Announcement

Collapse
No announcement yet.

WIMBLEDON (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa bilo je posle Djokovic-Nadal okrsaja, pa sam ti oprostio, a onda smo na RG napravili novi dogovor, ali si se ocigledno i sa NI-jem kladio.

    Comment


    • Secam se da je trebalo da posaljes avatar koji cu nositi pa si zaboravio i jbg onda NI-ev uzeo, posalji sada, pa cu posle W da nosim, da ispostujem (mada ako Novak uzme W moracu da ukombinujem sa NI-evim)
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Originally posted by NI View Post

        Kao demonstracija silenovi paket je odigrao svoju ulogu. Svi ga hvale. Ako paket prodje test na kraju, onda ce to biti nesto nevidjeno. Igrac sa dva potuno razlicita stila, jedan za travu a drugi za sljaku
        Lendl?



        Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
          NI, ovaj avatar bese nosim do kraja W?
          Do kraja W.

          Originally posted by GOKU View Post
          Lendl?
          Ovo djeluje daleko mocnije od Lendla na travi. Naravno, vremena su se promijenila, reketi su se promijenili.

          Niko nije mijenjao igru koliko Nadala. On je osvojao na pocetku sa tri stvari. Imao je nevidjen FH koji je tesko bilo napadati BH-dom (osim toga FH top spin mu je davao mogucnost da povrati poziciju jer lopta duze leti kroz vazduh), stravicno trcanje i konacno nevidjena zelja za pobjedom. Nizao je RG-ove a koljena su trpjela. Predvidjali su da ce mu tijelo biti brzo potroseno. S vremenom ce popraviti servis i to je Nadal iz 2008. kad je dostigao prvi pik u karijeri.

          Tome je dodao jos bitno bolji servis i imamo Nadala iz 2010. On nikada ponovo nece servirati kao na USO 2010.

          I onda se pojavljuje problem Djokovica. Novak je jaci u razmjenama od njega. Nadalu ne preostaje nego da skracuje razmjene i bude bitno agresivniji. 99% igraca bi bili mrtvi poslije 2011. Ali ne i Nadal, napredak 2012. i pogotovo 2013. je strahovit. Ali to je jos uvijek inicijalni paket samo bitno ofanzivniji.

          Ove godine imamo drasticno poboljsani BH. (Poboljsavao je on BH citavo vrijeme, ali ove godine igra drukcija zahvaljujuci BH-du.) Sad se postavlja centralnije jer moze da se osloni na BH. To znaci manje trcanja. Jednom kad je vidio da je to prolazi, jednako kao 2008, 2010. i 2013, dobija na samouvjerenju i sa njegovim "killer instictom" to postaje superiorno. Melje kao 2008. Vec sahranjeni Nadal osvaja lakse RG nego ikada.

          No to nije dovoljno za Uimbldon. Koljena ne mogu da izdrze takav stil u Uimbldonu. I evo ga novi paket. Ali to je vec toliko izmijenjeno da nema slicnosti sa originalnim. Odlican servis, napadanje sto prije moze i izlasci na mrezu. (On ima odlican volej. To pomaze.) Izravnani FH. Sve u svemu, skoro pa najagresivniji igrac na turniru. Pitanje je da li ce to da funkcionira. Protiv Milmana i Janga nema problema. Ali kako ce biti protiv ozbiljnijih protivnika? Protivnika koji lako cuvaju servis, koji prave manje neiznudjenih nego Jang, koji vjeruju da mogu da pobijede Nadala. Ili onih koji ce ozbiljno testirati konzistentnost njegovog napada. Povremno promasivanje zicera nije imalo konsekvenci jucer, ali kako bi bilo u drugoj situaciji? Sto ako se pojave sumnje kod Nadala da li je sve to efikasno. Kad ne vjerujes u ono sto radis, povecavaju se greske.

          Kacanov nije pravi test. Ali Miler jeste. Nadal je igrace kao Milera dobijao prisilivsi ih da igraju dosta udaraca i onda pocnu da grijese. To ne mozes postici ako rano napadas. Mozes nadjacati Milera jer si bolji "bum-bum" ali to nije isto. No stvarni test ce biti Cilic, ako dodje do tog meca. Zamisli situaciju u kojoj Marin strpljivije gradi poen od Nadala. A kako bi pobijedio Federera sa ovakvom igrom? Bolji "bum-bum" od Federera nije.

          Jedna stvar ide u prilog Nadalu. Nista ne dize njegovo samouvjerenje kao uvjerljivo osvojeni RG.
          Last edited by NI; 06-07-17, 08:32.

          Comment


          • Khachanov ako bude u udarcu je itekako test, možda i teži od Žila. Ali najvažnije je ono o čemu pričam otkako je počela sezona, Rafa uz liniju i agresivan.
            1. Andrey Rublev
            2. Thanasi Kokkinakis
            3. Alexander Zverev
            4. Ernesto Escobedo

            Renesansa tenisa u 2016 godini.

            Comment


            • Ovo je jedan od rijetkih slemova poslednjih godina na kom postoji veoma realna sansa da velika cetvorke udje u polufinale. Marej - Nadal i Federer - Djokovic. Novak je naklimaviji u tom drustvu. Za ostalu trojicu, bez obzira na izazove koji ih cekaju na putu do polufinala, mislim da je gotovo izvjesno da ce uci.
              Zadnji put se to desilo na AO, sad vec davne 2012. A ukupno se desilo svega 3 puta, ali na W nikad do sad. Ali je zato W jedini slem koji velika cetvorka nije ispustila iz svojih šaka jos od 2002., kad je Federer bio br 7 na atp listi.

              Comment


              • Mala digresija i zanimljivost za ljubitelje spina, podseti me NI kad spomenu stare rekete, Sergi Bruguera osvajač RG 1993,1994; je imao prosečan spin kao Nadal, zamislite šta bi radio sa novom tehnologijom
                Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                Comment


                • Originally posted by Joker View Post
                  Ovo je jedan od rijetkih slemova poslednjih godina na kom postoji veoma realna sansa da velika cetvorke udje u polufinale. Marej - Nadal i Federer - Djokovic. Novak je naklimaviji u tom drustvu. Za ostalu trojicu, bez obzira na izazove koji ih cekaju na putu do polufinala, mislim da je gotovo izvjesno da ce uci.
                  Zadnji put se to desilo na AO, sad vec davne 2012. A ukupno se desilo svega 3 puta, ali na W nikad do sad. Ali je zato W jedini slem koji velika cetvorka nije ispustila iz svojih šaka jos od 2002., kad je Federer bio br 7 na atp listi.
                  Ako Novak dogura do tog polufinala ja ću biti zadovoljan... kako sada stoje stvari ostali su sigurni za polufinale, ma da i Federeru može da se dogodi da kljokne pre

                  Comment


                  • да ли то Ноле игра сад у 12ч?
                    sigpic

                    Comment


                    • Meni je trenutno Marej najsigurniji za SF, svi ostali mogu da kiksnu
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Mareju je raspored bombona. Do polufinala se nece oznojiti, ali tad pocinje pravi fajt.. U toj polovini su jos i Nadal i Cilic fantasticni. Bice ovaj turnir odlican, narocito zavrsnica. Osim ako Nadal izdominira i pogazi sve sa 3:0. Ako iko od favorita moze takav niz na napravi sad, to je on. Ali bi mi potpuno unistio turnir time
                        Last edited by Joker; 06-07-17, 11:17.

                        Comment


                        • Originally posted by Joker View Post
                          Osim ako Nadal izdominira i pogazi sve sa 3:0. Ako iko od favorita moze takav niz na napravi sad, to je on. Ali bi mi potpuno unistio turnir time
                          Nije on nikad bas toliko dominirao na W, ne brini se
                          13/13!

                          Comment


                          • Marej mozda jeste najsigurniji za SF, ali ako ga tamo bude cekao Nadal a u finalu Federer ili Djokovic, mislim da nema sanse da osvoji WB.

                            Generalno tokom cele sezone ima srece sa zrebovima, i mislim da je na skoro svim turnirima imao bolji zreb od Djokovica. A na WB pogotovo mislim da se zreb namesta u njegovu korist.

                            Comment


                            • Originally posted by Sarafa View Post
                              Nije on nikad bas toliko dominirao na W, ne brini se
                              Bogami, kad je bio onaj maraton sa Federerom u finalu 2008., na cijelom turniru Nadal nije pretrpio niti jedan brejk. Sto je zaista impresivno, obzirom da je jedan "prasinar" tako napao Vimbldonsku travu. Iako je bila zaista mucna borba u finalu, oba seta sto je Federer uzeo - uzeo je u tb-u. Cijeli turnir Nadal nije dao svoj servis nikome. To jeste dominacija. I to za istoriju.

                              Comment


                              • E vidis, ne secam se toga da nije pretrpeo ni jedan brejk do finala. Al' nekako on tad i sad mi totalno dva drugacija igraca. Jos uvek ne znam koliko opusteno moze sad da igra..Ali on je od pocetka bio odlican na W, vec 2006-te kao "samo sljakas" igrao je finale. 2007-e isto zamalo dobio. Voli on jako ovaj turnir. Meni verovatno i njegova omiljena titula je bila ta iz 2008-e, koliko mu je samo to znacilo, posle plakanja u svlacionici prethodne godine
                                13/13!

                                Comment

                                Working...
                                X