Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve zavisi kako se situacija posmatra. Ako smo ocekivali neko vrhunsko pojacanje pod kosem, onda Antic to sigurno nije. No, to su bila nerealna ocekivanja.

    Realnost je da mi imamo vec dvojicu cetvorki, Bjelica i Jankovic, i taj peti igrac pod kosem je tu da odradi 10-15 minuta. Uzimajuci to u obzir, Antic, sa svojim iskustvom, motivacijom, i smesnom platom je pun pogodak.

    Pa mi do sada prakticno nikad nismo imali pet igraca pod kosem, tj imali smo teoretski, ali u praksi taj peti igrac niti je dobijao sansu niti je imao kvaliteta. Ovo je sezona gde mi prvi put imamo full roster od 12 ljudi, bez ijedne rupe.

    Comment


    • 12 dobrih igraca ne cine dobru ekipu. To sto imas 12 igraca od kojih nijedan nije kanal, ne znaci da ti tim kao takav nece biti kanal. Da se razumemo, ne mislim da ce Zvezda biti kanal ali smo ekipa koja ima itekako rupa u nekim aspektima igre.

      Kontrola skoka na obe strane ce biti problematicna. Druga postava nema maltene nikakav suterski potencijal (osim ako se ne desi neko cudo i Keselj se vrati u 2010). PnR odbrana ce biti veoma problematicna kad nije na terenu Lessort. Ima jos stvari koje nisu dobre i problematicne.

      Comment


      • Ja ovo gledam kao ok zato što se pisalo o tome da se ne dovodi ni jedan više igrač. Peru vidim kao bonus neki koji će nadam se uticati na talentovane igrače poput Jankovića, Lessorta, Jovanovića. I naravno, dati neki doprinos sa klupe.

        Nego kakav je u odbrani Jovanović? U klipovima sam video da je krupan onako. Kako skače?

        Comment


        • Naravno da ima rupa, ali poenta je da mi sa parama koje imamo smo sastavili odlican tim. Tim koji mozda bude i poslednji u EL, ali sigurno nece biti kanta za napucavanje i dominirace opet Jadranom.

          Jbg, i ja bi voleo da na sve ovo dovedemo jednu atletksu zver, ili nekog tipa Rocesti 3-4 godine mladji, pa jos i neko zajebano krilo. Ali ne moze, nema se para.

          Comment


          • Pre svega Antic je veliki ZVEZDAS.Veci od mnogih koji se busaju u grudi i dice Zvezdastvom.
            Antic je oprostio Zvezdi preko 80.000 evra duga.Sada je imao opciju da ostane u Feneru za ogroman novac i da ladi muda na klupi ali je raskinuo ugovor i dosao kao sto je i obecao da karijeru zavrsi u Zvezdi.Ima moj respekt zbog toga.Kazu da ce biti jedan od najmanje placenih u timu ne racunajuci klince.
            Igracki mozda ne idealno pojacanje ali Antic ima ogroman kvakitet.Pre svega odbrambeno je doktor za celu unutrasnju liniju.Odlicno cita pik,sjajno se pistavlja u reketu,izuzetno je snazan.
            Ne valja nam covek koji je osvojio EL 3puta,ima vrlo dobru NBA sezonu.
            Meni mnogo vise bode oci jedan Bjelica i Keselj od Antica.
            I naravno to sto je tim dat Alimpijevicu iz ko zna kog razloga.

            Comment


            • Ja Jovanovica uopste ne uzimam ozbiljno za ovu godinu. A i Jankovic ce sada biti prva cetvorka sustinski, pogotovo u ABA. Mnogo nam je potrebnija bila makar i losija atletska cetvorka.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • Vidim ovde vec Pera stavljaju u prvu petorku to nece da valja za krivak spor mator a i ne pika mu se vise basket mescini da pravimo zocu uslugu on zamolio gazdu a gazda ko veli moze ne kosta skoro nista.
                Jos jedno pitanjce a dje nam je skakac i celoj ovoj prici.
                Svi pricaju imamo 15 igraca u rosteru ne imamo 13 igraca i 2 penzica.

                Comment


                • Skok je stvar volje, motivacije, timskog duha..ako Alimpije uspe da ekipu uklopi da disu kao jedan, nece to biti nikakav problem...
                  "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                  Comment


                  • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                    Skok je stvar volje, motivacije, timskog duha..ako Alimpije uspe da ekipu uklopi da disu kao jedan, nece to biti nikakav problem...
                    Jedna od najvecih zabluda. Skok je stvar taktike, zagradjivanja, citanja protivnika, citanja leta i odbijanja lopte, kontrole tempa, tajminga samog igraca i fizickih predispozicija. Pa tek onda dolazi volja, individualna i timska.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Alimpije moze da motivise Mariju Obradovic za kosarkase cisto sumnjam a aj nek vam bude kuj sam ja da se mesam u sve to samo jedan zaludjeni starac koji voli KK CRVENU ZVEZDU.

                      Comment


                      • Originally posted by Manda77 View Post
                        Ima li neki koš iz reketa sem onog kucanja?

                        Originally posted by dekkard View Post
                        Ni ja ne nipodaštavam njegovu fenomenalnu karijeru, samo kad se dovodi igrač nema tu mesta previše emocijama, ovo je već treći igrač na poziciji okorelog zvezdaša, a to je ipak malo previše za moj ukus i pretpostavljam ambicije kluba. Igra sa njim će biti znatno sporija, neće jednostavno moći da odgovori zadacima ni u napadu ni u odbrani protiv bržih, jačih i skočnijih četvorki. Ročesti i on ne mogu da se porede po motoričkim sposobnostima, Ročesti neće sigurno biti sporiji od Jovića, brži plej je kao i prošle godine backup - Radičević, i njegovim ulaskom će se menjati tempo utakmice. Pa nije Željko Obradović budala što mu je dao toliku minutažu protekle sezone i što je imao takav učinak koji je imao. Da dolazi kao neka vrsta mentora mladim igračima to svim srcem pozdravljam jer je u pitanju igrač velikog znanja, ali da bude deo ekipe - nisam zadovoljan, mogli smo bolje da pazarimo.
                        Dekard uglavnom rekao najbitnije.

                        Upravo smo zatvorili pevca™ upravo s igračem koji nam je koncepcijski apsolutno beskoristan.

                        Da zanemarimo za trenutak prošlost i katastrofalnu prvu sezonu u Zvezdi - da vidimo šta nam je trebalo, a šta smo dobili?

                        Dakle, trebali smo igrača 4/5-5/4, koji može da pokrije obe pozicije, prototip takvog igrača je Kevin Džons, dakle igrač prvenstveno sa dobrim skokom, kontrom reketa, da ume da odigra leđima i da bude dovoljno brz da pokrije većinu četvorki u odbrani.

                        A što smo dobili? Penzionera koji je još samo za rekreativnu košarku, koji ne ume da igra leđima, skok mu je misaona imenica, spor je kao puž a jedini kvalitet koji sada može da pruži je prangijanje trojki do besvesti. U odbrani može da pokriva isključivo teške petice i nikoga više.

                        Gde je i šta radi Mijailo Grušanović? Cenim da bi u paru sa Peroom™ pokorio Evropu.
                        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          Pre svega Antic je veliki ZVEZDAS.Veci od mnogih koji se busaju u grudi i dice Zvezdastvom.
                          Antic je oprostio Zvezdi preko 80.000 evra duga.Sada je imao opciju da ostane u Feneru za ogroman novac i da ladi muda na klupi ali je raskinuo ugovor i dosao kao sto je i obecao da karijeru zavrsi u Zvezdi.Ima moj respekt zbog toga.Kazu da ce biti jedan od najmanje placenih u timu ne racunajuci klince.
                          Igracki mozda ne idealno pojacanje ali Antic ima ogroman kvakitet.Pre svega odbrambeno je doktor za celu unutrasnju liniju.Odlicno cita pik,sjajno se pistavlja u reketu,izuzetno je snazan.
                          Ne valja nam covek koji je osvojio EL 3puta,ima vrlo dobru NBA sezonu.
                          Meni mnogo vise bode oci jedan Bjelica i Keselj od Antica.
                          I naravno to sto je tim dat Alimpijevicu iz ko zna kog razloga.
                          Ciganska posla. Nama pojedinima nije valjao ni Vujadin jer je sin Duleta Savića i veliki zvezdaš pa kao neko ga gura. Eno ih sad kunu se u njega. Pero je ispao legenda i ljudina i da ne igra uopšte značiće za mladje, imaće šta da im kaže i čime da ih nauči. A ne da će igrati nego će pokidati. Zna on kako želi ako uppšte bude želeo da okonča karijeru. Titula ABA, KLS,KRK. I on i Kešelj su to zaslužili.

                          Comment


                          • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
                            Ja ovo gledam kao ok zato što se pisalo o tome da se ne dovodi ni jedan više igrač. Peru vidim kao bonus neki koji će nadam se uticati na talentovane igrače poput Jankovića, Lessorta, Jovanovića. I naravno, dati neki doprinos sa klupe.

                            Nego kakav je u odbrani Jovanović? U klipovima sam video da je krupan onako. Kako skače?
                            Dobar je u defanzivnom skoku i tu uglavnom se dobro pozicionira. Ofanzivni skok je tanak (ali to nam je cela ekipa osim Lessora kanal, tako da nije tu on nesto gori od ostalih). Sto se tice odbrane, brlja sa faulovima ali moze da zagradi reket i dobar je bloker. Problem je u PnR odbrani...

                            Comment


                            • Mislim da je ovo po talentu i po imenima jedan od najjačih timova na ovim prostorima u zadnjih 20 godina, koliko god se neko neslagao sa mnom. Naravno da to ne mora da znači ništa. Mislim da je ovaj prelazni rok odrađen savršeno! Da li smo mogli dovesti boljeg od Pere? Jesmo. Da li bi se taj uklopio bolje od Pere? Ne bih rekao. Sjetite se gdje smo bili prije nešto manje od 2 mjeseca a pogledajte nam sad roster.

                              Antić-3 Evrolige, 2 sezone sa Atlantom, valjao jednom Željku Obradoviću a da ne valja nama? Malo ko će se od protivničkih centara naigrati protiv njega, malo!

                              Ročesti-Najbolji strijelac Evrolige od prije 2 godine, strašan košgeter! Vođa u pravom smislu te riječi!

                              Feldin-Došao iz redova jednog od najvećih evropskih klubova, sposoban da svakome u Evroligi spakuje 25 poena, dobra odbrana mu nije misaona imenica.

                              Lesor-među top 5 mladih centara u Evropi!

                              Jovanović i Janković-mogu da igraju više pozicija, imali potpisane ugovore sa Detroitom i Majamijem.

                              Radičević-igrao sa Porzingisom najbolju ligu Evrope, draftovan, garantujem da će prevazići Jovketa!

                              Kešelj-veliki delija kao i Antić , zna šta je Pionir, zna šta je Zvezda, ima osvojenu Evroligu, pa ne postoji bolji momenat za njegovu rehabilitaciju! Em u Zvezdi, em Pero s njim.

                              I ovo nekima ne valja?
                              Tim je fenomenalan, srećno momci!
                              Neka bude što biti ne može!
                              Last edited by mikara92; 11-09-17, 21:24.

                              Comment


                              • Ogromno pojacanje. Iskusan i kvalitetan igrac koji ce pomoci i na terenu i van njega. Bas sam srecan zbog njegovog povratka.

                                Comment

                                Working...
                                X