Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nasi zvanicnici opet ne mogu da se usaglase ni sami sa sobom. Juce Dacic i jos neki "apsolutno" podrzavaju Spaniju. Danas AV kaze ovo

    "Pitanje svakog građanina Srbije Evropskoj uniji danas je - kako to u slučaju Katalonije ne važi referendum o nezavisnosti, a u slučaju Kosova otcepljenje može, i bez referenduma, rekao je predsednik Vučić, odgovarajući na pitanja novinara povodom ishoda referenduma u Kataloniji i stava Evropske komisije da je to izjašnjavanje nelegalno."


    Ja jos uvek ne znam koji je stav zvanicnog Beograda, ali hajde sto ja ne znam, nego sto ni oni ne znaju.

    Comment


    • Originally posted by Daba View Post
      Da ali Katalonija je pre sjedinjavanja sa Španijom bila drzava, nije ona sada da hoce da izmisli saksiju pa zeli da bude ono sto nije bila nikada.
      Nema to nikakve veze za sadasnji trenutak. Pogledaj samo koliko je bilo italijanskih drzava pre njihovog sjedinjavanja ili primer SAD-a sa Teksasom. Ako ides tom logikom onda mozes da se vratis u srednji vek gde si imao Dubrovacku republiku, Mletacku republiku i sta ja vec znam. To je onda igranka bez kraja.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Nema to nikakve veze za sadasnji trenutak. Pogledaj samo koliko je bilo italijanskih drzava pre njihovog sjedinjavanja ili primer SAD-a sa Teksasom. Ako ides tom logikom onda mozes da se vratis u srednji vek gde si imao Dubrovacku republiku, Mletacku republiku i sta ja vec znam. To je onda igranka bez kraja.
        Da, samo što su ovo 2 različita naroda.

        Comment


        • Evo ga izasao je zvanicni stav Evrope sada. Ne priznaju referendum. Kapiram da niko nije iznenadjen ovim odgovorom.

          https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1309722

          Evropska komisija u svojoj današnjoj deklaraciji navodi da, uzimajući u obzir španski ustav, jučerašnje glasanje u Kataloniji "nije bilo legalno".

          ”Za EK ovo je unutrašnje pitanje Španije, koje se mora rešavati u skladu sa ustavnim zakonima Španije. Mi ponavljamo poziciju koju su imale i ova i prethodna Evropska komisija, a to je da bi, u slučaju da je ovaj referendum organizovan u skladu sa španskim ustavom, to značilo da bi se teritorija koja odlazi našla van EU", rekao je Shinas dnastopjeći da obrazloži poziciju Evropske komisije.

          Mimo tog, čisto zakonskog, aspekta u ovom slučaju, Evropska komisija poručuje i da je sada vreme za” jedinostvo i stabilnost, a ne za podele i fragmentaciju".

          ”Pozivamo sve relevantne igrače da se brzo prebace od konfrontacije na dijalog. Nasilje nikada ne može da bude instrument u politici. Verujemo vođstvu premijera Marijana Rahoja da će reši ovaj komplikovani proces u punom poštovanju španskog ustava i fundamentalnih prava građana”, zaklučuju u Evropskoj komisji.

          U sedištu Evropske komisije u Briselu navode da su tokom vikenda kancelarije predsednika Komisije Žan Klod Junkera i premijera Španije Marijana Rahoja bile u stalnim kontaktima, kao i da će se tokom dana Junker i Rahoj lično čuti telefonom povodom dešavanja u Španiji.




          Kazem izgleda da je Rahoj imao garancije i podrsku sto bi narod rekao "ledja", a da je ovo malo vise povezano sa Baskijom, cisto da se "isproba" .
          Last edited by colchonero; 02-10-17, 13:52.

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Da, samo što su ovo 2 različita naroda.
            Nema to veze. Imas primer Translivanije ili Erdelja kako ga Madjari zovu.

            Comment


            • Originally posted by madrid View Post
              Nasi zvanicnici opet ne mogu da se usaglase ni sami sa sobom. Juce Dacic i jos neki "apsolutno" podrzavaju Spaniju. Danas AV kaze ovo

              "Pitanje svakog građanina Srbije Evropskoj uniji danas je - kako to u slučaju Katalonije ne važi referendum o nezavisnosti, a u slučaju Kosova otcepljenje može, i bez referenduma, rekao je predsednik Vučić, odgovarajući na pitanja novinara povodom ishoda referenduma u Kataloniji i stava Evropske komisije da je to izjašnjavanje nelegalno."


              Ja jos uvek ne znam koji je stav zvanicnog Beograda, ali hajde sto ja ne znam, nego sto ni oni ne znaju.
              Zar te čudi?
              Pa oko čega imamo jedinstven stav?
              Bezuspešno pokušavaju da igraju igru sa više stolica i to se uvek završava da ostanemo bez i jedne.
              U ovom slučaju, kvarenje odnosa sa Španijom, nejasan stav prema eventualno nezavisnoj Kataloniji i na kraju dobijanje po ušima od Brisela jer se pravimo pametni.

              ''Zato što sam pametan" da citiram objašnjenje za svrstavanje na jednu stranu u američkim izborima [emoji23]

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Nema to veze. Imas primer Translivanije ili Erdelja kako ga Madjari zovu.
                Pa ne razumem šta pokušavaš da dokažeš. Je l' treba zabraniti Kataloncima pravo na slobodu i referendum jer tako piše u ustavu?

                Comment


                • Originally posted by Keylor View Post
                  Zar te čudi?
                  Pa oko čega imamo jedinstven stav?
                  Bezuspešno pokušavaju da igraju igru sa više stolica i to se uvek završava da ostanemo bez i jedne.
                  U ovom slučaju, kvarenje odnosa sa Španijom, nejasan stav prema eventualno nezavisnoj Kataloniji i na kraju dobijanje po ušima od Brisela jer se pravimo pametni.

                  ''Zato što sam pametan" da citiram objašnjenje za svrstavanje na jednu stranu u američkim izborima [emoji23]
                  Hahaha bravo. Citam ponovo, covek je bukvalno pljunuo na obe strane u par recenica. Ogromna kontradiktornost. U jednom delu izgleda kao da navija za nezavisnost Katalonije i Kosova u drugom se protivi.
                  Last edited by colchonero; 02-10-17, 14:02.

                  Comment


                  • Originally posted by Победа View Post
                    Pa ne razumem šta pokušavaš da dokažeš. Je l' treba zabraniti Kataloncima pravo na slobodu i referendum jer tako piše u ustavu?
                    Ne znam sta ti nije jasno. Sve ti je objasnjeno u mom prvom postu. Evo imas i stav Evropske komisije, madrid postavio, koji je slican.

                    Comment


                    • I samo da dodam jos jednu dvolicnost ove nakaradne tvorevine EU koja je u skladu sa onim sto sam napisao u prvom postu.
                      EK: Katalonija i Kosmet nisu uporedivi, jer je Španija u EU.

                      Comment


                      • Vidis da smo ocigledno neki jednakiji i bitniji od drugih. Ja sam to vec na svojoj kozi iskusio licbo nekoliko puta. Vise puta negativno nego pozitivno. Tako je to stalno bilo i uvek ce i biti dok je sveta i veka, jer tako covek funkionise, treba se sto bolje prilagoditi i traziti sto bolju poziciju. Inace se dobija po usima kao mi.

                        Edit: nasao sam jedan komentar sa linkom latinske fraze koja ovo objasnjava jos iz davnih davnina. Ima objasnjenje na engleskom.
                        https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quod...non_licet_bovi

                        Ja licno zelim da Katalonija bude deo Spanije i iz drugih razloga ne bih priznao referendum, ali ovo nema veze sa situacijom tamo, nego na tu recenicu EU sto je skeptik postavio.
                        Last edited by colchonero; 02-10-17, 14:34.

                        Comment


                        • Sutra skoro nista ne radi u Barseloni(pretpostavljam i u celoj Kataloniji).

                          Comment


                          • Posle svega ovoga, Vucic zasluzuje jedan veliki aplauz kako je uspeo da nametne tiraniju i stavi nas pod lance, i sve to bez upotrebe fizickog nasilja nad ljudima(u nekoj vecoj meri). Bravo Vucko, Rahoj ti nije ni do kolena.
                            Originally posted by Dekinjo
                            Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                            Originally posted by La Jugoslavia
                            Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              I samo da dodam jos jednu dvolicnost ove nakaradne tvorevine EU koja je u skladu sa onim sto sam napisao u prvom postu.
                              EK: Katalonija i Kosmet nisu uporedivi, jer je Španija u EU.
                              Da li sam te dobro razumeo...?? U EU nisu dozvoljeni referendumi i samoopredeljenje, a u zemljama van EU je to dozvoljeno.
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Originally posted by bici View Post
                                Posle svega ovoga, Vucic zasluzuje jedan veliki aplauz kako je uspeo da nametne tiraniju i stavi nas pod lance, i sve to bez upotrebe fizickog nasilja nad ljudima(u nekoj vecoj meri). Bravo Vucko, Rahoj ti nije ni do kolena.
                                Pa logično je da je bez fizičkog nasilja. Fizičko nasilje stvara bunt. Nikada neće biti direktnog nasilja za vreme AV, eventualno pojedinačni slučajevi gorila ali policija ne.

                                A to sedenje na stolicama to je priča za sebe. Niko ne sedi ni na kakvim stolicama, sve se zna, nego narod da proguta lakše govno. I Ramuš i Milo i ekipa sve je to ex jugoslovenska služba, nemoj da neko bude naivan.
                                Last edited by Cassius Clay; 02-10-17, 21:44.

                                Comment

                                Working...
                                X