Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ajkisloba View Post
    Aj neka mi neko iskreno kaze koliko mi mozemo platiti igraca koga god spomenemo nerealan pa koja je to cifra da bude realan svi znamo sta ne mozemo da platimo aj da vidimo sta mozemo platiti.
    Slobo, nemoj bre da preterujes sa interpunkcijom

    Comment


    • Interpunkcija je bez veze.

      Comment


      • Zvezda je napravila nekoliko losih poteza. 1.radicevic 2.jankovic 3.radanov i simanic u efenpe. Dovodjenje keselja necu da komentarisem-ocigledno je to neko prebijanje dugova. Ne bi bilo lose da se dovede radanov, a radicevic posalje u fmp. Da se dovede zagorac i neki centar koji ima igru ledjima koji resava skok. U takvom nekom odnosu snaga u regionu; mi smo nenadjebivi!

        Comment


        • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
          Pa rekao je Covic da nismo mogli Rajta da platimo 40k mesecno...nista se ne razlikuje od prethodnih sezona...tesko da mozemo bilo koga da platimo posebno ako nam poseta bude kao protiv Makabija...Tim je sklopljen, ima tu igraca koji imaju solidne plate (Bjelica, Feldin), nisam bas siguran da mozemo da ispratimo jos jednog u tom rangu...
          Kakve veze ima poseta protiv makabija sa dovodjenjem igraca. prosle godine smo imali pune arene, 16 pobeda, a ispostavilo se da nismo davali plate igracima. znaci ne zivi se od posete, niti premija za pobedu u EL

          Originally posted by Šarac View Post
          Najvise sto smo ijednog platili a da nam dodje u ovo doba godine/sezone je bio QM sa platom oko 450 k USD. Ne znam koji je kurs bio tada da bi to pretvorio u Eur. Dion Thompson je potpisao proslu sezonu pred pocetak u Galatasaray za oko 600 k eur, kod nas je dosao na polusezonu i njegovor je bio na 270 k eur.
          Sada ti racunaj koliko smo mi spremni da platimo igraca pocevsi od 1 novembra pa na dalje i za koji kvalitet. Najveci ugovori kod nas Bjelica, Feldin sa po 350 k eur, zatim dolazi Rochesti nesto manje od toga, ovi ostali su svi ispod 200 k ili oko te cifre. Naravno ima igraca i ispod 100 k.

          Usteda ove sezone je na izdvajanje za strucni stab u odnosu na prosle sezone,ali ova sezona je sa vecim rizikom u dodatnom ulaganju u skupe igrace jer gde se vidi povracaj tog novca da bi ti sada platio nekog igraca od novembra sa 350k eur. Gde se vidi taj povrat novca ako ti treba minimum 10 pobeda u El da bi samo to pokrio. Naravno moze da se nadoknadi kroz posetu u areni ali je atmosfera takva u navijackoj masi da ni Lebron nece podici nivo gledanosti i punjenje budzeta.
          Ako je motiv da se odbrane titule jer je sumnja u ovaj kadar, da li je to ulaganje opravdano samo zbog trofeja u domacim okvirima ako posete za osvajanje domacih trofeja na nivo sezonaca i par zaludnih navijaca. Ako nismo rame uz rame na tabeli sa Realom i Cska onda ni navijac ne zeli ni El da isprati uzivo nego ce svoje vreme provesti na forumu i fb i kukati gde su pare i koga da gledam kada je F4 u Beogradu a ovi raspodali tim.
          pa nije ni cudo sto smo u dugovima, ako je ona kanta tomson za sest meseci dobila 270 iljada?! sad nemamo za celu sezonu coveku da damo 300 iljada a tomsonu dadosmo za sest meseci. inace tomson juce protiv reala 20 poena. ima mnogo nelogicnosti u nasoj transfer politici ovih pet godina. ja stvarno ne mislim da je razmazeno imati 2 igraca od 400-500 hiljada u ovom rangu takmicenja. mi bez stabilnog budezeta i ne zasluzujemo da igramo EL ni mi ni bilo ko drugi iz regiona. a ako se ne varam pominjana je neka prica da na plate igraca ide 3 miliona?
          Last edited by NateHuffman; 30-10-17, 11:45.

          Comment


          • Originally posted by crni_redstar View Post
            Zvezda je napravila nekoliko losih poteza. 1.radicevic 2.jankovic 3.radanov i simanic u efenpe. Dovodjenje keselja necu da komentarisem-ocigledno je to neko prebijanje dugova. Ne bi bilo lose da se dovede radanov, a radicevic posalje u fmp. Da se dovede zagorac i neki centar koji ima igru ledjima koji resava skok. U takvom nekom odnosu snaga u regionu; mi smo nenadjebivi!
            Mi smo generalno skloni i dizanju u nebesa igraca ali isto tako i etiketiranju kao promasaj vec posle mesec dana kosarke. Ajde jednom da pustimo malo vremena pa da donosimo ovakve zakljucke da li je nesto los potez ili ne. Za Jankovica i Jovanovica zdrav razum je nalagao da se ostavi minimum par meseci vremena za davanje konacnih ocena jer momci dolaze i totalno drugacijeg sistema i igrali su kosarku koja sa ovim nivoom nema previse dodirnih tacaka. Oni nisu ni u takvom sistemu bili dominantni igraci, pa ne verujem da je preterano mnogo ljudi ocekivalo da posle mesec dana prilagodjavanja na sve novo budu nosioci i u drugom takmicenje po jacini na svetu. Oni su zalog za buducnost, da li ce to zaista i biti vreme ce dati odgovor mozda na kraju sezone ali ajde da pustimo momke da pokazu na terenu da li na njih moze da se racuna ili ne a ne posle 4 utakmice da ih teramo. Radicevic- decko je imao i minutazu i dobre partije u najjacoj ligi u Evropi. Nije to space jam da ti ukradu talenat. Neko se brze a neko sporije uklopi (odmah mi je u glavi proslogodisnje etiketiranje Woltersa posle 3 utakmice) ali momak na momente pokaze da zna da igra kosarku. Sampopuzdanje je jako zeznuta stvar, a momak ako ga povrati a veruje da hoce bice jos 1 zalog za buducnost. Mozda oni u ovom trenutku nisu opravdali ocekivanja ali mislim da je prerano da se sudi o momcima, koji su dovedeni da napreduju a ne kao nosioci, posle 10ak takmicarskih utakmica od ukupno 80 ove sezone. Ja mogu da potpisem da je 99% ljudi podiglo i levu i desnu ruku da se Radiceic i Jankovic dovedu. Za Radanova se slazem da je treba bar u 15 ali istog tog Simanica koga ljudi prizivaju prosle sezone su kao i sada Jankovica terali u FMP i iz Zvezde. Moramo da shvatimo da nismo ni Real ni CSKA ni Oly pa da mozemo da kao 10., 11. i 12. igraca dovedemo neku zverku koja ce davati 15 ppg u proseku.

            Comment


            • Originally posted by NateHuffman View Post
              Kakve veze ima poseta protiv makabija sa dovodjenjem igraca. prosle godine smo imali pune arene, 16 pobeda, a ispostavilo se da nismo davali plate igracima. znaci ne zivi se od posete, niti premija za pobedu u EL



              pa nije ni cudo sto smo u dugovima, ako je ona kanta tomson za sest meseci dobila 270 iljada?! sad nemamo za celu sezonu coveku da damo 300 iljada a tomsonu dadosmo za sest meseci. inace tomson juce protiv reala 20 poena. ima mnogo nelogicnosti u nasoj transfer politici ovih pet godina. ja stvarno ne mislim da je razmazeno imati 2 igraca od 400-500 hiljada u ovom rangu takmicenja. mi bez stabilnog budezeta i ne zasluzujemo da igramo EL ni mi ni bilo ko drugi iz regiona. a ako se ne varam pominjana je neka prica da na plate igraca ide 3 miliona?

              Jos uvek smo u ovoj sezoni ispod tog projetkovanog budzeta za plate ispod 3 miliona. Ne kazem da nema prostora da se i dodje do toga, ali klub nema pare sada na racunu pa da polako krcka nego kao sto je mnogo puta receno, projektovani budzet, dobar deo budzeta zavisi i od onoga sto zaradimo tokom ove sezone.
              Dion Thompson je doveden jer je bila bojazan sta ako se Ognjen Kuzmic povredi ( a vidimo da je i to moguce), imali smo samo Bjelicu na back up. Zasto je Dion dosao za te [are a igrao tako malo to je pitanje ne za upravu nego za Radonjica. Verujem da nije uprava insistirala na dovodjenje petice nego za potrebom za takvim igracem. Slazem se da je preskupo placen za minutazu koju je odigrao pa se namece logican zakljucak da li je stvarno bio potreban.
              Koliko sam ja nacuo, ugovori od plus 300 k ce se davati samo nosiocima a ne pomocnom osoblju, a nama su i Wolters i Dion bili pomocno osoblje prosle sezone.

              Ove godine Rochesti, Feldein, Milko imaju najjace ugovore te stoga se i vidi po minutazi i ucinku na terenu da isplacuju svoje skupe ugovore, da li ce Kolton ili neki drugi x igrac doci na nivo odnos para i minutaze kao i uloge cemo videti.

              Comment


              • Djon Tompson nije preplaćen samo nije dobijao dovoljno minuta. Čovek napisa da nije ni čudo što smo bili u dugovima ako smo toliko plaćali KANTU Tompsona, a onda napiše da je jučer dao 20 poena Realu. Tako i ovi koji se sad nazivaju trškim promašajima mogli bi još malo odigrati pre otpisivanja.

                Comment


                • Lako je biti tomson u burgosu. Sto on nije bio tomson u beogradu☺
                  Stojim pri tvrdnji da smo imali dva iole bolja igraca od tomsona i voltersa pucali bi na f4.

                  Comment


                  • Dion je imao tu nesrecu da se povredio jovic,dion je savrsen pnr igrac i jbg...posle su djenka i nejt organizovali igru gde se on nije snasao,pa i brojke kuzmica su pale u izostanku jovica

                    Comment


                    • Koje price, los Tompson I Nejt pa koga bi vi realno da dovedemo. Odlicno odradili posao I da se nije povredio Jovic ili da su dosli ranije bili bi u F8 1/1.

                      Ovo da Rocesti kosta manje of 300 hiljada je toliko smesno da ono
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Koje price, los Tompson I Nejt pa koga bi vi realno da dovedemo. Odlicno odradili posao I da se nije povredio Jovic ili da su dosli ranije bili bi u F8 1/1.

                        Ovo da Rocesti kosta manje of 300 hiljada je toliko smesno da ono

                        Niko nije napisao da kosta manje od 300k vec je blizu Feldeina i Bjelice. +/- par eur.

                        Comment


                        • Pa Feldin je 250k ako je Pao dao 100...Pa dobro oko 400k je vec nesto, mada takav igrac po meni kosta dosta vise. Mada nije ni bitno u principu..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Pa Feldin je 250k ako je Pao dao 100...Pa dobro oko 400k je vec nesto, mada takav igrac po meni kosta dosta vise. Mada nije ni bitno u principu..
                            Ne, Feldein je prve godine u Pao imao 250 k, pa je posle potpisao dvogodisnji ugovor na 450 k po sezoni. Ovog leta Pao hoce da izadje iz ugovora, i napravi se mi 350 k Pao 100 k placa Feldeinu, jer Feldeinu ostaje 450 k neto za godinu dana.

                            Comment


                            • Kolton nije mogao ni da pokaze nista prosle sezone pored onih indijanaca u ekipi , ne zna se ko je veci privatnik bio ..

                              Comment


                              • Originally posted by NateHuffman View Post
                                Bez stabilnog budezeta i ne zasluzujemo da igramo EL ni mi ni bilo ko drugi iz regiona. a ako se ne varam pominjana je neka prica da na plate igraca ide 3 miliona?
                                Mi smo najbolji primjer, kako visina budzeta nije nikakav garant dobre igre i rezultata.
                                Godinama pobjedjujemo timove, sa 10 puta vecim budzetom. Tebi to nije dovoljno, vec nase mjesto treba da zauzme neki drugi klub, samo zato sto je bogat.
                                Ja se od takih ideja najezim i mislim da su pogubne za kosarku, kao i sport uopste.
                                Nikad necemo moci da pariramo novcem, klubovima sa Zapada ili Rusije, Turske.

                                Comment

                                Working...
                                X