Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja nisam nista naucio na fakultetu.

    Sve sto sam naucio, naucio sam citajuci sam u svojoj sobi, komunicirajuci sa drugim ljudima, gledajuci sta drugi rade itd itd.

    Sljedeca stvar. Zivot nije fer. Mozes se roditi u Angoli i u Americi.

    Ja da sam rodjen u Americi, do sad bi bio milioner, ovako sam ovdje bijednik koji naplati posao 20-30 puta manje nego sto bi ga mogao naplatiti u Americi.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Ja nisam nista naucio na fakultetu.

      Sve sto sam naucio, naucio sam citajuci sam u svojoj sobi, komunicirajuci sa drugim ljudima, gledajuci sta drugi rade itd itd.

      Sljedeca stvar. Zivot nije fer. Mozes se roditi u Angoli i u Americi.

      Ja da sam rodjen u Americi, do sad bi bio milioner, ovako sam ovdje bijednik koji naplati posao 20-30 puta manje nego sto bi ga mogao naplatiti u Americi.
      Znači došli smo do zaključka da je život nepravedan.

      Comment


      • Da je pravedan ne bi bilo religijskih prica o savrsenstvu raja.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Ja nisam nista naucio na fakultetu.

          Sve sto sam naucio, naucio sam citajuci sam u svojoj sobi, komunicirajuci sa drugim ljudima, gledajuci sta drugi rade itd itd.

          Sljedeca stvar. Zivot nije fer. Mozes se roditi u Angoli i u Americi.

          Ja da sam rodjen u Americi, do sad bi bio milioner, ovako sam ovdje bijednik koji naplati posao 20-30 puta manje nego sto bi ga mogao naplatiti u Americi.
          Zavisi gde bi se rodio u Americi - jedno je roditi se na Menhetnu, a sasvim drugo roditi se u Little Piqkovcu, Pripizdina County, Ohio.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Ko ce nauciti vise u zivotu?

            Ovaj sto uci i radi da isplati fakultet ili ovaj sto se zajebava i ponekad nauci za test?
            Ko ima para, taj pozna svet, ko nema para, taj pozna ljude.

            Comment


            • Gledam malopre na jutarnjem, Kim preti SAD-u kaže naneće im štetu kakvu niko nije naneo ikada Osim što drže onaj grad na nišanu oni mučenici nemaju ama baš nikakvog konja u igri. Jeste imaju one nuklearne rakete malog dometa ali opet sa tim jedino Japan mučeni da gađaju ili eventualno Južnu Koreju ali onda bi ih zbrisali kao mrave posle kiše
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment




              • " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                Comment


                • Cuba.jpg
                  Samo za Aki-a.

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Jel ga moraju zavrsiti?

                    Jel znas ti za koncept stipendija?

                    To je najveca glupost kada neko kaze moze neko da stavi cijenu koliko on hoce.

                    1. Ja i komsija imamo prodavnicu jabuka
                    2. Nasi proizvodi se ne razlikuju
                    3. Cijena jedne jabuke je 10 dolara
                    4. Jednog dana ja odlucim da stavim da cijena bude 20 dolara

                    Sta ce se desiti?
                    Imaces vise posla i vise para

                    Pade mi na pamet jedna prica kad sam ovaj post procitao. Samo sto cu otici u nekom drugom pravcu. Jednom je Istok pricao u jednoj grupi na fb o ceni i sta to ona predstavlja za ljude i kako je ljudi dozivljavaju. Ne mogu da se setim detalja price, al je islo ovako. On je radio kampanju za neki proizvod koji je kostao fazon 25 dolara, i bila je propast. Ljudi ga nisu kupovali. Onda je uspeo da odradi manju anketu medju ljudima koji su zeleli to sto on nudi ali su kupovali kod konkurencije. Ispostavilo se da im je bilo sumnjivo kako to sto oni nude moze da kosta toliko malo pa su pretpostavili da nema kvaliteta. Na kraju je cenu proizvoda digao za 100%, na 50 dolara, i posao je procvetao, prodaja se digla za 500%+.

                    Kad sam vec usao u ovu pricu, ko se bavi marketingom i prodajom treba da procita knjigu Priceless: The Myth of Fair Value.

                    Izmedju ostalog, radjena je jedno izuzetno zanimljivo istrazivanje u knjizi. Ljudima su ponudjena 2 piva, jedno od 1.8 dolara i jedno od 2.5 dolara. 80% ljudi je izabralo da kupi pivo od 2.5 dolara. Onda su u mix ubacili i pivo od 1.5 dolar i doveli sledecu grupu ljudi. 80% njih je izabralo pivo srednje vrednosti (1.8) dok niko nije izabrao najjeftinije pivo. Kada su iz miksa izbacili najeftinije pivo, ostavili ova od 1.8 i 2.5, dodali su pivo od 3.5 dolara i doveli novu grupu ljudi. Naravno, 85% njih je izabralo pivo od 2.5 dolara, 10% ono najskuplje, a samo 5% ono najjeftinije. Mnogo je lako manipulisati ljudima kada prodajes i reklamiras, samo sto se vise treba uzdati u psihologiju nego suvu teoriju prodaje.
                    Last edited by bici; 11-09-17, 09:37.
                    Originally posted by Dekinjo
                    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                    Originally posted by La Jugoslavia
                    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                    Comment


                    • Pazi, znam ja to oko cijene.

                      Radio sam i ja tako jednu kampanju za bezveze proizvod sa bezveze cijenom. Ljudi su kupovali po vecoj, umjesto po manjoj cijeni.

                      Recimo u usluznom sektoru, najveca greska je reci da si spustio cijenu, kao snizenje, jer kako ti onda cijeni svoju uslugu, ako si joj spustio cijenu. Znaci moze se jos spustiti.

                      Pricas o Istoku Pavlovicu ako se ne varam i koliko sam vidio, jedino on na ovim prostorima zna kako se radi internet marketing
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Pazi, znam ja to oko cijene.

                        Radio sam i ja tako jednu kampanju za bezveze proizvod sa bezveze cijenom. Ljudi su kupovali po vecoj, umjesto po manjoj cijeni.

                        Recimo u usluznom sektoru, najveca greska je reci da si spustio cijenu, kao snizenje, jer kako ti onda cijeni svoju uslugu, ako si joj spustio cijenu. Znaci moze se jos spustiti.

                        Pricas o Istoku Pavlovicu ako se ne varam i koliko sam vidio, jedino on na ovim prostorima zna kako se radi internet marketing
                        Istok je bas ozbiljan tip i veoma strucan. Ja ga jako cenim. Mada je ovde bas popularno hejtovati ga. Samo sto ja nisam u fazonu hejtujem sve sto hejtuju mladi. Dosta dugo se pricalo da je on prodavac magle. Medjutim covek je izgradio brend za sebe. Vodi marketing za kompaniju Frejm. Ko nije upoznat, to su momci iz Niša koji rade vec dugo na tome da se preko interneta i brauzera otvaraju fotosop, eksel, word... Skupili su oko 30 miliona dolara investicija, tako da su ti Istokovi hejteri pojeli govno. Trebalo je vremena, al eto.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Ne ne, ja sam prvi koji ce pljunuti te sto prodaju maglu.

                          Ali Istok nikad nije prodavao maglu. To se vidjelo odmah cim sam procitao sta je napisao o retargetiranju. Gdje se vide tehnicki detalji koje prodavaci magle ne znaju.

                          Ja sam citav zivot govorio, FB, Google, Instagram reklame su najgluplja stvar koja se moze nauciti. Toliko je jednostavno da beba moze nauciti, ali strategije koristenja nisu. To je sto razlikuje prodavace magle, od strucnih tipova.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Istok Pavlović je lik koji je podržao ideju da se srpska zastava promeni u ovo.



                            Neka se drži on marketinga. Doduše kasnije je "promenio" mišljenje, ali opet..

                            Comment


                            • Šta mu znači ovo u sredini ?
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                                Šta mu znači ovo u sredini ?
                                - Rozeta svojim izgledom i položajem simboliše jedinstvo, mir i stabilnost, a različitim laticama dinamičnost multikulturalnog i tolerantnog društva. Svojom drevnom simbolikom predstavlja sunce, zvezdu, život, i svojom cvetnom ornamentikom prirodu.Srbija ima dugu tradiciju u ornamentici, koja se najviše može videti u arhitekturi i slikarstvu, kao i u odevnim i upotrebnim predmetima, ukrašenim knjigama... Česti su ornamenti cveća i biljnih uvoja i prepleta, među kojima je ovaj simbol rozete najkorišćeniji u svojim različitim stilovima

                                Comment

                                Working...
                                X