Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Danas je Trump ovjerio pobjedu 2020.

    Natjerao je lude liberale da biraju izmedju himne/zastave i svoje politicke agende.

    'Blue Wall' vise ne postoji, kraj demokrata.
    Nadam se da si u pravu.

    Comment


    • E moj Aki kad ti 2017. pricas da je nesto osigurano 2020. tako unistavas svoj kredibilitet. Pa pogledaj samo sta se sve desava u mesec dana pred izbore, svaki dan donosi promenu, a ti 3 godine pre izbora, pricas kako je nesto osigurano i to navodis neki nebitan razlog.

      Drug kazes kraj jednoj od 2 partije koje su rame uz rame vec ihahaj. Veruj mi koliko god neka partija bila u problemu, uvek ce ostati te 2 partije i deliti ih maks 10% (sto je jako puno, ali te faze traju kratko) i onda se vraca opet 50-50.
      Last edited by colchonero; 24-09-17, 19:39.

      Comment


      • Samo gledaj.

        Super majority u oba doma Kongresa 2018.

        I Landslide 2020.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Editovao sam komentar.

          Comment


          • Samo gledaj i uzivaj u tome kako ce Trump da ih ukine.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Aki mnogo si naivan ako mislis da ce on da ih ukine ili da ce da radi za republikance. Covek ce samo da gleda da on sto vise profitira i njegove licne zelje da progura. Boli njega uvo za ideologiju kod republikanskih glasaca i sta oni zele ili misle o tome. Pa covek je godinama bio demokrata, o cemu da pricamo. Njemu je to svejedno.

              Comment


              • Ja sa Cenk Papanom nemam sta da pricam, on jos uvijek vjeruje da su rusi namjestili izbore.
                Last edited by Mr. Wolf; 24-09-17, 23:12. Reason: bez nadmenog tona
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ko prica o Cenku? Ozbiljno nemam pojma da li je on to ikada spomenuo. Ovo sam citao jos pred kraj 2015. u nekom clanku.

                  Comment


                  • Nisi dobro citao, kad se desilo i koliko je trajalo.

                    Jesi mozda citao da je Reagan bio 20 godina demokrata, pa postao svetac kod republikanaca?
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Pa Reagan je bio demokrata manje vise do CRA, u to vreme je i bila razmena glasaca izmedju 2 partije, tako i da nije mnogo promenio.

                      Comment


                      • Ne, nije bilo promjene glasaca nakon civil rights acta, ponovo guras lijevu propagandu.

                        Regan je postao republikanac kad je vidio sta sindikati rade Americi.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Hajde procitaj bilo koji tekst o Southern Strategy. Ili poslusaj izjave ljudi koji su to DIREKTNO radili, znaci iz prve ruke. Reci mi u kojoj partiji je bio AL, i glasaci koje partije su ljudi protiv kojih je ratovao, jer su zeleli da zadrze "tradiciju". Sta mislis gde su ti rasisticki demokratski glasaci ljudi koji podrzavaju konfederaciju? Naprosto isparili, ili se preselili na sever. Ne bih rekao, pre ce biti da su to sadasnji deep red glasaci.

                          https://en.wikipedia.org/wiki/Southern_strategy

                          In American politics, the southern strategy was a Republican Party electoral strategy to increase political support among white voters in the South by appealing to racism against African Americans.[1][2][3] As the Civil Rights Movement and dismantling of Jim Crow laws in the 1950s and 1960s visibly deepened existing racial tensions in much of the Southern United States, Republican politicians such as presidential candidate Richard Nixon and Senator Barry Goldwater developed strategies that successfully contributed to the political realignment of many white, conservative voters in the South to the Republican Party that had traditionally supported the Democratic Party.[4] It also helped push the Republican Party much more to the right

                          Comment


                          • Kad mi kazes koliko demokratskih senatora koji su filerbuster Civil Rights Act je promjenilo partiju, onda cemo poceti da pricamo.

                            Brojcano.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Ja pricam o glasacima. Ljudi koji sada glasaju u Mississippiju, Alabami, Arkansasu za Republikance su isti oni koji isti oni koji su pre Southern Strategy bili poznati kao Deep Southern Democrats koji su bili veoma konzervativni, voleli tradiciju i koji su se borili protiv progresivnog severa koji je bio republikanski, i protiv AL koji je verovao ili ne isto bio Republikanac.

                              Evo trazio sam elektoralnu mapu izbora slicnih ovima u 21. veku(znaci gde nije bio neki predsednik popularan medju svima, pa da napravi 400+ landslide)


                              1908.


                              1924.


                              2012.


                              2016.

                              Comment


                              • Klasicno, selektivno biranje historije.

                                Evo ti manje vise sve sto trebas da znas:

                                Last edited by Mr. Wolf; 25-09-17, 00:47. Reason: po drugi put - pazi kako se obracas drugima!
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X