Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laki21 View Post
    Na kraju krajeva, ako ne postoji domaći igrač na toj poziciji, dovedi stranog koji je u stanju da ispuni makar minimum zahteva.
    Da, ni meni nije bilo bas jasno to oko broja stranaca.
    Prvo - dobri, a nasi su skupi (skuplji od po kvalitetu pristojnih Amera)
    Drugo - ako je glavni cilj svake godine ABA i da se ne brukamo u EL, onda imamo slobodu da imamo koliko hocemo / mozemo stranaca. KLS mogu i da ne igraju oni koji su visak, a da igraju 13-ti do 15-og igraca u rosteru.
    Trece - mi moramo da rizikujemo, ali na osnovu ipak nekih normalnih parametara i procene = domaci prospekti, strani dokazani igraci koji izlaze iz povreda, ili lose sezone, last cut iz USA.
    Da prevedem na ovu sezonu - ako je kod komsija dosao, zna se ko, mozda bi dosao i kod nas da igra paralelno sa majstorom Rocestijem i ako se izbori / pokaze da sledece godine bude prva jedinica. Plata slicna kao nasoj aktuelnoj, rezervnoj jedinici, a ugovor na 3 godine.

    Comment


    • Originally posted by Grof View Post
      Da, ni meni nije bilo bas jasno to oko broja stranaca.
      Prvo - dobri, a nasi su skupi (skuplji od po kvalitetu pristojnih Amera)
      Drugo - ako je glavni cilj svake godine ABA i da se ne brukamo u EL, onda imamo slobodu da imamo koliko hocemo / mozemo stranaca. KLS mogu i da ne igraju oni koji su visak, a da igraju 13-ti do 15-og igraca u rosteru.
      Trece - mi moramo da rizikujemo, ali na osnovu ipak nekih normalnih parametara i procene = domaci prospekti, strani dokazani igraci koji izlaze iz povreda, ili lose sezone, last cut iz USA.
      Da prevedem na ovu sezonu - ako je kod komsija dosao, zna se ko, mozda bi dosao i kod nas da igra paralelno sa majstorom Rocestijem i ako se izbori / pokaze da sledece godine bude prva jedinica. Plata slicna kao nasoj aktuelnoj, rezervnoj jedinici, a ugovor na 3 godine.
      Mi tezimo da dovedemo igrace na duze staze zato se i dovode nasi igraci a sa strancima zelimo da imamo prevagu.
      Dobar stranac kosta i pitanje je da li ce se uklopiti, to sto je on dobar nije nikakva garancija.Imali smo sijaset primera po
      evropskim klubovima gde se igraci idlicno uklope ali bogami smo itekako imali i onu drugu stranu medalje.
      Na zalost mi nemamo pomoc sa strane i krpimo se sa time sto imamo to vam je valjda jasno.
      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

      Comment


      • Jbga Dabo, za takvo nešto treba imati razvijen skauting. Ovo što je sada odrađeno sa našim igračima je jednako zločinu. Gos košta koliko Radičević, treba li dalje išta objašnjavati?

        Da ne bi bilo nesporazuma, Gos na tri godine košta koliko Radičević na tri godine.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Laki21 View Post
          Jbga Dabo, za takvo nešto treba imati razvijen skauting. Ovo što je sada odrađeno sa našim igračima je jednako zločinu. Gos košta koliko Radičević, treba li dalje išta objašnjavati?

          Da ne bi bilo nesporazuma, Gos na tri godine košta koliko Radičević na tri godine.
          Laki osim sto znam da nam je Gos nudjen ali mislim da je to bilo posle Radicevica to je bila caka
          da je mozda bio nudjen pre pa da ga uzmu kao bekap pleja ovako za prvog pleja su jurili nesto bolje.
          Radicevic je za sada ispod igara koje ocekujemo od njega ali ajde mozda treba vremena decku da se adaptira
          polako treba mu dati sansu pa cemo vodeti na sta ce to izaci.
          Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

          Comment


          • Originally posted by Daba View Post
            Laki osim sto znam da nam je Gos nudjen ali mislim da je to bilo posle Radicevica to je bila caka
            da je mozda bio nudjen pre pa da ga uzmu kao bekap pleja ovako za prvog pleja su jurili nesto bolje.
            Radicevic je za sada ispod igara koje ocekujemo od njega ali ajde mozda treba vremena decku da se adaptira
            polako treba mu dati sansu pa cemo vodeti na sta ce to izaci.
            Steta,Gos je jedino mogao da dodje ka prvi plej,nikako bek ap.
            Nego Dabo,posto ti imas bolje informacije od vecine ljudi ovde,sta se desava po pitanju tog pojacanja u klubu,trazi li se aktivno,pregovara li se sa nekim?

            Comment


            • Originally posted by Jimi22 View Post
              Steta,Gos je jedino mogao da dodje ka prvi plej,nikako bek ap.
              Nego Dabo,posto ti imas bolje informacije od vecine ljudi ovde,sta se desava po pitanju tog pojacanja u klubu,trazi li se aktivno,pregovara li se sa nekim?
              nemam nikakv info, pretpostavljam da se trazi jer su i oni itekako svesni da nesto mora da se preuzme.
              Ponavljam to je neko moje razmisljanje ne i info.

              A sto se Gosa tice nemojmo da se lazemo niko od nas ne bi smeo da ga dovede za prvog pleja, to sto je do sada
              odigrao odlicno u Partizanu je ipak neka druga kosarka.Evrokup i Evroliga se ne mogu uporediti a Partizan u Aba ligi
              tek treba da igra sa nama, Buducnosti, Cedevitom, Megom, pa emo videti na sta ce da lici njegova igra.
              Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

              Comment


              • Slazem se,ogroman rizik je dati Gosu mesto prvog pleja u EL zvezdi,a pritom imamo dosta debitanata.
                Ne smem ni da zamislim na sta bi liceli u EL. Garantujem da ne bi dobili ni Barsu ni Makabi. Dovoljno je da se pogleda ucinak Rocha na tim utakmicama,to sve govori.
                Partizanu tek slede utakmice protiv jakih ABA timova. Igraju i sa Olimpijom.
                Bice svakako tesko protiv njih,bice pritiska sa svih strana,ali je kvalitet na nasoj strani.
                Samo hladne glave da udju igraci u mec i igraju dobru odbranu i kontrolisu tempo meca,dobicemo bez problema.

                Comment


                • Pa zar sto puta treba da se ponovi da je Goss bio ISKLJUČIVO kao varijanta da bude prvi plej? Bio sam podozriv kako će igrati Ročesti zbog godina i motivacije, sada mi je drago što su se odlučili za njega a ne za NWG. Radičević je već pokazao kvalitet koji je potreban za backup pleja, ono što je potrebno da uspostavi kontinuitet tih dobrih igara, i ono što je napomenuto sve stvari koje ne izgledaju dobro u ovom trenutku kod njega mogu se vremenom popraviti, setimo se kako je Jović izgledao u prvoj sezoni, s obzirom da se stvari ovde brzo zaboravljaju:

                  Last edited by dekkard; 04-11-17, 15:32.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Daj Odza bre

                    Comment


                    • Ako izuzmemo ova 2 glupa faula,Ojo sjajan.

                      Comment


                      • Radicevic je na pripremnim utakmicama bas bio dobar, sada sta je u pitanju pad forme ili do njegove psihe ne znam zaista.
                        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                        Comment


                        • U modernoj kosarci, tu mislim na evropsku..Minimalna je razlika izmedju prvog I drugog pleja.Nije ovo nba niti se tako gleda. Naravno da su Gos I Rocesti mogli biti upareni. Pa Nejt je bio odlican PG za evropske standard I odradio odlincu ulogu a Jovic bio prvi plej.

                          Jovic se povredio I imao si igraca da ga zameni plus Dzenkinsa. Sad kad bi se to desilo bilo bi problema velikih I ako mislim da je Radicevic igrac koji ima kvalitet ali ne trenutni da bude back up EL tima. On ce se sigurno razvijati sledecih godina I to je legitmna kupovina ali ne kao back up vec treci plej.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Volters je prosle sezone bio treci plej. Dzenkins je igrao na kecu vise od njega, bio u startnoj petorci takodje sve dok je Jovic bio povredjen. Klub ne zeli dva stranca na pleju, vec bas ovo - iskusni stranac koji pravi razliku plus mladji domaci igrac koji bi imao od koga da stece iskustvo i nauci zanat.
                            Sve bi ovo sa Radicevicem bilo lako za pregurati da je u ekipi Dzenkins ili slican tip igraca, koji bas bas fali. Neki Eliot Vilijams iz Panatinaikosa svojevremeno npr ili low cost Nedovic.
                            Last edited by Dubiozni goblin; 04-11-17, 17:50.

                            Comment


                            • To sto si napisao nema veze sa istinom. Nejt je bio drugi pa I prvi plej. Odigrao odlicno kraj sezone I finale sa Cedevitom I bio nas najbolji igrac u tom finalu. IMao ABA 20m I EL 15m..Nadji mi tim na svetu kojem treci PG ima toliku minutazu
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Volters je bio drugi plej i nije on bio baš jeftin. Ne verujem da bi Gos došao da igra drugog pleja po 10-15 minuta a nije ni blizu Ročestija za prvoga tako da je to bespotrebno razmatrati.

                                Comment

                                Working...
                                X