svega što je bilo između njih, Senna i Prost su se ipak poštovali. Hunt i Lauda su se poštovali. Schumi i Mika su se poštovali. Alonso, Hamilton i Vettel se međusobno poštuju... I opet, ovaj incident nije sam po sebi za kaznu, za kaznu je stav i nepoštovanje drugih vozača. To što kazne niti prekora nema mi je još sumnjivije vezano za onaj scenario za sezonu o čemu sam prvo pisao - a i ranije je Red Bullu svašta prolazilo i dopuštalo se, čak se u solidnoj meri radilo njima u korist (npr. promena konstrukcije pneumatika u sred sezone 2013. koja je potpuno promenila tok i ishod šampionata...)

                          Comment


                          • Ne volim Hamiltona i Vettela zbog nekih predhodnih sezona. Pa sam ove sezone u situaciji biranja između njih dvojice dao prednost Vettelu.
                            Max zbog ove sezone sme manje volim...
                            Meni prosto preostaje da se nadam nekom osveženju u f1

                            Comment


                            • Izgleda da nije dobra ideja da ja otvaram temu, vidi sta se desilo.
                              Ceo dan radio, taman dodjem kuci, dogledam basket iznerviram se, pripremim sve da odgledam snimak trke, i jos vise se iznerviram kada videh ovaj karambol, samo sam ugasio tv. Zaista me cudi kako je Kimmi ostao onako smiren posle incidenta i nije nista prigovarao klincu.
                              Mercedes i Hamilton srecare teske, kako njih kenja ja stvarno nemam pojma.
                              Ostale su trke gde je uglavno Mercedes bio dominantan, tako da ce jako tesko biti Fetelu uzeti titulu....
                              Dreams are coming true.


                              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                              Comment


                              • Originally posted by NEMANJA97 View Post
                                Meni prosto preostaje da se nadam nekom osveženju u f1
                                Decko sa mog avatara

                                Comment

                                Working...
                                X