Announcement

Collapse
No announcement yet.

Na klupi za rezerve uz pivo (Off topic)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by taliesin View Post
    Ma jok, to je taj obrazac i to je tacno taj profil. Obicni ljudi koji su "samo izvrsavali naredjenja i bavili se svojim poslom" a u stvari su koristili guzvu da demonstriraju u praksi svoje duboko potisnute nagone. Pogledaj slavnu knjigu Hane Arent o sudjenju Ajhmanu, zove se "Banalnost zla", imas je i u pdf formatu na netu. Naravno, ako je vec nisi citao. Ili "Evil men" Dzejmsa Douvsa, to nemas na netu ali mogu ja da ti pozajmim, o japanskim zlocinima i zlocincima u periodu takozvanog "Nanking masakra". Knjiga je kompilacija intervjua koje je Dzejms radio sa prezivelim japanskim zlocincima iz tog perioda. Sudeci po nacinu pisanja o drugima, ponasanju i stavovima, sutra da se stvori slicna situacija ljudi kao sto su Sajberka, Ascari i slicna gamad radili bi iste stvari.

    Ljudi kad razmisljaju o "slavnim" zlocinima misle da su ih pravili posebni ljudi kakvi se pojavljuju samo u tim istorijskim periodima. To nema veze sa istinom, vecinu zlocina su radili "obicni" ljudi kakve sreces svakodnevno, samo danas zive u okolnostima koje ih inhibiraju pa nemaju priliku da se "pokazu". Kombinacija je ista, licne frustracije + nekriticko prihvatanje odredjene ideologije kao univerzalnog opravdanja. Odavno je to razreseno u literaturi.
    Obicno izbegavam takva poredjenja jer poredimo masovne ubice i iskompleksirane idiote koji bi samo sutirali vezane ljude. Da li bi i sta bi oni radili najverovatnije necemo nikada saznati, jer je skoro pa nemoguce da njihova ideologija zavlada i bude otvoren lov na nacionaliste, fasiste, tribinase, ljubitelje anoreksicarki i ostale. To sto pominjes je moguce da se desi za prilicno veliki broj ljudi. Dovoljna je propaganda na jednom mestu protiv odredjene grupacije i licence to kill.
    Imam odvojeno misljenje o modovima i forumasima tamo. Forumasi su ti uvek gladni i besni tigrovi koje modovi drze na tankom lancu. Tigrovi imaju jedini poriv da nesto raskomadaju i pojedu i sa njima je nemoguce komunicirati. Problem sa modovima je sto bi i oni itekako voleli da gledaju izivljavanje, a kao glume objektivnost, ravnopravnost i borbu protiv mrznje. Mnogo vecu odgovornost snose ovi drugi, prvih je uvek bilo, samo nema uvek prilike za njih ni mesta da se prikazu u "punom svetlu".

    Greska je ljudi sto se uopste kao i raspravljaju tamo misleci da je rasprava moguca i da su u prednosti jer jedni govore, a drugi reze. Postoje dva nacina sa njima, praviti se da ne postoje (u tom slucaju ce poceti da napadaju jedni druge) ili otici sa tog mesta. Ko tamo i pise? Jedan nick koji pise traktate u kojima uvek pise omalovazavajuce i sa gadjenjem o nekome ili necemu, jedan psiho koji je kao otisao u Norvesku i nastavio da trazi izmisljene neprijatelje sto radi celu deceniju, drugi psiho koji je uhodio ljude i svadjao se i sa ovima sa politike a sad pise pod klonom, cetvrti koji ne moze da se kontrolise u vredjanju, peti koji se obraca ljudima kao da imaju 6 godina, tu su i modovi koji drze i tuku one koji se usude da kazu nesto drugacije.

    Previse sam razvezao jezik, ima i mnogo foruma i mnogo jezivijih forumasa. Svasta ima na internetu pod maskom slobode govora.

    Hvala za preporuke, mozes poslati, ali ne mogu da ti obecam da cu odmah procitati. U fazi sam kada osim posla mogu da citam samo nesto banalno i lako, toliko da sam poceo da citam jedan ozbiljan roman i prekinuo, poceo da pisem nesto i to prekinuo.
    Last edited by blond; 12-08-17, 17:22.
    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

    Comment


    • Originally posted by Daba View Post
      Po prvi puta moram da se slozim sa ovom ljigom od coveka samo sto se moje vidjenje kvalitetnih forumasa razlikuje
      da je vecina ovde presla a sljam kao sto je on ostala tamo ponavljam opet cast izuzecima.
      On kao moderator u ostavci ovako pise mogu tek zamisliti kako nas je tek branio.
      Olos nevidjeni

      jos jedan njegov sapatnik takodje ljiga od coveka i jod veci olos The Notorius
      Ovaj drugi je trol najobicniji. Prvi je mod koji navija za to da se carstvo kojim moderise ne osipa previse. Samim prihvatanjem da tamo budu ponizavani, da smatraju za normalnim da im neko stalno dobaci "e, upravo si opisao vasu stalu" na obicnu kritiku ne zasluzuju da se obraca ni najmanja paznja na njih. Simpaticno je kako se oni samo ponizno upinju da objasne nesto, da mole za drugaciji tretman, kako to nema ni minimum dostojanstva.
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Sitne duse
        http://bigportal.ba/2017/08/12/kljuc...-kod-simpanzi/

        Comment


        • Samo jedan pitanjce: ko je tvrdoglaviji jedna mazga ili četiri konja?
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Samo jedan pitanjce: ko je tvrdoglaviji jedna mazga ili četiri konja?

            Comment


            • Jako je ruzno sto se mi/nam se spocitava da smo pojurili za moderatorskim funkcijama, i iskreno govoreci mene to vredja. Mnogo sam se razocarao u neke tamo. Super je to tako, opljunes da neko ne moze da ti odgovori, plus mu nalepis neku etiketu tako i neistinu cisto da zacinis. Bas sam se razocarao u neke ljude tamo, ali Boze moj. Kad tad se sazna pravo lice.
              Last edited by Боги; 12-08-17, 22:32.

              Comment


              • Originally posted by Боги View Post
                Jako je ruzno sto se mi/nam se spocitava da smo pojurili za moderatorskim funkcijama, i iskreno govoreci mene to vredja. Mnogo sam se razocarao u neke tamo. Super je to tako, opljunes da neko ne moze da ti odgovori, plus mu nalepis neku etiketu tako i neistinu cisto da zacinis. Bas sam se razocarao u neke ljude tamo, ali Boze moj. Kad tad se sazna pravo lice.
                Ne znam sta ima da te vredja kad pogledas kakvi su nickovi to napisali. Koliko se secam peja i ne znam ko jos.
                Vise je frapantno koliko su neki ljudi tamo beskicmenjaci, koliko oni jadni pokusavaju da polemisu i objasnjavaju tamo coporu hijena koji se sprda tamo. Umorili su se koliko im izvrcu recenice i ponizavaju, mislim da je i modovima sa politike neprijatno da to gledaju. Dovoljno je reci da je jedan nick objasnjavao da je baba i krava uvreda za zene, a kobila nije. Sada je baba uvreda, a kobila i krava nisu.
                Dovoljno je sto je jedan Jasarevic zene uporedio sa rupama, kobila je za to jos i ok. A mislite da taj Jasarevic mrzi Srbe i Srbiju pa voli tako da vredja? Ma ne, lik ima antisociljalni poremecaj i voli to staniste gde mu je omoguceno da pise o ljudima na najgore moguce nacine.

                Daleko je casnije ono sto ste vi predlozili od ovih dezurnih modova i ostalih koji ih slede. Niko ih nije terao po usima da se prave vazni, da se macuju gore, da objasnjavaju kako je nepravda, a sada bi se povukli, pokunjili, otisli ponizeni i sve kao da nista nije ni bilo. Od ovog su izuzeti jedino forumasi koji ni ne znaju nista o slucaju kronostime i koje sve te prepirke mnogo ni ne interesuju.
                Last edited by blond; 13-08-17, 00:47.
                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                Comment


                • Originally posted by Боги View Post
                  Jako je ruzno sto se mi/nam se spocitava da smo pojurili za moderatorskim funkcijama, i iskreno govoreci mene to vredja. Mnogo sam se razocarao u neke tamo. Super je to tako, opljunes da neko ne moze da ti odgovori, plus mu nalepis neku etiketu tako i neistinu cisto da zacinis. Bas sam se razocarao u neke ljude tamo, ali Boze moj. Kad tad se sazna pravo lice.
                  Kad samo pomislim da sam i pivo pio sa pojedinim licimurima tamo, dodje mi da ga batalim.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Originally posted by kronostime View Post
                    Kad samo pomislim da sam i pivo pio sa pojedinim licimurima tamo, dodje mi da ga batalim.
                    Moraces u buduce da pijes neko "politicki korektno" pivo, koje u svom nazivu nema zivotinju...da te jos ne optuze za mizoginiju, seksizam...oklen znam.. zalepi se covek za te "imaginarne funkcije" prosto da ne poverujes...
                    Last edited by ZvezdaIznadSvega; 13-08-17, 08:44.
                    "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                    Comment


                    • Originally posted by ZvezdaIznadSvega View Post
                      Moraces u buduce da pijes neko "politicki korektno" pivo, koje u svom nazivu nema zivotinju...da te jos ne optuze za mizoginiju, seksizam...oklen znam.. zalepi se covek za te "imaginarne funkcije" prosto da ne poverujes...

                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Ne mere to...pijes rakiju (jos sljivu )...znas sta to znaci...Kronos=svrbov..
                        "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                        Comment


                        • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post


                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by canarian View Post
                              Ne znam sta ima da te vredja kad pogledas kakvi su nickovi to napisali. Koliko se secam peja i ne znam ko jos.
                              Vise je frapantno koliko su neki ljudi tamo beskicmenjaci, koliko oni jadni pokusavaju da polemisu i objasnjavaju tamo coporu hijena koji se sprda tamo. Umorili su se koliko im izvrcu recenice i ponizavaju, mislim da je i modovima sa politike neprijatno da to gledaju. Dovoljno je reci da je jedan nick objasnjavao da je baba i krava uvreda za zene, a kobila nije. Sada je baba uvreda, a kobila i krava nisu.
                              Dovoljno je sto je jedan Jasarevic zene uporedio sa rupama, kobila je za to jos i ok. A mislite da taj Jasarevic mrzi Srbe i Srbiju pa voli tako da vredja? Ma ne, lik ima antisociljalni poremecaj i voli to staniste gde mu je omoguceno da pise o ljudima na najgore moguce nacine.

                              Daleko je casnije ono sto ste vi predlozili od ovih dezurnih modova i ostalih koji ih slede. Niko ih nije terao po usima da se prave vazni, da se macuju gore, da objasnjavaju kako je nepravda, a sada bi se povukli, pokunjili, otisli ponizeni i sve kao da nista nije ni bilo. Od ovog su izuzeti jedino forumasi koji ni ne znaju nista o slucaju kronostime i koje sve te prepirke mnogo ni ne interesuju.
                              Inace ta rasprava oko kobile i krave je pocela tako sto je neko sa gornjih spratova Ivanu Španovic nazvao kobilom i naravno to je prolo bez bana
                              sada je rasprava tj vise je to izdrkavanje (izvinjavam se na ovoj reci ali ona najslikovitije objasnjava sta se desava) ovih gore nad ovima dole koji casno brane svoje polozaje. Ovo casno naravno je u ironicnom smislu jer tamo ima jos malo forumasa koji vrede nesto ostalo ne vredi ni pominjati.
                              Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                              Comment


                              • Ma to se samo ponavlja, sve što je iz Srbije - poželno je omalovažavati, pljuvati, vređati...sankcionisan biti nećeš. Koristiti reč Holokaust možeš ako iza ili ispred staviš Srbi (Srbija, sVrbovi, sVrbija...), čestita se Oluja a ovi sa ove strane Drine nisu još doživeli katarzu jer samo su dva premijera bila u Potočarima i samo su sve optužene sami poslali u Had...i tako to.
                                A rekao sam da neću više...
                                Spoiler
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X