Announcement

Collapse
No announcement yet.

FMP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by djuras View Post
    podrazumevam da se na ovoj temi pise u kontekstu fmp-a, a ne EL zvezde, posto je ova prica dosta daleko od toga
    mada, s obzirom na ovogodisnju zvezdinu selekciju pod kosem, mislim da ne bi bilo neverovatno da ojo, uz neki napredak u toku sezonu bude u rotaciji kkcz u drugom delu
    Osim sto bi bilo neozbiljno, bilo bi i krajnje nesvrsishodno. Ojo je sirovina kao i J&J, nista ne bi doneo ni u el ni u ABA. Neka njega u FMPu ove sezone.

    naravno da nisu u nesaglasju
    radanov je dobar deo vremena proveo sa covicem u petorci...i to je nesto sto sasvim ima smisla
    takodje je danas, a i vise puta u dosadasnjem delu sezone, dobijao loptu da on kreira iz pika ili igra izolaciju
    i to i jeste pozicija gde on moze imati karijeru - kao sekundarni kreator spolja, ne nuzno sa pleja
    Moze, ali se u drugom poluvremenu nije ni video. Bukvalno nije pipnuo loptu. Cak je i jedan Pot dobijao loptu pre njega.

    da talenti treba da donose pobede i prevagu se slazem
    pitanje je samo da li su ti talenti tog nivoa kog mi zelimo da budu, ili je tu previse hajpa a premalo rada
    radanov je danas igrao 25 minuta, dobijao je loptu da resava, i nije to najbolje islo
    ne sumnjam da ce je dobijati jos, pa cemo videti za sta je sposoban ili nije
    Moraju u FMPu da odluce zele li rezultat (besmisleno, ali neka) ili razigravanje opcija koje su markirane kao prospekti. Iz ugla rezultata, Fica Covic ne moze mnogo doneti jer koliko god da natrpa, oni natrpaju preko njega. Takodje, iz ugla rezultata, smisao Covica je bila da on i Ojo raznesu odbranu protivnika igrom 2 na 2, sto se nije desavalo. Umesto toga se desilo da su izgubili od tima koji igra sa Cakarevicem, Gavrilovicem, Tomicem i Salicem pod kosem.

    Iz ugla razvitka igraca bi moglo nesto da se menja, da se Covic vise orijentise ka asistiranju i prodorima, a manje na drndanje lopte i sut spolja. Nemam ja nista protiv Covica, on je u ovom trenutku ubedljivo najbolji napadacki u FMPu, ali ne bi valjalo da tako ostane i na kraju sezone.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Originally posted by djuras View Post
      nije ni djordjevic
      Није у праву си само јесте јуниор од кога можда буде нешто. Ту је и Момиров који игра на спољним позицијама. Проблем је да у тиму има 15 или 16 играча од којих многи нити су били нити ће бити ништа до просечни (у најбољем случају) КЛС играчи. Јеремић је један од тих. Ови млади ће сигурно постати исти просек ако им минутажу узимају они који ФМП-у не требају. Ако добију шансу можда неки и изненаде.
      Човић, Ненадић, Ракићевић, Роан, Оџо, Бурсаћ, Шешлија и Радовановић су сасвим довољни, остало попунити са онима који могу можда да добаце до играња на највишем нивоу (Раданов, Симанић и јуниори Ускоковић, Момиров и Ђорђевић).
      Last edited by Borca; 07-10-17, 22:33.

      Comment


      • Originally posted by Borca View Post
        Није у праву си само јесте јуниор од кога можда буде нешто. Ту је и Момиров који игра на спољним позицијама. Проблем је да у тиму има 15 или 16 играча од којих многи нити су били нити ће бити ништа до просечни (у најбољем случају) КЛС играчи. Јеремић је један од тих. Ови млади ће сигурно постати исти просек ако им минутажу узимају они који ФМП-у не требају. Ако добију шансу можда неки и изненаде.
        Човић, Ненадић, Ракићевић, Роан, Оџо, Бурсаћ, Шешлија и Радовановић су сасвим довољни, остало попунити са онима који могу можда да добаце до играња на највишем нивоу (Раданов, Симанић и јуниори Ускоковић, Момиров и Ђорђевић).
        principijelno sam protiv gomilanja tih mediokretnih juniora koji imaju mali ili nikakav upside
        to ne vodi nicemu i ultimativno nanosi stetu i klubu i igracu
        za top talente mora da se nadje mesta, ako ga nema mora da se napravi
        cak moze i fizionomija igre da se menja ako je u pitanju neki vanserijski talenat

        ali ovo guranje raznih kenica, djordjevica i ostalih samo zato sto su prosli juniore kkcz mi nema nikakvog smisla
        i ne vidim tu interes kluba

        taj marko jeremic npr ima sut koji ga cini upotrebljivim igracem na ABA nivou
        a djordjevicev best case je dragan apic bez onog njegovog suta sa 3-4m
        o cemu mi onda tu pricamo?

        moramo malo realnije da cenimo te mlade igrace
        ovako im se samo pravi medvedja usluga

        u ovom fmp-u igraci koje treba forsirati su:
        radanov, simanic(ako se vrati), nenadic, ojo...eventualno rowan ako se dozove sebi(ima atletike i suta)
        kod uskokovica ne vidim taj upside ali ajde da ostavim neke rezerve za njega, jos je mlad pa mozda ima tu necega sto mi promice
        ostala mesta popuniti tako da ekipa bude sto funkcionalnija, bez ustupaka i popusta za raznorazne kenice
        Last edited by djuras; 07-10-17, 23:02.

        Comment


        • Dobro je bilo, malo su sudije promenile tas na vagi sa onim cudnim nesportskim ali idemo dalje. Tezak meč u Baru sledi, bojim se da to ide na 1-3, ali najvaznije je dobijati kući, mislim da je Zadar ipak najveći konkurent za opstanak.

          Comment


          • Originally posted by djuras View Post
            principijelno sam protiv gomilanja tih mediokretnih juniora koji imaju mali ili nikakav upside
            to ne vodi nicemu i ultimativno nanosi stetu i klubu i igracu
            za top talente mora da se nadje mesta, ako ga nema mora da se napravi
            cak moze i fizionomija igre da se menja ako je u pitanju neki vanserijski talenat

            ali ovo guranje raznih kenica, djordjevica i ostalih samo zato sto su prosli juniore kkcz mi nema nikakvog smisla
            i ne vidim tu interes kluba

            taj marko jeremic npr ima sut koji ga cini upotrebljivim igracem na ABA nivou
            a djordjevicev best case je dragan apic bez onog njegovog suta sa 3-4m
            o cemu mi onda tu pricamo?

            moramo malo realnije da cenimo te mlade igrace
            ovako im se samo pravi medvedja usluga

            u ovom fmp-u igraci koje treba forsirati su:
            radanov, simanic(ako se vrati), nenadic, ojo...eventualno rowan ako se dozove sebi(ima atletike i suta)
            kod uskokovica ne vidim taj upside ali ajde da ostavim neke rezerve za njega, jos je mlad pa mozda ima tu necega sto mi promice
            ostala mesta popuniti tako da ekipa bude sto funkcionalnija, bez ustupaka i popusta za raznorazne kenice
            Има логике то што пишеш, само онда нема логике да се истим тим јуниорима (који немају баш неке изгледе за каријеру на високом нивоу) нуде професионални уговори. Овако колико год да их плаћаш, плаћаш и Јеремиће, Ђумиће и још неке, а свакако нема места за све да играју.

            Comment


            • Originally posted by Borca View Post
              Има логике то што пишеш, само онда нема логике да се истим тим јуниорима (који немају баш неке изгледе за каријеру на високом нивоу) нуде професионални уговори. Овако колико год да их плаћаш, плаћаш и Јеремиће, Ђумиће и још неке, а свакако нема места за све да играју.
              pa upravo to i pricam
              nije mi jasna ideja da svake godine vise od pola juniora dobije profesionalne ugovore
              jednostavno nemamo toliko talenta
              niti mesta za sve te igrace

              Comment


              • Mislim da FMP ove godine moze da ugrozi Cedevitu na drugoj poziciji. Imaju ubedljivo najboljeg pleja koji nije stranac (ne znam sto Zvezda ne proba sa Covicem. Brutalno igra) I najboljeg, najdominantijeg centra u Ligi. Na sve to treba dodati plejadu mladih, talentovanih igraca predvodjenih Stefanom Potom, koga su nam ukrali ove sezone. Sinoc je bila veoma, veoma bitna pobeda za nas, I veliko iznenadjenje za mene.
                Last edited by mark !t zer0; 08-10-17, 12:43.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Comment


                  • Originally posted by mark it zero View Post
                    Mislim da FMP ove godine moze da ugrozi Cedevitu na drugoj poziciji. Imaju ubedljivo najboljeg pleja koji nije stranac (ne znam sto Zvezda ne proba sa Covicem. Brutalno igra) I najboljeg, najdominantijeg centra u Ligi. Na sve to treba dodati plejadu mladih, talentovanih igraca predvodjenih Stefanom Potom, koga su nam ukrali ove sezone. Sinoc je bila veoma, veoma bitna pobeda za nas, I veliko iznenadjenje za mene.
                    Dobre šale nikad dosta...a sve potaknuto jednim upisom Đurasa od pre par dana.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Pa dobro,ovo je potvrda odlicnog rada KKCZV.
                      Msm,kada nam je razvojni tim u rangu jedne 'institucije'.

                      Comment


                      • Originally posted by Ganac View Post
                        Dobre šale nikad dosta...a sve potaknuto jednim upisom Đurasa od pre par dana.
                        sto bi rekao dotični koga pominjes u postu:"U čemu je problem?"

                        da ne offujem

                        najzalije ce mi biti kada za par godina budem gledao pota i djumica u evroligi u timu zvezde
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Originally posted by mark it zero View Post
                          Mislim da FMP ove godine moze da ugrozi Cedevitu na drugoj poziciji. Imaju ubedljivo najboljeg pleja koji nije stranac (ne znam sto Zvezda ne proba sa Covicem. Brutalno igra) I najboljeg, najdominantijeg centra u Ligi. Na sve to treba dodati plejadu mladih, talentovanih igraca predvodjenih Stefanom Potom, koga su nam ukrali ove sezone. Sinoc je bila veoma, veoma bitna pobeda za nas, I veliko iznenadjenje za mene.
                          za covica si u pravu...s tim sto za njega nema mesta u kkcz iz nekih drugih razloga, ne kosarkaskih

                          a pot je otisao u fmp da ga vlada jovanovic opravi, pa sledece godine moze u kkp umesto gosa
                          uz obestecenje naravno

                          Comment


                          • covic u zvezdi hihih....bas nasi forumasi imaju bujnu mastu, nadam se da nece neko pomisliti da su ozbiljni
                            Meni nije jasno kako covek ne kapira da ako zeli bar malo da se dokaze da mora da potpise za neki klub koji nije tatin. To valjda osnovna logika nalaze. Ili mozda ne zeli da se dokaze??

                            Comment


                            • Teško će biti u Baru, mislim da je ipak realan početak sa 1-3, zatim sledi Zadar koji je pod moranjem.

                              Comment


                              • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                                Teško će biti u Baru, mislim da je ipak realan početak sa 1-3, zatim sledi Zadar koji je pod moranjem.
                                FMP da dobija tekme kući, da ukrade koju u gostima, i super. Da se igrači pravilno razvijaju. Mislim da je to to. Nema tu pod moranje. Zadar nema nikakvu šansu u Železniku, realno posmatrano. U Baru će biti teško, ne toliko zbog snage Mornara, već što je njima "moranje".

                                Comment

                                Working...
                                X