Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2017/18

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 61563 View Post
    Aj ti nesto i znas,pa da odgovorim,prvo,Fulam jeste imao ludu seriju ali imala je Vila mislim krenula je neocekivano lose,koja je igracki posle Vulvsa najjaca ekipa u ligi,Derbi je ok ekipica i sledece godine ako zadrze menagera imace sansu,al su obe ekipe slabije i od Vile i Bora....taj Boro ima igrace od prosle godine iz PL i plus su doveli trenera,koji zna sta i kako,trebali su ranije...i jos jedna za mene bitna stvar,titule,u ovom slucaju je ulazak ravan tome, uzimaju jake odbrane,svi znamo ko vodi Boro Pjulis,a i Vila ima da kazem defanzivnog meng,plus jak tim...a Fulamova igra pre svega zavisi od napada,protiv Bradforda su isto prosuli 2 boda zbog te odbrane...eto ja ne znam al videcemo ko ce uci ja kazem Boro ili Vila,cak Borou zbog Pjulisa dajem najvise sansi..i nek ja ne znam,al posto u ovoj zemlji vecina misli da sve zna i pita se o svemu ,a pogotovo tamo gde je kes fudbal zato smo u kanalu,i zato je AV na vlasti sa60% zbog svih tih "znalaca" pa nam zemlja Svica,e tako je i fudbalu kod nas...i zato je dobro da ja iz vase perspektive ne znam nista

    Gledam sad napise meni statisticar a ne znam samo zasto i na osnovu cega nit sam kad izbacivao brojke neke nit se bavio tim sem u slucaju broja trofeja,a tu znamo ko je najbolji Jose Mouuuu,a ti na osnovu toga da su na tabeli bili najbolji baziras svoju teoriju,i na osnovu neke setnje,ligom,pa ne znam koliko si gledao nija bas bila setnja,tj.dominacija,to moze za Volvse da se kaze,a vrv si ti pao pod uticaj domacih medija i svega oko Fulama,Mitra Jokana pa ono jesu najbolji su aha...i da se razumemo za Jokana mislim da je odlican menager i tesko bi iko sa ovim Fulamom to napravio neki drugi trener,kao i onomad sa Wofordom,kad je usao al eto ludi Poco...licno mislim da bi za njega bilo najbolje ako moze ode iz Fulama u neki jaci tim iz PL ili ako nema mesta u neku drugu zemlju,plus sto ce usli ili ne ostati bez najboljeg igraca malog Sesenjoa
    Pre ce biti da je tebi krivo zbog Jokana i Mitra, jer si poznat kao objektivan lik. Kakav Pjulis, ne padaj na te fore, Radovan Ćurčić engleskog fudbala, smešan lik.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • sigpic

      Comment


      • Originally posted by TeaFam View Post
        Pre ce biti da je tebi krivo zbog Jokana i Mitra, jer si poznat kao objektivan lik. Kakav Pjulis, ne padaj na te fore, Radovan Ćurčić engleskog fudbala, smešan lik.
        Ne zabole mene da gledam na taj nacin,ovo sto sam napisao stvarno mislim,o Jokanu mislim sve najbolje,o Mitru krajnje ogranicen napadac,na nasu zalost boljeg nemamo,al ovo je taman njegov nivo Champs...nije on za jacu ligu Belgija ,Champs i to je to,a videcmo ja ti kazem Vila ili /Boro...Vila imaju jaci tim,al moze to Pjulis da izgura,plus ima Boro solidnu ekipu...a evo ti ovaj Derby ima potencijalno dobrog menager i za PL,(bice GR dobar trener vec jeste),Derbi je slabiji od Fulama,pa sinoc da su igrali tri dana gol im Fulam ne bi dao

        Comment


        • U Ip se se JOkan i Fulam 'usrali' zbog vaznosti utakmice i nisu licili na sebe iz 'regulice' . U drugom nisu imali sve po malo :malo sportske drskosti, malo bolje zavrsnice, malo srece ... Bice jako #ebeno tesko dobiti derbi u drugoj utakmici . Derbi je iskusna ekipa, zatvorice se i cekati kontru .

          Ono sto je javna tajna :

          Nemački ugledni mahazin Špigl drma svetski fudbal! Čuveni magazin je objavio knjigu pod nazivom "Otkrivanje prljavih poslova u prelepoj igri" u kojoj je otkrio sve ono što se čuva u tajnosti i zbog čega će glavni ljudi vodećih klubova, posebno u Premijer ligi, morati mnogo toga da objašnjavaju. I ozbiljno će ih boleti glava.

          Špigl je otkrio lude bonuse i plate vezane za igrače poput Aleksisa Sančeza, Pjera Emerika Obamejana, Henriha Mhitarjana, Virdžil van Dajka, Mohameda Salaha...

          Evo, da ne dužimo previše, krenimo recimo od Sančeza.

          Čileanac godišnje zarađuje 23.000.000 evra godišnje od plate i marketinških prava - što zavisi od kvalifikovanja Mančestera u Ligu šampiona, što je Junajted osigurao - ali to nije cela cifra. Sančez dobija 85.000 evra za svaku utakmicu koju počne kao starter u vidu bonusa, što znači da je do sada već zaradio 1.500.000 evra na taj način!

          Nedeljna plata mu je 450.000 evra nedeljno, a Junajted se obavezao da mu plati nešto manje od 8.000.000 evra samo za potpis kada je došao iz Arsenala (podeljeno u šest rata), a u drugom pravcu otišao Henrih Mhitarjan.

          Dobiće preko 2.000.000 evra ako dostigne kombinaciju od 40 golova i asistencija u sezoni (dakle golovi + asistencije). Dobiće preko 1.000.000 evra ako Junajted osvoji Ligu šampiona i preko pola miliona evra ako Junajted osvoji Premijer ligu. Sančez bi potencijalno godišnje mogao da izađe na platu od preko 28.000.000 evra godišnje.



          Hajde sada da pređemo na ugovor Pjera Emerika Obamejana u Arsenalu. Potpuno ludilo je u pitanju.

          Tobdžije su bile u veoma lošoj pregovaračkoj situaciji, ali ono što su potpisali mnogi će nazvati svakakvim imenima. Gabonac ima platu od 200.000 evra nedeljno, što je u današnje vreme normalno, ali na sve to Arsenal je pristao da mu plati još ukupno skoro 21.000.000 evra na ime bonusa! Gabonac je plaćen oko 64.000.000 evra što će biti isplaćeno u tri rate Borusiji Dortmund.

          Obamejan u ugovoru ima bonus za lojalnost koji će biti podeljen na četiri dela i iznosi 17.000.000 evra i biće mu isplaćen do kraja ugovora 2021. godine! Dobiće i 340.000 evra za 25 golova i asistencija u zbiru u sezoni i 56.000 evra za svaku utakmicu u Premijer ligi u kojoj bude starter, a Arsenal pobedi. Do sada ih je bilo pet otkako je došao, pa pomnožite. Malo manje od 300.000 evra je već dobio.

          Ali, verovatno najluđi deo Obamejanovog ugovora se odnosi na njegov bonus za Ligu šampiona od 3.000.000 evra koji će napadač dobiti iako Arsenal nije uspeo da se kvalifikuje u elitno klupsko takmičenje!



          Pređimo i na Henriha Mhitarjana, fudbalera Arsenala koji je stigao iz Mančester Junajteda.

          Možemo da kažemo da su i njegovi bonusi jako veliki s obzirom na to da se nije baš proslavio na Teatru snova. Njegova osnovna plata je oko 165.000 evra nedeljno, a može da skoči na 270.000 evra nedeljno ako Arsenal odluči da mu produži ugovor. Takođe, i on ima "bonus za lojalnost" od skoro 10.000.000 evra.

          Impozantne su i brojke Liverpulovog defanzivca Virdžila van Dajka.

          Njegov ugovor je kompleksan i sadrži strašne bonuse za svaku utakmicu u kojoj Liverpul ne primi gol. Ako bude imao 18 utakmica bez primljenog gola Van Dajk će primiti 425.000 evra, za 20 utakmica 566.000, a za 22 - 850.000 evra.

          On je plaćen Sautemptonu 80.000.000 evra, dobio je 6.800.000 evra samo za potpis, ima 5.660.000 evra "bonusa za lojalnost", dobiće i 4.500.000 evra ako odigra 150 utakmica i Liverpul završi u četiri u Premijer ligi, 850.000 evra ako Liverpul bude imao 22 utakmice bez primljenog gola i dobiće 23.000 evra za svaki gol ili asistenciju.



          Red je na Mohameda Salaha...

          Njegova fenomenalna sezona već košta 3.000.000 evra, a to je cifra koja ide na nedeljnu platu od 140.000 evra nedeljno. Ovaj novac je dobio ako zato što je dao 35 golova i asistencija tokom sezone.

          Prošetajmo malo i do Alvara Morate. Njegova nedeljna plata je 216.000 evra, a ukoliko Morata startuje polovinu takmičarskih utakmica dobiće još i 940.000 evra bonusa (što je zapravo već dobio). Pored 65.000.000 koliko je Morata plaćen Real Madridu, njegov agent je plaćen još 6.000.000 evra. Morata će dobiti i 1.000.000 evra bonusa ako postigne 25 golova u sezoni. Dao je do sada 15.

          Na kraju stižemo do Romelua Lukakua.

          Napadač Mančestera je plaćen Evertonu 85.000.000 evra. Godišnja plata mu je skoro 9.000.000 evra. Everton će dobiti još 5.700.000 evra za njega 2022. godine i ako ode iz Junajeda, i ako bude produžio ugovor. Everton će dobiti nešto preko 11.000.000 evra ako Lukaku da 23 gola u svakoj od njegovih prvih četiri godine u Junajtedu. Ove sezone je već dao 26.

          Lukaku će dobiti bonus od 5.000.000 evra ako završi sezonu sa 50 golova i asistencija u zbiru. Do sada ih ima 35. Dobio je i 2.700.000 evra na osnovu bonusa lojalnosti i 2.150.000 evra na osnovu marketinških prava.

          Pojavili su se i podaci da je Zlatan Ibrahimović dok je igrao u Junajtedu imao 198.000 evra za start u kompetitivnoj utakmici.

          Jedina klauzula koja ide na ruku klubu je Junajtedova u slučaju Sančeza. U slučaju bilo kakvih problema sa plaćanjem poreza, Čileanac snosi troškove. Kao i u slučaju potraživanja od neke treće strane.

          Jedno od najvećih curenja informacija u istoriji fudbala!

          Comment


          • Originally posted by 61563 View Post
            Hahha nema problema,..ali Klop ce biti Flop,mislim na LS,ako je ne osvoji,meni svejedno ,lepo sto je Roma sigla u SF al isti mi djavo i da je ispala u grupi,kad nije osvojila..sto se tice PL,pogresio sam oko CFC ,za LFC sam rekao da ce oni i Spursi boriti za top4...ali greska,sa tim da mislim da je najmanje kriv Konte,a najvise Roman...a LFC i ne bas puno,videlo se to H2H mecevima sa MU i CFC ko je bolji i takticki potkovanije trener,Mou,Conte Klop...al bolji je od Pepa tu reci nema...al sad da ti neko ponudi da budes 5 a prosle prvak sta bi izabrao...e sad nece valjati zaCFC ako Roman odluci da sve rasproda skloni Contea i lagano batali daulaze u fudbal,u suprotnom samo nek da kes i sledece sezone najveci rival MU u borbi za PL bice CFC....Klop tesko,a ako Pep osvoji opet,onda sam ja neznalica totalna jer jedno moze i da ubode al tesko 2 puta...mada svakako sam pogresio oko CFC plasman van TOP 4,ali sa ovako kratkim i lose izbalansiranim timom malo je falilo,sto neopravdava nista
            Ma mi smo najviše raspravljali oko Brendan vs Klopp. Tvoje viđenje je bilo da Liverpul nije napredovao pod Kloppom i da je Brendan radio isti posao kao i Nemac. Da li i dalje misliš tako?

            Da se razumemo, Klopp je sve osim savršen trener, ali napredak je očigledan. On i Brendan ne smeju u istu rečenicu(bar ne još, videćemo za x godina).

            Prva sezona(tačnije malo više od pola sezone), šesti u ligi i finale LE(Koje smo izgubili isključivo jer ekipa nije bila psihički spremna. A glavu dajem da je finale bilo u bilo kojoj sezoni osim Klopove debitantske da bi uzeli), druga sezona top4, i evo treća sezona top4 i finale LŠ-a(daj Bože i pobednici). Valjda i ti možeš da vidiš da je ovo ozbiljan napredak za Liverpul u odnosu na recimo prošlu deceniju. Dobili smo preko potrebnu stabilnost, koja nam je falila godinama. Ponovo smo važni u Evropi i nadam se sledeće sezone u borbi za titulu.

            Čelzi i Liverpul ne mogu da se porede, bar u poslednjih 10ak godina. Mi tek izlazimo iz prašine u kojoj smo dugo bili, a Čelzi je klub koji je trenutno visoko iznad nas. Samo što je veoma moguće, a zavisi od Romana, da Čelzi upadne u tu prašinu u narednom periodu.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by z0La View Post
              Ma mi smo najviše raspravljali oko Brendan vs Klopp. Tvoje viđenje je bilo da Liverpul nije napredovao pod Kloppom i da je Brendan radio isti posao kao i Nemac. Da li i dalje misliš tako?

              Da se razumemo, Klopp je sve osim savršen trener, ali napredak je očigledan. On i Brendan ne smeju u istu rečenicu(bar ne još, videćemo za x godina).

              Prva sezona(tačnije malo više od pola sezone), šesti u ligi i finale LE(Koje smo izgubili isključivo jer ekipa nije bila psihički spremna. A glavu dajem da je finale bilo u bilo kojoj sezoni osim Klopove debitantske da bi uzeli), druga sezona top4, i evo treća sezona top4 i finale LŠ-a(daj Bože i pobednici). Valjda i ti možeš da vidiš da je ovo ozbiljan napredak za Liverpul u odnosu na recimo prošlu deceniju. Dobili smo preko potrebnu stabilnost, koja nam je falila godinama. Ponovo smo važni u Evropi i nadam se sledeće sezone u borbi za titulu.

              Čelzi i Liverpul ne mogu da se porede, bar u poslednjih 10ak godina. Mi tek izlazimo iz prašine u kojoj smo dugo bili, a Čelzi je klub koji je trenutno visoko iznad nas. Samo što je veoma moguće, a zavisi od Romana, da Čelzi upadne u tu prašinu u narednom periodu.
              A to mislis,pa pazi jeste,al licno mislim da je Brendan dobio vecu sansu,bolje opcije oko trasfer politike,da se ono malo vise pitao i da je tad LFC pametnije dovodio igrace...mislim da bi i sa njim postali stabilni i u borbi za titulu...e sad Klop je svojom harizmom,kupio i navijace i sve uprava to prepoznala..i onda jasno stavio do znanja sta zeli,koja pojacanja i ostalo...i eto opstao e sad ako ne uzme titulu sledece sezone ili ove godine LS...ne znam dal ce promeniti,stanje...pazi ja znam sta sam pricao o Klopu,al to ne znaci da ja mislim da je on krs,posle Moua i contea on mi najbolji u PL od top 6 ekipa,al mislim da i Brendan da je ostao duze ili da je recimo on klupi evo Spursa da bi oni bolje prosli,i mozda vec uzeli neki trofej...ipak jos konkretno nije LFC napravio ,napredak je evidentan,al ako ne dodju trofeji dzaba,isto mislim i zaMoua ,ako sledece godine ne uzme PL ili LS a dobije sve sto zeli od pojacanja
              Last edited by 61563; 12-05-18, 15:13.

              Comment


              • Originally posted by 61563 View Post
                A to mislis,pa pazi jeste,al licno mislim da je Brendan dobio vecu sansu,bolje opcije oko trasfer politike,da se ono malo vise pitao i da je tad LFC pametnije dovodio igrace...mislim da bi i sa njim postali stabilni i u borbi za titulu...e sad Klop je svojom harizmom,kupio i navijace i sve uprava to prepoznala..i onda jasno stavio do znanja sta zeli,koja pojacanja i ostalo...i eto opstao e sad ako ne uzme titulu sledece sezone ili ove godine LS...ne znam dal ce promeniti,stanje...pazi ja znam sta sam pricao o Klopu,al to ne znaci da ja mislim da je on krs,posle Moua i contea on mi najbolji u PL od top 6 ekipa,al mislim da i Brendan da je ostao duze ili da je recimo on klupi evo Spursa da bi oni bolje prosli,i mozda vec uzeli neki trofej
                Eh sad veću šansu. Pa dobio je 3 pune sezone i skoro pola četvrte, gde je možda bio i najgori otkad je došao u Liverpul. Imali smo onu jednu nestvarnu sezonu, gde nam je sreća okrenula leđa za titulu i to je to od njega. Sve ostalo je bilo tuga, jad i beda. Ispadanje iz grupe LŠ-a od Bazela, pa odmah posle toga i iz LE od nekoga iz Turske, ne mogu se setim koga.

                A da ne pričamo što je običan miš. Da on posle one sezone kad smo dominirali nije smeo da traži pojačanja koja on želi, već su mu drugi birali. Da ne pričam što je očajan motivator. On je taktički potkovan, ali sve ostalo je loše.

                I slažem se da Klopp tek treba da opravda poverenje u potpunosti, ali je za sad na odličnom putu.


                Originally posted by 61563 View Post
                napredak je evidentan,
                Ovo sam hteo da čujem.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Kako nas Fiksni baca u velike rebuse.
                  Pise kontradiktornosti i onda se covek zapita, zna li on sta o fudbalu ili je duduk teski?
                  Jer da neko ko se razume u fudbal (doduse samo po sopstvenom priznanju tipa daj da hvalim samog sebe kada me niko drugi ne hvali), napise da je Gvardiola najlosiji trener od svih trenera top ekipa nikako ne ide jedno sa drugim.
                  Ili ona fraza, Murinjo je najtrofejniji, pa je zato najbolji. Znaci ako Zidan uskoro uzme trecu LS bolji je od Murinja?

                  Opet volim da citam samouverenog fiksnog i drago mi je sto se vratio na fudbal. Jer kakav god da je - nas je.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Po analogiji Fiksnog ispada da je vece iznenadjenje titula Pepa sa osvojenih sto bodova, nego li Ranijerijeva titula sa Lesterom

                    Comment


                    • Ne znam ko mi je miliji, Brus ili Pjulis, mada u Vili je i Mile Jedinak, jedan od omiljenih igraca na ostrvu moracu da navlacim za njih da odu u PL, Toni ce svakako sledece sezone direktno preko Cempionsipa, otisao bi i ove da je od pocetka vodio Boro
                      sigpic

                      Comment


                      • Ovaj Adama Traore da ima samo malo više mozga, sa ovom brzinom koju poseduje...bio bi TOP igrač. Ovako mršavo. Bljesne ponekad, ali tanko.

                        Lik je nenormalno napucan, što je veoma retko da ovako napucan fudbaler ima ovaku nestvarnu brzinu.
                        Last edited by z0La; 12-05-18, 17:44.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Originally posted by z0La View Post
                          Ovaj Adama Traore da ima samo malo više mozga, sa ovom brzinom koju poseduje...bio bi TOP igrač. Ovako mršavo. Bljesne ponekad, ali tanko.

                          Lik je nenormalno napucan, što je veoma retko da ovako napucan fudbaler ima ovaku nestvarnu brzinu.
                          Upravo to sam napisao na jednom drugom forumu. Ima savršenu tehniku i brzinu, ali glup je kao noć.

                          Comment


                          • U nekom paralelnom univerzumu je jedan od najboljih igraca svijeta, mozda i najbolji
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by z0La View Post
                              Ovaj Adama Traore da ima samo malo više mozga, sa ovom brzinom koju poseduje...bio bi TOP igrač. Ovako mršavo. Bljesne ponekad, ali tanko.

                              Lik je nenormalno napucan, što je veoma retko da ovako napucan fudbaler ima ovaku nestvarnu brzinu.
                              Ma uvek sam govorio da je stvoren za RB u americkom fudbalu.

                              Comment


                              • A dečko je izašao iz La Masie. Proveo je tamo dosta vremena. Ako tamo nije uspeo da stvori tu "fudbalsku inteligenciju", stvarno ne znam gde će.

                                A realno je stvoren za nekog RB-a. Sa ovom brzinom i građom, raznosio bi po NFL-u.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X