Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madrid View Post
    Aki gde je onaj meme o Kubi i Irmi cini mi se? Ako si obrisao daj mi posalji na PM.
    Nisam ga ja objavio, Seoski je ja mislim
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Sramne su te emigracije. U tolikom broju, oni izbegli preko pola sveta, da bi koristili socijalnu pomoć. Plus što se ništa nije proveravalo, barem na početku, pa se ne zna ni ko su ni šta su
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • Ja imam ponudu za liberale.

        Slobodna migracija, ali ukidamo socijalnu pomoc, drzavno penziono i zdravstveno kao i zakon o minimalnoj plati. Deal?
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Imam još jednu.



          Pritom ja sam protiv davanja "besplatnih" stvari svima, pa tako i nama, ali migranti ne dobijaju ovo od EU nego od Srbije. EU samo finansira centre za migrante da bi ostali ovde.

          Comment


          • https://www.cbsnews.com/news/60-minu...ar-on-the-gop/

            Steve Banon intevriju, nestvarno pametan covjek.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • B92: 400.000 na demonstracijama: "Zbogom, Španijo"

              "Barselona -- Hiljade katalonskih separatista okupilo se u Barseloni tražeći otcepljenje tog regiona od Španije, tri nedelje uoči zakazanog referenduma o nezavisnosti.
              Inače, separatisti od 2012. godine na današnji dan protestuju tražeći nezavisnu državu, podseća francuska agencija.

              Oko 400.000 ljudi učestvuje u demonstracijama u Barseloni, dok se sve više zaoštrava retorika između te bogate severoistočne pokrajine i španske centralne vlade.

              Ogrnuti crveno-žuto-plavim separatističkim zastavama i noseći transparent na kojem piše "Zbogom, Španijo", demonstranti su marširali centrom Barselone tokom protesta za koje se mnogi nadaju da su poslednji pre sticanja nezavisnosti, prenosi AFP.
              Do referenduma je ostalo 20 dana, a mobilisanost koja je podstakla ova proces je jednako snažna", rekao je novinarima predsednik Katalonije koji se zalaže za nezavisnost Karles Pudždemon.

              "Iako su se mobilisali u ogromnom broju, ništa ne mogu da urade u Madridu", komentariše, međutim, Hordi Kalatajud, 21-godišnji student ekonomije, govoreći o referendumu koji je zakazan za prvi oktobar.

              Protesti se održavaju na dan nacionalnog praznika Katalonije, Dijade, kojim se obeležava pad Barselone u ratu za špansko nasleđe 1714. godine i naknadni gubitak regionalnih institucija i sloboda.

              S druge strane, protivnici nezavisnosti se žale da današnji praznik, koji pripada svim Kataloncima, separatisti zloupotrebljavaju za svoje ciljeve, a ove godine, uoči referenduma, čak i više nego ranije, napominje francuska agencija, ističući da je katalonsko društvo duboko podeljeno po pitanju nezavisnosti.

              Španski premijer Marijano Rahoj, čija je konzervativna vlada snažno protiv katalonskog referenduma, poželeo je Kataloniji srećan praznik i pozvao na "Dijadu slobode, kohabitacije i poštovanja svih Katalonaca".

              Kako je planirano, demonstranti će se večeras postaviti u obliku ogromnog slova X okupljajući se u avenijama u centru Barselone, čime će predstaviti znak koji Katalonci, po njihovom mišljenju, treba da upišu u listiće kada budu glasali na referendumu.
              U slučaju da broj pozitivnih glasova odnese prevagu, regionalna katalonska vlada obećala je da će proglasiti nezavisnost u roku od narednih 48 sati i početi da formira suverenu državu.

              S obzirom na to da je španska centralna vlada obećala, pak, da će blokirati referendum, secesionistički katalonski tabor ovim demonstracijama želi da pokaže kako može da okupi svoje snage, zaključuje AFP.
              "

              http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1302650


              Polako se gasi i ovaj pokret. 2012. ih je bilo preko 2 miliona, pa se smanjivalo, prosle godine ispod milion po prvi put, sada 400 000. To zbogom se inace cuje svake godine.

              Ovo da ce u slucaju pozitivnih glasova proglasiti nezavisnost za 48h samo jedan komentar hahhaha.

              Druga stvar referendum ce naravno biti blokiran, a uslucaju odrzavanja Madrid niti iko drugi ga nikad nece priznati, jer je nekonstitucionalan. Ko zna koji je ovo put da oni na "referendumu izglasavaju nezavisnost". Otprilike svake godine. A dobijaju sve manju podrsku. Prosle godine su jedva presli 50%
              Last edited by colchonero; 11-09-17, 21:53.

              Comment


              • Hoćemo nezavisnu Baskiju i Kataloniju

                Comment


                • Nezavisne Katalonije i Baskija, unistavaju ekonomiju Pirinejskog poluotoka.

                  Katalonija ovo radi stalno, cisto da bi drzali pritisak na ostatak drzave, jer eto kao oni drze sve karte u rukama, aha kako da ne. Kolko su zaduzeni, trebalo bi im 2 stoljeca da se izvuku.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Dje onaj brat sto misli da je Friedman ekvivalent Hansa Kristijansena Andersena da mi kaze sta se ovo desava u Norveskoj sa izborima?
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Cek, cek onaj lik je mene fakat napao jer sam rekao da je Norveska izabrala Konzervativce da ih vadi iz sranja i rekao mi da lupetam, a Konzervativci ce upravo uzeti ponovo izbore 2 puta za redom?

                      Ko lupeta, ne kontam?

                      http://www.aljazeera.com/news/2017/0...084040730.html
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Hoćemo nezavisnu Baskiju i Kataloniju
                        Zasto? To bi potpuno poremetilo balans bar na poluostrvo a mozda i u Evropi. Izmedju ostalog i u ekonomskom smislu kao sto je i Aki napisao.

                        Katalonija ovo radi iskljucivo zbog autonomije, kao sto Aki kaze drze pritisak.

                        Comment


                        • Zato što su to 2 različita naroda. Ako na referendumu većina izglasa da hoće da se otcepi, neka ih. Aki gleda isključivo brojke, ovo su neke druge stvari u pitanju.

                          Comment


                          • Baskija da, ali njma je bolje u Spaniji i oni to znaju, vide kako Katalonija prolazi sa tim referendumom. Oni bi tek u slucaju da Kataloniji prodje, pa joj odjednom dobro krene, masovno trazili isti. To se nece desiti.

                            Katalonci su se mngo izmesali, nema sanse(vrlo vrlo male) da nadjes nekog cistokrvnog Katalonca, tako da nisu razlicit narod, a i imaju mnogo vise stranaca nego ostatak Spanije. Ta fora o nezavisnosti prolazi samo u Kataloniji tu oko Barselone(autonomnoj oblasti Katalonija). Na drugim mestima gde se prica katalonski (Valensijanska oblast), oni njih ne mogu da smisle i u dobrim su odnosima sa Madridom. Balearci im cak ni ne priznaju da pricaju njihov jezik nego kao neku vrstu koju zovu mallorquin.

                            Objasni mi, sta ti mislis/ocekujes, sta ce oni to napredovati kada se otcepe i sta to njih Spanija trenutno sputava pa zele nezavisnost? Skoro svi problemi su vezani za (daleku) proslost i pricu koja ide narodom sa kolena na koleno iako se od tada sve promenilo, a neki glasaju jer se smatraju superiornijim. Mali je broj njih koji glasa iz nekog realnog razloga.
                            Last edited by colchonero; 12-09-17, 12:49.

                            Comment


                            • Ja kad sam bio u Barseloni jos prije 4 godine na svakom drugom balkonu prakticno sam mogao vidjet katalonsku zastavu,ocigledno ljudi zele svoju nezavisnost sad da li bi to bilo dobro za njih ili ne to ne znam.Tu bi najveci problem bila fudbalska reprezentacija,bez Katalonaca Spanija bi bila bas oslabljena sto ja kao njihov navijac ne zelim.

                              Comment


                              • A španska, odnosno katalonska, liga kako bi onda izgledala? Ali uvek uz braću Baskijce, pa šta god izabrali
                                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                                До поновног сусрета, твој Швабо

                                mala H2H 2018/19
                                suicide
                                2019
                                velika H2H 2019/20

                                Comment

                                Working...
                                X