Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako potpise Lesort bice to atletski veoma mocna ekipica! Sto je jos bolje, uglavnom mladi igraci sa visegodisnjim ugovorima! Medjutim, u dilemi sam koji su Covicevi planovi? Naime, ako je to restart sa mladim trenerom i igracima sa ciljem da se tim i trener zajedno sa njim formiraju i da se u doglednom vremenu stvori mocna ekipa, to u potpunosti podrzavam, pa makar i po cenu nesto slabijih rezultata. Neko je na onom forumu , napisao da ako sokici uzmu ABA ligu, vise im niko nece moci nista. Navodno sa parama sa kojima vec raspolazu i sa parama dobijenim od EL, oni ce uzeti sve prospekte sa teritorije ex YU i dominirace godinama. Mislim, da to ne pije vodu, pa oni nisu uspeli da otmu Zizica iz mrtve Cibone, jer jednostavno nemaju niti ime niti tradiciju. Jedino sto mene plasi to je ako Covic planira da od Zvezde napravi Megu ili FMP ali na visem nivou (to je takodje tamo neko pisao, Dravot ako se ne varam). jer ako je hteo tim na duge staze, morao je naci drugog (iskusnijeg trenera). Nemam nista protiv ni protiv Covica ni protiv Alimpija, ali jednostavno brinem da se Covic nije zaigrao a Alimpije dobio skupu igracku sa kojom ne zna sta ce. Jos jednom, nisam protiv Covica ni trenera ali bih voleo da cujem kakvi su planovi od ljudi koji imaju vise informacija iz kluba. Unapred zahvalan!
    Dok ne probam lava, prase je za mene car životinja!

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Jel i dalje imas slican (kao ranije) optimizam za NWG ili se tu nesto promenilo?
      Pa pisao sam šta je bilo u slučaju Nigela

      Comment


      • Originally posted by Bastia33 View Post
        Cirbi brat



        Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
        Gde niču ove fejk Levis majice kad ih svaki drugi čovek i žena nose?

        Inače, biće Less dobar, ima mesta za napredak, malo sam više klipova pogledao.

        Comment


        • Originally posted by Luis Skolà View Post
          Prosle godine nije igrao,jer nije mogao da odgovori zadacima koje je Radonjic postavio, a oni su zaista bili visoki.
          Nisam hteo ceo komentar ,jer zelim samo na ovo da repliciram.
          Proslih sezona jesu zadaci koje je Radonja postavljao bili visoki ,ali bili su visoki iz razloga sto je imao odredjen tip igraca kojima je verovao prevashodno na poziciji gde igra Simanic.

          Prosle sezone Mitrovic,Simonovic + Bjelica,Tompson koji su mogli da odigraju na 4-ci ponekad (retko je to bilo,ali mogli su) ,dok su Simon i Mitar izneli celu sezonu ,pre svega Simon svojim izdanjima.
          Simanic kao mladic ,kao jos uvek "neafirmisan" kod Radonje nije bio neko ko bi mogao da dobije sansu ,jer se opekao u onoj drugoj evroligaskoj sezoni sa Tejicem ,koji sansu nije iskoristio ,pa je svu paznju nakon toga davao iskusnijim igracima.

          Sezona pre toga , Mitrovic,Miler,Simonovic ,iako je Mitrovic bio povredjen jedan veci deo sezone, pored Milera i Simona opet nije Simanic imao neku sansu ,iz razloga sto je Miler uz Cirbesa nosio nas napad ,a Simon je dosao kao iskusan igrac.

          Mozda je i mogao Simanic da donekle te zadatke odradi u prosloj sezoni ,ali bez neke vere u njegove igracke kvalitete (mislim da je i bilo ,ali Radonja ipak nije bas neki pristalica mladih igraca) on u tom slucaju nije bio ni na 5% tih zadataka.

          Originally posted by Heisenberg2207 View Post
          Ok, mozda u mladjim kategorijama, ali meni kod njega smeta sto u seniorskoj konkurenciji bukvalno samo stoji na trojci, ceka loptu, i iste sekunde kada je dobije on sutira. Evo bas sad citam o njemu na DraftExpress, bukvalno ljudi doslovce pisu ono sto ja mislim.
          -Has long had a projectable frame, but really hasn't done much with it
          -Doesn't have much ability to create high percentage shots for himself. Wants to get to his pull-up mid-range jumper every time
          -Can play above the rim, but shies away from contact at the basket
          -Doesn't have a great feel for the game. Struggles to see the floor effectively. Average passer at best

          Ima tu jos stvari koje su oni naveli, ali ove su meni upecatljive. I nigde ni spominju odbranu, i tu se 100% slazem sa njima, mislim da se to mnogo lakse moze regulisati nego problemi u napadu.
          Kada igras na kasicicu ,tvoje vrline ne dolaze do izrazaja ,vec tada vise gledas da opalis neku trojku ,da kazes "e sutnuo sam" ,bio sam na mecu ,igrao sam .Ako gledas NBA svi igraci sto igraju u "garbage time" za svakog mozes da napises ovo sto su sa DraftExpress-a izvukli za Simanica.
          Kod Simanica i nema u seniorskoj konkurenciji "igra" ,jer istu nije propisno ni imao.
          Ovo sto si izvukao sa DraftExpress-a stoji ako gledamo samo tih par utakmica koje je odigrao ,jer oni ne mogu i dalje da svoje misli kreiraju iz mladjih kategorija ,bilo bi neozbiljno sa njihove strane.

          Comment


          • Ima li iko informaciju u vezi plejmejkera, ima li šta novo?

            Comment


            • Originally posted by olajo View Post
              Ako potpise Lesort bice to atletski veoma mocna ekipica! Sto je jos bolje, uglavnom mladi igraci sa visegodisnjim ugovorima! Medjutim, u dilemi sam koji su Covicevi planovi? Naime, ako je to restart sa mladim trenerom i igracima sa ciljem da se tim i trener zajedno sa njim formiraju i da se u doglednom vremenu stvori mocna ekipa, to u potpunosti podrzavam, pa makar i po cenu nesto slabijih rezultata. Neko je na onom forumu , napisao da ako sokici uzmu ABA ligu, vise im niko nece moci nista. Navodno sa parama sa kojima vec raspolazu i sa parama dobijenim od EL, oni ce uzeti sve prospekte sa teritorije ex YU i dominirace godinama. Mislim, da to ne pije vodu, pa oni nisu uspeli da otmu Zizica iz mrtve Cibone, jer jednostavno nemaju niti ime niti tradiciju. Jedino sto mene plasi to je ako Covic planira da od Zvezde napravi Megu ili FMP ali na visem nivou (to je takodje tamo neko pisao, Dravot ako se ne varam). jer ako je hteo tim na duge staze, morao je naci drugog (iskusnijeg trenera). Nemam nista protiv ni protiv Covica ni protiv Alimpija, ali jednostavno brinem da se Covic nije zaigrao a Alimpije dobio skupu igracku sa kojom ne zna sta ce. Jos jednom, nisam protiv Covica ni trenera ali bih voleo da cujem kakvi su planovi od ljudi koji imaju vise informacija iz kluba. Unapred zahvalan!
              Treba prvo krenuti od pretpostavke da takav iskusan trener hoce da dodje u El klub i da gradi tim naustrb rezultata tima kao i svog licnog. Koja je to cena za klub da plati takvog trenera npr Pesic nije ispod 400.000 eur godisnje, da li je on spreman da svoju reputaciju izgubi sa mladim timom u El i sa nekim katastrofalnim losim rezultatom na kraju El sezone. Aba i Kls liga nisu neko merilo za takvog trenera. Licitirali smo na raznim forumima sa mnogo imena, pa se islo od trenera pod ugovorima do trenera koji su preskupi do onih koji nemaju taj kapacitet tj nije im u CV da rade na duze staze a i pri tom su skupi. KKCZ ima tu nesrecu da mora da gradi tim, (svake godine u Covic eri je odlazilo minimum 5 do 7 igraca), ali da ujedno pravi i rezultate, tj trofeje, plus rezultati u Evropi koji najvise uticu na finansije. Gde je tu vreme i strpljenje za pravljenje tima.
              Nesto je Covic prepoznao u ALimpijevicu sto mi ostali laici ne vidimo ili je bio najjeftinije resenje i da ce ga braniti i nogama i rukama, a najvise verbalno jer je odluka postavljanja Alimpijevica za trenera njegova licna odluka, nisu mu navijaci nametnuli tu odluku, jer nece njemu navijaci postavljati i smenjivati trenera dok je on tu

              Comment


              • Kada dovedemo jos 2 igraca Simanic nece biti u 12, kao sto nije bio ni zadnje dve sezone. Toliko o toj "sansi" koju je dobio, ali eto, nije je iskoristio.

                Treba se dogovoriti sa Miskom da ovu godinu odigra u Megi, i onda sledece da bude rezervna "cetvorka' kod nas. On sada nije spreman za to, zato sto ga Radonjic nije ni uvodio u "sistem" onako kako je to recimo radio Vujosevic sa svakim mladim igracem u Partizanu.

                Izgubi li jos jednu godinu na klupi ili pored nje, zavrsice nazalost na groblju talenata.

                Comment


                • ^
                  Moras malo da citas vise forum, pisalo se da cemo novu cetvorku dovoditi oko NG, i to ako bude škripalo u igri Dace mu se sansa, ako i tad ne iskoristi, jbg.

                  Comment


                  • welcome to beobasket

                    Comment


                    • Ja mislim da bi trebali svi da se podrede Simaniću, da mu se da minimum 20min. po utakmici, da nas gaze svi redom preko njega kako bi se onda mirne duše reklo eto dobio je šansu. Evo ja idem sutra u teretanu da pričam kako nisam uspeo da podignem 300kg jer nisam dobio pravu šansu. Nebitno što bi svaki prolaznik na ulici odmah znao da ne mogu da podignem ni 120kg.

                      Comment


                      • Originally posted by la haine View Post
                        Ja mislim da bi trebali svi da se podrede Simaniću, da mu se da minimum 20min. po utakmici, da nas gaze svi redom preko njega kako bi se onda mirne duše reklo eto dobio je šansu
                        Preterujes, niko to nije tako bukvalno rekao. Zna se sta se misli pod "dati sansu" .

                        Comment


                        • Covek je pod ugovorom, ponuditi ga nekom od ABA ligasa osim direktnim konkurentima i nek igra tamo. Mi ga placamo, pa ga placamo. Ako prikljucivanje seniorskom timu nije dalo podstreka da se izbori u rotaciji, mozda ce da ga pogura cinjenica da je proglasen viskom i da ga ceka karijera po nekom MZT-u i slicno. Cak mu dati i odresene ruke gde hoce da ide kao pozajmljen igrac da igra. Oces u Poljsku? Oces u Italiju? Nema frke, nadjes mu klub pa onda preispitas na kraju sezone dal je odigrao nesto i dal vredi da se prikljuci timu. Mnogo prosta stvar, ponudis mu da ide negde da igra. Ako ti kaze ne hvala radije bih bio 15 u Zvezdi da ne igram nista, nego da idem negde da igram da se dokazujem i napredujem onda nema sta dignes ruke jer je ujeban u glavu...

                          Decko ima sve predispozicije, ima dobre uslove, cak je i finansijski pokriven bolje nego 99% malaca njegovog godista u kosarci u Evropi. Okej, ajde da vidimo sta mozes.

                          Comment


                          • Originally posted by Djordjem View Post
                            Kada dovedemo jos 2 igraca Simanic nece biti u 12, kao sto nije bio ni zadnje dve sezone. Toliko o toj "sansi" koju je dobio, ali eto, nije je iskoristio.

                            Treba se dogovoriti sa Miskom da ovu godinu odigra u Megi, i onda sledece da bude rezervna "cetvorka' kod nas. On sada nije spreman za to, zato sto ga Radonjic nije ni uvodio u "sistem" onako kako je to recimo radio Vujosevic sa svakim mladim igracem u Partizanu.

                            Izgubi li jos jednu godinu na klupi ili pored nje, zavrsice nazalost na groblju talenata.
                            Vujošević nije gotovo nikada radio sa tako mladim igračima. Tako da to baš nije tako kao što si napisao. Jedan od retkih baš mladih igrača sa kojim je radio bio je Vanja Marinković a i to je bilo više na silu i kad je brod krenuo da tone i kad je bio ljut što su mu prodali Bogdanovića. Čak je Bogdanović koji je neuporedivo talentovaniji od velike većine mladih igrača u KKP dobio pravu šansu tek posle onih silnih povreda koje su imali u timu iako je razvaljivao u mlađim selekcijama repke.
                            Samo pogledaš, na primer, kako se glatko odrekao svojevremno onog Gajića koji je bio sve i svja u mlađim kategorijama KKP, veliki talenat, "naslednik Đorđevića i Kićanovića", a vratio je sa "pozajmice" iz "dž" lige tada već otpisanog Avdalovića koji je dve godine stariji i u odnosu na Gajića po talentu je bio drvo. Ne govorim ovo zbog toga što je taj Gajić bio neki super igrač, ne, već samo da ilustrujem da se tu ne radi o "mladim" igračima koji se uključuju u sistem, već o igračima koji odgovaraju "sistemu". Tako je i kod Radonjića. Kad vidiš da ne ide i da nisi pogodio sa igračem onda je Dule to uglavnom uklanjao iz sistema, na primer Đekić, Mitrović, Anđušić, Aranitović P., Marinković I.... nije bitno konkretno ima ih mnogo (oni uglavnom i nisu ispali igrači, što dokazuje da je procena važna da bi sistem funkcionisao). To je čista priča: imaš neki sistem (kakav god) i probaš i vidiš. Nije to pravilo: prve godine mi je na klupi i uklapa se, druge igra. To može samo ako se sve poklopi. Uz to, Dule je i Bartransa i Lovernja (da ne govorimo o Vujaniću ili takvima) dovodio kako starije od Simanića i kao u dobroj meri definisane igrače. I Peković kada je došao čovek je bio mladi reprezentativac, ali formiran igrač sa par sezona ozbiljne košarke u Atlasu. Retke su priče kao ona o Nenadu Krstiću i one su više izuzetak nego pravilo. Nije Dule nikada razvijao igrača nauštrb sistema, tj. nauštrb rezultata. Proba, ako ne ide, ide dalje.

                            Comment


                            • Ovo najavljivanje "sanse" koja ce se pruziti Borisi je cini mi se poslednji pokusaj strucnog staba i uprave da probude decka..Ne bi sigurno onoliki kosarkaski strucnjaci pisali hvalospeve o njemu kao top prospektu da ne vredi...E sad, ja bih rekao da su mu sa rim ucinili kontrauslugu, uljuljkao se kao "veliki talenat" pred kojim je velika karijera, potpisao veliki ugovor za svoj uzrast i verovatno umislio da je zavrsio veci deo posla i da ce sve ostalo doci samo od sebe...
                              Kao sto rekoh mozda ga ovaj ultimatum osvesti i iskreno se nadam da cemo videti nekog novog Borisu, sa mnogo vise energije i zelje da ovu sansu iskoristi, u protivnom treba i on da je svestan da ce svaku novu, bilo gde drugo, morati debelo da zasluzi...
                              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                              Comment


                              • Dobar dan Dejvide Piče.



                                Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X