Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2017/18 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logicna i normalna frustracija, meni nista cudna...imala sam ih vala u proslosti

    No, gledajuci pazljivo blizu kameru, penal je bio...ali nesto drugo je veliko pitanje, na sta ipak necemo nazalost dobiti odgovor nikada...da li bi Oliver sudio u obrnutoj situaciji 30 sek pre kraja produzenog vremena? Iskreno... sumnjam.

    tt
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Kroz celu svoju istoriju Real Madrid je krao. Na ovaj ili onaj nacin. Nekada beskrupulozno, drsko i fasisticki, javno - cak su se i ponosili time; nekada tajno, lobirajuci na sve strane.
      Uglavnom lopovi su - dokazani. Da im nije bilo Franciska, nista od njih. Ali nije mogao ni on da zivi vecno, niti su mu oni bili uvek zanimljivi (nije imao koristi konstantno) pa su se desavali i "susni" periodi. Od 66 sve do 98 i meca sa zamislite Juventusom u finalu LS, gde nas Mijatovic Pedja postize zgoditak iz cistog ofsajda - sudijski previd, ili prejak lobi?
      Reci ce neko pogresio sudija, desava se. Majku mu kako se uvek sve te greske u najbitnijim utakmicama i najbitnijim trnutcima tih utakmica desavaju u Realovu korist??? Sada ce poceti da mi navode primere iz nekakvih kup meceva i nebitnih ligaskih duela ili mozda nekih malo vise bitnih utakmica kada je Real ostecen. I bice u pravu - jer svi su nekada osteceni i sudije zaista umeju da pogrese, ALI u najbitnijim mecevima, mecevima koji resavaju sezonu, mecevima koji pisu istoriju, mecevima koji se pamte i najvaznijim trenutcima takvih meceva, kada se utakmica lomi, kada je momentum kao po pravilu na strani njihovih protivnika sudija uvek svira u korist RM.

      Vidim javljaju se mnogi da brane ovakvu sudijsku odluku. Pitanje za sve, koji zele da ukljuce mozak: Sta mislite da li bi sudija ovo svirao da se desavalo u suprotnom sesnaestercu? Sto ne svirase penal u Torinu? Cist - daleko cistiji nego ovaj? Sto ne svirase Parizu na Bernabeu (da se ogradimo samo na naokaut fazu ove sezone).
      A kada smo kod istorije znate li uopste ko je Santiago Bernabeu? Ko je taj covek, ta ikona Reala, taj preCednik nad preCednicima, kako je ziveo, sta je za zivota radio, cime se sve bavio? Ovo pitanje je prevashodno upuceno klincima koji rade svrs na frizurice i izvajana tela i bitne golove u bitnim momentima bitnih meceva, na taj takozvani clutch koji krasi njihovog idola, koji je sposoban da u poslednjim trenutcima meca onako sutne penal, koji je sposoban onako da skine dres (btw dobi li on uopste zuti za skidanje dresa?) i da prisuti svojim obozavaocima jos jednu fotografiju za pamcenje, jos jedan momenat za ejakulaciju.
      Ako uopste zele da znaju. Ako im je bitna istorija. One kojima je bitno ce verovatno nakon sto procitaju po koju knjigu biti sramota da navijaju za RM.

      Da se vratimo opet na tu 98. E tada, posto im je ipak vremena da se oporave od soka od iznenadne Generalove smrti (tricavih 20ak godina, kada se na to doda i period dok je bio ziv, ali ga je u tim trenutcima nesto bolela patka da pomaze RM, dodjosmo do cifre od 32 godine bez trofeja u najprestiznijem evropskom takmicenju), i vremena da lobi ojaca; veoma bitna (verovatno najbitnija u njihovoj istoriji) Liga Sampiona je osvojena. Bez tog trofeja kao slagvorta, gotovo sigurno ne bi bilo ni kasnijih "Galaktikosa" ni dominacije, ni Zidana kao clana Real Madrida (covek bi ostao u Juventusu do kraja karijere, jer bi sa njima imao osvojeno SVE, ne bi bilo potrebe da juri to sto je jurio, a u tadasnje vreme su se u Seriji A vrteli ogromni novci - veci nego u Spaniji, pa bi i sa finansijske strane mogao biti obezbedjen - razumem ga pratio je svoj san, san iz koga su ga prerano budili u dva navrata u Torinu, san koji je dosanjao u Madridu), ne bi bilo nicega sem bednih, ljigavih pokusaja da se tako nesto ostvari.

      Ko zna, mozda bi i uspeli u tome, u tim svojim ljigavstinama, ali zasto bas preko "nase" grbace? Jer to je klub iza koga cela drzava stoji, godinama, decenijama, skoro pa vek, stajala i stajace. Klub koji se rasipa novcima koje nije sam zaradio, sto je uvek glavni argument onih koji su kivni na Siti ili Pariz, jer neki prebogati seik stoji iza njih - iza ovih likova stoji cela DRZAVA - uvek je stajala, ali ljudima je to izgleda normalno, jer ih verovatno ne interesuje toliko "trenutno je veci problem prebogati Pep". Opet ce se javiti dezurni advokati da kazu kako Real ove sezone nije nista kupovao. Pa i nije jer im jednostavno ne treba, nakupovali su se tokom decenija svega sto im je trebalo i zamislite ove godine su kul bez icega!?!? Videcete kada ovi matorci (Ronaldo, Modric) posustanu, kako ce opet da se dresi kesa. Real Madrid je klub koji je za Zidana (kada sam vec o njemu nesto ranije pisao) pre 17 godina platio 76 miliona eura. Pre slovima SEDAMNAEST godina. Preracunajte to (ako uopste mozete) u ovdasnje transfere .... to je otprilike u danasnje vreme i periodu kada se klubovi frljaju desetinama miliona za raznorazne "igrace" (koji Zinedinu nikada ne mogu ni do kolena biti) cifra od neke pola milijarde - slobodna procena (pominjem samo Zinedina jer sam se dotako njega u prethodnom pasosu, ostale necu - ne bi bilo humano). Real Madrid je uvek trosio ono sto nije sam zaradio i to u enormnim kolicinama. Znate kakve su to beneficirane pozajmice i kakvi su to krediti od strane drzave i raznoraznih drzavnih institucija, banaka!? Bukvalno manje vrate nego sto uzmu. Znaci dok je sveta i veka. I zivi bili pa videli tako ce uvek i raditi... Strpimo se samo malo pa cemo videti koliko ce da se otvaraju kada ne budu imali Krosa i Modrica, kada ne budu imali Ronalda, Marsela i ostale ...

      I nikada ni reci o tome. Ranije se nije pricalo o finansijskom fer pleju, o Realu se ne pise (barem ne ovde) na taj nacin. Ali sada kada su se neki drugi igraci ukljucili u igru i kada su spremi da ulazu ogromne svote novca, samim tim pariraju spanskim gigantima (pa cak i da budu u stanju da ih pobede na tom polju), sada je prica na tu temu vrlo intenzivna. Smesno .... pitacu sve koji drve o seicima gde ste bili tada? Vecina verovatno u pelenama, tako da mi odgovor i nije neophodan.

      Koliko su pride u mnogim situacijama jos srece imali uz sve to, necu da pisem, jer to je ipak neka druga prica. Ali hocu o "ciganisanju" pojedinih igraca Reala. Uz maloprepomenutog Ronalda posebno se isticu Marselo i Karvahal. Dva vrhunska beka koja se pri svakom kontaktu i prilikom svakog faula valjaju i prevrcu kao da su tri puta prosuli creva i sedam puta se porodili, a nakon toga trce kao da nista bilo nije - jos jace, jos brze. I o coveku sa sesiricem. Coveku ciji se izostanak na ovom mecu i te kako osetio u redovima Madridista, coveku koji je tokom veceg dela istog mirno sedeo na tribinama i pratio desavanja da bi kada su kola krenula nizbrdo nakon 0-3 brze bolje strcao do svoje klupe odatle konstantno provocirao igrace Juventusa, konstantno dobacivao i vrsio pritisak na sudiju ..... Sve velicine, sve majstori, sve moj do mojega.

      Tako da se vracamo na (ono sto je bilo) proslost, jer nije dzaba Istorija uciteljica zivota. Ako hocemo da znamo ono sto ce biti, moramo da znamo ono sto je bilo.
      Mrsko mi je sto sam uopste morao da trosim i ovoliko slova na Madridski "Kraljevski" klub .... ali neka sam.

      O Juventusu cu verovatno kasnije u njihovoj temi.
      Koliko si ti izneo stvari koje predstavljas kao cinjenice, a veze sa vezom nemaju. To jest vrlo ih jednostrano predstavljas, a kada ne prikazes ceo kontekst price nego samo stranu koja ti odgovara, onda cela prica ode u potpuno drugom smeru. Slozicemo se da je imao ulogu Franco npr. u dovodjenju Di Stefana. Tu nema pogovora. Ima i nekih drugih stvari koje nisi naveo, koje mnogi ni ne znaju. Ali nebitno to nije sad tema, a i nemam vremena. Sto se tice uspeha tu se debelo ne slazemo, a ni cinjenice se ne slazu sa tvojim komentarom.

      1. Domaci trofeji za vreme FF RM 21 BAR 20
      2. La Liga za vreme FF 36 ili 37 sezona RM 14 BAR 8 ATM 7 VAL 4
      3. La Liga posle FF do pojave tiki take i cudesnog Mesija, pojave jednog od najjacih timova ikada i dominacije Barse i u Evropi i u Spaniji. Znaci racunamo i vreme Ronaldinja RM 14 ili 15 (zavisi od godine do koje se racuna) BAR 9 ATM 3
      4. Copa del Generalismo u vreme FF (Copa del Rey danas, ali tada je to bio Francov kup) BAR 9 ATM 9 RM 6
      5. El Clasico za vreme FF RM 43 BAR 39 X 16 slican odnos je i sada, zato sto je Barsa zadnjih godinama imala dosta uspeha u Clasicu.
      6. Madridski derbi ne znam tacan broj, ali sam proverio i video da je Atletiko od smrti FF do sezone kada su uzeli titulu za skoro 40 godina dobili RM 9 puta, a za vreme FF su bili dugo vremena "u vodjstvu" i imaju oko 25-30 pobeda.
      7. Barsa je 6 puta dobila RM sa 4+ gola za vreme FF
      8. Koji to bese rekord i jos bitnije iz koje godine je Barsa bila na putu da obori, pa je niz prekinut na Kanarima?

      Sta se da zakljuciti iz celokupne domace statistike? Da je ATM najvise "propao" od smrti FF, ali to nema veze sa tim, nego sa nekim drugim stvarima (lose poslovne odluke, kasnije i kupovna moc, stvaranje "giganata" itd.) Nema ovo nikakve veze sa Barsom (ili Juveom ili pomoci sudija velikanima) da se razumemo, nego cisto na Sanduov jednougaoni komentar, upotpunjeni podaci.
      Last edited by colchonero; 12-04-18, 13:40.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Logicna i normalna frustracija, meni nista cudna...imala sam ih vala u proslosti

        No, gledajuci pazljivo blizu kameru, penal je bio...ali nesto drugo je veliko pitanje, na sta ipak necemo nazalost dobiti odgovor nikada...da li bi Oliver sudio u obrnutoj situaciji 30 sek pre kraja produzenog vremena? Iskreno... sumnjam.

        tt
        Slazem se u potpunosti, sumnjam i ja da bi svirao na drugoj strani.

        Comment


        • Evo jednog strucnog komentara nekog fudbalskog fana
          zgrazava se ponovo cijeli svijet.Kad je juve stigao do 0 3 i izgledalo da ce kao na vembliju da prelomi sve rekli smo samo da ne servira penal realu,da fudbal jos jednom ne pogine.Ali uefa i ceferin su uspjeli ponovo,bacena je atomska bomba na fudbal,najgori moguci kraj.Fudbal je sad zatocen u proslosti,njhov talac,evo i u kini i aziji vec funkcionise VAR,u libertadoresu ce takodje samo UCL ostaje u rukama sakala.Malo je bizarno da golman koji je javno rekao da nikad ne bi priznao sudiji onaj gol muntarija(prejasan),koji je okrenuo tocak istorije kalca,sad prica za detalj gdje bar nekih elemenata ima,da sudija umjesto srca ima kantu za smece i unistava san jedne ekipe.I kjelini koji pita ronalda koliko ste ga platili.Ali zaista,biti razbucan kuci 0 3,biti prva ekipa u istoriji fudbala koja prosipa tri gola stecena u gostima pa opet docekati takav penal u 93.minutu.Rekoh da ima nekih elemenata jer blagi kontakt postoji,ali nije penal ni u snu,vjecni analiticar sudjenja marke kaze da ne moze bit penal jer apsolutno nema dovoljno intenziteta a benatija cak dira i loptu,isto kaze i ituralde gonzales poznati sudija za kadena ser,isto kaze i kujpers na holandskoj tv i mnogi drugi,ali kako god svjesno se ubija fudbal,u momentu kad ide novih 30 minuta drame da se sve rijesi.Zidan naravno cinican,njemu je i kasai bio perfektan u proslom cetvrtfinalu,sudija koji je masakrirao bajern na istom stadionu.Evo kako je vidal na alijanc areni ne brineci za sevilju gledao penal i opsovao kod suta ronalda,taj isti vidal je prosle godine iskljucen u madridu u 85.minutu kod 1 2,isto rezultata za produzetke s tim sto je bajern zakucao real u 16 metara i imao ga u saci tada.Samo 4 minuta ranije kasai je potegao zuti za kazemira koji je bar 5 puta te noci zasluzio zuti,pa se pocesao i vratio ga.A onda kad je vidio da ni s igracem vise ne mogu ni da napadnu bajern priznao dva skandalozna ofsajd gola ronalda,prvi za horor filmove.Mislio sam da sve ekipe u evropi mogu da pokradu osim bajerna jer je preozbiljan klub i brend,ali oni bas njih pokradu kao niko nikog u 40 godina.O ofsajd golu ramosa u finalu 2016 ni rijeci vise,s atletikom se to podrazumijeva,pokrali su nestvarno i mancester junajted 2013,kad je bio gigant sa fergusonom,ono bolesno iskljucenje nanija kod 1 0 za mancester i u potpunoj izgubljenosti reala nakon autogola ramosa,cakir se pobrinuo,isti turski sudija koji prije 7 dana nije sudio cist penal nad kvadradom za juve,a iskljucio dibalu zbog navodne simlacije prvo.Lista je enormna,predugacka,pitajte navijace fiorentine za finale na bernabeu 1957 i kako se tada osvajalo,pitajte roditelje za real rijeka 1984,nakon razbijanja 3 1 na kantridi,tri crvena kartona za rijeku na bernabeu i to jedan desnici zbog prigovora a on gluvonijem,izmisljeni penal i gol iz ofsajda,a namjerno nisu dali prenos za jugoslaviju da se ne pravi skandal.Kakva bahatost,arogancija,cinizam,ponasaju se u evropi identicno kao juve u italiji,i kao u doba franka u spaniji.Ali spanija je sad obezbjedila potpuno kristalnu ligu koju evo osvaja barsa 7.put u posljednjih 10 godina,a real se u toj ligi nalazi na 4.mjestu sa 15 bodova zaostatka.Sad je na uefa/i koja je minimizirana i ismijana nakon ovakve dvije noci horora,da uspostavi istinu u evropskom fudbalu,izadje iz proslosti i stane na kraj falsifikovanim utakmicama i sudbinama.
          http://videos.marca.com/v/0_477my7ph...llianz?count=0
          Last edited by E1_PG; 12-04-18, 14:02.

          Comment


          • Javio se navijac Atletika, kluba koji je ubedljivo najvise profitirao za vreme tog perioda.
            Ali u isto vreme i navijac Reala, kluba koji je takodje bio privilegovan. I te kako privilegovan.
            I predstavio sve to kroz broj trofeja. Pa znas li ti Madridisto, da je Franko zeleo da ugasi Barselonu, ali nije smeo jednostavno. Prevelik bi bio pritisak sa kojim bi nakon toga morao da se suoci, i ko zna koliko bi ga to kostalo. Znas li da su igraci hapseni, ugnjetavani, proganjani, da im je cak stadion na kom su igrali rusen? Znas li da niti jedan Spanski klub nije smeo da dovodi strance, sem naravno Reala iz Madrida.
            Niko njima nije kriv (Realovcima) sto su i uz toliku pomoc coveka-drzave bili nesposobni da pobedjuju svog najljuceg rivala.
            I onda se to predstavlja kroz brojke tipa osvojene lige ..... nemoj da me zajebavas. Smes li da zamislis sta bi bilo da ih nije gurao?
            I na sve to jos dodas "Slozicemo se da je imao ulogu u dovodjenju Di Stefana" Najboljeg igraca tog kluba svih vremena -

            Dajes mi statistiku u kome poredis period za vreme i pre Franka. Pa ne moze takva institucija koja je tako stvorena tako lako da propadne. I zasto pravis paralelu do Mesija? Kakav je on sada tu veci reper u odnosu na jednog Zidana, Figa, Ronalda i jednog i drugog, Raula, Karlosa... Ili sa druge strane velikog broja Barseloninih velikana da bi se racunalo do njega, a ovo nakon njega se ne racuna - zvucis kao navijaci Novaka Djokovica koji svu statistiku racunaju od 2011 pa na dalje - a ovo pre toga se desilo nije. Nemoj biti nedokazan. Nemoj prepisivati.

            Ali ni to nije toliko bitno, to je doticanje perioda koji je sve ovo omogucio. Bitno je ono sto se desavalo nakon te "suse", i period koji sam kasnije pominjao - ovo sve malo blize nama.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Chiellini definitivno treba biti sankcionisan.
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Odgovoricu ti na ovo nocas, sad nemam vremena. Paralelu do Mesija sam napravio samo iz razloga jer si naveo (ne samo ti, nego vlada opste misljenje) da je RM svoje najbolje igrace sa kojima i zbog kojih je pravio uspehe, kupovao, i galaktikose i sve ostale, a Mesi i ta cuvena generacija je umnogome potekla iz Barsine skole, ali naravno da se racuna sve. Hajde napisacu ti nocas, sad sam stvarno u zurbi da bih mogao argumentovan i detaljan odgovor da napisem, a samo tako ima smisla.
                Last edited by colchonero; 12-04-18, 13:59.

                Comment


                • Ja ne vidim situaicju u kojoj ono nije penal, bio to prvi, 50 ili 93. minut. Mi ovdje pricamo o igracu koji se nalazi na cetiri metra od gola, potpuno sam i ima nesto sto je bolje i od skracenog penala. On nije ledjima okrenut pa da se gradi, da se ide na neko remplovanje, on ima najbolju mogucu situaicju, moze da je ubaci iz prve, moze cak i da je primi jer na ledjima nema nikoga. Benatija junac se zalijece i logicno njegov instikt je da sprijeci gol, ali on ne moze da ga sprijeci u toj situaciji. Moze jedino nekim cudom da izbaci loptu ispred Vaskeza ali je predaleko i desilo se ono sto se desilo. Kontakt jeste blag ali dovoljan da ga poremeti ali posle tog kontakta on ga dodatno kaci i nogom. Stvarno ne vidim kako je Benatija to mogao cisto da sprijeci. Jedina sansa je bila da se Vaskez usere, da isfolira kontakt u panici ili da Bufon odbrani, a kad stoper ide s ledja ovako i dolazi do kontakta, po meni trika nema da moze da bude bilo sta drugo sem penal.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ok kada uzimas Franka kao paralelu. To je drustveno politicki uticaj, koji je jasan svima. Ali kada uzimas jednog igraca kao paralelu. Tipa: "Necemo da racunamo od Mesija jer je Mesi mnogo mocan." To nema nikakvog smisla.
                    Verujem da nisi imao nameru da obezvredis ono sto sam pisao onakvim postom u kome navodis da pisem stvari koje veze sa vezom nemaju, pa ti necu zameriti (verovatno te pogodilo sto sam opleo po jednom od tvojih omiljenih klubova).
                    A kada stignes ti napisi zbog cega mislis da treba racunati samo do Mesija. Videcu mogu li se sloziti sa tobom u toj konstataciji.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Ja ne vidim situaicju u kojoj ono nije penal, bio to prvi, 50 ili 93. minut. Mi ovdje pricamo o igracu koji se nalazi na cetiri metra od gola, potpuno sam i ima nesto sto je bolje i od skracenog penala. On nije ledjima okrenut pa da se gradi, da se ide na neko remplovanje, on ima najbolju mogucu situaicju, moze da je ubaci iz prve, moze cak i da je primi jer na ledjima nema nikoga. Benatija junac se zalijece i logicno njegov instikt je da sprijeci gol, ali on ne moze da ga sprijeci u toj situaciji. Moze jedino nekim cudom da izbaci loptu ispred Vaskeza ali je predaleko i desilo se ono sto se desilo. Kontakt jeste blag ali dovoljan da ga poremeti ali posle tog kontakta on ga dodatno kaci i nogom. Stvarno ne vidim kako je Benatija to mogao cisto da sprijeci. Jedina sansa je bila da se Vaskez usere, da isfolira kontakt u panici ili da Bufon odbrani, a kad stoper ide s ledja ovako i dolazi do kontakta, po meni trika nema da moze da bude bilo sta drugo sem penal.
                      +13213123 Vec pisem po sto puta isto ovo, ali ne znam sta ljudima nije jasno ovde.

                      Comment


                      • Dok se još malo glave ohlade i navijači Juventusa će priznati čist penal.

                        Pa jbt, ko će se zadržati na nogama kad neko krene na tebe s leđa kao junac i pri tome dobiješ još malo i po rebrima.

                        Penal 101%, ne treba se o tome više polemisati.
                        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                        Comment


                        • Bufonu svaka cast, na kraju je rekao nesto sto bi malo ko u njegovoj situaciji, a to je da je cestitao Realu na prolasku i rekao da su bili bolji u dvomecu, i zaista jesu, u Torinu je lagano moglo biti 0-6, imao je Real i stativu, precku, Ronaldo promasio gol za sedam metara. I dalje boli to iskljucenje koje je dao glupan Oliver.

                          I juce je bio briljantan, nije ovo bila utakmica kao Roma i Barsa dje Barsa ne moze nista da uradi, Real je imao sanse, Bufon je fenomenalno skinuo zicer Isku posle kojeg je Mandzukic dao drugi gol, u onom jednom periodu pred kraj poluvremena Real je zestoko pritiskao ali je Bufon i tada bio na izuzetnom nivou, posle je odbranio jos jedan sut Iska, pa sut Ronalda, bas ruzno zavrsilo po njega.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Tarantula View Post
                            Dok se još malo glave ohlade i navijači Juventusa će priznati čist penal.

                            Pa jbt, ko će se zadržati na nogama kad neko krene na tebe s leđa kao junac i pri tome dobiješ još malo i po rebrima.

                            Penal 101%, ne treba se o tome više polemisati.
                            Zasto je uopste bitno da li ce neko nesto da prizna?
                            Jel svirao sudija penal? Jeste. Jel Real prosao dalje - jeste. Jel kradu decenijama - kradu.
                            I to je to. Poslednjih dvadesetak godina najjace igrace na svetu konstantno dovode pri tom ulazuci enormne sume novca, koji dobijaju od drzave i jos im ni to nije dosta nego u svim bitnim i tesnim (neizvesnim) mecevima sudija svira na stetu njihovih protivnika.
                            Bili su na pragu da prospu 3-0 iz prvog meca, ko zna sta bi bilo u produzetcima, mozda bi lagano dobili, mozda bi primili gol pa pali totalno, ali to je sve sta bi bilo kad bi bilo. Opet pobedili - izgubili, neka to urade bez icije pomoci.
                            Real nikada do sada u svojoj prebogatoj istoriji nije izbacio Juventus u dvomecu. Pre ove utakmice su imali odlicnu priliku za to - priliku koju umalo da upropaste. Uspeli su - svaka im cast radovali su se porazu kao mala deca.
                            I onda mi dodju ovi neutralci i kazu "Ma nema veze, otresce njih Bajern ili Liverpul." Iskreno sve i da ih otrese neko u polufinalu mene zabole penis. Gledam Juventus, a sa te tacke gledista jos jedna prilika je propustena, jos jednom je Torinski klub pokraden, jos jednom se u istorijskim utakmicama svira protiv Juventusa.
                            I ti nakon svega toga dobri Tarantula ocekujes da se smire nekakve strasti, da se ohlade glave? Boli tebe uvo ti navijas za klub koji ima trofeja Lige Sampiona na bacanje (na koji god da ih je nacin osvajao, opet ih je osvajo, i kako god da je dolazio do sredstava koja su mu omogucila da bude konkurentan - bolje receno dominantan). Sada da ne osvoje 10 godina opet bi ti bilo svejedno.
                            Dok sa druge strane klub za koji ja (i jos mnogi) navijam/o je klub koji je najvise finala u istoriji ovog takmicenja izgubio. Na raznorazne nacine. Nekada su pokradeni, nekada zasluzeno porazeni, nekada nezasluzeno (manjak srece i slicno) .... I onda ima ovakvu situaciju, gde mozes da izbacis Real i da ti u polufinalu ostanu Roma, neubedljivi Bajern i Salah, Mane Mane i Bobi Firmino (ali su prodali Kutinja).
                            Znaci imas zicer (uz duzno postovanje svih) u koliko preskocis PLANINU .... ali ne dodje jedan sudija; i u najmanju ruku diskutabilnom odlukom spreci te da uopste pokusas da za tih 30 minuta preskocis Everest, i srusi ti sve ono za sta si se borio i radio tokom celog meca. Jos pride vrlo je teska sezona puna uspona i padova - povreda i lose forme.
                            I ti ocekujes smirenost????
                            Nmoj molim te Tarantula dragi.
                            Last edited by Sandugp; 12-04-18, 14:43.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • A sada citam da ce najverovatnije covek sa sesiricem biti banovan jos jedam mec pride, jer je tokom utakmice i neposredno po njenom zavrsetku bio tamo gde ne bi smeo da bude (kao sto sam nesto ranije pisao) ....
                              To ce biti veliki udarac za odbranu Reala. U koliko se kazna uopste sprovede - ne bi me cudilo da do nje i ne dodje. Videcemo.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Zamislite da je Juve prosao dalje, i u finalu Juve vs Klopara. I niko ne pobedi.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X