Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Skolovat se ti mozes i u javnoj biblioteci za 5 dolara mjesecno.

    Ali ti nemas pravo da natjeras nekoga da ide u skolu, da on sam nauci i onda da tebe nauci.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Skolovat se ti mozes i u javnoj biblioteci za 5 dolara mjesecno.

      Ali ti nemas pravo da natjeras nekoga da ide u skolu, da on sam nauci i onda da tebe nauci.
      Zato i postoje privatni fakulteti, uz državne.

      Za ovo prvo se slažem, fakultetsko obrazovanje je precenjeno.

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Tacno tako i traznja bi opala, a cijene ne bi divljale.

        Ali, recimo traznja se poveca, recimo sad novih milion ljudi hoce da ide na faks, cijene ce porasti, ali nece skociti enormno, vec onoliko koliko je neko spreman da plati.

        U jednacinu ulazi drzava koja kaze da se moze dici bilo koja cifra kredita za fakultet. Ups, free money. Ako moze bilo koja cifra, fakulteti ce dici maksimalno moguce cijenu, jer vlada garantuje da student moze dici kredit.
        Prvo ti ne znas koliko ce cena skociti, to svako ima pravo licno da postavi, mozes samo da nagadjas. Drugo ima ljudi koji nemaju ni jeftinu skolarinu da plate, ne mogu npr. i 1000 dolara, kod tebe su oni osudjeni da ne mogu da zavrse fakultet.

        Comment


        • Originally posted by madrid View Post
          Prvo ti ne znas koliko ce cena skociti, to svako ima pravo licno da postavi, mozes samo da nagadjas. Drugo ima ljudi koji nemaju ni jeftinu skolarinu da plate, ne mogu npr. i 1000 dolara, kod tebe su oni osudjeni da ne mogu da zavrse fakultet.
          Jel ga moraju zavrsiti?

          Jel znas ti za koncept stipendija?

          To je najveca glupost kada neko kaze moze neko da stavi cijenu koliko on hoce.

          1. Ja i komsija imamo prodavnicu jabuka
          2. Nasi proizvodi se ne razlikuju
          3. Cijena jedne jabuke je 10 dolara
          4. Jednog dana ja odlucim da stavim da cijena bude 20 dolara

          Sta ce se desiti?
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment




          • Od 40:30...

            Comment


            • Evo poslusao sam ovaj dio

              Klasika, Sam hiperventilira jos uvijek oko morala i etike

              Inace 100% je Scott u pravu oko persuasion i facts.

              Probaj da prodas bilo sta samo sa cinjenicama, a onda probaj da prodas sa emcoionalnim konekcijama koje mozda nisu ni tacne. I vidjet ces rezultate
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Jel ga moraju zavrsiti?

                Jel znas ti za koncept stipendija?

                To je najveca glupost kada neko kaze moze neko da stavi cijenu koliko on hoce.

                1. Ja i komsija imamo prodavnicu jabuka
                2. Nasi proizvodi se ne razlikuju
                3. Cijena jedne jabuke je 10 dolara
                4. Jednog dana ja odlucim da stavim da cijena bude 20 dolara

                Sta ce se desiti?
                Eto je l' ga moraju?

                Na taj nacin ti ne ostavljas priliku ljudima koji nemaju para da mozda ispune svoj san i svoj cilj. Ogranicavas im mogucnosti. I odgovor ti je pa ako nemaju para onda nikom nista.

                Los predlog, nimalo mi se ne svidja za razliku od mnogih drugih tvojih ekonomskih stavova koje podrzavam. Doduse to je samo moje misljenje uz malo empatije. Razlika je sto ti sve gledas kroz brojeve(posmatras kao matematiku), a ja ne.
                Last edited by colchonero; 09-09-17, 20:26.

                Comment


                • Ako svi zavrse fakultet, ko ce polja da okopava?

                  Ko ce da uzgaja pcele, pravi med, pravi vinjak?

                  Izmedju ostalog, da li je tim ljudima uopce potreban fakultet?

                  Odgovor mi nije, ako nemaju para nikom nista. Vec, je odgovor da ako im je cilj da zavrse fakultet, a nemaju para, nek se ufate ucenja, dobiju neku stipendijicu, nauce dobro i daju instrukcije drugim ljudima i tako zarade za svoj fakultet.

                  Primjer:

                  Moja prijateljica, uzasna finansijska situacija, zavrsila je fakultet, koji je placala, svaku je godinu sebi zaradila. Davala je instrukcije ljudima, radila svasta nesto i prezivjela. Jel nju ko ogranicio i rekao joj, ti ne mozes zavrsitit fakultet jer nemas para?
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ima siromasnih ljudi koji ne zele da okopavaju kukuruz, svima se mora dati izbor i podjednaki uslovi.Ovako neko u startu pocinje sa 5, neko sa 0, a neko je na -10, a trebaju da stignu do 10 recimo. Onaj ko ima para u startu ima prednost za fakultet u odnosu na onog koji nema. Ovaj mora da se muci za stipendiju kao sto kazes, a ovaj sa parama ni blizu toliko, jer moze da plati ako ne uspe da dobije stipendiju.


                    U startu zbog finansija ima mnogo manje prostora za "manevar" i manje puta sme da se "saplete" od bogatog druga, za isti cilj.
                    Last edited by colchonero; 09-09-17, 21:59.

                    Comment


                    • Imas dva brata.

                      Ista situacija u zivotu, ali jedan ima iq 150, drugi iq 70.

                      Da li oni imaju jednake uslove za uspijeh?
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Imas dva brata.

                        Ista situacija u zivotu, ali jedan ima iq 150, drugi iq 70.

                        Da li oni imaju jednake uslove za uspijeh?
                        Imaš 2 čoveka. Jedan ima IQ 110, drugi isto toliko. Jedan je sin bogataša, drugi je sin siromašnog čoveka.

                        Da li oni imaju jedna uslove za uspeh?

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Imaš 2 čoveka. Jedan ima IQ 110, drugi isto toliko. Jedan je sin bogataša, drugi je sin siromašnog čoveka.

                          Da li oni imaju jedna uslove za uspeh?
                          Yup.

                          Ko ti garantuje da ovaj bogati nece da se predozira jer ima mogucnost da sebi isfinansira 10 grama kokaina, dok je ovaj drugi bio u biblioteci?
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Yup.

                            Ko ti garantuje da ovaj bogati nece da se predozira jer ima mogucnost da sebi isfinansira 10 grama kokaina, dok je ovaj drugi bio u biblioteci?
                            Samim tim što ovaj ima para da plati fakultet, ima mnogo više slobodnog vremena da se fokusira da nauči da radi taj posao. Dok siromašan uz studiranje, mora da radi da otplati taj fakultet.

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Samim tim što ovaj ima para da plati fakultet, ima mnogo više slobodnog vremena da se fokusira da nauči da radi taj posao. Dok siromašan uz studiranje, mora da radi da otplati taj fakultet.
                              Ko ce nauciti vise u zivotu?

                              Ovaj sto uci i radi da isplati fakultet ili ovaj sto se zajebava i ponekad nauci za test?
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Ko ce nauciti vise u zivotu?

                                Ovaj sto uci i radi da isplati fakultet ili ovaj sto se zajebava i ponekad nauci za test?
                                Totalno si izokrenuo priču. Nisam toliko siguran što se tiče školstva, ali ti ovde stvari hoćeš da postaviš kako tebi odgovara.

                                Comment

                                Working...
                                X