Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Striko ti li si? Simanić je imao malo šanse da se pokaže, a to što je dobio nije iskoristio. Šta vredi da on postiže 25p kad je u odbrani čunj, koji ili stoji nepomično dok igrač daje koš ili saplete igrača (čitaj napravi faul). Ja verujem da je Radonjić njega odlično procenio. Meni je takođe čudno da mu negde nije dao više minuta, ja bih mu recimo dao, iako na treningu nije pokazao da je spreman, čisto da vidim da li će da klikne. Ali ja nisam Radonjić.

    Comment


    • Originally posted by la haine View Post
      Striko ti li si? Simanić je imao malo šanse da se pokaže, a to što je dobio nije iskoristio. Šta vredi da on postiže 25p kad je u odbrani čunj, koji ili stoji nepomično dok igrač daje koš ili saplete igrača (čitaj napravi faul). Ja verujem da je Radonjić njega odlično procenio. Meni je takođe čudno da mu negde nije dao više minuta, ja bih mu recimo dao, iako na treningu nije pokazao da je spreman, čisto da vidim da li će da klikne. Ali ja nisam Radonjić.
      Simanića prodati! Kurcobolja njegova dugogodisnja svima već ide na nerve!

      Comment


      • Originally posted by la haine View Post
        Striko ti li si? Simanić je imao malo šanse da se pokaže, a to što je dobio nije iskoristio. Šta vredi da on postiže 25p kad je u odbrani čunj, koji ili stoji nepomično dok igrač daje koš ili saplete igrača (čitaj napravi faul). Ja verujem da je Radonjić njega odlično procenio. Meni je takođe čudno da mu negde nije dao više minuta, ja bih mu recimo dao, iako na treningu nije pokazao da je spreman, čisto da vidim da li će da klikne. Ali ja nisam Radonjić.
        Odbranu 1:1 mozes da spremis na treningu, za timsku odbranu su ti potrebni minuti na terenu, to isto vazi za napad. I naravno da ce da grijesi, u oba smjera a treneri to moraju da istrpe jer ce se vratiti visestruko, primjer Jovica i njegovi prenosi lopte, pa netacni pasovi, pa cigle za tri itd, ali vec sl godine pokazao napredak da bi u trecoj sezoni postao jedan od najboljih plejeva EL.

        @Ica mislim da nema ni traga od kurcobolje, kao i Nemanja Bjelica, decko emocije ne izrazava isto kao vecina a to ne znaci da mu nije stalo, naprotiv.

        Comment


        • Tesko moze da se spremi odbrana na treningu ako kad god neko spusti rame i krene na kos prodje kroz njega. Da ne pricamo o postu, padanjima na finte i ne spustanje u stav. To su stvari koje se uce sa 12 godina na treningu ne sa 20.

          Comment


          • Dobro ajde ovako, da ne ispadne sad kako ja nesto zastupam njegovu stranu i sl. Vise priznatih kosarkaskih strucnjaka su slozni da decko spada u sam vrh mladih igraca svijeta. Meni bi bilo bas zao da jos jedan talenat pored Sanija ode a da pritom ne dobije minute i sansu u nasem klubu. Samo ne zelim da se ponovi scenario gdje mi kazemo kako je truba a on zatrpa koseve na drugom mjestu, a bilo je mnogo primjera kroz istoriju naseg kluba.

            Comment


            • Ma znam, slazem se i ja. Ali prvo vise da nabaci tu kilazu da nije tolika promaja, a ostalo ce doci sa minutima. Ja se iskreno nadam da je ovo sto valjda Bogi rece istina. Da ce se sa 4-kom cekati do zime, i da ce Borisa dobiti sansu na pripremama i na pocetku sezone. Mislim da ako tako bude da ce pokazati da moze da pokrije to mesto rezerve sa nekih 15-ak minuta. A to pojacanje onda moze da dodje ako se negde drugde vidi rupa ili u slucaju povrede.

              Comment


              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                Devin Robinson ima two-way ugovor u NBA, tako da od njega nema nista.
                To mi promaklo, sad videh da je potpisao za Vašington taj two-way ... onda može Ganac, imam i njega u beležnici
                Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                Comment


                • Simanić je ocenjen kao ekstratalentovan od stručnjaka. Ako ne uspe greška je njegova ali i svih u Zvezdi Radonjića, Čovića, Radovića i ostalih što nisu našli način da ga razbude i afirmišu. Trenutno je problem što ns toj poziciji imamo dva ista igrača, njega i Jankovića. Oba su tanki u odbrani. Da imamo prostora za obojicu i još dovesti jaku četvorku bilo bi idealno.

                  Comment


                  • Mislim da je odlično da se sačeka last cut za četvorku, pa da vidimo koliko mogu Stefan i Boriša. Ko zna, možda i Boriši bude odgovaralo to, kao veća motivacija (ako je motivacija problem) jer se stvarno ozbiljno računa na njega. Da opet bude treća četvorka i ulazi na svaku 12. utakmicu po 35 sekundi bukvalno ništa ne znači. Ogromna bi šteta bila za sve da ne bude igračina kakva se predviđalo da će da bude, a teško baš da svi ti skauti ne znaju o čemu pričaju i da ne bi provalili da je fizički dominantniji od svojih vršnjaka. Ima Boriša i fenomenalnu kontrolu lopte za svoju visinu.
                    Da, ono što je problem je što su i ti američki skauti pisali o njemu da je ekstremno zatvoren, da ni sa kim ni o čemu ne priča, da se drži sa strane i da je nezainteresovan (možda nisu baš tu reč upotrebili) kad krene utakmica. Pojma nemam do čega je to, možda je jednostavno takve prirode, a možda su i to samo neke bubice, kad su to pisali imao je 18 godina samo.
                    Ljubav, sloboda i osmeh i sreća i suza i mržnja i tuga i strah.

                    Comment


                    • Ganac je odlican napadac. Malo lud u glavu izgleda. Prosle godine kad nije prosao na draftu odmah otisao u kinunza parama. Kasnije se vratio mislim cak izborio za minute u nba. Jak je ko zivotinja ali za njega odbrana ne postoji

                      Comment


                      • Borišu staviš u poređenje sa Dobrićem recimo, jeste ovaj drugi stariji, ali on pokazuje da je došao da ugrabi ono što mu pripada. Na terenu je kao pitbul, na klupi je takođe "prisutan". Šta imamo kod Simanića? Talentovanog dečka koji ima sve uslove da uspe, dobio je šansu kakvu je retko ko dobio, igra u EL timu Crvenoj zvezdi! Tom dečku su od malena punili glavu da je vanserijski talenat i da će biti u NBA. Taj dečko za razliku od Dobrića ne grabi šansu, on čeka da to padne s neba. Čeka da se desi. Neće se desiti. Na terenu je odsutan, kada dobije loptu samo čeka da pripali za tri. Ništa prodor, ulaz, kontakt, koš-faul. Na klupi je još odsutniji. Zaista mi je žao što ga je Ristović jurio po autoputu i vraćao. Uštedeo bi nam veliki novac, a dečku ne bi ukrao san. Ovako imam osećaj da je on ubeđen da nije do njega već da nije dobio pravu šansu, to mu verovatno najbliža okolina i govori, kivan je na KKCZ i ako ona sad pojuri četvorku, on će otići nezadovoljan. On po meni i ne može na 4 već na 3. Stalno se pominju primeri kako onaj drugi klub štancuje mlade talente i kako su svi oni dobili šansu kao mladi. Jeste, imali su Bogdanovića koji je odmah dao do znanja da ima killer-instinct i da je neko ko ne želi da gubi. Taj Bogdanović nikada nije delovao ovako nezainteresovano. Drugi primer Vanja Marinković. Šta je sa njim? Isto je dobio šansu na silu, pokazao je neke trzaje ali je i on izduvao. Pravi primer u celoj ovoj priči s mladima je Dobrić, odlično se pokazao na maloj sceni, sad će imati priliku na malo većoj. Ne sumnjam da će biti i grešaka, uspona i padova, ali isto tako ne sumnjam da će dati sve od sebe za Zvezdu i za sebe pre svega.

                        Comment


                        • Originally posted by Hogar View Post
                          Simanić je ocenjen kao ekstratalentovan od stručnjaka. Ako ne uspe greška je njegova ali i svih u Zvezdi Radonjića, Čovića, Radovića i ostalih što nisu našli način da ga razbude i afirmišu. Trenutno je problem što ns toj poziciji imamo dva ista igrača, njega i Jankovića. Oba su tanki u odbrani. Da imamo prostora za obojicu i još dovesti jaku četvorku bilo bi idealno.
                          Mislim da je,posle njegove zadnje posete Usa(dal za all star,ne secam se),kod vecine strucnjaka preovladavalo razocarenje od onog sto je pokazao.On je bio the next big thing zbog savrsenog frame,ali cini mi se da u generaciji vise nije ni u top 10 prici.Meni samo nije jasno zasto nije pristao na Fmp,to bi mu bilo idealno da se razvija i ima malo slobode u igri.Bljesne s vremena na vreme,imao je u kls ono monstruozno kucanje kad sam bio zapanjen kako je poleteo,ali za sad jako tanko,nazalost.

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Kada je DIS promovisan (KZŠ) u našeg sponzora bio sam tamo...više mi je ličilo na onu Borinu pesmu "Rado ide Srbin u vojnike, dva ga vuku a trojica tuku"...uopšte mi nije odavao utisak srećnog i zadovoljnog čoveka.
                            Ma ne uzimajuci u obzir Lazine lazne insajderske dane,onaj post je samo dokaz njegovog licnog animoziteta prema Covicu,bez ikakvih cinjenica.
                            Kao prvo,nije normalno da svaki sponzor ocekuje da bude ukljucen u rad kluba,on moze namenski da da novac ali znaju se granice.Mene bas zanima koje su to dve strane firme htele da nas sponzorisu pa ih zli Covic oterao?
                            To kako je kad se drzava pita smo videli kad su nas vodili Zika i Vesic,i mislim da koliko god imao Covic mana(a ima ih mnogo) je bolje resenje po nas klub.Covic je u klub dosao za vreme bivse vlasti,ne ove koja sad jase.
                            Ovaj deo oko UPPR i ,,smisljanja" istog vec nema potrebe komentarisati.

                            Comment


                            • Ja uvek kada sam gledao Simanića on je momak imao neku zadršku. Ali uvek, bez obzira na to da li se radi o mlađim selekcijama reprezentacije, da li o Zvezdi. Pominješ njegove igre u FMP, on je tada buvalno imao 16-17 godina i to je baš bilo hladno-vruće (ne vruće-hladno), što je i normalno. Ono što je više nego zabrinjavajuće je njegov odnos sa Radonjićem. Ako se svi ovde slažemo da je Radonjić zaista odličan trener, meni nije jasno šta tu onda ne funkcioniše (odnosno, šta nije funkcionisalo između njih dvojice)? Ta njegova igra protiv Reala koju svi pominju se precenjuje. Ako bolje pogledamo ono što je on tada igrao je bilo čisto klinačko dokazivanje, ne igra za tim. On i kad bi se u pojedinim retkim slučajevima pojavljivao na terenu, samo je gledao kako da se izvuče na tri i da čeka da mu neko da loptu da opali trojku. Sumnjam da mu je Radonjić govorio da to radi. Prosto, možda i jeste, ali to bi mi bilo zaista jako jako čudno. On je dobio ogroman ugovor baš zato što je procenjeno da je talentat, ali njegov odnos (da li njegov ili menadžerov ili njegovog oca ili koga već) da je bolje da bude 13. igrač ili da maše peškirom, umesto da igra 25-30 minuta u FMP (ili Megi) jednu godinu, pa da sa određenom rutinom seniora dođe da čeka svoju šansu za EL, meni je neshvatljiva. Odlična primer je Gudurić. Njegov put razvoje je nešto perfektno. Iz drugog plana u FMP, postao glavni, pa odatle postao glavni u mladoj reprezentaciji (čak pre likova koji su forsirani kao bolji od njega), onda iz drugog plana koristio šansu u Zvezdi, pa postao standardna opcija Radonjiću. Od njega ne bi bilo ništa da je sa 18 došao u Zvezdu da maše peškirom. Mislim, možda bi i bilo da smo mi Mega i da služimo za razigravanje, ali u ozbiljnom timu koji hoće rezultat i igra EL to ne može. Zato meni nije jasno kako to Simanić ne vidi ili neće da vidi. Kad kažem Simanić mislim i na menadžera, porodicu, i ostale koji tu utiču. Jako bih voleo da me demantuje i da razvali ove godine, ali zaista nisam optimista.

                              Comment


                              • Ja nisam nacisto kad je borisa u pitanju. On bukvalno ni na jednom kampu nije impresionirao. Vec sam pisao o tome. Suterski drill nije u stanju da odradi a kamo li neke ozbiljnije zahteve, ali opet bice mi jako zao da ga ispustimo a da prakticno decko nije ni dobio sansu.

                                Comment

                                Working...
                                X