Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Čekam Real-Espanjol da vidimo kako će izaći igrači i koreografiju. Biće interesantno. Pogotovu što je Espanjol španski klub koji se nalazi u Kataloniji koliko sam shvatio.

    Comment


    • Originally posted by madrid View Post
      Slazem se ja P4p1 sa tobom, samo mi objasni kako da uzmu kutije pored ljudi. Ili ce da priznaju poraz i otcepljenje ili ce da ih uzmu.

      Pitanje je sta se desava u ovom prvom hipotetickom slucaju(da puste glasanje) i da se izglasa nezavisnost npr. Msm da bi ovo danas bila decija igra u slucaju za takav scenario nazalost.
      Pa time što nasilno dolaze po kutije, oni su priznali poraz. Samo ne žele da se on ozvaniči. Da ne pričam za koliko će procenata povećati opciju za nezavisnost ovakva "akcija". Postojala je neizvesnost oko rezultata, sad verujem da se svi slažu da u ovom trenutku ne bi postojala.

      I što bi onda dolazili da po svaku cenu uzmu kutije? Zar Španci ne kažu da je po njihovim zakonima taj referendum ilegalan?

      Comment


      • Ja i dalje jesam itekako liberalan.

        Moj komentar u toku dana (u 15.26 preciznije).

        Originally posted by madrid View Post
        Nije to moje misljenje. Ja sam za referendum, samo protiv otcepljenja.
        Pre toga sam napisao da je ovo ocajna odluka Rahoja kojom je sam sebi pucao u celo(izaziva gnev kod ljudi) i apsolutno se protivio ovom gasenju referenduma pomocu policije. Proverite slobodno

        Zadnji komentari su bili samo objasnjenje ko sta radi i za sta se bori i na sta se ko zali(citam njihove vesti, citam komentare sa obe strane).Nikako nisu moje licno misljenje.


        @p4p1

        Slazem se ja sa tobom i sam mislim da je ovo bila ocajna odluka zvanicnog Madrida.
        Last edited by colchonero; 01-10-17, 19:44.

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Čekam Real-Espanjol da vidimo kako će izaći igrači i koreografiju. Biće interesantno. Pogotovu što je Espanjol španski klub koji se nalazi u Kataloniji koliko sam shvatio.
          Od utakmice se moze ocekivat skidanje gaca Espanjola kao i vazda.

          A ostalo:
          Paper Spanish flags being handed outside the Bernabeu with instructions on the back to lift them in the 12th minute "We are all Spain"


          LATEST: Rajoy says he hopes Catalan leaders will now give up on their separatist goals and get back to political normality.
          LATEST: Rajoy says today in Catalonia "democracy has won, because the Constitution has prevailed".
          LATEST: Rajoy, after several hundred injured in Catalonia, says "today we all have reasons for trusting democracy".

          Comment


          • To je ova zapadna demokratija. Definitivno je ona nametnuta i danas.

            Comment


            • Mogao bi Rahoj malo vise da brine sto mu se u centru drzave pusta Cara al sol preko zvucnika i sto masa ljudi to uzbudjeno peva. (moje licno misljenje)

              Mada iskreno i tu su vrlo vrlo podeljeni. Ima mnogo njih za Franka mnogo protiv. Jako podeljena nacija celokupno sto se tice politike(desnica levica i sve ostalo). (ja sam jedan od onih protiv, jer smatram da ih dosta unazadio)
              Last edited by colchonero; 01-10-17, 19:50.

              Comment


              • Originally posted by p4p1 View Post
                To je ova zapadna demokratija. Definitivno je ona nametnuta i danas.
                Obicnim ljudima u Kataloniji sigurno nece biti bolje posle ovoga, ovde ce imati korist pojedinci. A narod gine bezveze.
                Demokratija ne postoji.

                Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment


                • Slažem se ja s tim.

                  Comment


                  • A meni je najjaca EU (a i ostali). Hajde da su zauzeli bar neku stranu (bilo koju), ali ne oni cute i snimaju situaciju. Cekaju da vide ko ce da "pobedi" pa onda da mu se prikljuce i kazu mi smo uvek bili da "Spanija odrzi suverenitet i drzavu" ili da "slobodarski katalonski narod se izbori za svoju drzavu", zavisno od ishoda. Tako ja to trenutno vidim.

                    Comment


                    • Sta ako ljudi koji su za zajednicu sa Spanijom odluce da se otcepe od Katalonije, imaju li i oni na to pravo?
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Sramota spanskih vlasti i Madrida je ogromna, ali nista manja ne smije da bude ni evropskih lidera koji cute cijeli jebeni dan dok se ovi izviljavaju nad neduznim narodom.

                        Ovog Rahola treba objesit' na trg za muda posto je upravo izjavio da je ponosan na spansku policiju. Ovo je uzas.
                        sigpic

                        Comment


                        • Jasno je zasto Vladan podrzava Katalonce,on zapravo zeli da oslabi spanski fudbal,spanska liga da bi oni njegovi nesto napokon uzeli.Istupanjem Barselone iz Primere vjerovatno bi finansijski trpjeli i Real i Barsa a samim tim i rezultati.
                          Last edited by E1_PG; 01-10-17, 21:31.

                          Comment


                          • Covek je rekao da velika vecina Katalonaca nije izasla na referendum haha. Kao zbog razumevanja situacije.

                            Comment


                            • Cijeli dan slusam kako se trubi o ovome a ova scena mi ne izbija iz glave

                              Comment


                              • Madrid postoji li mogucnost za neke oruzane sukobe?Oni Katalonci mi djeluju kao miroljubiv narod,ne djeluju mi nesto ratoborno.Da su Baskijci u pitanju vec bi se cudo napravilo.

                                Comment

                                Working...
                                X